به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 21:24]
    سطح
    93
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,579

تشکرشده 1,780 در 734 پست

Array
    اسکار فیس از اشنایی با یه پسر مسؤلیت پذیر خیلی خوشحال شدم و دوست دارم این تاپیکت رو ادامه بدی تا نتیجه بگیری منم اگر عمری باقی بود فقط نظاره گر خواهم بود.

برات بهترین ها رو ارزو دارم و امیدوارم هر چه زودتر بیماری پدرتون بهتر بشه و تو هم مشکلاتت حل بشه و بیای اینجا و از اینده خوب خودت بگی

2. 2 کاربر از پست مفید Mvaz تشکرکرده اند .

رنگین (پنجشنبه 26 اردیبهشت 98), زندگی خوب (پنجشنبه 26 اردیبهشت 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    سلام
    من از اول تایپیکتون رو نخوندم فکر کنم بحث مشکل مالیه.
    مشکل مالی رو همه دارند الان.
    دخترا هم میفهمن.
    من نمیدونم شما آقایون چتونه!!! چرا همش فکر میکنید خرج خونه و زندگی تو این گرونی ها فقط به عهده ی مرده؟
    با کسی ازدواج کنید که بتونه خودش گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون و به شما صرفا و صرفا به عنوان یک همراه نگاه کنه نه یک کارت عابر بانک!!! این عقاید ازدواج با زن آویزون و نیازمند رو از ذهنتون پاک کنید تو رو خدا!!! لازم نیست قهرمان باشید زنا دوستتون داشته باشن. آدم باشین بسه!!!
    البته من به عنوان یه دختر ترجیح میدم ازدواج نکنم تا با یه پسر بی پول ازدواج کنم و اون به من به عنوان کارت عابر بانک نگاه کنه!!!. به خاطر همین قضیه بستنی اینا که گفتین واقعا متاسفم. من هم دقیقا به این چیزا فکر میکنم و خیلی رو ذهنم تاثیر داره و فکر میکنم بچه ها موجودات مظلومی اند که قربانی پدر مادر بی فکر میشن!!!
    به نظر من هم اونهایی که مذهبی هستند خیلی خوشحالن!!! و نمی دونم شایدم منی که نمی تونم به خدا توکل کنم خیلی بدبینم. اما ترجیح میدم چیزی رو که جلو چشمم دارم میبینم قبول کنم تا آیه ی قرآنی که برای شرایط بحران و جنگ و دلار ۱۶ هزار تومنی نازل نشده!!!
    در هر صورت شما یه پسری که از زن گرفتن میترسی و منم یه دخترم که از شوهر کردن. ماجرا هم صرفا و صرفا مشکلات مالی هست و بچه ی بی گناه. نه عیبی داریم نه گناهی.
    فکرامون هم که به هم نزدیکه.
    احساسات و عواطف و دل هامون هم که به هم نزدیکه.
    سن هامونم که تقریبا به هم می خوره.
    تحصیلاتم که گویا به اندازه ی کافی داریم.
    تلاشم که میکنیم برای پول و کار و درآمد.
    پس اینجا جاشه که بگم چه جالب!!! چه تفاهمی :)
    حالا اگه فضای مجازی نبود.... به احتمال زیاد دست همو می گرفتیم و میرفتیم سر خونه زندگیمون:)
    حیف شد!!!
    .
    .
    .
    نتیجه اخلاقی که من گرفتم اینه که وقتی یه پسر و دختر در فضای مجازی بی هیچ دلیلی برای دروغ و پنهان کاری عقایدشون رو به هم میگن و به تفاهم میرسن!! صد درصد تو دنیای واقعی هم در اطراف ما هم پیدا میشن آدمایی که عقایدمون رو بهشون بگیم و به تفاهم برسیم.
    کافیه بگردیم.
    به نظرم دنبال بهانه ای که ثابت کنی بدبختی و ثابت هم کردی.
    خب حالا که خیالت راحت شد بیا یه ذره تلاش کن شاید یه دختر خوب پیدا کردی که خودتو بخواد مرد!!!
    راستی ماها تو ایرانیم و دل هامون آمریکا و طرز فکرمون اروپا.
    قبول کنیم که ما تو ایرانیم!!! جسم و روح و فکر و شرایطمون.
    اونوقت خیلی از مشکلاتمون حل میشه.

4. 2 کاربر از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده اند .

Mvaz (جمعه 27 اردیبهشت 98), رنگین (جمعه 27 اردیبهشت 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 دی 99 [ 23:08]
    سطح
    46
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 138
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    دوست عزیز ذهن شما پر شده از سوالهای بی جواب بی شماری که هر روز که میگذره این سوالا بیشتر و بیشتر میشه . ذهن شما الان به شدت آشفته هست و هر لحظه هم فکر های شما بیشتر میشه
    راه حل: اول باید ذهنتو خالی کنی و تمام مسایلی که بهش فکر میکنی رو روی کاغذ بنویسی و بعد افکارتو دسته بندی و مرتب کنی و برای هر مشکلی چندین راه حل پیش بینی کنی .
    به این صورت مشکلات شما:
    مشکلات مالی ، مشکلات عاطفی ، عدم تفریح ، ...
    حالا باید پله پله مشکلاتتون رو حل کنید و شک نکنید برای هر مشکلی یک راه حل وجود داره جز مرگ .
    در رابطه با مشکلات مالی بهتون پیشنهاد میکنم کتاب چگونه آهنربای پول و ثروت شویم ( نوشته آنتونی رابینز ) رو بخونی چند صفحه بیشتر نیست ولی پر از ایده هست . د
    ببنید باید ابتدا برای هر مقدار پولی که به دست میارید شکرگزار باشید حتی حتی هزارتومن . شکر نعمت باعث میشه که قدره پول و زمانی که برای بدست اوردنش صرف کردید بدونید و اینجوری تلاش خودتونم زیر سوال نمیبرید و دست از سرزنش کردن خودتون بر میدارید
    مورد بعدی اینکه باید برای پولی که بدست میارید برنامه ریزی کنید مثلا ( 20 درصد را ذخیره کنید 20 درصد رو برای خرید وسایل مورد نیاز خودتون خرج کنید ، 60 درصدو هزینه خرج خانوادتون ) به هرحال میدونید به طور مثال یک مقدار جزیی هم شده ذخیره میکنید.
    مسله دیگه اینه که باید برای هر مقدار پولی که میخاین بدست بیارید یه زمان تعیین کنید مثلا در عرض 6 ماه باید 5 میلیون پول پس انداز کنید در نتیجه به هرطریقی هم شده از طریق ترجمه کتاب کارکردن در جاهای مختلف ، زدن وبسایت و بیشتر موندن سرکارو ... باید در عرض 6 ماه اون مقدار پولی که مدنظرتونه بدست بیارید. و بعد مرتب این مقدارو بیشتر کنید . به هرحال وقتی یه هدف برای خودتون مشخص میکنید تمام انگیزه وامید و کائنات و نیروی غیبی در اراده شما جمع میشه که به هدفتون برسید و اونموقع هست حضور خدارو حس میکنید. پس الان توقع نداشته باشید که خدارو حس کنید چون روی یک هدف مشخص براساس تواناییاتون تمرکز نکردید.
    پس باید پله پله و باحرکت لاک پشتی پیشرفت کنید و طعم موفقیت رو بچشید
    اینو شک نکنید وقتی یک نفر و فقط یک نفر در این دنیا میتونه خوشبخت بشه و از صفر به همه چی برسه پس شما هم میتونید .
    در مورد ازدواج چون این مسایل بهم وابسته هست به نظرم اول این موضوع مالی رو حل کنی خودبه خود خودتم متوجه میشی که از پس ازدواج هم برمیای
    ( من خودم شخصا حتی به این فکر میکنم که در کنار درسای دانشگاه ، کلیپ های اموزشی بسازم یا حتی جزوه هامو خلاصه کنم و کتابی رو خلاصه کنم و یه وبسایت بسازم و این جزوات رو بفروشم به هرحال ایده ها زیاده و بهتره برای هر علمی که داریم ازش پول بسازیم j

6. کاربر روبرو از پست مفید elina2 تشکرکرده است .

Mvaz (جمعه 27 اردیبهشت 98)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 [ 23:15]
    سطح
    52
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    233

تشکرشده 371 در 127 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی خوب نمایش پست ها
    به نظرم دنبال بهانه ای که ثابت کنی بدبختی و ثابت هم کردی.
    یعنی یه حرفایی میزنین آدم به گه خوردن میفته که چرا اصلا تاپیک زدم و مشورت خواستم! هیچی آقا ولش کن اصلا من مشکلم حل شد :)
    به پیر به پیغمبر اینجوری نیست! شخصا متنفرم از آدمایی که همش ناله میکنن و دنبال اثبات بدبختیشونن، نمونش هم زیاد دیدم. دنبال راه حلم ولی بالاتر هم عرض کردم تا الان تو صحبتای دوستان راه خاصی به چشمم نخورده.
    من نمیدونم شما آقایون چتونه!!! چرا همش فکر میکنید خرج خونه و زندگی تو این گرونی ها فقط به عهده ی مرده؟
    یه بنده خدایی چند پست قبلتر گفت توپ تو زمین دخترا ننداز. برای همه ی حرفاتون جواب دارم ولی چون برمیگرده به دخترا هیچی نمیگم. در واقع ما مردا مریضیم، تو جامعه همه مثل شما هستنا! ولی ما هی بدون دلیل فکر میکنیم همه چیز پای ماست. دکتر هم رفتیم گفته خوب نمیشین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط elina2 نمایش پست ها
    دوست عزیز ذهن شما پر شده از سوالهای بی جواب بی شماری که هر روز که میگذره این سوالا بیشتر و بیشتر میشه . ذهن شما الان به شدت آشفته هست و هر لحظه هم فکر های شما بیشتر میشه
    راه حل: اول باید ذهنتو خالی کنی و تمام مسایلی که بهش فکر میکنی رو روی کاغذ بنویسی و بعد افکارتو دسته بندی و مرتب کنی و برای هر مشکلی چندین راه حل پیش بینی کنی .
    به این صورت مشکلات شما:
    مشکلات مالی ، مشکلات عاطفی ، عدم تفریح ، ...
    حالا باید پله پله مشکلاتتون رو حل کنید و شک نکنید برای هر مشکلی یک راه حل وجود داره جز مرگ .
    در رابطه با مشکلات مالی بهتون پیشنهاد میکنم کتاب چگونه آهنربای پول و ثروت شویم ( نوشته آنتونی رابینز ) رو بخونی چند صفحه بیشتر نیست ولی پر از ایده هست . د
    ببنید باید ابتدا برای هر مقدار پولی که به دست میارید شکرگزار باشید حتی حتی هزارتومن . شکر نعمت باعث میشه که قدره پول و زمانی که برای بدست اوردنش صرف کردید بدونید و اینجوری تلاش خودتونم زیر سوال نمیبرید و دست از سرزنش کردن خودتون بر میدارید
    مورد بعدی اینکه باید برای پولی که بدست میارید برنامه ریزی کنید مثلا ( 20 درصد را ذخیره کنید 20 درصد رو برای خرید وسایل مورد نیاز خودتون خرج کنید ، 60 درصدو هزینه خرج خانوادتون ) به هرحال میدونید به طور مثال یک مقدار جزیی هم شده ذخیره میکنید.
    مسله دیگه اینه که باید برای هر مقدار پولی که میخاین بدست بیارید یه زمان تعیین کنید مثلا در عرض 6 ماه باید 5 میلیون پول پس انداز کنید در نتیجه به هرطریقی هم شده از طریق ترجمه کتاب کارکردن در جاهای مختلف ، زدن وبسایت و بیشتر موندن سرکارو ... باید در عرض 6 ماه اون مقدار پولی که مدنظرتونه بدست بیارید. و بعد مرتب این مقدارو بیشتر کنید . به هرحال وقتی یه هدف برای خودتون مشخص میکنید تمام انگیزه وامید و کائنات و نیروی غیبی در اراده شما جمع میشه که به هدفتون برسید و اونموقع هست حضور خدارو حس میکنید. پس الان توقع نداشته باشید که خدارو حس کنید چون روی یک هدف مشخص براساس تواناییاتون تمرکز نکردید.
    پس باید پله پله و باحرکت لاک پشتی پیشرفت کنید و طعم موفقیت رو بچشید
    اینو شک نکنید وقتی یک نفر و فقط یک نفر در این دنیا میتونه خوشبخت بشه و از صفر به همه چی برسه پس شما هم میتونید .
    در مورد ازدواج چون این مسایل بهم وابسته هست به نظرم اول این موضوع مالی رو حل کنی خودبه خود خودتم متوجه میشی که از پس ازدواج هم برمیای
    ( من خودم شخصا حتی به این فکر میکنم که در کنار درسای دانشگاه ، کلیپ های اموزشی بسازم یا حتی جزوه هامو خلاصه کنم و کتابی رو خلاصه کنم و یه وبسایت بسازم و این جزوات رو بفروشم به هرحال ایده ها زیاده و بهتره برای هر علمی که داریم ازش پول بسازیم j
    ممنون از راهنماییتون، این کتاب رو نخوندم الان دانلودش کردم میشینم میخونم. ولی تجربه پس انداز رو داشتم. یه حساب بدون کارت دارم که هر هفته یه مبلغی میریختم توش. ماشینمو همینجوری خریدم و خرج عمل پدرمم هم از همون حساب تامین شد ولی از یه جایی به بعد، به جای واریز دیگه میرفتم ازش برداشت می کردم تا وقتی که دیگه صفر شد و الان خیلی وقته دیگه واریزی بهش نداشتم.
    20 درصد که سهله صفحات قبل عرض کردم اصلا فرض رو به پس انداز 50 درصد درامدم گرفتم ولی همونجوری هم یه 10-12 سالی طول میکشه پول لازم جمع بشه! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

نقل قول نوشته اصلی توسط Mvaz نمایش پست ها
    اسکار فیس از اشنایی با یه پسر مسؤلیت پذیر خیلی خوشحال شدم و دوست دارم این تاپیکت رو ادامه بدی تا نتیجه بگیری منم اگر عمری باقی بود فقط نظاره گر خواهم بود.

برات بهترین ها رو ارزو دارم و امیدوارم هر چه زودتر بیماری پدرتون بهتر بشه و تو هم مشکلاتت حل بشه و بیای اینجا و از اینده خوب خودت بگی
    ممنونم از لطف شما

8. 3 کاربر از پست مفید scarface تشکرکرده اند .

Mvaz (جمعه 27 اردیبهشت 98), رنگین (شنبه 28 اردیبهشت 98), زندگی خوب (جمعه 27 اردیبهشت 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 دی 00 [ 04:20]
    سطح
    52
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 163
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 103 در 19 پست

Array
    واقعا نمی فهمم چرا اینقد می نویسم و ارسال نمیشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    سلام
    :) :)) :))) تو رو خداااا قبول کن که دنبال اثبات بدبختی خودتی؟
    رو من رو زمین ننداز :)
    اگه خواهش کنم چی؟؟؟
    !!!
    :/ :/ آخه ای کی یوسان حالا من یه چیزی گفتم!!! جدی میگیری چرا؟
    اصلا من بدبخت انگارم تو خوبی. خوب شد؟؟ الان خوشحال شدی؟ :)
    شوخی بودا :)
    جدای از شوخی من اصلا شما رو نمیشناسم که.
    یه تایپیک زدین دو تا توصیف از خودتون گذاشتین. من از رو اون و مقایسه با پسرای دیگه نظر میدم اگه اشتباهه جدی نگیر و بگذر.

میدونی چیه واقعیتش اینه که مشکل تو با نصیحت حل نمیشه با کارت به کارت تو حساب بانکیت حل میشه!!!
    به خدا منم میفهمم چی میگی.
    باید دنبال آدمی که میخوای بگردی. اگه پیداش کنی خوشبختی و اگه پیداش نکنی گور بابای ازدواج!!! نه واجبه نه الزامیه نه زوره.
    والا ... ازدواج کنی که مهریه و نفقه و ... هزار تا مسئولیت بیاد سرت.
    بعدشم بچه دار شی و بچت حسرت بستنی بخوره!!!
    لعنت به این زندگی...
    حالا از اون بدتر وضعیت اون دختره ی بدبخت چی میشه که باید یه عمر حسرت زندگی با آسایشو بخوره؟
    حالا اگه نتونست تحمل کنه و خواست طلاق بگیره چی؟ خودت که هیچ به هر حال مردی و می تونی گلیمت رو از آب بکشی. اون دختره چی به سرش میاد؟
    میشه بیوه!!! اونم تو این جامعه!!! اگه تو نبودی لااقل میتونست یا یکی دیگه ازدواج کنه.
    مسئول این که همه با دست نشونش میدن کی خواهد بود؟
    مسئولش تویی. تویی که پول نداشتی واسه چی رفتی زن گرفتی و خودتو اونو یه بچه رو بدبخت کردی؟؟؟

:/

جان من الان دارم چرت و پرت میگم عایا؟ تو الان به این جور چیزا فکر نمی کنی؟ من این جوری میفهممت. خب اگه این طوری نیستی یکم توضیح بده به غیر از صفر بودن حساب بانکیت دیگه چه مشکلی با ازدواج داری.
    راستی اون آدمایی که خودشون رو به بدبختی میزنن در حالی که نیستن طبق مطالعات روانشناسی باهوش تشریف دارن. روزی که از خر شیطون اومدن پایین و از هوششون تو جای درست استفاده کردن تقریبا همه شون آدمای موفقی شدن.
    ببین یه توصیه دوستانه ازدواج یا غیر ازدواج. هیچ وقت خودتو اسیر یه آدم آویزون نکن. آدم هر چقدر مستقل تر از هر نظر مالی جانی جسمی روانی و ...سالم تر.

11. کاربر روبرو از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده است .

رنگین (شنبه 28 اردیبهشت 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    سلام
    خیلی وقت ها که میام اینجا و نظرات دوستان میخونم حس میکنم اصلا ایران زندگی نمیکنن
    فقط شعار میدن و بلند پروازی میکنن
    من به شما حق میدم و درکتون میکنم تو این شرایط اقتصادی و فشارهای سنگین مالی به فکر ازدواج نباشید
    بهتره صبر کنید تا ببینیم اوضاع اقتصادی چی میشه
    من خودم که منتظرم ببینم اوضاع چی میشه چون جهاز خریدن دیگه کار هر کسی نیست
    بعد این دوستانی که هی میگن بیست درصد ذخیره کن و ... وضعیت تورم تو ایران نمیبینن . خب ایشون پولشو پس انداز کنه که بدتر از ارزش میفته . همین پولی هم که تا الان پس انداز کردن و خرج شده به خاطر تورم انقدر بی ارزش شده که فقط خرج عمل پدرشون داده .
    اقا پسری بمن میگفت ده سال کار کرده 50 میلیون پس انداز کرده اما الان هیچ ارزشی نداره انقدر که کشور تورم داره .
    بنظرم تو این شرایط به ازدواج فکر نکنید.
    برای پدرتون هم ارزوی سلامتی دارم

13. کاربر روبرو از پست مفید mahtaban تشکرکرده است .

scarface (شنبه 28 اردیبهشت 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 دی 99 [ 23:08]
    سطح
    46
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 138
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaban نمایش پست ها
    سلام
    خیلی وقت ها که میام اینجا و نظرات دوستان میخونم حس میکنم اصلا ایران زندگی نمیکنن
    فقط شعار میدن و بلند پروازی میکنن
    من به شما حق میدم و درکتون میکنم تو این شرایط اقتصادی و فشارهای سنگین مالی به فکر ازدواج نباشید
    بهتره صبر کنید تا ببینیم اوضاع اقتصادی چی میشه
    من خودم که منتظرم ببینم اوضاع چی میشه چون جهاز خریدن دیگه کار هر کسی نیست
    بعد این دوستانی که هی میگن بیست درصد ذخیره کن و ... وضعیت تورم تو ایران نمیبینن . خب ایشون پولشو پس انداز کنه که بدتر از ارزش میفته . همین پولی هم که تا الان پس انداز کردن و خرج شده به خاطر تورم انقدر بی ارزش شده که فقط خرج عمل پدرشون داده .
    اقا پسری بمن میگفت ده سال کار کرده 50 میلیون پس انداز کرده اما الان هیچ ارزشی نداره انقدر که کشور تورم داره .
    بنظرم تو این شرایط به ازدواج فکر نکنید.
    برای پدرتون هم ارزوی سلامتی دارم
    دوست عزیزم چون حس کردم منظورتون من بود در نتیجه خواسم بیشتر براتون توضیح بدم
    ببینید اگر تاریخو مطالعه کرده باشید میبینید که زندگی همیشه با فرازو نشیب های مختلفی رو به رو بوده و هیچ وقت شرایط برای همه یه شرایط بهشتی نبوده هر کسی باید این مسیر سختو سپری کنه حالا تو این مسیر که خیلیم طولانی نیست دو راه داریم یا بدبین باشیم و به زمین و زمان فحش بدیم یا اینکه دنبال راه حل باشیم . این اقا به اندازه کافی مورد دلسوزی و ترحم و پوچی و ناامیدی و .... قراره گرفته و الان فهمیده دنیا کوتاهه و این دنیا هم چه خوب چه بد تموم میشه میره . خب پس برای اینکه حداقل به خودمون ثابت کنیم که با یه هدفی افریده شدیم انسانی که قادره هر کاری انجام بده پس نباید تسلیم بشه و این یعنی خوشبینی . خوشبینی یعنی باید این شرایطو بپذیریم و بدونیم برای هر مشکلی یه راه حل وجود داره و ما باید اونو پیدا کنیم . من خودم بخام زندگیناممو بگم اشکه همه در میاد ولی تو این مدت همیشه همیشه ذهنم دنباله راه حله و اگر حرفی زدم حتما خودم به مشکلی برخوردم که با مطالعه به این نتایج رسیدم و این عدد هم خودم همینجوری نگفتم .
    دلیلش اینه که فرض ما یه مدت طولانی به خاطر دانشگاه رفتن و (پسرا هم با سربازی رفتن) طعم بی پولی رو میچشیم و وقتی میریم سرکار با یک مقدار پول ناچیز پول رو به رو میشیم و چون با یه زحمت زیاد به این مقدار پول رسیدیم حالا اتفاقی که برای ما میوفته اینه که از خرج کردن ، از بیکار شدن ، از اینکه حتی برای خودمون یه چیزی بخریمو دلمونو شاد کنیم و.... میترسیم و ناگهان یهویی به خاطر اتفاق پیش بینی نشده این پولی که با یه هزار امید پس انداز کردیم خرج خانواده میشه و یا بی ارزش میشه و در نتیجه یه حسرت به خاطر نخریدن اون وسایلی که از دله خودمون گذشتیم به دل ادم میشینه و حس فدا شدن به ادم دست میده. خب ما هم انسانیم ماهم دل داریم درسته که کاره درستو انجام دادیم ولی حس میکنیم زندگیمون پوچ شده . حالا چرا این اتفاق افتاده ؟
    اتفاق اصلی از همون پول ناچیز شروع شده یعنی از اینکه ما خودمون رو دسته کم بگیریم و حس کنیم توانایی ما در حد بدست اوردن همون پوله ناچیزه . پس باید به این باور برسیم که ما میتونیم بیشتر ازینا هم بدست بیارم و در نتیجه باید روی همون پول ناچیز هم برنامه ریزی کنیم و به فکره بیشتر کردنش باشیم . چیزی که من گفتم یعنی پول به سه قسمت تقسیم شده: براورده شدن نیازهای خودمون حتی به مقدار ناچیز، براوردن شدن نیاز خانواده چون وظیفمونه در حق خانواده حتی جونمون هم فدا کنیم و سوم پس انداز .
    اما پس انداز دو قسمت داره : اگر پول ناچیزه باید باهاش طلا خرید ( نه سکه : چون وظیفه انسانیمون حکم میکنه در این شرایط نباید به جامعمون و به مردم بیگناه اطرافمون ضربه بزنیم ) اگر پول زیاد باشه باید باهاش زمین یا خونه خرید .
    تو این زمینه هم منم متاسفانه این موضوع رو نمیدونسم و الان با مطلعه فهمیدم .
    اما در مورد ازدواج یه بحثیه که همه درگیرشن و حتی خوده من که 30 سالمه ، نتونسم دلیل مجرد بودنمو بفهمم . و کمی با مطالعه فهمیدم. دلیلش به خاطر خاستگار داشتن یا نداشتن نیست دلیلش بی پولی وشرایط جامعه نیست . مقصر خودمونیم و طرز تفکر خودمونه

15. 2 کاربر از پست مفید elina2 تشکرکرده اند .

scarface (شنبه 28 اردیبهشت 98), رنگین (شنبه 28 اردیبهشت 98)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 اردیبهشت 00 [ 23:15]
    سطح
    52
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    233

تشکرشده 371 در 127 پست

Array
    سلام
    :) :)) :))) تو رو خداااا قبول کن که دنبال اثبات بدبختی خودتی؟
    رو من رو زمین ننداز :)
    اگه خواهش کنم چی؟؟؟
    !!!
    :/ :/ آخه ای کی یوسان حالا من یه چیزی گفتم!!! جدی میگیری چرا؟
    اصلا من بدبخت انگارم تو خوبی. خوب شد؟؟ الان خوشحال شدی؟ :)
    شوخی بودا :)
    جدای از شوخی من اصلا شما رو نمیشناسم که.
    یه تایپیک زدین دو تا توصیف از خودتون گذاشتین. من از رو اون و مقایسه با پسرای دیگه نظر میدم اگه اشتباهه جدی نگیر و بگذر.

میدونی چیه واقعیتش اینه که مشکل تو با نصیحت حل نمیشه با کارت به کارت تو حساب بانکیت حل میشه!!!
    به خدا منم میفهمم چی میگی.
    باید دنبال آدمی که میخوای بگردی. اگه پیداش کنی خوشبختی و اگه پیداش نکنی گور بابای ازدواج!!! نه واجبه نه الزامیه نه زوره.
    والا ... ازدواج کنی که مهریه و نفقه و ... هزار تا مسئولیت بیاد سرت.
    بعدشم بچه دار شی و بچت حسرت بستنی بخوره!!!
    لعنت به این زندگی...
    حالا از اون بدتر وضعیت اون دختره ی بدبخت چی میشه که باید یه عمر حسرت زندگی با آسایشو بخوره؟
    حالا اگه نتونست تحمل کنه و خواست طلاق بگیره چی؟ خودت که هیچ به هر حال مردی و می تونی گلیمت رو از آب بکشی. اون دختره چی به سرش میاد؟
    میشه بیوه!!! اونم تو این جامعه!!! اگه تو نبودی لااقل میتونست یا یکی دیگه ازدواج کنه.
    مسئول این که همه با دست نشونش میدن کی خواهد بود؟
    مسئولش تویی. تویی که پول نداشتی واسه چی رفتی زن گرفتی و خودتو اونو یه بچه رو بدبخت کردی؟؟؟

:/

جان من الان دارم چرت و پرت میگم عایا؟ تو الان به این جور چیزا فکر نمی کنی؟ من این جوری میفهممت. خب اگه این طوری نیستی یکم توضیح بده به غیر از صفر بودن حساب بانکیت دیگه چه مشکلی با ازدواج داری.
    راستی اون آدمایی که خودشون رو به بدبختی میزنن در حالی که نیستن طبق مطالعات روانشناسی باهوش تشریف دارن. روزی که از خر شیطون اومدن پایین و از هوششون تو جای درست استفاده کردن تقریبا همه شون آدمای موفقی شدن.
    ببین یه توصیه دوستانه ازدواج یا غیر ازدواج. هیچ وقت خودتو اسیر یه آدم آویزون نکن. آدم هر چقدر مستقل تر از هر نظر مالی جانی جسمی روانی و ...سالم تر.
    یه زحمت بکشین از این به بعد مشخص کنین کجای حرفاتونو جدی بگیرم کجاشو شوخی :)
    من هیچ وقت نگفتم دخترا ضعیف و بدبختن و اگه طلاق بگیرن به فنا میرن.
    بعدشم من کجای حرفام گفتم دنبال دختر آویزون می گردم؟ آقا من شرط دیفالت ازدواجم بر مبنای پیدا کردن کسیه که اندازه ی خودم از وجودش مایه بذاره تو زندگی و پا به پام بیاد. الان این روشن شد براتون؟
    تو پست اولم نوشتم مشکلاتم چیه ولی اگر همین صفر بودن حساب بانکی از نظر شما مشکلیه که با انتخاب یه همسر خوب میشه رفعش کرد دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه. نظر شماست و محترم. ولی نظر من خلاف اینه و میگم کافی نیست. طرز فکرم اروپاییه دیگه چیکارش کنم :)
    ویرایش توسط scarface : شنبه 28 اردیبهشت 98 در ساعت 22:59

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)