به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 19 بهمن 97 [ 08:59]
    سطح
    12
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaban نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    فکر میکنم اگر یه نکته ای مشخص کنی بهتر بشه کمکتون کرد اینکه همدردی میخواین یا مشاوره؟
    چون فقط نظرات همسو با خودتون میپذیرید و براحتی از کنار سایر نظرات رد میشید این خودش اسیب زننده همونطور که نظر پدرتون در مورد اینکه نمیتونید با یه طلبه زندگی کنید رد کردید
    چیزی که من میبینم اینه که شما اطلاعات و نگاهتون به اقشار جامعه اون چیزی هست که نسبت به تفکر شما باید باشه نه اون چیزی که در جریانه
    ببینید جدا از مشکلات شخصیتی اون اقا بهتره همیشه در نظر داشته باشین که طبق اسلام یه مرد حق 4 همسر داره و همینطور حق صیغه
    و بهتره بدونید همین طلبه ها مراکزی دارن برای صیغه و اکثرا اینگونه رفع نیاز دارن قبل ازدواج (بعدشو نمیدونم اما مطمینم که چنین چیزی در جریانه)
    پس انقدر ساده انگارانه به مسایل نگاه نکنید .پافشاری شما بر نگاه خوشبینانه باعث یه انتخاب غلط دیگه میشه
    شما در یک جامعه با معیارهای اخلاقی محور(بر پایه صداقت و مسئولیت پذیری و اعتماد و..) زندگی نمیکنید اگر به جامعه نگاه کنید با یک جامعه ریاکار و منافق پرور روبرو هستید پس اعتماد بر اساس اینکه تحقیق کردیم و.. جواب نمیده چون ادم ها اکثرا در هر مکانی وجهه و شخصیت مورد نیاز اون مکان به خودشون میگیرن
    بهتر بود بجای عقد سریع مدتی نامزد میموندین برای شناخت (یا صیغه میکردین طبق اعتقادات خودتون که مشکلی هم نباشه)
    برای انتخاب بعدیتون این مد نظر داشته باشین
    در مورد اقایی هم که میگن شما از روی ظاهر انتخاب کردین یه مثال میزنم شاید حرفشون بهتر درک کردین
    ببینید در مسحیت هم پدر روحانی و کشیش ها به نوعی مثل اخوندها در اسلامند دیگه . همونها که خیلی از مسیحیان به عنوان افراد قدیس و پاک بهشون نگاه میکردند مشخص شد که چقدر تجاوز به کودکان و .. داشتند یا چقدر انسان در دادگاههای تفتیش عقاید مسیحیت بی گناه محبوس و کشته شدند
    اینجاست که دوستان میگن طلبگی نشانه دینداری نیست .

کسی نمیگه شما معیاراتون حذف کنید فقط میگن ابزار درست سنجش داشته باشین ، اینکه دوطذف باید صداقت داشته باشن یه اصل انسانی اما اینکه توقع داشته باشین هر کس به خواستگاریتون میاد صادق باشه نه ،این شمایید که باید صداقت طرف مقابلتون و سایر معیار ها مد نظر محک بزنید بعد ایشون انتخاب کنید.

در اخر هم میگم که اینها برای سرزنش شما نگفتم برای این گفتم که در انتخاب های بعدیتون مد نظر قرار بدین چه بسا با همه این ها هم باز نشه فردی شناخت و پنهانکاریهای اون اقا و شخصیت ریا کارشون قابل توجیه نیست .منتها در جامعه فراوان هست ازین افراد و همه میخوایم کمک کنیم که یاد بگیری چطور بشناخت برسی و دوری کنی از این ادم ها
    سلام عزیزم
    فکر میکنم اگر یه نکته ای مشخص کنی بهتر بشه کمکتون کرد اینکه همدردی میخواین یا مشاوره؟
    چون فقط نظرات همسو با خودتون میپذیرید و براحتی از کنار سایر نظرات رد میشید این خودش اسیب زننده همونطور که نظر پدرتون در مورد اینکه نمیتونید با یه طلبه زندگی کنید رد کردید
    چیزی که من میبینم اینه که شما اطلاعات و نگاهتون به اقشار جامعه اون چیزی هست که نسبت به تفکر شما باید باشه نه اون چیزی که در جریانه
    ببینید جدا از مشکلات شخصیتی اون اقا بهتره همیشه در نظر داشته باشین که طبق اسلام یه مرد حق 4 همسر داره و همینطور حق صیغه
    و بهتره بدونید همین طلبه ها مراکزی دارن برای صیغه و اکثرا اینگونه رفع نیاز دارن قبل ازدواج (بعدشو نمیدونم اما مطمینم که چنین چیزی در جریانه)
    پس انقدر ساده انگارانه به مسایل نگاه نکنید .پافشاری شما بر نگاه خوشبینانه باعث یه انتخاب غلط دیگه میشه
    شما در یک جامعه با معیارهای اخلاقی محور(بر پایه صداقت و مسئولیت پذیری و اعتماد و..) زندگی نمیکنید اگر به جامعه نگاه کنید با یک جامعه ریاکار و منافق پرور روبرو هستید پس اعتماد بر اساس اینکه تحقیق کردیم و.. جواب نمیده چون ادم ها اکثرا در هر مکانی وجهه و شخصیت مورد نیاز اون مکان به خودشون میگیرن
    بهتر بود بجای عقد سریع مدتی نامزد میموندین برای شناخت (یا صیغه میکردین طبق اعتقادات خودتون که مشکلی هم نباشه)
    در مورد اقایی هم که میگن شما از روی ظاهر انتخاب کردین یه مثال میزنم شاید حرفشون بهتر درک کردین
    ببینید در مسحیت هم پدر روحانی و کشیش ها به نوعی مثل اخوندها در اسلامند دیگه . همونها که خیلی از مسیحیان به عنوان افراد قدیس و پاک بهشون نگاه میکردند مشخص شد که چقدر تجاوز به کودکان و .. داشتند یا چقدر انسان در دادگاههای تفتیش عقاید مسیحیت بی گناه محبوس و کشته شدند

کسی نمیگه شما معیاراتون حذف کنید فقط میگن ابزار درست سنجش داشته باشین ، اینکه دوطذف باید صداقت داشته باشن یه اصل انسانی اما اینکه توقع داشته باشین هر کس به خواستگاریتون میاد صادق باشه نه ،این شمایید که باید صداقت طرف مقابلتون و سایر معیار ها مد نظر محک بزنید بعد ایشون انتخاب کنید.

در اخر هم میگم که اینها برای سرزنش شما نگفتم برای این گفتم که در انتخاب های بعدیتون مد نظر قرار بدین چه بسا با همه این ها هم باز نشه فردی شناخت و پنهانکاریهای اون اقا و شخصیت ریا کارشون قابل توجیه نیست .منتها در جامعه فراوان هست ازین افراد و همه میخوایم کمک کنیم که یاد بگیری چطور بشناخت برسی و دوری کنی از این ادم ها
    من به تمام جواب هایی که برای پستم گذاشته شده جواب دادم.شاید به یکیش جواب ندادم چون صلاح ندونستم.
    بنده احتیاج به همدردی دارم.
    مشاوره احتیاجی ندارم چون طلاق که قطعیه زندگیه ایندمم کاملا روشن و برنامه ریزی شدس.و تصمیمی برای ازدواج مجدد ندارم.
    قطعا اگر داشته باشه معیارم با کمی حذفیات و اضافات همین خواهد بود.و البته به شدت سختگیری میکنم اوتم در بعضی موارد.
    شاید شما دیدگاهتون در مورد طلاب اینجوری باشه.خب اره خیلی ها بودن که چند زن گرفتن.
    تریاکی هستن.صیغه میکنن.
    ولی من روحانیونی رو میشناسم که دوستان پدرم هستن و باهاشون رفت و امد داریم.
    همسراشون یا استاد دانشگاه هستن.یا دانشگاه رفته یا روانشناس یا داخل تلویزیون مشفول هستن.
    بنده صحبتی نکردم که ایا نامزد بودم یا خیر.
    یک ماه صیغه محرمیت توسط خود همسرم خونده شده.
    تا ما بریم ازمایش و خرید کنیم.
    خانواده همسرم به شدت عجله داشتن که عقد صورت بگیره.
    مدیر حوزه همسرم دوست پدرم بود.
    ما از چند نفر از قم.
    و چند نفر از شهر خودمون خواستیم که تحقیق کنن و خودمون هم تحقیق کردیم.همه گفتن خانواده خوبی هستن.ّهیچ جیز بدی پیدا نکردیم.
    خواستگاری های قبلیم حتما یک مورد بد پیدا میشد ولی این یکی همه گفتن پیغمبرزادس.!
    بنده چهار جلسه با همسرم قبل از عقد صحبت کردم.
    عاشقش نبودم که بگم کور شدم.
    بعد از عقدمم عاشقش نشدم.
    مشکلی وجود نداشت.
    پدرم میگفت 70درصد اگر خوب بود قبول کن.
    منم قبول کردم.
    بعد از عقد متوجه روفتارهایی که یه ادم سالم داره از همسرم ندیدم.
    و طبق مشاوره هایی که دوران عقدم میرفتم.میگفتن که عجیبه.باید ادمش کنی.اگر قبل از عقد میومدی نمیزاشتم ازدواج کنی.
    متاسفانه دروغ گفتن.نمیدونم چرا قابل باور نیست. !
    خودشون در واقع هیچ اسم و رسمی نداشتن.
    ولی خودشونو به دیگران میچسبوندن.
    برای مثال هی پدرشوهرم میگفت عموش کارخونه داره.هی کلاس میومدن.بعد از غقد متوجه شدم عموش چهار زن داشته و مرگ همه اعضای خانواده عجیب بوده.
    گفتن خانواده مذهبی شهید و باغیرتی هستن.
    ولی همین پدرشوهرم چادرزنشو تو بلواری که پر از مرد بود در اورد تا شلوارشو عوض کنه.
    برادرشوهر پیج همجنس بازی داشت.
    مدام غیبت مدام پشت سر دخترای بدخت مردم حرف زدن.چیزی مه ازش فراری بودم.
    مدام دخالت.حتی تو زمان دسشویی رفتن ما هم دخالت میکردن.
    شوهرم هرجا کارش گیر میکرد میگفت طلبس.
    ولی جالبه الان تو سامانه قضایی نوشته محصله.!
    من نمیتونستم یک دقیقه با خیال راحت کنار همسرم بمونم.
    ما قرار بود بریم قم زنگی کنیم.
    شاید از نظر خیلی ها موقعیت خوبی باشه دست دخالت کوتاه باشه.
    ولی اینجور نبود.
    من حتی یکی از شروطم زندگی درقم بود شوهرم اخریا اینم زد زیرش وگفت تو زن ناسازگاری که نخواستی بیایی خونه پدرم زندگی کنی.
    متاسفانه به ما دروغ گفتن.
    امیدوارم سر هیشکی نیاد.
    من خوشی زیر دلم نزده بود.فقط و فقط زندگی خوبی میخواستم.طبق روحیم میخواستم ازدواج کنم.
    الان صفحات قرانمو باز میکنم از همون اول معیارم این بود طلبه مومن واقعی و زندگی با عشق و معنویت.
    اگر شما داستان رهایی از شب رو بخونید یا با شخصیت شهید هادی اشنا باشین.
    هر دختری دلش میخواد همچین مررردهایی دقت کنیید مررررد.همسرش باشه.
    منم فقط همین رو میخواستم و فکر میکردم با زندگی با یه طلبه.توجه کنید نه هر طلبه ایی.
    میتونم به ارامش برسم.
    بنده از قضاوت نمیترسم این روزا بیش از حد قضاوت میشم.و همچنین از اینکه کسی حرفمو درک نکنه هم نمیترسم.
    اینکه شما نظری بزارید که تشکر هم میکنم دلیل بر قبول بی چون و چرای من نیست.
    هنوزم که هنوزه روحانی که دست در دست همسرشه و تو خیابون و یا بهشت زهرا میبینم غصه میخورم و میگم من معیارم واقعا نه ظاهری بود و نه دنیوی.
    حتی همسر من دستمو تو خیابون نمیگرفت میگفت مردم چی میگن?
    به قول خواهرم که میگه ازشون هیچی نخواستی نه مهر زیاد نه سرویس طلا و نه هیچ چیز دیگه.
    الان که صبرت تموم شده و مهر میخوایی میگن پول دوستی.
    ولی اگه از همون اول سخت میگرفتی و میگفتی نه منم فلان و فلان میخوام اگر یکبار اسون میگرفتی سرمه میکردن به چشمشون میکشیدن.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh09 نمایش پست ها
    مرسی عزیزم
    اما خوبترین ادم دنیا رو خدا سر راهم قرار داده از قبل

من کاملا درکت میکنم
    اصلا اهل شعار و ادعای الکی نیستم
    خودم یه ادم داغون خونی با قلب تیکه تیکه شدم
    بیدرد نیستم
    واسه همینه که خیلی خوب درکت میکنم

میتونم تصور کنم کنار اون نامرد چه حالی داشتی
    و خودش و خانوادش چه ستمی به تو کردن

بعضیا میگن فقط دو راه هس
    یکی بخشش یکی انتقام
    اما من میگم گاهی وقتا راه سومی هم هس
    نبخشش ازش متنفر باش و متنفر بمون
    چون این حق توست
    اما بیخیال انتقام‌ شو
    واسه انتقام گرفتن شاید مجبور باشی از راه و روشهایی استفاده کنی که خودتو به دردسر و زحمت بندازی

انتقام‌ مال موقعیه که فقط دوتا راه پیش پات باشه
    یعنی اگه انتقام نگیری مجبور باشی ببخشی و دلت نخواد ببخشی

اما خوشبختانه تو راه سومم داری
    راه سوم یعنی
    نه میبخشی نه انتقام میگیری

و اینو شک نکن خود خدا و روزگار ازش انتقام میگیرن

تو فعلا تمرکزتو بذار پروسه طلاق زودتر بگذره
    وکیل بگیری سریعتر جلو میره

نگران کارا و حرفای خانواده شوهرتم نباش
    تو که آبروتو از اون خانواده بدست نیاوردی که با حرف اونا از دستش بدی
    اینم بدون که پشت سر همه ادما حرف و داستان هس
    اخیرا مد شده هرجا میری میبینی دارن پشت یکی حرف میزنن
    پس دیگه اهمیت نداره

ما که به حرف مردم زندگی نمیکنیم و قرار نیس به نظرات دونه دونه شون اهمیت بدیم
    چیزی که فراوونه همین حرف و داستانا

یه چیزی میگم‌ به یادت بسپر واسه همیشه و خوب دقت کن که کلید حل مشکلاتته :

فقط و فقط حرفای کسی واست مهم باشه که وسط بدبختیا و مشکلاتت دقیقا کنار تو عین تو و با تو بسوزه و جلز ولز کنه
    فقط فقط حرف همچی کسی واست مهم باشه
    الباقی رهگذر حساب میشن
    یا اصلا دکور حساب میشن
    و نه خودشون اهمیت دارن نه حرفاشون
    مرسی عزیز دلم حرفای شما بهم ارامش میده.🙏🌹

2. کاربر روبرو از پست مفید گوهرشاد تشکرکرده است .

bahareh09 (دوشنبه 02 مهر 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 اردیبهشت 98 [ 23:55]
    سطح
    25
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 53
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    69

تشکرشده 94 در 49 پست

Array
    سلام عزیزم

ماهتابان عزیز
    راستش منم نظرم بیشتر شبیه شماست
    اما اینو درنظرمون داشته باشیم هر ادمی ملاک و معیارای خودشو داره و حق اینو داره طبق معیارای خودش همسرشو انتخاب کنه

خب گوهرشاد عزیزمونم دوس داشت و دوس داره با یه مرد مومن تیپ طلبه یا رزمنده ازدواج کنه و من بااینکه معیارم با معیار اون ۱۸۰ درجه تفاوت داره اما میتونم درکش کنم
    اینم بگم تو زندگیم به این نتیجه رسیدم که :

تلاش واسه تغییر دادن طرز فکر دیگرون یه تلاش کاملا بی نتیجه اس

من هیچوقت به کسی نمیگم طرز فکرت اشتباس اما خود دانی!
    بلکه میگم طرز فکر من با تو فرق داره اما اون راهی رو برو که خودت دوس داری

شاید تنها زیبایی دنیا همین تفاوتا باشه
    تفاوت ادما باهم تفاوت رنگا باهم تفاوت طبیعت و اقلیم ها و..
    اگه غیر این بود که دنیا رسما جهنم میشد

منم خودم همسر اینده خودمو انتخاب کردم
    بابام جلوم وایساد و بخاطر اینکه پسر بی دین بیخدا رو انتخاب کردم کتک سنگینی از بابام خوردم که تا دو روز نمیتونستم راه برم
    بابام تو اتاقم حبسم کرد و هربلایی خواست سرم دراورد اما من مقاومت کردم تا بالاخره اونم به اکراه راضی شد

اینا رو بگم‌ بدونی منم معیارای خودمو دارم اما نه تحمیل میکنم نه تحمیل قبول میکنم
    نه من مجبورم شبیه گوهرشاد عزیز فکر کنم نه اون مجبوره مث من فکر کنه اما واسه هم احترام قایلیم

اگه گوهرشاد فکر میکنه با مرد مومن مذهبی ازدواج کنه خوشبخت میشه پس صددرصد خوشبخت میشه
    چون رو معیار خودش جلو میره و با روح و قلب و درون خودش انتخاب میکنه پس تو خوشبختیش تردید نباس کرد

و باز تاکید میکنم ماهتابان عزیز
    نظرات من به شما بیشتر نزدیکه اما بشدت واسه نظرات گوهرشاد عزیز احترام قایلم و تلاش میکنم بتونم خیلی درکش کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    سلام
    هیچ دوست ندارم پست ایشون از هدف اصلیش منحرف بشه اینم اخرین پستی که برای ایشون میذارم تنها برای اینکه اگر فرد دیگه ای خواست از این تاپیک بهره مند بشه صحبت هام ابهامی نداشته باشه

ببینید اصلا مشکل معیارای ایشون نیست مشکل نگاه رویا گونه ایشون به مسایل
    منم خیلی دوست دارم با یه فرد روشنفکر با معیارای فردی ذهنی دلخواهم ازدواج کنم اما الان مطمینم نمیشه
    ببینید ایشون گفتن که دوست داشتند با یه طلبه ازدواج کنند و مانند فلان شهید و.. باشند

مساله من اینه که ایشون نگاه خوشبینانه ای به جامعه ای داره که اینطور نیست.
    پایه و اساس جامعه بر اساس منافق پروری داره پیش میره.
    و ایشون دنبال شهید رویاهاش؟؟؟؟
    بنظر شما درصد رسیدن ایشون چقدره؟
    و مثلا ایشون یجوری عنوان میکنه که انگار ازدواج دوم در اسلام منع شده یا نکوهیده شده خود امامان چندین زن داشتن (پس عجیب نیست همسرشون توقع چند همسری داشتن و طبق اسلام این فرد ادم بدی نیست و مشکل برای یه طلبه محسوب نمیشه) و شاید به همین دلیلم کسی در تحقیقات بهشون نگفته که چند همسری رواج داره در اقوام ایشون
    و گفتم بهتره حواسشون به این مسایل باشه که خیلی ها لازم به عنوانش در مراسم خواستگاری نمیبینن چون یه حق بدیهی خودشون میدونند

من فقط میگم اینکه ایشون نمیخواد همه واقعیت با هم ببینه و بخش تلخشو هم بپذیره فقط باعث اسیب پذیری بیشترش میشه
    زندگی رویاهای هیچ کدوم از ما نیست همونطور که من تو ادمهای روشنفکر و ازادی خواه کلی ادم مغایر با نظریات ذهنیم و حتی نظریات ذهنی خود اون ادم هادیدم ایشونم در دنیای مذهبیش خواهد دید همچین انسان هایی

وگرنه خیلی خوب درک میکنم با صداقت پیش بری و اعتماد کنی اما ریا کاری ببینه چ زخم دیر درمانیه
    برای همین هم برای ایشون نوشتم
    برای شما بهاره عزیز و گوهر شاد جان هم بهترین ها ارزو دارم

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 اردیبهشت 03 [ 14:52]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,823

تشکرشده 6,799 در 2,375 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط گوهرشاد نمایش پست ها

شوهرم منو از دین زده کرد.منو از هرچی طلبه بود متنفر کرد.
    چجوری خشممو کنترل کنم?این دوماخ از بس فامیل شوهرم بالا منبر رفتن و گفتن شما خانواده قرانی هستین.دیگه تحمل ندارم.لطغا حرفی از ایه و قران و حدیث نزنید.
    لطفا کمک کنید������

درد و دل های زیادی داشتید و شاید باز هم داشته باشید...
    شاید چیزهایی تو دلتون باشه ما نتونیم خوب همدردی کنیم ..
    همین که می نویسید خوبه ..
    همینکه این بار سنگینی که تو دلتون هست را رها می کنید در اینجا، خوبه ...
    ولی مواظب باشید !
    مواظب باشید این درد و دل ها این آتش خشم شما را بیشتر نکنه !

یه جایی باید قطع بشه و بیشتر سعی کنید دنبال راه حل باشید
    اتفاقی که افتاده ....
    ما هم مثل شما ناراحت شدیم .
    خودتون و دیگران را اینقدر محاکمه نکنید
    مقصر دونستن خودتون و دیگران... مشکلی را حل نمیکنه
    از این تجربه ها استفاده کنید
    تجربه در انتخاب درست معیارها در انتخاب همسر - تجربه در مشورت پذیری و ....

حاج آقا را بی خیال شید و بیشتر در مورد خودتون بگید :-)
    خب عنوان تاپیک شما میگه بی دین شدین !....حالا شدید؟
    تو این ضمینه مشورت می خواید ؟
    در مورد کنترل خشم چی؟

تاپیکتون را تخصصی ببرید جلو برای حل مشکل ...
    چون زودتر نتیچه می گیرید .

حتما مشاوره حضوری داشته باشید .
    موفق باشید.
    ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 03 مهر 97 در ساعت 00:09

6. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

فرشته مهربان (چهارشنبه 04 مهر 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    ظاهرا شما دو تا اصلا همدیگرو درک نمیکنید و هیچ نرمشی برای شبیه هم شدن ندارید. به نظرم با ایشون بشینید تو فضایی منطقی و ارام صحبت کنید و خواسته هاتونو بگید و خواسته هاشو بشنوید. بگید که برای داشتن زندگی خوب باید هر دو طرف کرنش داشته باشن و گاهی کوتاه بیان. بگید اگه من یک قدم برای ارامش تو تغییر میکنم توام یک قدم برای ارامش من تغیر کن. انشالله که خدا کمکتون کنه و مشکلاتتون حل بشه

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)