به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
    مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.ghas نمایش پست ها

سلام،
    ما تمام موارد مربتط به خودمون را به خوبی حل میکنیم.
    اما وقتی پای خانواده و پدر ایشون وسط میاد دیگه چیزی قابل حل نیست. حتی جواب من را نمیدن دختر خانوم و میگن شرمنده. بابام بابام...
    پدرررشون یه دنده و لجباز هست. من باید یه تاپیک جدا واسه این مورد بزنم.
    حتی من به چشم خودم دیدم پدرش حق خودش را خورده و سکوت میکنه.
    سلام به شما

حتما تاپیکی جدا گانه ای ایجاد کنین و در مورد مسائلی که بنوعی بعد از ازدواج باعث آزار شماست در اون بنویسین. مطمئنا بررسی های بیشتر و توصیه های مختلف به هر دوی شما در جهت ساختن یک زندگی موفق کمک‌ خواهد کرد .

دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.

2. 3 کاربر از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده اند .

gholam1234 (شنبه 06 دی 99), hamed.ghas (شنبه 06 دی 99), Mvaz (شنبه 06 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 00 [ 23:11]
    سطح
    48
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 162
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    103

تشکرشده 75 در 34 پست

Array
    با سلام و عرض تبریک..انشالله در کنار همسرتون خوشبخت بشین
    به نظر بنده خیلی از دلخوری ها بخاطر نوع نگاه و دیدگاه ما به یک مساله هست. شما الان دلخورین چون فکر و باورتون اینه که وام ازدواج بایدبیاد تو زندگی مشترک شما...تا اینجا درست. اما تفکر دیگه تون اینه که تبدیل بشه به سرمایه یا ماشین یا هر چیز دیگه ای!
    این قسمت یکم بادیدگاه دیگران متفاوت میشه !
    کمک هزینه و وام ازدواج اسمش روشه و کاری به اداب و رسوم هیچ منطق ای نداره. این هزینه از بیت المال برای تمام مردم ایران با هر اداب و رسومی هست.و هر وامی به اسم فرد خاصی هست تا کارای ازدواجش رو راه بندازه. گاهی پدر و مادرا همه هزینه ازدواج رو قبول میکنند و پول مال خودشون دوتا میشه که با هم سرمایه گزاری کنند. گاهی نه!..اقا پسر باید طلا بخره..منزل رهن کنه..خرج عروسی بده. در مورد دختر هم همینطور. الان خیلی از دخترها سرکار نمیرند پس هزینه جشنها و کادوها و مراسمات و جهیزیه همه با پدر دختر میشه.
    درسته که شما دوست دارین همسرتون شمارو محرم بدونه .اما به غرور همسرتون هم توجه داشته باشین شاید نتونه بگه پدر برای خرج مراسمات و جهیزیه میخواد.اون دختر خانم اگه بدونه پدرش احتیاجی به پول نداره حتما تو خونه مطرح میکنه که خودم و همسرم به این پول احتیاج داریم. چون ایشونم به اندازه شما خواستار پیشرفت در زندگیش هست. پس اگه سکوت کرده چرا نذاریم پای دلیل داشتنش؟!
    پس اقای داماد عزیز. یکم صبور باشین و نوع فکرتون رو تغییر بدین و مثبت تر نگاه کنین.اینطوری کمتر دلخور میشین و خدای نکرده باعث دلخوری هم نمیشین
    سعادت مند باشین

4. 3 کاربر از پست مفید همراهی تشکرکرده اند .

hamed.ghas (یکشنبه 07 دی 99), افسونگر (دوشنبه 08 دی 99), سحر بهاری (یکشنبه 07 دی 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 18:33]
    سطح
    71
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 201
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    بعد یه سوال بر فرض که وام رو به شما بدن
    قسط هاشو شما میدین؟
    یا نه پدرخانمتون ؟

بعد یه سوال حاضرین مثلا سه دونگ ماشینی که خریدید به نام همسرتون باشه ؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 دی 99 [ 23:44]
    سطح
    22
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط همراهی نمایش پست ها
    با سلام و عرض تبریک..انشالله در کنار همسرتون خوشبخت بشین
    به نظر بنده خیلی از دلخوری ها بخاطر نوع نگاه و دیدگاه ما به یک مساله هست. شما الان دلخورین چون فکر و باورتون اینه که وام ازدواج بایدبیاد تو زندگی مشترک شما...تا اینجا درست. اما تفکر دیگه تون اینه که تبدیل بشه به سرمایه یا ماشین یا هر چیز دیگه ای!
    این قسمت یکم بادیدگاه دیگران متفاوت میشه !
    کمک هزینه و وام ازدواج اسمش روشه و کاری به اداب و رسوم هیچ منطق ای نداره. این هزینه از بیت المال برای تمام مردم ایران با هر اداب و رسومی هست.و هر وامی به اسم فرد خاصی هست تا کارای ازدواجش رو راه بندازه. گاهی پدر و مادرا همه هزینه ازدواج رو قبول میکنند و پول مال خودشون دوتا میشه که با هم سرمایه گزاری کنند. گاهی نه!..اقا پسر باید طلا بخره..منزل رهن کنه..خرج عروسی بده. در مورد دختر هم همینطور. الان خیلی از دخترها سرکار نمیرند پس هزینه جشنها و کادوها و مراسمات و جهیزیه همه با پدر دختر میشه.
    درسته که شما دوست دارین همسرتون شمارو محرم بدونه .اما به غرور همسرتون هم توجه داشته باشین شاید نتونه بگه پدر برای خرج مراسمات و جهیزیه میخواد.اون دختر خانم اگه بدونه پدرش احتیاجی به پول نداره حتما تو خونه مطرح میکنه که خودم و همسرم به این پول احتیاج داریم. چون ایشونم به اندازه شما خواستار پیشرفت در زندگیش هست. پس اگه سکوت کرده چرا نذاریم پای دلیل داشتنش؟!
    پس اقای داماد عزیز. یکم صبور باشین و نوع فکرتون رو تغییر بدین و مثبت تر نگاه کنین.اینطوری کمتر دلخور میشین و خدای نکرده باعث دلخوری هم نمیشین
    سعادت مند باشین
    باسلام و عرض ادب. ممنونم بابت پاسخ بسیار خوبتون.
    خیلی راهنمایی خوبی به بنده کردین و کاملا حرفتون را قبول دارم. و تا حدودی هم با این قضیه کنار اومدم و مشکل حل شده.

اما کلا دیدگاه من بر اساس رسم خانواده خودمان بود.
    چون من وام خودم را به پدرم یا صرف خروج عروسی و طلا و مسکن و ... نمیکنم و همه چیز بر عهده پدر من هست.
    پیش خودم میگفتم اگه قرار همسر بنده وامش را به پدرش بده، پس حق پدر من اینجا ضایع میشه. پس منم وام خودم را بدهم به پدرم جهت مخارج و عروسی. و اینجوری هیچ کمکی به زندگی من و همسرم نمیشه.

کلا میدونید مشکل اصلی من چیه؟ من فکر میکنم پدرشون کمی بی عدالت و زورگو هستن.
    داخل پیام قبلی ام هم گفتم که باید تاپیک جداگانه بزنم واسه این مورد.
    من آدم بی رحمی نیستم و واقعا اگه میدونستم خانواده همسرم مشکلات مالی دارن اصلا خودم پیشنهاد میدادم که کمک کن به خانواده ات. حتی وام خودم هم میدادم بهشون!!!! یا میگفتم جهاز را خودم تهیه میکنم!!!
    اما طبق حرف‌های خودشون فهمیدم این وام قراره خرج مسائل متفرقه غیر ازدواج بشه.
    وضع مالی پدررشون بد نیست.
    از این زورم گرفته...
    به قول شما این بیت المال هست و همینجور که اسمش وام قرض الحسنه ازدواج هست باید خرج مسائل ازدواج بشه.
    یعنی اگه خرج ازدواج نشه من به شخصه راضی نیستم.

حتی خود همسرم تاحالا بهم نگفته که پدرم واقعا این وام را نیاز داره و تحت فشار هست، تنها دلیلشون اینه که رسم ما اینه. اما رسم ما نیست. آدم اگه با منطق و دلیل صحبت کنه خیلی راحت تر کنار میاییم.

باز هم ممنونم ازتون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط حیاط خلوت نمایش پست ها
    بعد یه سوال بر فرض که وام رو به شما بدن
    قسط هاشو شما میدین؟
    یا نه پدرخانمتون ؟

بعد یه سوال حاضرین مثلا سه دونگ ماشینی که خریدید به نام همسرتون باشه ؟
    سلام
    بله قسط هاشو خودم میدم. دلیلی نداشت پدرشون پرداخت کنن.
    وقتی دونفر ازدواج میکنن یعنی زندگی مشترک، یعنی خانواده مستقل.
    حتی اصلا لزومی نداره به پدرشون اطلاع داده بشه که ما این وام را گرفتیم، این وام به شماره و کارت ملی همسر بنده هست.
    یکرزو صبح تا ظهر میتونیم بریم بگیریم.

من ماشین را مثال زدم،‌ شاید اصلا پس انداز میکردیم در آینده مسکن بخریم یا ...
    بله من اگه بهم اعتماد و کمک بشه ۳ دونگ که هیچ، ۶ دونگ را میزنم به نام همسرم.
    اما اگه سر مسائل مالی مشکل داشته باشیم اعتمادم سلب میشه و چنین کاری نمیکنم در آینده.
    بعضی از رخدادهای زندگی محک هستند.
    ویرایش توسط hamed.ghas : یکشنبه 07 دی 99 در ساعت 18:57

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    103

تشکرشده 75 در 34 پست

Array
    با عرض سلام مجدد
    خیلی راهنمایی خوبی به بنده کردین و کاملا حرفتون را قبول دارم. و تا حدودی هم با این قضیه کنار اومدم و مشکل حل شده.
    خوب خدا رو شکر
    من آدم بی رحمی نیستم و واقعا اگه میدونستم خانواده همسرم مشکلات مالی دارن اصلا خودم پیشنهاد میدادم که کمک کن به خانواده ات. حتی وام خودم هم میدادم بهشون!!!! یا میگفتم جهاز را خودم تهیه میکنم!!!
    خداوند امثال شما رو زیاد کنه
    به قول شما این بیت المال هست و همینجور که اسمش وام قرض الحسنه ازدواج هست
    باید خرج مسائل ازدواج بشه
    .
    یعنی اگه خرج ازدواج نشه من به شخصه راضی نیستم.
    مومن خدا اینجوری نگین و راضی باشین. اولاشاید این حق شما نباشه بگین راضی نیستم !(بنده در این مورد هیچی نمیدونم) پس چرا خون خودتون رو کثیف میکنین؟!

ثانیا شاید بنده خدا به یک زخم دیگه ای که از همه پنهون هست میزنن...راضی باشین تا برکت پیدا کنه که برکت اموال پدر خانمتون وارد زندگی شما هم ناخداگاه میشه
    تنها دلیلشون اینه که رسم ما اینه
    خب خودتون رو بزارین جای همسرتون اگه رسمشون باشه مثلا سر خواهرهای قبلی همینطور عمل کردند برای خانمتون سخته که سنت شکن بشن.
    باهاش منطقی صحبت کنین ولی تو معذروات قرارش ندین..میدونین اون طفل معصوم داره چه زجری میکشه .قلبا حرف شما رو قبول داره اما خب قدرت مقابله با پدرشون رو ندارند. بی خیال این قضیه بشین و بخاطر شادی دل همسرتون از این قضیه بگذرین که خدا به شادکردن دل بندش رضاست.
    انشالله عاقبت بخیر میشین
    ویرایش توسط همراهی : یکشنبه 07 دی 99 در ساعت 23:04

8. کاربر روبرو از پست مفید همراهی تشکرکرده است .

hamed.ghas (دوشنبه 08 دی 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 08 دی 99 [ 23:44]
    سطح
    22
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    8

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط همراهی نمایش پست ها
    با عرض سلام مجدد

خوب خدا رو شکر

خداوند امثال شما رو زیاد کنه

مومن خدا اینجوری نگین و راضی باشین. اولاشاید این حق شما نباشه بگین راضی نیستم !(بنده در این مورد هیچی نمیدونم) پس چرا خون خودتون رو کثیف میکنین؟!

ثانیا شاید بنده خدا به یک زخم دیگه ای که از همه پنهون هست میزنن...راضی باشین تا برکت پیدا کنه که برکت اموال پدر خانمتون وارد زندگی شما هم ناخداگاه میشه

خب خودتون رو بزارین جای همسرتون اگه رسمشون باشه مثلا سر خواهرهای قبلی همینطور عمل کردند برای خانمتون سخته که سنت شکن بشن.
    باهاش منطقی صحبت کنین ولی تو معذروات قرارش ندین..میدونین اون طفل معصوم داره چه زجری میکشه .قلبا حرف شما رو قبول داره اما خب قدرت مقابله با پدرشون رو ندارند. بی خیال این قضیه بشین و بخاطر شادی دل همسرتون از این قضیه بگذرین که خدا به شادکردن دل بندش رضاست.
    انشالله عاقبت بخیر میشین

اولاشاید این حق شما نباشه بگین راضی نیستم !
    ...
    بله واقعا شاید حق با من نباشه.
    اما منم بخدا فقط رسم و رسوم خودمان و خواهر و برادر خودم را را دیدم. که برعکس اون‌ها بود. الان من سنت شکن میشم.

باهاش منطقی صحبت کنین ولی تو معذروات قرارش ندین..میدونین اون طفل معصوم داره چه زجری میکشه .قلبا حرف شما رو قبول داره اما خب قدرت مقابله با پدرشون رو ندارند.
    احتمالا از حرف‌های من متوجه شدین که من مبلغ و این مال واسم آنچنان هم مهم نیست و من بیشتر به جنبه‌ ی زورگویی یا چیزهای دیگه‌ اش نگاه میکنم و نگران مشکلات آینده هستم.
    اگر همسرم باهام منطقی صحبت میکرد من خیلی راحت قبول میکردم. اما اصلا حاضر نیست در موردش حرف بزنیم
    و این منو نگران دو حالت کرده
    حالت اول همین حرفی که شما زدین: توانایی مقابله با پدرش را ندارد و ترس از خانواده دارد.
    حالت دوم اینه که همسرم حرف های من را قبول نداشته باشه و همیشه بخوان فکر کنن کار درست را خودشون انجام میدن و به من اندازه خانواده‌اش اعتماد نداشته باشه. (صحبت شما در رابطه با قبول داشتن قلبی را نقض کند)
    هردو این حالت اگه مشکلش از ریشه حل نشه ممکنه در آینده مشکلات بزرگتری ایجاد کنه.

----

اما در کل صبحت‌ های شما منو خیلی آروم کرد و من کنار اومدم با این قضیه. دیگه هم حرفشو نزدم.
    خود خدا بهتر میدونه . امیدوارم من اشتباه کرده باشم.
    فقط از خدا میخوام تا آخر عمرم یه زندگی آروم و شاد و عاشقانه با همسرم داشته باشم. خواسته‌ای جز این ندارم.

ازتون خیلی ممنونم. خیلی راهنماییم کردین.
    راه جبران نیست اما امیدوارم خدا خیرتون بده
    ویرایش توسط hamed.ghas : دوشنبه 08 دی 99 در ساعت 23:42

10. کاربر روبرو از پست مفید hamed.ghas تشکرکرده است .

همراهی (سه شنبه 09 دی 99)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 18:33]
    سطح
    71
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 201
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    120

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    جهیزیه رو پدرشون تهیه کردن
    پس لابد از یه پولی زدند که جهیزیه تهیه شده

الان میخوان این پول رو جای اون پول بزارن

12. کاربر روبرو از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده است .

افسونگر (چهارشنبه 10 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    103

تشکرشده 75 در 34 پست

Array
    احتمالا از حرف‌های من متوجه شدین که من مبلغ و این مال واسم آنچنان هم مهم نیست و من بیشتر به جنبه‌ ی زورگویی یا چیزهای دیگه‌ اش نگاه میکنم و نگران مشکلات آینده هستم.
    اگر همسرم باهام منطقی صحبت میکرد من خیلی راحت قبول میکردم. اما اصلا حاضر نیست در موردش حرف بزنیم
    و این منو نگران دو حالت کرده
    حالت اول همین حرفی که شما زدین: توانایی مقابله با پدرش را ندارد و ترس از خانواده دارد.
    حالت دوم اینه که همسرم حرف های من را قبول نداشته باشه و همیشه بخوان فکر کنن کار درست را خودشون انجام میدن و به من اندازه خانواده‌اش اعتماد نداشته باشه. (صحبت شما در رابطه با قبول داشتن قلبی را نقض کند)
    هردو این حالت اگه مشکلش از ریشه حل نشه ممکنه در آینده مشکلات بزرگتری ایجاد کنه.
    سلام خدا رو شکر که مساله تقریبا براتون تموم شدست میتونین از مدیران بخواهین صفحه رو قفل کنند و برای مطالبی که دغدغه فکریتون شده تاپیک جدید باز کنین. انشالله عزیزان راهنماییتون میکنند و با راهنمایی ایشان و تلاش خودتون و لطف الهی زندگیتون عاشقانه به جلو میره(آمین)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام من همه تاپیک رو نخوندم
    مطابق قانون یک وام مال طرف دختر و یک وام مال طرف پسر هست
    وامی که مال طرف دختر هست معمولا صرف خرید جهیزیه میشه
    مال طرف پسر صرف هزینه عروسی و مسکن

این وسط برخی، به تفاهم می رسن وام رو به یک طرف بدن، اینا دیگه تفاهمی هست

ولی موضوع مهم و مغفول اینه که این صرفا یک وام هست، پول دستی نیست
    هرکس برداره قسطش رو هم خودش میده
    پس چیزی نیست که بخواد سرش کشمکش باشه

وام های دیگه ای هم هستن که میشه بانکهای دیگه گرفت

اصلا این موضوع ارزش فکر نداره به نظرم
    این وام حق اونهاست اگه بخوان می تونن از حقشون استفاده کنن اگر بخوان می تونن بدن به شما
    حالا اونا میخوان استفاده کنن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)