به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 06 مرداد 88 [ 10:25]
    سطح
    33
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

RE: شروط ضمن عقد

دوست عزیز mohat
    تا زمانی که عشق است که عشق است!! اما مشکل بعد از رفتن و مردن عشق است !!
    ----------------------------------------------------------------------
    مرد در حالی که روی تخت دراز کشیده است و خیره به میله های سلولش نگاه می کند شروط ضمن عقد نامه را در ذهن خود مرور می کنید.
    1- زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکيل به غير مي دهد تا زوجه در هر زماني که بخواهد از جانب زوج اقدام به متارکه کرده و از قيد زوجيت خود را رها کند، به هر طريق اعم از اخذ يا بذل مهريه.
    2- زوجه اجازه دارد از هم اکنون هرگاه خواست به خارج از کشور برود و نياز به اجازه مجدد زوج ندارد، چه براي اخذ يا تمديد يا تجديد گذرنامه و اين اجازه دائمي است.
    5- زوج و زوجه متعهد مي شوند هنگام جدايي اعم از اينکه متارکه به درخواست مرد باشد يا به درخواست زن کليه دارايي که بعد از ازدواج دائم زوجين به دست مي آورند بين آنها به مناصفه تقسيم شود.
    7- اگر در آينده زوجين داراي فرزند شدند و طلاق اتفاق افتاد حضانت فرزندان به عهده زوجه باشد و در صورت خروج از کشور نيازي به اذن پدر ندارند.
    یک هفته بعد از قهر زنش یک سرباز با حکم جلب در منزل را زد و مرد را جهت نپرداختن مهریه 1001 سکه زوجه دستبند زده در مقابل چشم همسایگان سوار ماشین کرده و با خود به دادسرا و سپس زندان می برد.
    سرباز او را صدا میزند و به او می گوید که تلفن دارد و متذکر می شود که فقط چند دقیقه وقت دارد.گوشی را که بر می دارد صدای پسر 3 ساله اش را می شنود بعد از سلام و قربان صدقه رفتن, پسرش خبر نوید بخش سفر به یک کشور دیگر همراه مادرش را به مرد می دهد و مرد را یاد بند 2 عقد نامه می ندازه.
    یک ماه بعد در زندان طلاق نامه ای که به صورت غیابی و به در خواست زوجه صادر و ممهور به تاییدیه سفارت ایران در کانادا است به دستش می رسد.و مرد ناخودآگاه جملات بند یک عقد نامه سابق از ذهنش عبور می کند.
    امروز جمعه است و مرد دلتنگ است.بلندگو نام او را صدا می کند که ملاقاتی دارد.مرد به سالن ملاقات می رود و خواهرش را می بیند که منتظر اوست.خواهرش اخبار بیرون را برایش تعریف می کند مرد از خواهرش از وضعیت خانه اش پس از حبس سوال می کند و خواهر با تعجب از مرد می پرسد کدام خانه مگر تو خانه داری و مرد میگوید همان خانه که در آن با زن و فرزندم قبل از زندان رفتنم در آن زندگی می کردیم و این بار خواهر است که بند 5 عقد نامه سابق را به یاد برادرش می آورد و مرد می گوید که ولی من که پول آن خانه را با پس انداز کارم از 16 سالگی تا 6 ماه پس از ازدواجم به دست آورده ام و خواهر می گوید اما عزیزم بعد از ازدواج به نام تو گردید و مرد پس از چند ثانیه سکوت می گوید ولی نیم دیگر آن که دیگر سهم من بود و خواهر می گوید بله اما آن هم بابت بخشی از بدهیت به زن سابقت مصادره شد. مرد گفت:کدام بدهی؟ خواهر جواب داد همان بدهی که به خاطرش الان اینجا تشریف دارید.راستی بعد از آزادیت به فکر یک کار جدید هم باش که شرکتتان یک نفر دیگر را به جای تو استخدام کرده است.در این هنگام زنگ پایان وقت ملاقات به صدا در می آید و مرد به سمت سلولش می رود.
    سرباز به سمتش می آید و می گوید که تلفن دارد .پسرش است مرد خوشحال می شود,احوالش را می پرسد و از ماجراهایی که در خارج از کشور برایش اتفاق افتاده است تعریف می کند.قبل از خداحافظی پسر به مرد می گوید که نگران او در غربت نباشد چرا که دیگر او در اینجا یک پدر جدید نیز دارد!!!
    حدود 6 ماه از ورودش به زندان گذشته تا چند هفته دیگر قرار است آزاد گردد چرا که دیگر به دادگاه اثبات گردیده است متهم آه در بساط ندارد و تمامی اموال وی به نفع شاکی ضبط شده است.ولیکن به متهم تفهیم گردیده است که این آزادی مشروط بوده و فقط بابت این است که برود و کاری پیدا کند و بدهیش را به صورت قسطی مادام العمر به شماره حساب متهم بریزد تا ان شاا.. زن سابقش با همسرش در غربت تا پایان عمر با خوبی و خوشی با یک دیگر زندگی کنند.
    یکی از هم سلولی هایش به پشتش می زند و می گوید:نوبت توست که کف سالن را تی بزنی!مرد می رود و مشغول به تی زدن می شود و در همان حال به این موضوع فکر می کند که آن کاغذی که بندها وشروط در آن ذکر شده بود عقدنامه بود یا عهدنامه ترکمن چای وعاقبتی که بدان دچار شده است به دلیل احساسی عمل کردنش بود و یا حماقتش و یا .., غرق در افکارش بود که نگاهش به انتهای سالن افتاد و مسیر طولانی را که باید تی می زد . با عصبانیت داد زد:
    خودم کردم که لعنت بر خودم باد-----------------------------------------------------------------
    جالب آن است که خانم هایی که خود مدعی اجحاف به حقوقشان هستند هنگام گذاشتن شروط فقط به فکر خود و به دست آوردن حداکثر امتیاز هستند و هیچ ارزشی به مرد نمی دهند!!
    چرا به شروط اضافه نمی کنید که 1
    -مهریه 100 تومان باشد.
    2- نفقه خذف گردد.
    3- تامین مسکن به عهده زوج نیست.
    4-تامین هزینه زندگی به عهده زوج نیست.
    5- تامین فرزندان عهده زوج نیست.
    6-..
    واگر زوجین تمامی شروط یکدیگر را بپذیرند.یعنی هر کس برای خود کار کند و برای خود زندگی کند هر وقت خواست بیاید و هر وقت خواست برود و در بک کلام هیچ تعهدی به یکدیگر ندارند و سیستم بیشتر رفاقتیست.
    منظور من این نیست که خانم ها هیچ شرطی نگذارند منظورم این است شروط معقولی (چون حق ادامه تحصيل , اشتغال,..)را تایین کنند نه شروط تهدیدآمیز
    اما به هر حال خداوند و قانون به زوجه این حق را داده است که هر خواسته ای را در ضمن عقد اعلام نماید و مرد محق به پذیرش و یا رد آن می باشد.
    ولیکن بعضی از خانم ها بیاد داشته باشند که خداوند به مردان نیز قدرت تفکر و دور اندیشی داده است.
    و مردان نیز به یاد داشته باشند که در هنگام عقد به جای عقدنامه عهده نامه ترکمن چای را امضا نکنند.که روزگار خطرناکی است.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 تیر 89 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 9 پست

Array

دوست عزیز، داستان شما به سختی به حقیقت نزدیک است و اگر باشد یک در چند هزار است، معلوم نیست!!!
    در ضمن به نظر من داستان فوق نشان دهنده عدم برتری عقلی مرد و گرفتار شدن او به احساسش (برای رسیدن به زن) بوده است، همان برتری که به واسطه آن تمام حقوق را به مرد می دهند!!!
    در هر حال نظر من این است یا حقوق و اختیارات برابر یا مهریه بالا به اندازه ارزش همه این حقوق!

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 06 مرداد 88 [ 10:25]
    سطح
    33
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    تشکرها
    5

تشکرشده 5 در 2 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mohat
    دوست عزیز، داستان شما به سختی به حقیقت نزدیک است و اگر باشد یک در چند هزار است، معلوم نیست!!!
    در ضمن به نظر من داستان فوق نشان دهنده عدم برتری عقلی مرد و گرفتار شدن او به احساسش (برای رسیدن به زن) بوده است، همان برتری که به واسطه آن تمام حقوق را به مرد می دهند!!!
    در هر حال نظر من این است یا حقوق و اختیارات برابر یا مهریه بالا به اندازه ارزش همه این حقوق!
    خوب است که خود اعتراف می کنید که قبول تمامی شرایطی که نقل شد دور از عقل و انتخاب آن احساسی می باشد.
    پس چطور از مردان عاقل می خواهید یک چنین شرایطی را بپذیرند.
    اگر آن زن هرگز نمی خواست از این امتیازات استفاده نماید که آنها را در عقدنامه ذکر نمی کرد.و برای روزگار ذکر شده این امتیازات را در دست گرفته است.آیا واقعا برای سلطه بر مرد نیست.
    اگر سری به زندان بخش مالی بزنید برای شمردن تعداد مردانی که فقط بخاطر عدم توان مهریه و تا شروط ذکر شده را هم نپذیرفته اند در زندان در حال تی زدن هستند چند روزوقت نیاز داری..د آن موقع شاید قبول کردید که داستان من خیلی بیشتر از آنچه می فرماید به حقیقت نزدیک است!
    بعضی از خانمها فقط جو سازی می کنند و واقعیت امروز این است که بیشتر مشکلات و سختی ها که همگی نقد و بدون چون چرا و مادام العمر هستند همگی چه از نظر عرف و چه قانون بر عهده مردان گذاشته شده است.
    و لازم به ذکر است همین حالا با این قوانین و مسئولیت ها پسران از ازدواج هراسان هستند و اگر فشار را بر آنها به هر طریق افزایش دهیم.شاید سنت ازدواج مثل خیلی از سنت ها ی دیگر مهو شد.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

خانم Mohat ببخشید که کمی صریح نظر خودم رو ابراز می کنم اما با توقعاتی که فردی مثل شما از همسر خود در زندگی مشترک دارد، یا کسی برای ازدواج با او یافت نمی شود یا شخصی به تمام معنا احمق زیر بارازدواج با او میرود که در این حالت ناز شستش تا میتواند خانم باید کولی بگیرد چون هر حماقتی تاوانی دارد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 تیر 89 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 12 در 9 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط wintersun77
    خانم Mohat ببخشید که کمی صریح نظر خودم رو ابراز می کنم اما با توقعاتی که فردی مثل شما از همسر خود در زندگی مشترک دارد، یا کسی برای ازدواج با او یافت نمی شود یا شخصی به تمام معنا احمق زیر بارازدواج با او میرود که در این حالت ناز شستش تا میتواند خانم باید کولی بگیرد چون هر حماقتی تاوانی دارد.
    آقای محترم لطفا مودب باشید!
    همسر من بسیار عاقل تر از افرادی چون شما می باشد!!
    از جناب سنگتراشان مصرانه خواهش دارم، که مانع از حضور افرادی شوند که فضای این سایت پرمحتوا را که فرصتی برای تبادل نظر و مطلع شدن از افکاری متفاوت از افکار ماست، متشنج می کنند.

در ضمن عقیده اینجانب براینست که تفاوت یک کشور عقب نگه داشته شده و یک کشور پیشرفته، در نوع قوانین حاکم بر آنها نیز مشهود است. مقایسه ای بر قوانین ما با کشورهای پیشرفته، خالی از پند و اندرز نیست.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اردیبهشت 88 [ 23:58]
    سطح
    37
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 14 در 12 پست

Array

سلام بر شمایان
    اینجانب حاجی فیروز متاسف، بدینوسیله حمایت همه جانبه خود را نسبت به آقایان
    wintersun
    aliroshan
    کامران007
    و همه دوستان دیگری که با نامبردگان فوق هم نظر هستند اعلام داشته و امیدوارم که خداوند هر روز بر تعداد مردان دوراندیش افزوده و نسل عقدنامه های ننگینی چون ترکمنچای را در همه جای دنیا نابود و منسوخ نماید.
    از این جا به بعدش مردونه هست، لطفا خانوما نخونند:
    داداش، راجع به بحث عقدنامه ترکمنچای که توسط خواهرمون taravat پیشنهاد شده کمی فکر کن، بعدش نظر بده. البته با توجه خاص به یکی از اصول دوراندیشی مردانگی که می فرماید: مردان را بایسته است تا در هر مورد قبل از اتخاذ تصمیم، اقدام به بررسی بدترین حالت پیشنهادی نمایند، کما اینکه برادرمون aliroshan این فرمایش را به کار برده اند.

ضمنا خانوم، شما چرا خوندی؟ خداوکیلی نگفتمت نخون؟ دیدی حالا..؟!!! نه، دیدی حالا؟!!!!!

و سپس دستها را به سوی آسمان بالا ببرید (همه اعم از زن و مرد):
    خدایا! الساعه عقل این زادگان آدم را ارتقا فرما...اعم از مذکر یا مونس
    و بی شوخی، راه های روشن هدایتت را بیشتر و بیشتر بر ما نمایان کن
    و تو که endِ عدالتی، به ما آدمیزادگان نیز حد و حدود اعتدال را بیاموز
    آمین.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

بخخشید خانم Mohat کنجکاو شدم بدونم آیا همسر شما با پذیرفتن شروطی که خانم طراوت نوشته بودند همسر شما شده اند؟ لطف می کنید جواب بدید. در ضمن برداشت هر کسی از توهین متفاوته. من به هیچ کس توهینی نکردم. همونطور که گفتم یک جمله از دیدگاه افراد گوناگون می تونه تفاسیر گوناگونی داشته باشه. شاید چون نظر من بر خلاف نظر شماست اونو توهین آمیز تلقی کردید ولی برداشتتون از نظر من درست نبود.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 01 مرداد 90 [ 23:25]
    سطح
    37
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 2 پست

Array

با سلام خدمت تمامي دوستان
    از اينكه نظراتتون را گفتيد ممنونم
    نميدونم چرا بعضيها (منظورم بيشتر وكيل هاي خانومه) پافشاري دارن كه دختراي جوون اينقدر روي اين شرايط حساس بشن و بشه يكي از شروط مهم شروع زندگيشون. مثلا خانم شادي صدر -سرچ بزنيد ميتونيد مطالب زيادي ازش بخونيد - يكي از چهره هاي جنجالي و تحريك آميز شده واسه اينكه دخترا به خاطر احتياط هم كه شده اين شرايط رو بزارن تا اگه مشكلي تو زندگيشون بوجود اومد يه راه حلي واسشون باشه و ...
    من كه هنوز در حال فكر كردن به اين مسئله هستم و نميدونم آخرش چي ميشه يعني هنوز تصميم قطعي نگرفتم اميدوارم با راهنمايي شما دوستان و بررسي شرايط خودم بتونم تصميم درستي بگيرم -
    براي همه شما آرزوي خوشبختي و سربلندي در تمام لحظات رو دارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اردیبهشت 88 [ 23:58]
    سطح
    37
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 14 در 12 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط msg_roz
    با سلام خدمت تمامي دوستان
    از اينكه نظراتتون را گفتيد ممنونم
    نميدونم چرا بعضيها (منظورم بيشتر وكيل هاي خانومه) پافشاري دارن كه دختراي جوون اينقدر روي اين شرايط حساس بشن و بشه يكي از شروط مهم شروع زندگيشون. مثلا خانم شادي صدر -سرچ بزنيد ميتونيد مطالب زيادي ازش بخونيد - يكي از چهره هاي جنجالي و تحريك آميز شده واسه اينكه دخترا به خاطر احتياط هم كه شده اين شرايط رو بزارن تا اگه مشكلي تو زندگيشون بوجود اومد يه راه حلي واسشون باشه و ...
    من كه هنوز در حال فكر كردن به اين مسئله هستم و نميدونم آخرش چي ميشه يعني هنوز تصميم قطعي نگرفتم اميدوارم با راهنمايي شما دوستان و بررسي شرايط خودم بتونم تصميم درستي بگيرم -
    براي همه شما آرزوي خوشبختي و سربلندي در تمام لحظات رو دارم
    ای آقا ، امان از وقتی که سوراخ دعا گم بشه... یه وقتی ما به یه خانومی گفتیم که خدا توی کتاب خودش چیزای زیادی راجع به حق و حقوق خانوما و آقایون نسبت به هم نوشته، ایشون فرمودند : مثلا؟ عرض کردم مثلا فرموده که الرجال قوامون علی النساء: یعنی مردها بر زن ها قیمومیت دارن(حالا بگذریم که تعابیر و تاویلات متفاوتی هست از این جمله)...ایشون فرمودند : چون خدا هم مذکره ، طرف مردارو گرفته!!!( اشاره فرمودند که ضمیر عربی که خدا در کتابش بکار برده برای نام بردن خودش" هو" و "ه" هست که ضمیر مذکره) عرض کردیم پیامبرو فرستاده ایشون - که درود خدا بر او و خاندان پاکش باد - نیزخیلی چیزا فرموده اند. ایشون ( همون خانوم کذائی) فرمودند: پیامبر خدا نیز مذکر است و از جنس شما مردان!!!
    واقعا که! زها زه! خها خه! عجب حکایتی شده وا!
    بعضی از این خانوما راه گل و گشاد و اتوبان چهاربانده رو ول کردن، چسبیدن به عقدنامه ترکمنچائی که اگر بسته بشه، 100% نه بلکنی 1000% به ضرر خودشونه.
    گمونم خدای به اون بزرگی عقلش از من و شمای به این کوچکی بسیار بیشتره و گمونم که عادل هم هست، و دانا هم هست، و به نیازها و شرایط بشر از خودمون واقف تر نیز هست...
    خدایا عقل بده به همه مردمون...
    مخلصم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 01 مرداد 90 [ 23:25]
    سطح
    37
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 2 پست

Array

سلام
    بعد از اينكه واقعا در مورد مسئله به اين مهمي فكر كردم و جوانب كار رو سنجيدم
    و البته با طرفم صحبت كرديم تصميم گرفتم عاقلانه اين مسئله رو كمرنگ كرده و كنار بزارم
    البته ايشون حاضر نشد اين مسائل رو كنار بزاره و گفت كه من بايد همه شروط را بپذيرم
    و من هم براي طرف مقابلم آرزوي موفقيت و سربلندي كردم
    انشااله يكي گيرش بياد كه در كنار شرايطش باهاش بدون هيچ مشكلي خوشبخت بشه
    در اخر براي همه دختر و پسرا آرزوي خوشبختي ميكنم
    و ميگم كه خيلي حواستون رو جمع كنيد
    مهمترين تصميم زندگيتونه
    واقعا شوخي نيست
    خيلي مراقب باشيد و خودتون رو دست كم نگيريد
    از همه دوستان خوبم در همدردي هم تشكر ميكنم
    موفق و پيروز باشيد

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)