به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 بهمن 01 [ 13:56]
    سطح
    29
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 34
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 8 در 7 پست

Array

وسواس خانمم به صحبت من با خانواده ام

سلام من مردی هستم 35 ساله با کارثابت و مدرک ارشد بعد از عدم موفقیت در زندگی اول و گذر زمان سه ساله، مجددا با دختر خانمی خانه دار و لیسانسه که دو سال از من کوچکتر بود بعد از معرفی سنتی عقد کردم ، یکسال نامزد بدون عقد دایم بودیم و تقریبا پنج شش ماه هم هست عقددایم هم هستیم، قبلا در پستهای قبلیم به این موارد اشاره کردم.........
    خانمم موردی که توی رفتارش داره سختگیر، حساسه و انعطاف پذیری فکری یا رفتاریش پایینه، متاسفانه انتقاد پذیر هم نیست!!این راهم گفته بودم که کمالگرا هستند و استاندارد سفت و محکمی در ذهنشون وجود داره!!!!!البته من آدمی نیستم که به ایشون یا هرکسی مرتب و پیوسته انتقاد کنم، اما خانمم توی این یکی دوسال نامزدی و عقدرسمی به صحبت من با خانواده ام حساسه، فکر میکنه من شوهر چون صحبتی با خانوادم میکنم پس مستقل نیستم و مثلا گزارش میدم! من قبلا از پدر و مادرم خواسته بودم که با همسرم در مورد زمان شروع زندگی صحبت نکنند چون میدونستم پذیرش صحبت، نظر، مشاوره نه خونواده خودش، مادرو برادرهای بزرگترهای خودشو قبول داره و نه از سمت خانواده من چیزی قبول میکنه! در این دوران کرونا هر از گاهی پدرم به صورت دوستانه به خانمم فقط در حد اطلاع و دلسوزی از خانمم خواسته بود دخترم چه خبر؟ برنامتون چی شد؟ خانمم چند روز بعد از این موضوع بشدت ناراحت بود و اصلا فکر میکرد که خانوادم دخالت میکنن؟ آیا پدرو مادر بعنوان بزرگتر کلا هیچی نباید بگن؟ آیا باید به روشهای حرفه ای مستقیم و غیر مستقیم گفت به شما ربطی نداره و ساکت بشینید!!!خانمم اصرار به برقراری مراسم شام و دعوت مهمانی و تشریفات مراسم رو داره و مرتب به نحوی برنامه راعقب میندازه!!!نمیدونم چه کنم؟ صحبت از استقلال شد من اتفاقا آدمی خودساخته هستم و کار باثبات دارم و بنده های خدا خانواده و پدرو مادرم هیچ گونه دخالتی در زندگی من نداشته و ندارند، من گاهی در محیط خانواده با پدرو مادر خودم هم صحبتی دارم و پدر و مادرم، گاهی به دنبال جبران مسائل مالی نظر و صحبت دلسوزانه ای میکنه!از اون طرف خانمم که مدعی استقلال هست ولی بنظرم شخصیت وابسته داره، مثلا در خواستگاری و سند ازدواج اصرار کرد و نوشت من باید محل زندگیم نزدیک مادرم باشه تا بتونم بهش سر بزنم!آیا این وابستگی نیست؟ یا هر از گاهی خودم میگفتم عزیزم بهتر نیست تو این روزهای کرونایی باتوکل بخدا با هر امکاناتی که تهیه کردیم زندگی را شروع کنیم؟ میگفت نه خونوادم انتظار مراسم دارند و خودمم این مدلو دوست دارم!! من این تایپیک رو نوشتم تا مشاوره ای بگیریم و نظرات شما عزیزانو بپرسم ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
    ویرایش توسط shervin2020 : یکشنبه 22 فروردین 00 در ساعت 09:58

2. کاربر روبرو از پست مفید shervin2020 تشکرکرده است .

gholam1234 (یکشنبه 22 فروردین 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام

مرداد ۹۹ شما زمان نامزدی ( قبل از عقد ) تاپیکی ایجاد کردین و اونجا ضمن توصیه هایی خدمتتون عرض کردم زیر نظر باشین، بررسی صورت بگیره و سپس اقدام جدی تری داشته باشین و البته الان نمیدونم آیا انجام دادین یا نه؟

4. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

Mvaz (یکشنبه 22 فروردین 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها
    سلام

مرداد ۹۹ شما زمان نامزدی ( قبل از عقد ) تاپیکی ایجاد کردین و اونجا ضمن توصیه هایی خدمتتون عرض کردم زیر نظر باشین، بررسی صورت بگیره و سپس اقدام جدی تری داشته باشین و البته الان نمیدونم آیا انجام دادین یا نه؟

سلام، بعد از اون تایپیک و پیرو همون صحبتها، ما گفتگوهای زیادی داشتیم، همه چیز خوب پیش میرفت، ولی دیگه مراجعه نداشتیم، راستش هزینه های مشاور دکتر هم خیلی زیاده و هم اینکه دکتر فقط قرص تجویز میکرد، بیشتر بخش فیزیکی بدن مورد درمان قرار میگرفت تا بخش روحی!!

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    بله متشکرم

آیا کنار گذاشتن هزینه برای مشورت با فرد متخصص که در نهایت برای ما مفید هست، بپای هزینه های یک شب مراسم عروسی که منفعت چندانی هم نداره میرسه؟ آیا میتونه بپای ضررهای احتمالی در آینده یک ارتباط برسه؟

قصد بحرانی جلوه دادن شرایط شما نیست اما لازمه ی شروع زندگی مشترک برای هر شخصی همین هست. اینکه دو نفر از نظر مشاور استفاده کنن، به آگاهی برسن و بدونن چطور و چگونه باید تصمیم بگیرن، رفتار کنن.. بسیار مهمه.

کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش
    کی روی؟ ره ز که پرسی؟ چه کنی؟ چون باشی؟

7. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

Mvaz (یکشنبه 22 فروردین 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    29
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 8 در 7 پست

Array
    بله من متوجه هستم شما چی میگین و منظورتون چیه، ولی باور کنین ی انتقادی هم هست که درسته، من خودم دقیقا دیدم و تجربه کردم مشاوره رفته بودم، طرف کرنومتر مینداخت که نیم ساعت بشه یک ساعت بعد بدون نتیجه منشی گفت شد 150 تومن و مشاور گفت شمابیست جلسه همینجوری بیایین!!! من بیشتر ممنون میشم شما یا عزیزان دیگه نظرات وتجربیات خودتونو بگین تا استفاده کنیم...حالا چنانچه شرایط مالی هم مساعد گشت حتما مشاوره خوب هم سر می زنم.

9. کاربر روبرو از پست مفید shervin2020 تشکرکرده است .

MimiBahar (شنبه 17 اردیبهشت 01)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    98
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,379

Array
    بله متوجه هستم، خب شما تحقیق کنین. ما در همین سایت هم مشاوره خصوصی داریم که خیلی مفیده.
    شما در تاپیک قبلی اشاره کردین بهتون گفتن خودتون و همسرتون هر دو کمال گرا هستین و حتی دارو هم تجویز شده بود. البته برخی از این مطالب ربطی به کمال گرایی نداره اما لازم بود بررسی هایی در مورد هر دوی شما صورت بگیره و سپس تصمیم بگیرین.
    شما این مطلب رو رها کردین و عقد کردین، بدیهی هست خب شرایط پیچیده تر شد. حالا هم با مواردی روبرو هستین مثل استانداردهای سفت و سخت ، پافشاری برای برپایی مراسم عروسی با تشریفات و ...

در کنار حساسیت ها و موارد دیگری که مطرح کردین. پس بهتر این هست عجله ای در این اوضاع برای شروع زندگی مشترک نداشته باشین و از این فرصت دوران کرونا و امتناع خانم برای بررسی بیشتر این ارتباط و راههای تقابل صحیح با هر یک از موارد استفاده کنید.

بصورت کلی میشه توصیه هایی کرد و انشالله دوستان کمک میکنن... اما هیچکدام جای مشاوره رو بنظر من برای شما نمیگیره.

ویرایش توسط سحر بهاری : دوشنبه 23 فروردین 00 در ساعت 17:23

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 خرداد 03 [ 22:43]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,825

تشکرشده 6,801 در 2,376 پست

Array

با سلام

ببنید یه مسائلی قبل عقد هست و یه مسائلی بعد عقد .
    در قبل عقد باید معیارها و باورها به طور دقیق بررسی و بازبینی بشه ( در حد استاندارد ) و در آخر بدون رودروایسی نتیجه گیری بشه که ببینند می تونند زندگی مشترک را شروع کنند یا خیر .
    ولی بعد عقد بحث تعهد پیش می یاد و هر دو طرف مسئول انتخاب خودشون هستن ،،،
    ما هر چقدر هم انتخاب خوبی داشته باشیم باز با تضادها و تعارض ها روبرو هستیم و این طبیعت زندگی ست .
    در مرحله بعد عقد افزایش مهارت ها و توسعه فردی هر فرد هست که تفاوت ایجاد می کنه ،،،می تونیم با تلاش و زحمت مهارت هایی یاد بگیرم که در آینده ، هزینه کم تری داره برامون .
    بعد ازدواج زن و شوهرها وارد دانشگاهی میشن ،،به نام دانشگاه زندگی مشترک .
    هر دو می بایست خودشون را توسعه بدن ،،،،اگه زمین خوردن یاد بگیرن دوباره بلند شن - تعارض و تضادها را مدیریت کنند و سعی کنند هر روز در حال رشد باشن .

حتما یه دلایلی داشتید که با هم ازدواج کردید ،،تو نکات مثبت زندگی تون بیشتر تمرکز کنید ،،،یه کاغد بردارید نکات مثبت زندگیتون را بنویسید و حداقل هفته ای یه بار بهش نگاه کنید .
    احساس می کنم همسر شما از ضمیر " من " زیاد استفاده می کنه ،،،
    شما هم در گفتن درخواستتون باید بیشتر کار کنید تا بتونید همدیگر را بهتر جذب کنید ،،،
    اگه زن و شوهر هر کدام طبل خودشون را بزنند که نمیشه ...لذا تفکر بالغانه هر دو طرف را می خواد .
    شاید ما انسانها باید بعضی موقع ها مغزمون را روغن کاری کنیم و انعطاف داشته باشیم ( کلی میگم خدمتتون )
    بعضی موقع ما یادمون میره که باید بزرگ بشیم .هنور فکر میکنیم در حریم خانه مادر و پدرمون هستیم ،،
    لذا سعی کنیم با سعه صدر - گذشت و تلاش در راستای درست ، تفکر بالغانه دو طرف ، این چاشنی زندگی را فعال کنیم .
    اگه هدف بنیان خانواده باشه ،،اگه هدف این باشه که خانواده برنده باشه ،،،زن و شوهر سعی میکنند کم تر به ضمیر " من " برسن و بیشتر از ضمیر جمع استفاده می کنند .
    مشکل از اونجا شروع میشه که هر کی فکر می کنه اون درست میگه و هر کی دنبال هدف خودش ِ و نیازهای خودشو ارجعیت میده .
    خیلی از زندگی ها ی متاهلین همین جوری ، از مسیر خارج میشه .
    چند تا تاپیک و سایت های آموزشی براتون می ذارم با همسرتون هر دو با هم بخونید و تمرین داشته باشید .

چگونه همسران مشکلات،اختلافات و درگیریهای بین خود را حل کنند؟(1)

چگونه زوجین درگیری ها و مشکلات خود را حل کنند(2) - منافع کودکانه ---- منافع بالغانه

* مقصر من هستم یا شوهرم؟!

مهارتهاي كلامي زن و شوهر

مهارتهای ارتباطی بین زن و شوهر به تنهایی کافی نیست!!

گوش کردن از حرف زدن مشکلتره

شوهران بخوانند

معرفی و دانلود كتاب در خصوص مهارتهای ارتباطی و مهارتهای زناشویی

زودرنجی چه بلایی بر سر ما می آورد؟!

تله های شخصیتی

** عاشق یادگیری باشید !
    سعی کنید در مورد مهارت های ارتباطی یه وقتی در خانه بذارید با همسرتون با هم کتاب بخونید .
    زندگی خوب را باید ساخت ،،،زندگی خوب شانسی نیست .

** می تونید عضو مشترکین آزاد هم بشید و از مدیر همدردی مشورت بگیرید
    http://hamdardi.net/eshterak.htm
    البته همسرتون هم به مشاوره احتیاج دارنند و باید یه مسائلی را تمرین کنند .

**دکتر شیری یه مطلب آموزشی داره به نام سواد عاطفی
    تو اینترنت سرچ کنید و اگه خواستید تهیه کنید و با همسرتون در منزل ببینید .

موفق باشین.
    ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 24 فروردین 00 در ساعت 04:27 دلیل: توسعه -افزودن تاپیک های مطالعاتی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)