به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 خرداد 03 [ 23:25]
    سطح
    94
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,325

تشکرشده 1,636 در 592 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی همدم نمایش پست ها
    در مورد محبت و بوسیدن تحملش خیلی زجر آوره برام
    این خود بوسیدن نیست که برات زجر آوره بلکه افکاری که در پی اون میاد برات آزار دهنده هست و افکار هم کاملا دست خودته . پس اگر رنج می بری به خاطر افکار خودت

هست نه کار دیگران. این مساله رو میتونی هم به عنوان تمرین و هم یه مثال خوب در نظر بگیری و روش کار کنی و ببینی آیا میتونی فکر و درنتیجه احساست رو در برابر این

مساله تغییر بدی؟

اتفاق : همسرم موقع خداحافظی خواهرش رو بوسید .

افکار اشتباه شما : این یعنی همسرم خواهرش رو به من ترجیح داده---من حقیر شدم ---من برای همسرم ارزشمند نیستم .

فکر اصلاح شده نمونه که از ذهن من گذشت: این بوسه نشونه محبت خواهرو برادری هست --- من هم نسبت به خانواده خودم محبت دارم و این رو به اشکال مختلف بروز

میدم ---هرگز محبت خواهر و برادری با محبت زن و شوهری از یک جنس نیست --- هرگز شخصیت من و جایگاه من با این رفتار کوچک نزد خودم پایین نمیاد یعنی هنوز هم

احساس ارزشمندی میکنم و حس ارزشمندی داشتن نسبت به خودم خیلی مهمه -- اگر احساس ارزشمندی ام رو از دیگران طلب کنم دائم با هر رفتار خوب دیگران اوج میگیرم و

با هر رفتار نادرستشون به زمین می خورم در حالیکه من انسانم نه یه توپ یا بازیچه دست دیگران پس چه بهتر احساس ارزشمندی ام رو ابتدا از خودم و خدای خودم دریافت کنم

و باورهامو جوری اصلاح کنم که احساس ارزشمندی داشته باشم. اعتماد به نفس و خودباوری ام به من کمک میکنه تا رفتار دیگران در قبال خودم رو در حاشیه زندگی ام قرار بدم

نه در متن زندگی ام .

چون اون لحظه تحمل میکنم اما بعد چند روز با یه بهانه یا حرکتی بشدت منفجر میشم
    علتش این هست که مساله رو با خودت حل نکردی و فقط اون رو در گوشه ای از دلت مخفیش کردی و موقتا کنارش گذاشتی.

چون تو خانواده ما اصلا از اونجور حرکت ها نیست تحملش واسم خیلی سخته
    این هم میتونه یه تمرین باشه برای شما که در اولین دیدار با خانواده خودت بهشون یک پله بیش از عادتی که قبلا داشتی محبت کنی . مثلا مادرت رو بی هوا ببوسی به برادر یا

خواهرت یا پدرت هرکدوم یه کوچولو بیش از قبل توجه و محبت نشون بده . خیلی لذت بخشه هم برای تو و هم خانوادت.

فقط من یه اخلاق خیلی بدی دارم اینکه اگه اتفاقی یا ناراحتی اتفاق میفته از کوره در میرم و همونجا نشون میدم ناراحت شدم حتی تو جمع یعنی نمیتونم خودمو

کنترل کنم و اگه کنترل کنم تا در اون مورد بحث و دعوا نکنم خالی نمیشم و یا بعد یه مدت مثل غده میمونه تو دلم و رشد میکنه و یهو با یه بهونه منفجر میشه و بعد دعوا و گفتن حرفام آرامش پیدا میکنم
    بنظرتون چجوری این اخلاقم رو ترک کنم ؟؟
    تغییرات رو قدم به قدم در خودت بوجود بیار و بیشتر سعی کن تمرین عملی داشته باشی و از موارد کوچیک شروع کنی .نخواه و نمیشه در زمان کوتاه همه رفتارهاتو اصلاح کنی .
    البته تا آخر عمر همه ی ما آدمها عیب هایی برای اصلاح کردن داریم و همین زندگی رو جذاب میکنه و مارو نیازمند و محتاج به خداوند و دیگر انسان ها میکنه.

گاهی میدونم باید چه کاری و چه رفتاری داشته باشم اما عصبانیت نمیزاره با عقلم تصمیم بگیرم ������������
    چون تمرین نداری و عادت نکردی . اگر شیرینی رفتار وفکر درست رو بچشی بعد مدتی تمرین کردن مشتاقانه انجامش میدی چون واقعا لذت بخشه.

و اینکه خیلی به خاطرات تلخ فکر میکنم و اکثر اوقات دلم گرفته اس
    از تکنیک توقف فکر استفاده کن ، وقتی فکر منفی به سراغت اومد مثل اینکه می خوای یه بچه رو از یه کاری منصرف کنی با خودت رفتار کن ، از قبل لیستی از کارهایی که

خیلی دوست داری انجامشون بدی تهیه کن مثل دیدن یه فیلم سینمایی خوب و... . بعد هروقت فکر منفی به سراغت اومد متوقفش کن و به خودت بگو حالا بریم خوش بگذرونیم

ببینیم چی ها داریم واسه انجام دادن؟ وای ببین یه فیلم خیلی خوب هست که من وقت دارم نیم ساعتش رو ببینم به به چه خوببببب ، واقعا مثل یه بچه با خودت رفتار کن به

خودت مهربونی کن حتی میتونی خوراکی های خوشمزه هم برای خودت بخری و موقع فیلم دیدن ببینی ، من همین الان 10 تا کار لذت بخش به ذهنم رسیده شما خودت برای

خودت هم لیست رو تهیه کن هم امکاناتش رو حاضر کن که در صورت نیاز در دسترس باشه مثلا یه فیلم خوب بخر بزار برای این لیست و... .

.و اینکه خیلی تو زندگیم بدون هدفم چجوری هدف داشته باشم
    ممنون میشم در این موردها هم راهنمایی ام کنید
    چقدر در روز وقت آزاد داری و چه روزهایی بیکاری؟

یادگرفتن یه هنر ، رفتن به کلاس های ورزشی ، فکر کردن راجع به راه اندازی کسب و کار خانگی با هنرهایی که یادگرفتی اینا همه خوبن.

اگر خیلی وقت آزاد داری میتونی همزمان هم به کلاس های ورزشی بری و هم هنری رو یادبگیری تا بعد چندسال خودت آموزش دهنده ی اون هنر میشی و از راهش در آمد هم

کسب میکنی و با افراد زیادی هم آشنا میشی.

موفق باشی
    ویرایش توسط Eram : سه شنبه 07 شهریور 96 در ساعت 16:02

2. 2 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

میس بیوتی (دوشنبه 17 مهر 96), بارن (سه شنبه 07 شهریور 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array
    سلام عزیزم مرسی که جوابم رو دادی
    حرفات منطقیه و عالی 😘😘😘

4. کاربر روبرو از پست مفید بی همدم تشکرکرده است .

Eram (جمعه 10 شهریور 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 02 [ 01:45]
    سطح
    45
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    73

تشکرشده 41 در 23 پست

Array
    سلام
    خیلی دوست دارم بدونم چطور خواهرش رو میبوسه و محبت میکنه که شما حسادت میکنی
    شاید روشون نمیشه که به شما هم اونجوری توی جمع محبت کنن ...
    و اینکه چه انتقاد هایی خواهرش به رفتار شما داره ..منطقی یا غیرمنطقی و شوهرتون اینو چطور باهاتون در میون میزاره
    مادرشوهرتون چجوری شمارو مجبور کرد واسش چایی درست کنید یعنی شما اولش عذرخواهی کردی بابت اینکه نمیتونی درست کنی ؟و بعدایشون مجبورت کرد؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 مهر 96 [ 00:41]
    سطح
    15
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 22
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    69

تشکرشده 42 در 22 پست

Array
    سلام وقتتون بخیر

به نظر من مشکل شما اونقدر ها هم بزرگ نیس،حداقل به اندازه ای که خودتونو زجر میدین نیست!
    یه بخش بزرگیش که باید خوشحالم باشید . مردی که خواهر و مادرشو دوست داره و رابطه صمیمی داره این نشون دهنده تربیت خوب و ریشه دار بودنشه و همچنین مردهایی که صمیمیت با خونواده انتخاب میکنن غالباااا گذشته پاکی دارن و منبع عشقشون خونه بوده نه بیرون خونه و...
    خب این عالیههه . یه جورایی ارزوی خیلی از دختراس!

راجب صمیمی حرف زدن و بوسیدن . خب اداب محبت در هر خونه ای فرق داره . شما بزارین به حساب تربیت خوب و پیدا کردن عشق در خونواده و برعکس هربار که صمیمیتشونو دیدین هزاربرابر خوشحال بشین که همسرتون میدونه عشق در خونواده اس و قطعا اینده پسرتونم عاشق شما میشه . چون باباش تربیتش میکنه!!!

راجب افسردگی و بقیه بی تابی هاتونم . منم با دوستان موافقم . وقتتونو پر کنین و با زندگی خودتون شاد باشین ‌ . خیلی اوضاع بهتر میشه و البته ورزش که شاهکار میکنه براتون

الهی شاد باشید و دعاتون میکنم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 دی 99 [ 19:06]
    سطح
    61
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 153
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 201 در 111 پست

Array
    سلام
    خیلی دوست دارم بدونم چطور خواهرش رو میبوسه و محبت میکنه که شما حسادت میکنی

جواب 👈👈 مثلا گلم من و شوهرم یجا میشینیم فوری خواهرش میاد میبوسدش یا منو میبره پیش خودش که ما باهم نباشیم
    یا داعما پیش من قوربون صدقه شوهرم میره و وقتی همگی نشستیم بغلش میکنه و میبوسدش و ...
    برای من خود محبت ناراحت کننده نیست هدف خواهرش که میخاد به من بفهمونه با هم صمیمی هستن و شوهرم اونا رو بیشتر دوست داره اذیتم میکنه وگرنه اگه بدونم همیشه اونجوری ان ناراحت نمیشم خواهرش پیش من اون جوری میکنه

شاید روشون نمیشه که به شما هم اونجوری توی جمع محبت کنن ...

👈👈اتفاقا اوایل روش میشد خواهر و مادرش وقتی به من محبت میکرد عصبانی میشدم حتی بهش تخم و تخم میکردن خلاصه نذاشتن اونقد که پرش کردن
    اوایل که آدم خجالت میکشه شوهرم خجالت نمیکشید و سرش رو روی پای من میذاشت و میخابید در حالی که الان پیش اونا جوابم رو هم بزور میده

و اینکه چه انتقاد هایی خواهرش به رفتار شما داره ..منطقی یا غیرمنطقی و شوهرتون اینو چطور باهاتون در میون میزاره
    👈👈انتقادهاص کلا اشتباهه و فقط میخاد رو من عیب بزاره
    مثلا میگه تو چرا تو عروسی من فلان جا خندیدی و یا چرا کم حرف میزنی در حالی که من به اندازه حرف میزنم اون انتظار داره من در مورد خانوادم و گذشته خودم حرف بزنم که نمی زنم و مثلا داعما پیش شوهرم تا یکم حرف نمی زنم به شوهرم از زیر اشاره میکنه میگه ببین حرف نمیزنه در حالی که جوری اشاره میکنه که من متوجه میشم داره منو چوغولی میکنه
    شوهرم هیج وقت بهم نمیگه چی گفتن توی دعوا و بحث هامون حرفها و چوغولی شوهرم رو میکوبه تو سرم

مادرشوهرتون چجوری شمارو مجبور کرد واسش چایی درست کنید یعنی شما اولش عذرخواهی کردی بابت اینکه نمیتونی درست کنی ؟و بعدایشون مجبورت کرد؟

👈👈توی جمع محکم داد میزنه برو چایی بیار
    در حالی که ما رفتیم مهمونی خونه دخترش خواهر شوهرم که خونه خودشه نشسته من چایی میریزم میارم
    میگم نمیتونم میگه چرا و ...
    میریم خونه خاله شوهرم مادر شوهرم داد میزنه توی جمع پاشو سفره رو بنداز و ... منم نمیتونم توی جمع چیزی بگم مجبور میشم پاشم در حالی که عروس خاله و دختر خاله و خواهر شوهرمم هست اما فقط سر من داد میزنه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)