به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 89101112131415161718
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 173 , از مجموع 173
    عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام جناب امین

من فقط از آخرین پست پاییزه متوجه شدم یکی نشسته روی صندلی
    و بعد متوجه شدم شما هستید
    و بعد متوجه شدم و یادم اومد شما علاقه به حدیث دارید

سوالات ملکوتی من :)

1- اطاعت برتره یا عبادت. چرا؟
    2- شما بیشتر اطاعت می کنید یا عبادت؟
    3- آخرین باری که پا روی نفستون گذاشتید و عبادت کردید کی بود؟ کامل توضیح بدید ممنونم
    4- آخرین باری که پا روی نفستون گذاشتید و اطاعت کردید کی بود؟

5- گفتید اخرین حدیتثتون غیبت بود.
    چرا ملکوت غیبت، خوردن گوشت فرد غایب هست؟
    و اینکه چرا غیبت کننده اون دنیا با منافق و مشرک محشور میشه؟ چه ربطی دارن به همدیگه ؟

6- ملکوت نماز شب قشنگ تر و باحال تر و پر پیمون تره یا ملکوت گرفتن دست همسر؟

پیشاپیش از حضور شما در صندلی داغ و صرف زمان برای سوالاتم ممنونم.

2. 3 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

ammin (چهارشنبه 23 تیر 00), paiize (جمعه 25 تیر 00), فرزانه 123 (چهارشنبه 23 تیر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 19:47]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,401

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط paiize نمایش پست ها
    سلام آقا امین، سلام خانم پاییزه
    صندلیتون چه خلوته! دیگه آخراشه سوالا ته کشیده
    حال واحوالتون چطوره؟دلتون شاده عمیقا! خدا روشکر، ته دلم حس خوبیه
    سوالات من دراین دوره از صندلی داغ کمی متفاوته!زرنگی میکنم ودنبال اینم که ذهن شلوغخودم رو کمی خلوت کنم با پاسخهایی که اینجا دریافت میکنم.
    چندروز پیش پستتون توی حال واحوال رو که خوندم باخودم گفتم چه جالب!چرا آقاامین این پست روارسال کرده!؟چطور از مشغولیات ذهن من آگاهه!(البته میدونم که شما پست رو بدون مخاطبی ارسال کردید اما ازاونجا که من خیلی ارتباط گرفتم باهاش به خودم گرفتم!)همون موقع میخواستم ازتون بخوام راجع به این موضوع تاپیک زده بشه ونظرات همه رو بدونیم اما میدونم که خلاف قوانین تالار هست!پس اینجا مطرحش میکنم.
    فکر میکنم من دچار یک بحران هویتی شدم!به قول یکی ازدوستان اینجا انگاری این بحران به صورت اپیدمی فعلا توی کشور مون رایجه!که احتمالا مریوط به اوضاع کشوره!
    سوال:
    خیلی از قوانین نوشته ونانوشته توی کشورمون ظلم در حق زنان هست اگر اغراق میکنم حتما بهم بگید!
    به نظرتون چرا خدا طوری با پیامبر صحبت نکرده که زنان هم حق بیشتری داشته باشند حتی مادر!؟ ببینید خانم پاییزه بیش از 6000 آیه قرآن هست با حدود 187 هزار حدیث غیر تکراری، متاسفانه مشکل اصلی اینه اکثر کسانی که در زمینه شرع مدعی شدند یاتسلطی ندارند یا خودشون بهش عمل نمیکنند. یعنی کسی که هم این احادیث و آیات رو خوب فول باشه و هم عمل کرده باشه بسیار کمند. زمانی میتونیم در مورد دین و ضایع شدن و نشدن حق زن صحبت کنیم که این 6000 آیه رو با او تعداد حدیث رو کاملا خونده باشیم و تمام جزییات دیده باشیم. فقط یه نمونه خیلی کوچیک سوره نسا از کتک زدن زن صحبت کرده حالا باید خواننده قرآن صبر کنه تا برسه به جز 17قران و دلیل و نوع کتک زدن حضرت ایوب به همسرش رو ببینه ببینه احتمالا داستانش خوندید که به خاطر نشکستن قسمش اونم با ساقه گندم برای رفع تکلیف از اون قسم به زنش زد. که در حد یه شوخی هم نبود.حالا برید احادیث بخونید که اگه مردی زنش کتک بزنه یا موهاش بکشه چطور توی احادیث تهدید شده. یعنی در کل کتک زدن زن منتفیه. تازه همون آیه ای هم که کلمه ضرب اومده رو عده ای مفسرین گفتن معنیش رو نباید به کتک زدن تفسیر کنیم چون در سیره پیامبر کتک زدن زن نبوده. اما اونایی که آشنایی ندارن از ظاهر این آیه بدون خوندن کل قران میگن گفته کتک بزنید بقیه موارد هم اینطوره. حالا یه سوال آیا هیچ مرد غیر مسلمانی زنش نمیزنه؟ اما یه مومن حتی اگه زنش بهش زور یگه و شروع به جیغ و داد کنه طوری که بسیاری از مردهای غیر مسلمان هم ممکنه اون لحظه کنترلشون از دست بدن یه مسلمان حق نداره توی اون شرایط هم کتک بزنه اگه زد حکم رو زیر پا گذاشته. احتمالا منظورتون کتک زدن یا نزدن نبود. شاید دیه هم باشه، حق شهات دادن زنان هم باشه. دیه که مساوی شده. ولی ای کاش با مثال میگفتید. توی عرف مسلمانی، حق زن داره ضایع میشه. اما دین به مصداق نیست به معیاره وقتی مردم معیارها رو رعایت نمیکنند نمیشه پای دین گذاشت.

هدف خدا از خلقت ما چیه دقیقا؟ چه نیازی به آفریده شدن انسان داشت؟خدا که بی نیازه چرا اینقدر به ستایش وشکرگزاری سفارش کرده ؟چرا واقعا اینقدر قدرشناسی ما واسش مهمه؟!چرا آفرینش رو در همون حد حیوانات نگه نداشت؟اینقدر هم ظلم وفساد توی این جهان هستی اتفاق نمی افتاد!حالا که آفریده،چرا دوتا دنیا!؟چرا ماباید از این مرحله عبور کنیم وبریم اون دنیا؟!چرا ازاول همونجا نموندیم!(خدابود دیگه میتونست کاری کنه که خضرت آدم خطا نکنه!،پس به اختیار خودش اجازه داد خطا کنه!)اصلا برمیگردیم اونجا واسه چی وقتی قرار نیست خداروببینیم؟هدف این دنیا اون دنیاست وآخرت!هدف اون دنیا چیه؟ برای هدف خلقت این قضیه بسیار راز آلوده و برای درک عمیقش باید توی مدارج بالای ایمان بود. اما حدیث قدسی از ابن عربی در مورد راز خلقت اومده که از زبان خداوند میگه گنج مخفی بودم پس دوست داشتم شناخته شوم و خلقت را آغاز کردم.طبق گزارشات خیلی زیادی از کسانی که این مسیر طی کردند تجربه عشقی بسیار زیاد و فوق تصور بین خدا و بنده ایجاد شده که همشون چه عرفای شیعه چه سنی گفتند از بیان این عشق عاجزیم. فقط باید بهش مبتلا شد که درکش کرد. اما در مورد شکرگزاری باید بگم اصل شکر گزاری زمانیه که انسان رستگار میشه و خدا او رو کاملا ایمن میکنه نه حزنی از گذشته داره نه خوفی از آینده و این صفت رو دوستان خدا پیدا میکنند حالت شدید و دائمی شادی وعشق بهش دست میده که ناخودآگاه خدا رو شکر میکنه. اما توی بقیه موارد هم انسان این حالت بهش دست میده ممکنه بعد از رسیدن نعمتی باشه و اینقد حالش خوب میشه که اگه خدا رو شکر نکنه احساس میکنه داره خفه میشه.بخاطر همین یکی از بهترین انواع شکر، شکر قلبیه.
    نامزدهایی هم که عاشق همند همینجوری بی دلیل هی از هم تشکر میکنن چون حالشون خوبه . خدا هم اون حال خوب رو برای بنده ش میخاد ولی دائمیش میخاد چون حال خوب موقت با بخشندگی و کریم بودن خداوند جور در نمیاد.منظور از شکرگزاری اینه نه اینکه خودش نیاز داشته باشه . پایان راه به نوعی شکر گذاری خداست یعنی همش حالت خوبه یه حال خوبی که اضافه میشه تو خدا ور شکر میکنی باز خدا این حال رو افزایش میده. دلیل اینکه اومدیم این دنیا ارتباط زیادی با همین حال خوب و عاشقانه داره. چون خدا بخشنده ست و از طرفی قبل از اومدن به این دنیا اینقدر انسان سرمست عشق خدا بود که دوست داشت بازم اضافه بشه برای اینکه ظرفیتش برای عشق بازی با خدا وسیع تر بشه به این دنیا هبوط کرد شیطان انسان رو فریب داد گفت اگه بیشتر میخوای از این درخت بخور ولی خدا اینقدر انسان رو دوست داشت که میخاست این یه دروغ شیطان رو در نهایت تبدیل به راست کنه اگر چه هبوط آزار دهنده پشت سر این فریب بود. اما سرمستی بازگشت دوباره به آغوش خدا و بهره مندی از عشقش بسیار بیشتر از زمانی هست که از قبل بوده. همه ما یوسفیم و این دنیا چاه، بیرون اومدن از چاه یعنی رسیدن به شرایطی بهتر از قبل طنابی هم که ما را از چاه در میاره ایمان دائمی به خداست. اول باید محکم بگیریش ، توی طوفانهای فکری فریب دهنده رهاش نکنی ثانیا هی افزایشش بدهی این افزایش ایمان دقیقا مثل اینه که دارن طناب بالا میکشن

خدا رو نیمتونیم ببینیم چون ضد نداره. شیطان رو نمیتونیم بگیم ضد چون خودش مخلوقه. ضد باید همطراز باشه. مثل سیاه و سفیدکه اگه یکیشون نبود اون یکی رو نمیتونستیم بشناشیم . اما خدا رو با قلب درک میکنیم.
    به نظرتون راهی برای برون رفت از این بحران وجود داره!؟؟؟؟؟؟ من درکت میکنم تمام این سوالات تو رو هم من داشتم ودارم الان خیلی کمتر شده.راه برون رفت صد درصد هست. تصمیم قطعی بگیری که خدا کمکت کنه این قدم اوله. یگی من هیچی نمیدونم بریدم، خسته شدم، عاجزم، ذهنم پر سوال و شکه صلاح خودم نمیدونم. این مرحله عجز خیلی خیلی مهمه. هرچی سفت و سخت تصمیم بگیری یه تعهد عمیق قلبی بین تو و خدا شکل میگیره بعدش شروع میکنه به فرستادن نشانه هایی که قلبت بتونه باور کنه. نشانه هاش رو طوری میفرسته که باشخصیت و روحیات پاییزه سازگاره به قلبت تفهیم میکنه، وقتی ایمان آدم قوی میشه درونش هم نورانی میشه مثل روشن کردن چراغ قوه هر جا نور بندازی روشنایی میبینی یعنی جواب سوالاتت هم به راحتی داده میشه.هیچ وسیله ای هم بالاتر از نماز نیست. یکی از اون طنابهایی که نباید رها بشه نمازه.عبادت و معرفت پشت سر هم میان. و هی این چرخه تکرار میشه و انسان رو نورانی میکنه..
    به نظرتون این سوالای ذهن من از روی خشمه؟ نه از روی خشم نیست از روی فطرت پاکه. میگی اگه قراره دینی باشه پس نباید حق کسی در اون ضایع بشه . منم میگم کاملا حق داری . پس اون حق کشی هایی که بیرون میبینی دین نیست اشتباه دیگرانه.مصداق دین ۱۴معصومن
    امیدوارم یه یخشهای کوچکی از جواب سوالت گرفته باشی به هر حال همین اسرار آمیز بودن و معما گونه بودن داستان خلقت اونو جذاب تر میکنه
    ویرایش توسط ammin : دوشنبه 28 تیر 00 در ساعت 21:16 دلیل: حذف بخشهای کلی و اضافه

4. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

Mvaz (چهارشنبه 23 تیر 00), paiize (جمعه 25 تیر 00), گیسو کمند (پنجشنبه 24 تیر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 19:47]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,401

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط گیسو کمند نمایش پست ها
    سلام جناب امین
    سلام خانم گیسو کمند
    من فقط از آخرین پست پاییزه متوجه شدم یکی نشسته روی صندلی
    و بعد متوجه شدم شما هستید
    و بعد متوجه شدم و یادم اومد شما علاقه به حدیث داریدحسی که به یه معدن پر از طلا و الماس ممکنه بهم دست به احادیث دارم. حالا فکر کنید یه نرم افزار پرحدیث پیدا کنم از هول هلیم میفتم تو دیگ

سوالات ملکوتی من :)

1- اطاعت برتره یا عبادت. چرا؟ به نظرم عبادت بالاتره، چون هدف آفرینش عبادته. توی عبادت حس خوب بیشتری هست، ولی اطاعت هم روی دیگر سکه عبادت یه جورایی روی هم تاثیر میگذارن. حضرت موسی(ع ) داره میره کوه برای عبادت، یکی بهش میگه به خدا بگو چرا من این همه معصیت میکنم مجازاتم نمیکنی، خدا بهش میگه وقتی برگشتی بگو همین که از نمازت لذت نمیبری بزرگترین تنبیه من بوده
    2- شما بیشتر اطاعت می کنید یا عبادت؟ ا
    ول و بیشتر عبادت میکنم. یعنی بعد انتخاب دینداری اول شروع به عبادت کردم بعد رفته رفته سعی کردم احکام رو قبول کنم.
    3- آخرین باری که پا روی نفستون گذاشتید و عبادت کردید کی بود؟ کامل توضیح بدید ممنونم
    4- آخرین باری که پا روی نفستون گذاشتید و اطاعت کردید کی بود؟

سوال سه و چهار با هم دیگه برای من اتفاق افتاد، فرودین ماه یه احساسی بهم دست داد که تو نیاز به اوج گرفتن داری ولی انگار این نماز دیگه داره مزاحم اوج گرفتنت میشه، اما وقتی نماز میخوندم اون حسی که نماز مزاحم اوجه تا دو سه ساعت کنار میرفت، تقریبا همزمان با این قضیه برای ازدواج کیسی پیدا شده بود که چندین بار صحبت کرده بودیم. اونم تقریبا مستقل و کارمند بود. یه روز گفت میخام یه روز کامل مرخصی میگیرم که مفصل تر با هم صحبت کنیم.قرار دو روز دیگه رو گذاشت. توی این دو روز هم مقداری تلفنی و چتی صحبت کردیم.ولی احساس کردم این یه دیدار داره خطری میشه.دختر خوبی بود ولی یه مقدار عزت نفسش پایین بود وخودشو خیلی دوست نداشت این باعث میشد فکر کنه که باید برای پذیرفته شدن یه کم به من باج بده، توی حرفهایی که رد وبدل شد فهمیدم. اینکه که بگم وسوسه نشدم دروغه. یه زلزله هشت ریشتری به جونم افتاد، انواع و اقسام توجیهات اومد به ذهنم، حتی وقتی خودم قانع کردم که این دیدار لغو کنم، تازه توجیه رودربایستی هم میومد. وقتی توی این افکار پریشان میشدم. دوباره احساسی بهم میگفت اجازه بده فردا اون آرومت میکنه. خلاصه آخر سر هر چی فکر کردم دیدم عشق ارزشمندی از این ارتباط و آشنایی بوجود نمیاد همیشه معتقد بودم بالای عشق ارزشمند خدا قرار داره. شبی که فرداش میخاست مرخصی بگیره گفتم منصرف شدم. البته بازم اصرار کرد هر چی بهانه میاوردم قبول نمیکرد یه جوری توجیهش میکرد. خلاصه دیگه آشنایی رو ادامه ندادم. بعد این اتفاق که دیگه نزدیک ماه رمضان بود خودم رو دست خدا سپردم که توی ماه کمکم کنه مساله جدیدم با نماز حل بشه. .وقتی از ادامه اون دیدار منصرف شدم یه احساس آرامش و آزاد شدن بهم دست داد. در کنارش طوری لذت نماز رو چشیدم که اصلا با لذت سالهای قبل قابل مقایسه نبود. بعدش متوجه شدم اون اوج دقیقا قرار بود توی نماز بهم دست بده. یعنی شیطان چند قدم جلوتر مرحله بعدی آدمها رو میدونه، میفهمه قراره مثلا نماز بال به آدم بده .میاد قبل اینکه این اتفاق بیفته نماز تو چشم آدم کم اهمیت جلوه میده شاید ترکش کنی یا خوارش کنی و بنداریش آخر وقت

5- گفتید اخرین حدیتثتون غیبت بود.
    چرا ملکوت غیبت، خوردن گوشت فرد غایب هست؟چون داره آبروی غیب شونده رو میخوره، دیگران بهش بدبین میشن ممکنه دفعه بعد که اونو ببینن رفتار سردی نشون بدن اونم آسیب ببینه
    و اینکه چرا غیبت کننده اون دنیا با منافق و مشرک محشور میشه؟ چه ربطی دارن به همدیگه ؟ چون ریشه غیبت توی ترسه اگه خیلی از کسی ناراحتیم یا میریم به خودش میگیم یا کلا براش دعا میکنیم اینجوری مشکل حل میشه. ولی غیبت کننده با دورویی خودش رو تخلیه میکنه.

6- ملکوت نماز شب قشنگ تر و باحال تر و پر پیمون تره یا ملکوت گرفتن دست همسر؟ سوال سختیه، اگه قرار باشه بین نماز شب و گرفتن دست همسر یکی انتخاب بشه به نظرم دست همسر واجبه. توی همان نمازهای واجب ، نماز متاهل ارزشش از نماز مجرد بالاتره. و اینکه پیامبر(ص ) میگه؛ نشستن مرد در کنار همسرش دوست داشتنی تر ار اعتکاف در مسجد من است. اما معمولانماز شب و محبت به همسر مزاحم همدیگه نمیشن .میگن حتی وقتی حال ندارید همون یه رکعت وتر بخونید. هر چی ایمان بنده به خدا زیاد بشه محبتش به همسرش هم بیشتر میشه اینم حدیثه

پیشاپیش از حضور شما در صندلی داغ و صرف زمان برای سوالاتم ممنونم.
    خواهش میکنم موفق باشید سوالات نکته داری بود.

6. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

Mvaz (پنجشنبه 24 تیر 00), paiize (جمعه 25 تیر 00), گیسو کمند (پنجشنبه 24 تیر 00)

صفحه 18 از 18 نخستنخست ... 89101112131415161718

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)