به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33
    عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 94 [ 11:19]
    سطح
    93
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 551
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,205

تشکرشده 4,459 در 1,179 پست

Array

RE: احساس میکم ،تخصصی نیست؟؟؟

با سلام خدمت اعضای محترم تالار و همچنین مدیر گرامی..
    خسته نباشید...بحث بسیار زیبایی را داشتیم.(البته من فقط یک پست زدم)

بنده نظرات مدیر گرامی را دیدم و اندک آنان را بررسی کردم ولی با تمام احترامی که به آقای سنگ تراشان قائلم و معتقدم ایشان بهتر از هر کسی می دانند موضوع بحث چطور ادامه دهند باید بگویم:::

آقای مدیر خود در این بحث از یک نکته های قوت و ضعف بسیار قوی استفاده کرده و آنهم راندن موضوع بحث به یک سوی دیگر و اجازه ندان به اعضا برای گفت و گو در محیط باز و در نتیجه رسیدن به یک نقطه اشتراک با همکاری یکدیگر.....بنده فکر می کنم مدیر عزیز با این کار در واقع سررشته بحث را از ما می گیرند و آن را به سمتی می رانند که خود سودمند می دانند.

مدیر گرامی بنده خود می دانم شما بهتر از هر کس دیگری می دانید کدام بحث نتیجه خواهد داشت و چه چیزی برای اعضا مفید است ولی بنده یک انتقاد بسیار اساسی به این نگرش دارم و آن اینکه با این نگرش به اعضا اجازه داده نمی شود تا خود ""مدیر"" بودن را تمرین کنند و متقابلا آن حس فشار و احساسی خود را به شیوه مناسب خالی فرمایند.

نمونه اش هم ....بسته شدن فوری تاپیک توسط دوست بسیار خوبم "کیوان" بود که البته بعدا رفع شد.

و در آخر شیوه شما را مفید می دانم ...ولی زمانی که در تاپیک جداگانه و با هدفی دیگر بررسی شود.
    البته من فقط نظر شخصی خود را مطرح کردم اگر اعضای دیگر تالار شیوه شما را قبول داشته باشند.......بنده هم حتما در شیوه "مشارکت" خواهم کرد چون نظر جمع برای بسیار ارزشمند است..

با تشکر از شما

2. 6 کاربر از پست مفید حسین پور تشکرکرده اند .

حسین پور (چهارشنبه 03 تیر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

نقاب عزیز گفته
    "و در آخر شیوه شما را مفید می دانم ...ولی زمانی که در تاپیک جداگانه و با هدفی دیگر بررسی شود.
    البته من فقط نظر شخصی خود را مطرح کردم اگر اعضای دیگر تالار شیوه شما را قبول داشته باشند.......بنده هم حتما در شیوه "مشارکت" خواهم کرد چون نظر جمع برای بسیار ارزشمند است..

با تشکر از شما "
    منم کاملا با این نظر موافقم
    البته اصلا قصد جسارت خدمت مدیرمحترم تالار ندارم
    ولی بهتره در این تایپیک صرفا به بحث تخصصی شدن پرداخت بشه
    و تاکید میکنم تایپیک دیگری جناب مدیر برای بحثی که ایشون مطرح کردن باز بکنن
    با احترام و تشکر بسیار

4. 3 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (چهارشنبه 03 تیر 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,025 در 7,410 پست

Array

سلام بر دوستان

بنده هم با اینکه در ابتدا نظر مدیر را مناسب می دیدم اما با کمی تأمل به این نتیجه رسیدم که این نوع دعوت ، به این نوع کار خود به نوعی اثر منفی دارد ، اگر چه هدف مهارت آموزی باشد ، اما مهارتها در یک جریان پیوسته و آهسته در عمل بهتر آموخته می شود تا اینگونه ،
    از طرفی گاهی حقایقی پشت این تاپیکها و یا پستها نهفته است که ما از بسیاری از آنها بی خبریم ،
    مثلاً ممکن است من نوعی ، در نوشتن و بیاناتم به گونه ای باشم که رفتاری مثبت یا منفی به من نسبت داده شود اما در عمل و واقعیت امر این نباشم ، به عبارتی بین سخن تا عمل فاصله است ، برای همین هم تإکید دارم به خود و دوستان که زود قضاوت نکنیم ، اگر چه گاه بعضی افراد آنقدر صادق و روشنند که به خوبی از نوشتارشان میشه حقیقت شخصیتشان را دید ، اما هستند بسیاری که خودشان نیستند . از طرفی در نظر نداشتن این احتمال بخصوص در بحثهای بین فردی ممکنه مارا دچار اشتباه کند .از طرف دیگر در همین موقعیتهاست که میشه شناخت ، تا لابلای مقالاتی که از خود ارائه می کنیم . ( این موضع گیریها گاه روشنگرانه و سازنده است اگر افراد در عمل به نتیجه برسند و به انحراف کشیده نشود)

در هر حال جسارتاً عرض می کنم که اگر مدیر محترم همدردی به اصل موضوع یعنی عنوان تاپیک توجه می کردند ، هم پاسخی در خور می دادند که درست یا نادرستی دغدغه دوستانی چون کنجکاو ، روشن می شد که اصل بحث و موضع گیریها در این رابطه بوده ،هم می آموختند به افرد که به اصل باز گردید ، و یاد بگیرید در رابطه با موضوع نظر دقیق و درست دهید و این گونه موضوع را از حاشیه ها بیرون می کشیدند

6. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 03 تیر 88)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:20]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,625

تشکرشده 37,124 در 7,020 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

كاملا حق با دوستان است. پست بنده معطوف به محتوای این پست نبود.
    اما چگونه بنده در بحثی وارد شوم كه به جدل كشیده شده است. تا آرامش بر فضایی حاكم نباشه، حرف منطقی و بدون سو گیری كمتر در آن محیط شنونده ای خواهد داشت.
    من قصد ندارم این بحث رها شود،‌می خواهم همین بحث را به كمك هم هدایت كنیم به یك محیط ملایم تر تا به نتیجه برسیم. آیا پستهای این تاپیك با مسیری كه در پیش داشت به نتیجه منطقی می رسید؟!
    اكنون هم دوستان می توانند موضوع را دنبال كنند، لیكن توجه به آفتهای بحث داشته باشند. خواهشا

گاهی اگر قفل كردن موضوع یا ویرایش ْآن انجام نشود ممكن است كار به جای بدتری برسد كه در شان هیچكدام از اعضاء نیست.(قابل توجه نقاب در مورد اعتراض به قفل كردن تاپیك توسط كیوان)

من از نزدیك نتایج این بحث را پیگیری می كنم و جالب هست بدونید نكات كاربردی آن را ترتیب اثر داده ام. كه كم كم متوجه اثرات آن خواهید شد.

8. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (چهارشنبه 03 تیر 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نقاب

مدیر گرامی بنده خود می دانم شما بهتر از هر کس دیگری می دانید کدام بحث نتیجه خواهد داشت و چه چیزی برای اعضا مفید است ولی بنده یک انتقاد بسیار اساسی به این نگرش دارم و آن اینکه با این نگرش به اعضا اجازه داده نمی شود تا خود ""مدیر"" بودن را تمرین کنند و متقابلا آن حس فشار و احساسی خود را به شیوه مناسب خالی فرمایند.

نمونه اش هم ....بسته شدن فوری تاپیک توسط دوست بسیار خوبم "کیوان" بود که البته بعدا رفع شد.

سلام
    نقاب گرامی بنده اعتراف میکنم که پس از بستن تاپیک این عمل خود را زیر سوال بردم.اما دقت کنید موضوع تاپیک چه بود و بحث به کجا رسید.
    بنده در پست اول خودم نوشتم
    تنها مدیر همدردی را مسئول ندانیم هر کدام از اعضا در توان خود مدیر و متخصص هستند.بیایم هر کدام نقش خود را ایفا کنیم.
    ایا سخن بنده نشان از خود مدیر بودن نیست
    آن را مستقیما"به عرض اعضا محترم رساندم اما توجهی نشد, بعضی از دوستان بسیار شتاب زده پاسخ میدهند!
    در این شرایط چون نمیخواستم خود را درگیر موضوع کنم
    در پست دوم خود تندی به خرج دادم و میشود گفت کاربران را تهدید به بستن تاپیک کردم !کاری بسیار اشتباه

بنده هم انتقادی دارم نسبت به اعضا

1-دوستان چرا ما باید حتما توسط یک مدیر که ترس از تنش میان اعضا در وضع کنونی دارد با زور دست از مشاجره بکشیم

2-متاسفانه اعضا در بیشتر موارد خود را مسئول نمیدانند.

اگر ما در بحثها سعی کنیم به نظرات دیگران احترام بگذاریم حتی اگر خلاف نظرات ما بود
    اگر کمتر حمل بر خطا کنیم
    اگر سعی کنیم به جای پاسخی تند به عنوان رو کم کنی و یا اینکه محکوم کردن سعی کنیم با نوشتار خود تنش را پایین بیاوریم ومنظور خود شیوا و بدون کنایه به عرض اعضا برسانم

و اگرها

اینها یعنی خود مدیر بودن

10. 4 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (چهارشنبه 03 تیر 88)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,681

تشکرشده 36,025 در 7,410 پست

Array

سلام جناب سنگتراشان

شما از آنجا که مدیر ارشد هستید چه بخواهید چه نخواهید برای اغلب در موضع رهبری قرار دارید
    بنا بر این پرداختن به اصل موضوع خود به خود از سوی شما "هدایت به امر "را موجب میشد ، و حقاً هم یکی از نقشهای اساسی رهبری در یک جمع همین هدایت به امر است که اثر مؤثر و پایاتردارد تا هدایت مستقیم .

با عرض پوزش از جسارت

12. 5 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 03 تیر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 بهمن 00 [ 10:13]
    سطح
    97
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 986
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience Points
    تشکرها
    1,578

تشکرشده 1,607 در 499 پست

Array

با سلام خدمت دوستان گلم ، من همه پست هاتون رو خوندم
    به پست جناب سنگتراشان نمره 18 میدم به بقیه هم نمره خوبی نمیدم، این نظرمه
    چون شما هم باز اومدین همتون تو این 3 و 4 تا پست همش پست 17 مدیر رو مورد انتقاد قرار دادین این رو بدونید که اگر من مدیر صندلی داغم ، کیوان ،ساقی ..... ناظم هستند
    ایشون مدیر کل تالار هستند . وهیچ کاری از ایشون دیده نشده که بی هدف وبی درایت انجام
    شده باشد حالا اگر در این میون یه بحث انتقاد پیش اومده اون جزوه همون نقاط ضعفی است که هر کسی ممکن داشته باشه.
    حالا اگر به عنوان یه مدیر کل قبولش دارید پس کارایی که توصیه کرده انجام بدین
    مطمئن باشید یه هدفی وجود داره.
    نمیدونم شاید میخواد اول این بحث های احساسی و ابهام بر انگیز که به وجود اومده بخوابه
    بعد که ما نقاط ضعف و قوت خودمون رو گفتیم
    همون جور که اشاره کردن نوعی تمرینه بعد اونایی که مثل پست 19 گفتن معلوم درسشون رو خوب پس دادن ولی بقبه ......
    اونی که با پست اول جناب سنگ تراشان موافق باشه میفهمه که شاید ایشون قصد داشتن اینجا از اعضاشون یه امتحان کوچیک بگیرند. ؟؟؟این حق رو ندارن؟
    بعد که جواب امتحان اومد میفهمیم که تالار چقدر تونسته روی افکار ما تاثیر بزاره
    وباز از همون جا میتونیم بفهمیم که ایا تالار تخصصی شده یا نه ؟؟
    بعد ایشون میان بحث رو به موضوع تخصصی شدن هدایت میکنن، پس دیدین یکم زود قضاوت کردین
    .
    .................................................. .......................
    حالا هم بخاطر این که هم به نظر خودم هم مدیر همدردی احترام گذاشته باشم خودم تا اینجا نقاط قوت و ضعف خودم رو بررسی میکنم.................................................. .....................................
    نقاط ضعف کنجکاو:
    1) [color]دامن زدن به نظر حاشیه ای ارمان26
    2) احساسی تصمیم گرفتن وعمل کردن در صورتی که من اینجوری نبودم، نمیدونم تحت تاثیر قرار گرفتم
    3) حس برتری در مورد ارمان26 در اون جا که خیلی از این حرفشون ناراحت شدم(آقاي كنجكاو برادر كوچكم)
    4) خوب مدیریت نکردن تاپیکی که خودم ایجاد کردم
    5) انتقاد از 3و4 تا پست اخر 22و23و24 ..در مورد نظرشون در مورد مدیر[/color]

واما نقاط قوت کنجکاو:
    1) صحبت در مورد مشکلات تالار
    2) متوجه کردن ارمان 26 در مورد قضاوتش
    3) برخورد با بهترین صورت با اعضایی که پست زدن
    4) انتقاد ،ولی از راه درستش این اشتباه بود که انتقاد کردم ولی به نظرم این که از راه درست انتقاد کردم جای شکر داره
    5) خاموش کردن اتیش ارمان 26 در پست
    12
    به این نحو:
    (هر کسی حق انتقاد داره اگر نداشت پس این قسمت رو قرار نمیدادن،اگر این حرف رو قبول دارید پس اروم باشید همون طور که قبلا گفتم تند پیش نروید)

14. 3 کاربر از پست مفید کنجکاو تشکرکرده اند .

کنجکاو (پنجشنبه 11 تیر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

سلام
    شاید دوستانی که پست منو میخونن دوباره دلخور بشن ،ولی من پیشاپیش عرض می کنم من نه قصد جسارت ندارم و نه خدای نکرده توهین
    بسیار بسیار هم از زحمات دوستان مخصوصا اقای مدیر هم تشکر میکنم که این تالار با این جو صمیمی رو ایجاد کردن
    اما درد دلهای من:
    1-همانطور که میدونین مدیر محترم بعد از برطرف کردن مشکل سرور سعی کردن که تالار رو تخصصی تر بکنن ،ولی ایا اینجا منظور از تخصصی کردن صرفا افزایش مقالات تالار هست؟من مخالف قرار دادن مقالات مختلف نیستم که خیلی هم به نظرم مفید هست ولی ایا این کافی هست؟ یادتونه قبل از بسته شدن تالار چه بحث های خوبی داشتیم که خیلی وقتها مشکلات عمده جوانان به چالش کشیده کیشد؟ شاید شما بگین این بحث ها باعث ایجاد محیط تشنج زا برای تالار میشه ولی من کاملا مخلف این صحبت هستم
    چون اصولا باز کردن یک مطلب و به چالش کشیدن اون باعث یافتن برخی راه حل ها برای مشکلات موجود در بحث میشه ،پس می خوام اینو یاد اوری کنم که بیاین مجددا این منا ظره ها رو راه بندازیم البته لازم یاداوری کنم تو بوجود اومدن این بحث ها سورنا ،گردافرید
    ،کامران007،دیجتال من نقش های جدی داشتن
    که الان جای سه عزیز اولی رو حسابی خالی می بینم ،
    2-من مخالف پولی شدن تالار نیستم ولی این حق عضویت باعث میشه که کمتر نفرات جدید عضو بشن
    و تنوع بحث ها کمتر بشه ،که در این مورد دوستان راه حل های خوبی رو قبلا ارائه دادن
    معذرت اگه پر چونگی کردم

16. کاربر روبرو از پست مفید gole maryam تشکرکرده است .

gole maryam (یکشنبه 07 تیر 88)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام.
    قبل از رویکرد جدید هم ,اعضاء همدردی در جمع آوری مقالات سازنده متحمل زحمت میشدند.
    قرار دادن مقاله های سازنده ,خود گامی تخصصی است.

یک سوال
    شما چه کسی یا کسانی را مسئول میدانید؟
    مسئول برآورده کردن انتظارات شما رایا همین تخصصی شدن را؟

تالار در حال طی کردن مسیر تخصصی بودن است, اگر کاربری مخالف پرداخت حق عضویت هست و فعالیت ندارد باز مسئول یا مسئولان تالار مقصرند؟
    یا کاربری مانند جناب سورنا, قبل از اینکه تالار بسته شود در امضا خود دلیل عدم فعالیت و عدم بازگشت به تالار را توضیح داده است.باز گردانندگان تالار ....!
    آیا فقط پیشکسوتان تالار مسئول راه اندازی بحث و به میان کشیدن مشکلات امروزی هستند مگر فقط اینها عضو همدردی هستند,!
    یک نکته:
    دوست گرامی تا به حال بنده در هیچ قسمت این تالار موردی را ندیده ام که مدیر همدردی یا هر کسی که خطاب به او نوشته اید ,با بحث کردن مخالفت کرده باشد, اگر هم مخالفتی شده این بوده که
    بحثها خارج از حوزه مشاوره خانواده ,ازدواج و سایر مباحث روانشناسی بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مریم

همانطور که میدونین مدیر محترم بعد از برطرف کردن مشکل سرور سعی کردن که تالار رو تخصصی تر بکنن ،
    قبل از هر چیز به عرض دوستان میرسانم که بنده نه با مدیر همدردی نسبتی دارم ونه قصد دارم خودی نشان دهم و یا.....
    اعضاء محترم همدردی خواهشا" فقط و فقط مدیر همدردی را مسئول ندانید,هر کدام از کاربران میتوانند گامی برای پیشرفت تالار بردارند ,آرمان26 با کارهای ابداعی وزیبایش,فرشته مهربان با دل نوشته هایش ,نقاب با آموخته ها, لرد حامد با مقالات و و.......

اگر هر کدام از ما در کنار انتظاراتی که داریم گامی مفید برداریم و قدران زحمات هر یک از اعضاء باشیم شاهد رشد بیشتر تالار خواهیم بود.
    و نکته ای که لازم به ذکر است اینکه خود را مسئول بدانیم چه در قبال تالار و چه در قبال فعالیتی که در این فضا.

18. 4 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (یکشنبه 07 تیر 88)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 اسفند 89 [ 16:24]
    سطح
    50
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,677

تشکرشده 1,685 در 458 پست

Array

سلام دوست عزیزم.
    می بینم که دلت تنگ شده . مریم جان این پست مدیر همدردی به نظرم قانع کننده میاد. باید صبر کنیم.
    تالار فراز و نشیب های زیادی رو پشت سر گذاشته، این هم با موفقیت می گذره.

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    با سلام
    دوستان عزیز بنده دقیقا پیشنهادات و انتقاداتی که جهت پیشرفت تالار از سوی شما اعضاء محترم مطرح می شود را بررسی می کنم و یقینا به مرور ترتیب اثر خواهم داد.
    البته بعضی از پیشنهادات خوب شما لازم به مسائل فنی، بعضی نیازهای مالی دارد و بعضی نیاز به زمان از سوی مدیران دارد.

کسانی که در جریان دقیق مسائل تالار هستند، می دانند یکی از مسائل مهم این تالار نیز با توجه به استقبال زیاد بازدید کنندگان جو تخصصی آن است (علاوه بر فعالیت زیاد و ...).
    فراموش نکنید انبوهی از بازدیدکنندگان میهمان داریم که از اول تالار تا کنون حداقل 100 ها برابر اعضاء هستند و از مطالب استفاده می کنند. لذا برای ما مهم است که مسائل غیر تخصصی و یا گاها مطالب آسیب رسان در تالار وجود نداشته باشد و این بر می گردد که ما اعضاء محدود داشته باشیم یا کارشناسان زیادی در کنار خود داشته باشیم.
    با توجه به مسائل مالی ما گزینه اول را انتخاب کردیم.
    البته پیشنهاد فعالیت کوتاه مدت رایگان برای اعضاء تازه کار، از ابتدا به عنوان گزینه مطلوب مورد بررسی ما بوده و هست که نیاز به تغییرات فنی دارد که خود مستلزم هزینه و زمان است.
    اما اینکه سایر دوستان به این موضوعات توجه دارند ، ما را بیش از پیش دلگرم می کند تا در اولین فرصت که امکان عملی پیدا کردیم این پیشنهادات را به کار گیریم.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)