به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
    عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام جناب یک دوست.
    از اونجایی که من خودم هم دچار کمالگرایی و ذهن شلوغی هستم، درست مثل شما، به نظرم اومد یه نکته ای رو بهتون بگم.

از اینجا میگم ذهنتون شلوغه، چون جواب های سوالهای من رو که فقط با یک جمله کوتاه یا بله و خیر میشد جواب بدید، طول و تفصیل داده اید. من هم خودم خیلی اینجوری بودم. و ذهنم شلوغ بود و حاشیه زیاد میرفت. اما از وقتی که سعی کردم دو تا تمرین رو انجام بدم ذهنم متمرکزتر و وسواس فکریم کمتر و تکلیفم با خودم و دیگران و تکلیف دیگران هم با من روشنتر شده.

1- وقتی کسی ازم سوال میپرسه، به شکل فقط یک سوال خالی از قضاوت و محکومیت و حمله و سرزنش نگاهش کنم تا نیازی به گرفتن گارد و دفاع از خودم و اثبات خودم نداشته باشم و ذهنم در گذشته و دلیل پیدا کردن و توجیه کردن و این ور و اون ور نچرخه.

2- بدون حاشیه و مقدمه چینی، دقیقا روی مورد مساله سوال متمرکز شم و فقط جواب سوال رو بدم و صغری و کبری نچینم.

حالا اگر اون سوالهای من رو سوالهای دو گزینه ای در نظر بگیرید و گزینه ای رو که نزدیکتر هست به تصمیم و خواسته و نظر خودتون، انتخاب کنید، بهتر به نتیجه میرسید و شلوغی و در هم بر هم بودن افکارتون کمتر میشه و نظم بهتری پیدا میکنه..

امیدوارم این روش به کارتون بیاد.
    ویرایش توسط Pooh : شنبه 10 آذر 97 در ساعت 16:38

2. کاربر روبرو از پست مفید Pooh تشکرکرده است .

yekdoost (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 مهر 02 [ 20:25]
    سطح
    67
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,535

تشکرشده 309 در 154 پست

Array
    اقای یک دوست دوستان گفتنی هارو گفتن ولی یه چیزی به ذهنم رسید و اون اینکه احساس میکنم یکی از دلایلی که شمارو دچار تردید کرده ،اصرار و علاقه و عشق زیاد از طرف خانم هست.ایشون اونقدر شما رو دوست داره و به این ازدواج تمایل داره که باعث شده شما دودل بودن و تردیدات بیشتر بشه ! چون اقایون معمولا تمایل دارن یه چیزی براشون تا حدی دست نیافتنی و خاص باشه و وقتی طرف خیلی خودشو مشتاق نشون میده ،اقایون تمایل و اشتیاقشون کم میشه.درباره سنشون که گفتین اختلاف سن زیادی نیست خواهر منم با همسرش همین اختلاف سنی معکوس رو داره و خوشبخته.درمورد بچه هم اصلا سنشون زیاد نیست و میتونین راحت بچه دار شین.درباره به سری مسایل ظاهری مثلا مساله مو ، میتونن هزینه کنن و برن لیزر و این مشکل حل میشه!

4. 2 کاربر از پست مفید میس بیوتی تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (سه شنبه 13 آذر 97), yekdoost (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آویژه نمایش پست ها
    با سلام

یک گلایه از دوستانی که پاسخ‌هایشان با تحقیر موقعیت یک خانم طلاق گرفته است :
    (راستش تعجب می کنم چطور یک خانم چنین جملاتی رو نوشته!)

آیا یک خانم بعد از طلاق حق زندگی روتین نداره؟ نمی‌تونه کسی رو دوست بداره؟ اگر همین شرایط برعکس بود و یک خانم درخواست مشاوره مشابه می‌کرد، توصیه‌های شما همینقدر تحقیرآمیز و همراه با بدبینی و پر از قضاوت‌های جنسیت‌زده و بی‌بنیان بود؟ .
    ارادت

آویژه جان خیلی ازت ممنونم بابت پستت .

این تاپیک شده محل حمله به خانم های طلاق گرفته !

ده ها پست با چنان ادبیات زشت سخیف و تحقیرآمیز از زبان خانم ها !!! علیه خانم هایی که سابقه ازدواج دارند ( مطلقه )

و تاکنون که هیچ کدوم از خانم های مطلقه هیچ واکنش دفاعی نداشتند
    چون 1 تاپیک به حاشیه نرود
    2 مگر جرات دفاع رو هم باقی گذاشتید ؟!

اما در مقابل یک پست توهین به خانم ها و آقایون بدون سابقه ازدواج ( مجرد در شناسنامه )
    دیدید چقدر براتون آزار دهنده بود؟!! و چقدر قشنگ دفاع کردید و نگران به حاشیه رفتن تاپیک هم نشدید .

دوستان تمام دنیا و من جمله مملکت ما رو فساد برداشته از همه نوعش
    دختر و پسر و مجرد و مطلقه هم نداره و حتی سن و سال هم نمیشناسه

و خدا رحم کنه که سن فساد به 17 و 15 و 14 سال هم رسیده دیگه به مجرد و مطلقه بودن نمیرسه .
    درک این مسائل کار سختی نیست .

حالا شما اومدید در این تاپیک به رسم تسویه حساب های شخصی و عقده گشایی های شخصی
    تقصیرها رو گردن مطلقه ها بیاندازید !!!

بد نیست نگاهی هم به انجمن روابط دختر و پسر بیاندازید تا ببینید بعضی از انسانهای مجرد چه دست گلها که به آب ندادند و چه تاپیک ها که موجود نیست .

در ضمن ، یک زمانی به دخترخانمهای بالای 23-24 سال که هنوز ازدواج نکرده بودن لقب " ترشیدگی " میدادن
    مثل این میمونه که همچنان این تفکر رو با خودتون حمل کنید و این برچسب زشت و سخیف رو به خانمهای مجرد بالای 24 سال بچسبانید .
    و این الفاظ و القاب عموما نقل دهان خاله خان باجی ها بود ( برای هم جنس خودشان )

--------------------------------------------------------------------------------------

جناب یک دوست

شما درخواست بدید این تاپیک رو مدیران قفل کنند که کمتر نیاز به دفاع از اون خانم و مسائل حاشیه ای داشته باشید .

و بعد تاپیکی ایجاد کنید با عنوان " اصلاح و کنترل کمال گرایی و ظاهربینی و حتی وسواس "
    در اونجا انشاالله راهنمایی های خوبی دریافت کنید .

چند تا نکته در مورد مشکل خودتون :

** اگر شما امروز چارچوب های ذهنتون رو جابه جا نکنید و بدون مقاومت و بیطرفانه در زمینه های
    مختلف خودشناسی و جهان شناسی مطالعه نفرمایید چه مجرد بمونید و چه ازدواج کنید مشکلاتتون بزرگتر میشه .

مطالعه روی " انسان شناسی از بعد معنوی " چه مذهبی باشید چه غیر مذهبی و از هر منبع درستی مطالعه تون رو شروع کنید چه منابع غربی و چه شرقی کمک کننده است .

** سعی کنید جلوی وابستگی مالی به همسرتون رو بگیرید و تا حدی مستقل بشید
    وابستگی مالی به همسر به مرور اتفاق میوافته و برای هر دوی شما و هم رابطتون بسیار مخربه .
    و نیز حواستون باشه به مرور جاتون عوض نشه شما بشی زن زندگی ایشون مرد زندگی .

** همسر شما هم نیاز به مشاوره داره چه بخواد از شما جدا بشه و چه ادامه بدید
    اشتباه بزرگشون هم همین تن دادن به صیغه و سازگار نشدن با خونه پدری و... هست .

** در شبکه های اجتماعی و در دنیای واقعی سعی کنید تا جاییکه ممکن چشم هاتون رو درویش کنید .
    و وقتتون رو روی شغل و مهارتهای مختلف بگذرونید و حتی هنر تا کمتر توی این فاز قرار بگیرید.
    که جدا جدا بزرگترین تفریح ، کار است به شرطی که خودتون میدونید به چه شرطی .

** پست آقای مدیر رو دوباره و دوباره بخونید .

براتون آرزوی رشد و سعادتمندی دارم .
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

ویرایش توسط گیسو کمند : شنبه 10 آذر 97 در ساعت 20:54

6. 2 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (سه شنبه 13 آذر 97), yekdoost (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 تیر 98 [ 23:45]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    نخست از شما به خاطر اینکه تمایل دارید با چشم باز و همه جانبه ازدواج کنید تشکر و قدردانی دارم.
    در مرتبه دوم از اکثر کاربران که از جوانب مختلف به شما راهنمایی دادند سپاسگزارم. البته چند تن از کاربران یا حاشیه روی کردند یا خیلی تند صبحت کردند که البته با بزرگواری شما و پاسخ خویشتندارانه شما تاپیک به حاشیه نرفت و در مسیر اصلی خود پیش می رود.

اما چند نکته هم بنده مورد تاکید قرار می دهم:
    1 – از کنار مسئله کمالگرایی خودتون که مشاوران به شما گفته اند به سادگی عبور نکن. چون ازدواج موفق فقط به طرف مقابل وابسته نیست، بلکه ازدواج موفق به شخصیت ما هم ربط دارد. کمالگرایی خود می تواند ریشه خیلی مشکلات در زندگی باشد که حتی همسر ما مناسب باشد، باز هم زندگی دلچسب ما نباشد.

2 – اگر به خاطر کمالگرایی می خواهید خیالتان صددرصد راحت باشد، به شما قول می دهم نه ایشان و نه هیچ کسی در دنیا نیست که ازدواج صددرصدی به شما بدهد. اساسا وجود ندارد. گشتم نبود، نگرد نیست.

3 – در مورد قد و زیبایی و ....، هم به خاطر کمالگرایی در این دام افتادید. و این دام همیشه در سر راه یک مرد وجود دارد. حتی اگر قد بلند و روی سفید تری هم داشت فرقی نمی کرد. شما قطعا قد بلندتر و قیافه زیباتر از او می دیدید و می توانستید مردد شوید.
    اگر از نظر قیافه با ایشان در آینده مشکلی پیدا کردید، قطعا بدانید ریشه مشکل درون خودتون هست نه ایشان.
    و این ریشه مشکل با تمرکز بر زیبایی افراطی یک دختر درمان نمی شود. بلکه با گذشت از این مسئله حل می شود.(البته یک زیبایی نسبی اولیه که شما را قانع به ادامه رابطه با ایشان کرده است لازم هست که الحمدالله وجود دارد.)

4 – شما به خاطر اینکه زندگی را به نوعی با ایشان شروع کرده اید، نیاز هست مسئولانه تر تصمیم بگیرید. این مسائلی جزئی که اکنون ذهن شما را درگیر کرده است باید در همان اوائل منشاء تصمیم گیری می شد. اکنون به نظر می رسد عملا زندگی زناشویی شما شروع شده است و روح زندگی بین شما جریان دارد.
    قرار نیست یک امضاء و تغییر نوع ازدواج خیلی تفاوت ایجاد کند.

مدیر همدردی من این کامنت شما رو خوندم و به این جمله برخوردم که بسیار جالب و قابل تامل است. پس شما به عنوان یک روانشناس قبول دارید که حق تقدم در روابط انسانی مسئولیت پذیری و تعهد آدمهاست و نه صرفا یک امضا و تغییر در نوع ازدواج! این رو به این خاطر بهتون متذکر شدم که میبینم خیلی تند با دوستی دختر و پسر مخالفید.

و مسئله بعد اینه که چرا یک بام و دو هوا برخورد میکنید با مسائل یکسان؟! دقیقا شما به من فرق دوستی و ازدواج موقت رو بگویید
    آیا غیر از اینه که در ازدواج موقت زن با گفتن و به زبون آوردن حالا یا به فارسی یا عربی با رضایت خودش رو در عقد مرد قرار میده؟ در بعضی از روابط دوستی هم این جمله خونده میشه ولی طرفین از ترس قضاوت اینو هیچوقت به اطرافیان نمیگن.

پس می بینین که نباید یک بام و دو هوا مشاوره داد،به یکی بگید دوستی مسئولیت نداره و به یکی بگید ازدواج موقت(همان رابطه دوستی با خواندن صیغه) مسئولیت داره!

بیس ازدواج موقت بر پایه برآوردن نیازهای جنسی و مالی مرد و زن هست.
    رابطه استارتر و خانم یک رابطه دوستی بوده که چون خانم مطلقه بوده و محدودیت بکارت نداشته برای برآوردن نیازهای جنسی صیغه خونده شده پس می بینین که وابستگی جنسی خودش هم فاکتور مهمیه چیزی که هیچوقت بهش اشاره نشده و نمیشه!!!

من این تاپیک رو خوندم و جواب شما را به عنوان یک کارشناس روانشناس خوندم و اصلا برام قانع کننده نبود که شمای کارشناس ازدواج موقت رو تعبیر کنین به آغاز زندگی مشترک! در صورتی که شما در تاپیکهای دوستی میگین دو طرف بهم مسئولیتی ندارند (دقیقا خلاف این کامنتتون در اینجا) پس این نسخه قابل پیچیدن برای روابط دوستی هم هست و انسانها فارغ از نوع رابطه (دوستی یا ازدواج موقت یا ازدواج دائم) در برابر هم مسئول و متعهد هستند.

به نظرم شما میتونین شغل وکالت رو هم انتخاب کنین!

پ.ن۱: من حرفهام رو از دید نقد نوشتم و میدونم که پستم رو پاک میکنین!!!!!
    پ.ن ۲: کاربریم نترکه صلوات!!

8. 5 کاربر از پست مفید خندون تشکرکرده اند .

میس بیوتی (دوشنبه 12 آذر 97), yekdoost (یکشنبه 11 آذر 97), آنیتا123 (یکشنبه 11 آذر 97), الهه زیبایی ها (شنبه 10 آذر 97), عسل28 (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام. خندون جان، ببخشید من میپرم وسط. اگر لازم باشه خود مدیرهمدردی توضیح تکمیلی خواهند داد. اما فقط خواستم بگم که کسانی که این پست شما رو میخونن، کل مورد 4 رو که مدیر گفته اند رو در نظر بگیرند. نه فقط جمله ی آخرش رو مجزا!! چون مفهوم مورد 4 روی هم، اون چیزی نیست که شما از جمله اخرش برداشت کردید.

حرف مدیر مجوز دادن به دوستی نیست. اما در مورد ایشون که نمیتونن تصمیم بگیرن، مدیر دارن میگن شما که با هم زندگی کرده اید و عملا زندگی رو شروع کرده اید و نسبت به ایشون مسوولیت دارید و همینجوری نمیشه ول کنی بری و اگر تا الان از این زندگی راضی بوده اید در کل، بعدش هم راضی خواهید بود و لازم نیست نگران باشید که بعدش یهو بدبخت بشید و لزومی به این حد نگرانی و وسواس نیست.

10. کاربر روبرو از پست مفید Pooh تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pooh نمایش پست ها
    سلام. خندون جان، ببخشید من میپرم وسط. اگر لازم باشه خود مدیرهمدردی توضیح تکمیلی خواهند داد. اما فقط خواستم بگم که کسانی که این پست شما رو میخونن، کل مورد 4 رو که مدیر گفته اند رو در نظر بگیرند. نه فقط جمله ی آخرش رو مجزا!! چون مفهوم مورد 4 روی هم، اون چیزی نیست که شما از جمله اخرش برداشت کردید.

حرف مدیر مجوز دادن به دوستی نیست. اما در مورد ایشون که نمیتونن تصمیم بگیرن، مدیر دارن میگن شما که با هم زندگی کرده اید و عملا زندگی رو شروع کرده اید و نسبت به ایشون مسوولیت دارید و همینجوری نمیشه ول کنی بری و اگر تا الان از این زندگی راضی بوده اید در کل، بعدش هم راضی خواهید بود و لازم نیست نگران باشید که بعدش یهو بدبخت بشید و لزومی به این حد نگرانی و وسواس نیست.

پو جان من دنبال این نیستم که از مدیر برای دوستی مجوز بگیرم، ببین یکبار دیگه همون بند ۴ رو بخونیم. مدیر همدردی نوشته عملا زندگی زناشویی شما شروع شده و روح زندگی بین شما جریان داره،
    خب معنی زندگی زناشویی چیه؟؟
    معنی روح زندگی چیه؟؟
    زندگی مگر جز این نیست که دو نفر با همدیگه مراوده دارن و انیس و مونس هم میشن؟!!

اول از همه میخوام مدیر همدردی دقیقا فرق دوستی و ازدواج موقت رو برام بگه(به غیر از مسئله شرعیش چون من خودم میدونم که افرادی هستن که دوست هستن و حتی صیغه هم میخونن ولی از ترس قضاوت به اطرافیان نمیگن.)

و سوال دوم که دقیقا سوال من اینجاست که مدیر چه چیزی رو در این رابطه دیده که به استارتر گفته نیاز هست مسئولانه تر تصمیم بگیره؟؟؟
    آیا رابطه جنسی تعهد آوره؟؟
    آیا شناخت در دوره ۶ ماهه تعهد آوره؟؟
    آیا اطلاع خانواده ها تعهد آوره؟؟؟
    آیا عشق و علاقه تعهد آوره؟؟
    آیا گرفتن خونه مجردی و داشتن زندگی روزانه در کنار فرد تعهد آوره؟؟
    آیا تقبل مسائل مالی تعهد آوره؟؟
    و ....
    خب اگه قراره هر کدومشون یا همه شرایط با هم تعهد آور باشه پس دوستی هم تعهد آفرین است!

مدیر معمولا نگاه از بالا به پایین به کاربران داره و معمولا پستهایی مثل پست من حذف میشه و شاید هم خودم اینجا بن و قطع دسترسی شدم در صورتی که برای من با توجه به نوع مشاوره دو پهلوی مدیر به عنوان یک روانشناس در این سایت سوال ایجاد شد و معمولا امثال سوال من به بهانه ایجاد حاشیه برای تاپیک حذف خواهد شد! و یا جواب قانع کننده ای دریافت نخواهم کرد!

مدیر جان فکر کنم تا الان متوجه منظور من شدید، من دوست پسر ندارم و دنبال دوستی هم نیستم که اینجا دنبال مجوز گرفتن از شمای نوعی باشم،حرف من اینه تعهد در قلب آدمهاست نه در شکل رابطه شون............چیزی که برای شما روانشناس ها تیغ دولبه هست!!!

ایام به کام

پ.ن: من علاوه بر بند ۴ بلکه کل کامنت مدیر رو چند بار خوندم.
    ویرایش توسط خندون : یکشنبه 11 آذر 97 در ساعت 00:52 دلیل: اضافه کردن پی نوشت

12. 2 کاربر از پست مفید خندون تشکرکرده اند .

yekdoost (یکشنبه 11 آذر 97), عسل28 (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 آذر 97 [ 11:46]
    سطح
    31
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    88

تشکرشده 115 در 65 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خندون نمایش پست ها
    مدیر همدردی من این کامنت شما رو خوندم و به این جمله برخوردم که بسیار جالب و قابل تامل است. پس شما به عنوان یک روانشناس قبول دارید که حق تقدم در روابط انسانی مسئولیت پذیری و تعهد آدمهاست و نه صرفا یک امضا و تغییر در نوع ازدواج! این رو به این خاطر بهتون متذکر شدم که میبینم خیلی تند با دوستی دختر و پسر مخالفید.

و مسئله بعد اینه که چرا یک بام و دو هوا برخورد میکنید با مسائل یکسان؟! دقیقا شما به من فرق دوستی و ازدواج موقت رو بگویید
    آیا غیر از اینه که در ازدواج موقت زن با گفتن و به زبون آوردن حالا یا به فارسی یا عربی با رضایت خودش رو در عقد مرد قرار میده؟ در بعضی از روابط دوستی هم این جمله خونده میشه ولی طرفین از ترس قضاوت اینو هیچوقت به اطرافیان نمیگن.

پس می بینین که نباید یک بام و دو هوا مشاوره داد،به یکی بگید دوستی مسئولیت نداره و به یکی بگید ازدواج موقت(همان رابطه دوستی با خواندن صیغه) مسئولیت داره!

بیس ازدواج موقت بر پایه برآوردن نیازهای جنسی و مالی مرد و زن هست.
    رابطه استارتر و خانم یک رابطه دوستی بوده که چون خانم مطلقه بوده و محدودیت بکارت نداشته برای برآوردن نیازهای جنسی صیغه خونده شده پس می بینین که وابستگی جنسی خودش هم فاکتور مهمیه چیزی که هیچوقت بهش اشاره نشده و نمیشه!!!

من این تاپیک رو خوندم و جواب شما را به عنوان یک کارشناس روانشناس خوندم و اصلا برام قانع کننده نبود که شمای کارشناس ازدواج موقت رو تعبیر کنین به آغاز زندگی مشترک! در صورتی که شما در تاپیکهای دوستی میگین دو طرف بهم مسئولیتی ندارند (دقیقا خلاف این کامنتتون در اینجا) پس این نسخه قابل پیچیدن برای روابط دوستی هم هست و انسانها فارغ از نوع رابطه (دوستی یا ازدواج موقت یا ازدواج دائم) در برابر هم مسئول و متعهد هستند.

به نظرم شما میتونین شغل وکالت رو هم انتخاب کنین!

پ.ن۱: من حرفهام رو از دید نقد نوشتم و میدونم که پستم رو پاک میکنین!!!!!
    پ.ن ۲: کاربریم نترکه صلوات!!

شدیدا باهاتون موافقم
    متاسفانه در ایران روابط آزاد رو با بلغور کردن چند کلمه عربی حلال میکنن
    و اسمشو میذارن ازدواج موقت
    کدوم ازدواجی!!!
    ازدواجی که نه تعهد داره نه چیزی
    هر موقع هم آقایون بخوان فلنگو میندن و میرن
    این همون روابط دختر پسره با حالت پیشرفته
    و برا منم جالب بود مدیر محترم هم دفاع میکنه
    در حالیکه حرفاشون متضاد با راهنمایی های قبلیشون بود

14. 2 کاربر از پست مفید عسل28 تشکرکرده اند .

Quality (یکشنبه 11 آذر 97), میس بیوتی (دوشنبه 12 آذر 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 آذر 97 [ 11:18]
    سطح
    4
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    100 Experience PointsOverdrive7 days registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    از تمامی دوستان که نظر میدن مخصوصا از مدیر محترم بابت صحبت های مفیدشون بسیار ممنونم
    واقعا مطالب این سایت خیلی دید منو بازتر کرد این چند روز . کاری که الان پیش گرفتم مطالعه کتاب باربارا دی آنجلس هست و سعی میکنم خانمم هم وادار کنم بخونه کتابو . دیشب با خانمم کمی صحبت کردم و ازش خواستم اون هم سعی کنه کمی به دور از احساسات منو بسنجه و منطقی روی من فکراشو بکنه . با اینکه متاسفانه این اواخر چون میرفتیم مشاور و با هردومون صحبت میکرد خانمم متوجه شده که من مشکلاتی باهاش دارم و این باعث شده دلشکسته بشه و حتی پریروز حمله عصبی بهش دست داد و تمام بدنش میلرزید و تکرار میکرد تو اگر بری من میمیرم و اینا . خیلی ناراحت کننده بود ولی مساله نگران کننده برام اینه که خانم صد در صد احساسی فکر میکنه و من یه نگرانی مهمی که دارم اینه که مثلا من مشکلاتم حل بشه بعد تازه مشکلات خانمم با من شروع بشه یعنی یهو چشماشو وا کنه ببینه من اونی که میخواست نیستم . بعید هم نیست چون من تابحال ندیدم راجع به من منطقی فکر کنه . همیشه کوهی از احساس بینمون بوده . مخصوصا از طرف خانم که یجورایی در حد پرستش به من محبت میکنه . به نظرتون چطور کمی به سمت منطق ببرمش که اونم انتخابشو با مغزش انجام بده نه قلبش صرفا ... شاید بگین چرا اینقدر سخت میگیرم ولی ما دوتا قبلا یبار اشتباه کردیم تو ازدواجمون بخدا سخته آدم دوباره شکست بخوره ... ممنونم از توجه همگی
    ویرایش توسط yekdoost : یکشنبه 11 آذر 97 در ساعت 10:41

16. 2 کاربر از پست مفید yekdoost تشکرکرده اند .

Pooh (یکشنبه 11 آذر 97), میس بیوتی (دوشنبه 12 آذر 97)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 14:02]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,615

تشکرشده 37,115 در 7,018 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    من از صاحب تاپیک بابت این پست معذرت خواهی می کنم. چون صاحب تاپیک هم تلاش خود را برادامه تاپیک به صورت تخصصی دارد، من هم به ایشان کمک می کنم.
    لذا پست های حاشیه ای باید حذف می شد. اما چون بعضی پست ها ممکن است سوء تفاهم ایجاد کند ، ناچار شدم پاسخی خلاصه بدهم.
    از خندون گرامی خواهش می کنم اگر در این خصوص باز هم ابهامی داشتند صرفا در انجمن آزاد پیگیری کنند. چون من ناچار هستم طبق قوانین پست های ایشان را انتقال دهم. و خدایی نکرده حمل بر بی ادبی یا سانسور نشود
    با تشکر

=============
    پاورقی:

نقل قول نوشته اصلی توسط خندون نمایش پست ها
    دقیقا شما به من فرق دوستی و ازدواج موقت رو بگویید
    آیا غیر از اینه که در ازدواج موقت زن با گفتن و به زبون آوردن حالا یا به فارسی یا عربی با رضایت خودش رو در عقد مرد قرار میده؟
    با سلام
    خودتون اشاره کردید. یکی دوستی هست. در دوستی تعریف خاصی نهفته هست. هر دوستی در گرفتن یک دوست یا قطع رابطه با دوست بر اساس نگرش های خودش آزاد هست ، کیفتت رفت و آمد و ارتباط به خواست خود فرد انجام می شود. و هیچ تعهد یا قانونی بر آن مترتب نیست. و قابل پیگیری قضایی هم نخواهد بود.

بله درست می فرمایید فرق ازدواج با دوستی چند جمله عربی یا فارسی هست. اما در همه دنیا ازدواج با همین چند جمله انجام می شود. اما از نظر قانونی این جملات مسئولیت های را متوجه فرد می کند. البته از نظر اخلاقی حتی در دوستی هم این مسئولیت ها متوجه افراد هست. اما از نظر قانونی فقط ازدواج پذیرفته شده و قابل پیگیری هست و در دوستی نمی توان از کسی شکایت کرد.

ازدواج موقت و دائم هم اکنون از نظر قانونی پذیرفته شده است.
    یعنی اگر خانمی در ازدواج موقت صاحب فرزند شود. کلیه نفقه، مسکن و حقوقش گردن شوهر هست و قابل پیگیری هست.
    اما در دوستی اگر خانمی بچه دار شد. معمولا خودش به لحاظ اینکه قانونی نیست پیگیری نمی کند. سقط می کند یا فرار می کند یا ....

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

18. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    استارتر یک موضوعی که مغفول ماند وابستگی جنسی خانم هست.
    متاسفانه شناخت شما در این ۶ ماه از مسیر خودش خارج شده.
    به سبک زندگی های غربی با هم همخونه بودین ولی بقیه اش رو یادتون رفته که در غرب دختر و پسر ظرفیت بالایی دارن و اینطور نیست که یکی از طرفین بخواد با اهرم احساس دیگری رو برای ازدواج تحت فشار قرار بده!

لرزیدنهای عصبی این خانم برای چیه؟ واکنش این خانم حتی الان هم بخشی از شناختتون از همدیگه است.

ضمن اینکه چرا شما اینقدر رو هر موضوع حساسین؟نامزدی گذشته تموم شده و رفته چرا باید الان دورادور از نامزد قبلتون باخبر بشین؟ به نظر میاد شما دلسوزی بیش از حد دارین
    ویرایش توسط خندون : یکشنبه 11 آذر 97 در ساعت 19:57 دلیل: تصحیح یک جمله

20. کاربر روبرو از پست مفید خندون تشکرکرده است .

عسل28 (دوشنبه 12 آذر 97)

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)