به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13
    مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    درود بر شما

کار خوبی کردین برای ما نوشتین، ممنونیم از این اعتماد.
    خانم پروانه بعضی وقت ها هواشناسی گفته، مثلا فردا باران میاد. بعد فرداش هیچ بارانی نیومده، برای من که بارها اتفاق افتاده.
    در حالی که بنظرم باید با این همه دستگاه‌ها و تجهیزات و پیش بینی های جهانی و داخلی خطا کاهش پیدا کنه. زندگی هم همینه من و دیگری نمیتونیم بشما بگیم فردا و فرداها چه پیش خواهد آمد، آیا آدمها میتونن خوبی هاشون، قول هاشون، تلاش هاشون و ... رو ادامه بدن حفظ کنن، توسعه بدن یا نه.

هیچکسی مطلقا از هیچ چیزی باخبر نیست، پس تمرکزتون رو از مسئله ی خیانت بردارین. آنچه که مهم هست زمان حال، بررسی زندگی امروزم و رابطمون و شرایط امروز هست. آنچه که اولویت داره توجه به سلامت روان شما و رشد و موفقیت شماست و در راستای اون ارتقای روابط بین شما و همسرت و زندگی مشترکتون.

بجای پرداختن به این موارد خودتون رو رشد بدین، با پروانه چند سال پیش و چند روز پیش خداحافظی کنین و پروانه ای جدید خلق کنین، با رنگ و لعاب زیباتر. پروانه جدید به سلامت روان خودش، به رشد خودش، به توسعه توانایی هاش، به بالا بردن مهارت هاش، آگاهی هاش و ... میپردازه، بصورتی که وقتی برای فکر کردن به تصمیمات دیگران و تحلیل رفتارهای اونها و تفحص نداره.

دیگران چه میخوان همسر شما باشن، چه دوست، چه فامیل، چه خانواده، همکار... اینها پروانه جدید رو میبینن و رفتارهای خودشون رو با پروانه جدید تنظیم میکنن. کسی به زنی بنظر شکست خورده، ضعیف، وابسته، ملتمس، شکاک و ... هست چندان توجهی نخواهد کرد.

پروانه ی جدید کسی نیست که ترسیده از گذشته و نگران آینده باشه و برای حفظ چیزی رفتارهای اشتباه انجام بده، بلکه فرد موفق و از طوفان گذشته ای هست که حکم نگین سر انگشتر رو داره.

با مراجعه به یک روانشناس از ایشان کمک بگیرین، اگر نمیتونین یا از مشاوره خصوصی این تالار استفاده کنین و یا هر تصمیم برای کمک از یک مشاوره صاحب صلاحیت.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 بهمن 00 [ 08:43]
    سطح
    19
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها
    درود بر شما

کار خوبی کردین برای ما نوشتین، ممنونیم از این اعتماد.
    خانم پروانه بعضی وقت ها هواشناسی گفته، مثلا فردا باران میاد. بعد فرداش هیچ بارانی نیومده، برای من که بارها اتفاق افتاده.
    در حالی که بنظرم باید با این همه دستگاه‌ها و تجهیزات و پیش بینی های جهانی و داخلی خطا کاهش پیدا کنه. زندگی هم همینه من و دیگری نمیتونیم بشما بگیم فردا و فرداها چه پیش خواهد آمد، آیا آدمها میتونن خوبی هاشون، قول هاشون، تلاش هاشون و ... رو ادامه بدن حفظ کنن، توسعه بدن یا نه.

هیچکسی مطلقا از هیچ چیزی باخبر نیست، پس تمرکزتون رو از مسئله ی خیانت بردارین. آنچه که مهم هست زمان حال، بررسی زندگی امروزم و رابطمون و شرایط امروز هست. آنچه که اولویت داره توجه به سلامت روان شما و رشد و موفقیت شماست و در راستای اون ارتقای روابط بین شما و همسرت و زندگی مشترکتون.

بجای پرداختن به این موارد خودتون رو رشد بدین، با پروانه چند سال پیش و چند روز پیش خداحافظی کنین و پروانه ای جدید خلق کنین، با رنگ و لعاب زیباتر. پروانه جدید به سلامت روان خودش، به رشد خودش، به توسعه توانایی هاش، به بالا بردن مهارت هاش، آگاهی هاش و ... میپردازه، بصورتی که وقتی برای فکر کردن به تصمیمات دیگران و تحلیل رفتارهای اونها و تفحص نداره.

دیگران چه میخوان همسر شما باشن، چه دوست، چه فامیل، چه خانواده، همکار... اینها پروانه جدید رو میبینن و رفتارهای خودشون رو با پروانه جدید تنظیم میکنن. کسی به زنی بنظر شکست خورده، ضعیف، وابسته، ملتمس، شکاک و ... هست چندان توجهی نخواهد کرد.

پروانه ی جدید کسی نیست که ترسیده از گذشته و نگران آینده باشه و برای حفظ چیزی رفتارهای اشتباه انجام بده، بلکه فرد موفق و از طوفان گذشته ای هست که حکم نگین سر انگشتر رو داره.

با مراجعه به یک روانشناس از ایشان کمک بگیرین، اگر نمیتونین یا از مشاوره خصوصی این تالار استفاده کنین و یا هر تصمیم برای کمک از یک مشاوره صاحب صلاحیت.
    اژ پاسخ شما ممنونم
    اما تمام وجودم رو استرس و بی قراری فرا گرفته ... نمیتونم تمرکزم رو از این قضیه بردارم ... سعیمو میکنم چند روز خیلی خوبم باز بهم میریزم... من قبل از ازدواج کسی بودم که بقول شما فقط به فکر رشد و آگاهی خودم بودم چقدر مطالعه میکردم !!! اما الان هیچ تمرکزی برای این کارا ندارم ! با اینکه رابطه عاشقانه ای داریم اما این استرس ها رهام نمیکنن!!

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    خواهش میکنم، بله متوجهم.

_ شما نیاز دارین ابتدا نسبت به هیجان های خودتون به آگاهی برسین. یعنی به جای اینکه واکنشی نشون بدین اول هیجاناتتون رو بفهمین.
    _ سپس این هیجانات رو پذیرین بدون اینکه قضاوت گری کنین و همراه با انعطاف پذیری باشه.
    _ حالا نوبت میرسه به تمرین انتخابی با برنامه و عاقلانه برای پاسخ دهی، یعنی بتونین شیوه پاسخ به هیجان رو در لحظه انتخاب کنین. برخی افراد هستن که پاسخ های آنی، پرهیز یا فشار زیاد رو انتخاب میکنن، اما شما میخواین مشاهده کنین و سپس بپذیرین.
    _ از اینجا به بعد شما پاسخ هایی که میدین تبعیت از ارزشها میکنه، نه از هیجاناتتون. زمانی که احساسات تحت کنترل تفکر نباشن و واکنش مناسبی نداشته باشیم متحمل دردها و رنج های طولانی تری خواهیم شد. در این زمان شما میتونین با بهره گیری از یکسری مهارت ها هیجانات خودتون رو تحت کنترل در بیارین. ( که مقالات متعددی در تالار... در انجمن آگاهی ها، مهارتها و روش ها داریم، مطالعه بفرمایین )

در نظر داشته باشین واکنش زن و مرد نسبت به مسئله ی خیانت یکسان نیست. شما اگر به یک روانشناس مراجعه داشته باشین انشالله میتونین بر این استرس و ناراحتی بعد از خیانت فائق آمده و بازگشت مجدد اعتماد، آرامش و ... رو تجربه کنین.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)