به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 دی 93 [ 18:58]
    سطح
    22
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocial1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی یار نمایش پست ها
    جناب مدیر همدردی

ممنون از راهنمایی خوبتون.ممنون میشم کمی بیش تر توضیح بدید کسی که بخواد این رشته رو در مقطع ارشد ادامه بده

چقدر دانشگاهی که میره تاثیر داره در روند اینده کاری اون فرد؟؟

کسی که بخواد توی این زمینه ها پیشرفت کنه طوری که هم به درد خودش بخوره و هم بقیه و هم از نظر اکادمیک و مدارک هم چیزی کم نداشته باشه در حین این که ارشدشو بگیره باید از کجا شروع کنه و توانمندی هاشو نشون بده تا اسم و رسمی در بیاره ؟؟
    با این فرض که طرف استعداد و فن بیان و.. این چیزا رو هم خیلی خوب داشته باشه..نه صرفا یه علاقه باشه...

سایر دوستان هم که میتونند کمک کنند ممنونم میشم نظر بدند..
    .
    .
    .
    خانم پونه خواستم بگم منم خیلی مثل شمام..اگه واقعا فکر می کنید توانمندی هم در این زمینه دارید بعد از این که فوقتون رو گرفتید...ادامه بدید توی این رشته علاقه و استعداد باعث میشه ادم توی هر کاری بهترین بشه...برای شروع هیچ وقت دیر نیست..شما از هر وفت شروع کنید خوبه...اما خب در کنار کاری که می کنید با برنامه ریزی این روندو ادامه بدید..من میگم اگه ته تهش مشاور نشید که انشالله بشید حداقل برای خودتون اطرافیانتون همسرتون خانوادتون دوستتون میتونید یه دوست خوب یه مادر خوب یه انسان فوق العاده بشید...که ادم دوست داشته باشه توی مشکلاتشون نظر شما رو بدونند.
    همچنان منتظر نظر دوستان هستم
    زندگی باید کرد
    گاه با تلخی راه , گاه با یک گل سرخ
    گاه با یک دل تنگ
    گاه باید رویید در میان باران
    گاه باید خندید با غمی بی پایان

2. کاربر روبرو از پست مفید پونه تشکرکرده است .

فدایی یار (یکشنبه 22 تیر 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 05 خرداد 03 [ 16:55]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,403

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    سلام خانم پونه من دورشته خوندم.تغییر رشته نیازبه انگیزه بالایی داره.باروانشناسی هم ازاول آشنایی داشتم.

پارادایمهاش روش تحقیقش نحوه آمارگیری.کتابهای اصلی وگرایشات مختلفش.

بعضی مطالبش انتزاعی هست واگر دستی توی فلسفه ومنطق حداقل درحد دیپلم نداشته باشی یعنی ذهنت زیادانتزاعی نباشه ممکنه دیرمتوجه بشی(نیازنیست خیلی هم منطق خونده باشی ولی آشنایی داشتن خوبه)

مثل کتاب انگیزش و هیجان که جزو درسهای پایه هست.

امابقیه دروسش جذابیت خاصی داره..

برای ارشد شما بایدیک گرایش خاصی روانتخاب کنی...

بنابراین من چندتا توصیه دارم لطفا این پست روازجنبه نظرشخصی ببین ودرکناربقیه مطالب سبک سنگین کن؛

۱_اول که هیچ کسی برای یک لیوان شیریه گاو نمیخره اگه واقعا علاقه مندی این رشته روانتخاب کن "نه صرف اینکه بعضی مطالبش رو برای خودت نیاز داری "منابعش رو توی کتابخونه هانگاه کن بعدش ببین واقعا علاقه داری

۲_اگرمنظورت برداشتن قدمی بزرگ دراین رشته هست شایدکمی دیرباشه بدلیل اینکه یک رشته فقط خوندن وفهمیدن اولیه کتب نیست.مثلاکسی که ۲۵سالگی رفته روانشناسی خونده حداقل ۵سال دغدغه مطالبش رو داشته ازکانالهای دیگه ای هم دریافت کرده حتی بعدازخوندن یه کتاب،ممکنه یکسال بعدیاچندسال بعدبه عمق مطالبی که خوندی پی ببری(البته همه دانشجویان این رشته لزوما مهارت ودغدغه رو ندارن)بنابراین برای انتخاب این رشته دراین سن علاوه بر علاقه و توان فهمیدن دروسش نیازبه پشتوانه فکری خوبی داری

۳_از راههای دیگه ای هم میشه به مردم کمک کردحتی رشته خودت.بخصوص حالاکه ارشد داری میگیری آیابعدازاین همه زحمت که کشیدی اگر بری روانشناسی یاهر رشته دیگه بخونی محصولی که دیگه الان باید ازرشته خودت بگیری رو عقیم نمیکنه؟منظورم کاروتخصص وپیشرفت کاری رشته خودت هست.پس اگرعلاقه ت واقعی هست،انگیزه بالایی داری.پشتوانه فکری پخته ای داری که وسط راه دستت روبگیره. مطالب منابعش رو هم نگاه کردی دیدی بازعلاقه مندی اونوقت چراغ سبزه

_اماحرف آخر رو فکرکنم ازسایتی که مدیر معرفی کردند میتونی پیداکنی.همچنان که منم تأکیدمیکنم حتی بفرض تغییر رشته ارشد خودت رو نیمه کاره رهانکن

پ.ن:منظورم ازپشتوانه فکر نوعی خودساختگی وافکار پخته هست
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

4. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

salehe92 (چهارشنبه 25 تیر 93), فدایی یار (یکشنبه 22 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    اقای ammin متشکرم از وقتی که گذاشتی و نظری که دادی
    میدونی هنوز تو موقعیت افسردگی هام هستم و استرس زیادی هم دارم ( ماههاست که دنبال درمانم و هنوز تغییر قابل ملاحظه ای نداشتم و یا کم بوده)
    تو این مدت خوب دکترا همه اش میگفتن کاری را بکن که لذت ازش ببری
    تنها چیزی که تو این مدت باعث سر حالی و لذت من میشد کلاس ها و کارگاهایی بود که شرکت میکردم (شاید حدودا بیش از یک سال باشه ) و خوب یک جاهایی هم تغییر رفتارهای خوبی داشتم هر چند که همه چیز کند پیش میره
    تنها کتابهایی هم که جذبم میکرد کتابهای روانشناسی بود ...
    وقتی عمیق فکر میکنم میبینم مهندسی را انتخاب کردم چون ریاضیات خوبی داشتم و خوشحال بودم که رشته ای میخونم که مجبور به تامل با انسانها نیستم .....
    از وقتی تو این کلاسها میروم کتاب میخونم و مشاوره میروم و اشکالهای رفتاری خودم میبینم خیلی حسرت میخورم که عمری را صرف چی کردم؟
    کاش از اول مهارت های زندگی و تامل را داشتم
    و وقتی میبینم که کمک فکری و روحی به یک فرد افسرده چه انرژی خاصی به ادم میده انگیزه ام بیشتر بیشتر میشه
    متاسفانه نوع رشته من و کار من طوری نیست که بشه مستقل کار کرد (از زندگی کارمندی علی الخصوص محیط های فسیل دولتی خسته شدم و یکی از علل افسردگی ام هم همین ) برای همین دوست دارم ادامه تحصیلم آکادمیک باشه شاید هم بعدا برای رفتن از ایران و ادامه اش در خارج تلاش کردم
    کار سنگین فکری داره و هیچ فیدبک مثبت روحی هم نمیگیری (حیف که اینجا دقیق نمیتونم اشاره کنم و......)
    البته برای امسال میدونم کاری نمیتونم بکنم شاید فقط یکی دو درس را خودم یا با کلاس ریز ریز پیش بروم تا پایان نامه ام تمام شه این استرس ها و افسردگی ای که هنوز مونده برام تموم شه
    یک چند ساعتی سر چند تا کلاس تخصصی رفتم برام جالب بود احساس میکنم تحول جالبی تو زندگی برام باشه و این یکنواختی را کم کنه
    اینکه دقیقا چه گرایش و... هنوز نمیدونم
    پ.ن:منظورم ازپشتوانه فکر نوعی خودساختگی وافکار پخته هست
    این یکی را نمی دونم دارم یا نه؟
    زندگی باید کرد
    گاه با یک دل تنگ

6. کاربر روبرو از پست مفید پونه تشکرکرده است .

ammin (چهارشنبه 25 تیر 93)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 05 خرداد 03 [ 16:55]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,403

تشکرشده 6,419 در 1,797 پست

Array
    منابع اون گرایشی که دوست داری ادامه تحصیل بدی رو نگاه کن باحوصله یه هفته براش وقت بذار.سرفصلهاش رو نگاه کن چند صفحه ازاول ووسطش روبخون بعد ببین مثلا از۲۰تاکتابی که منبع هست چندتاشو بعدازنگاه کردن علاقه داری بخونی اگرمثلا از۲۰تا۱۷تاش رودوس داشتی وبرات جذاب بود که علاقه ت بعدا کم نمیشه حتی بیشتراز ده تاهم خوبه(یعنی ازنصف بیشتر) انگیزش رو هم داری چراغ سبزهست.اما اگربعدازیک هفته دیدی از۲۰تا کمترهشت یا۵ کتاب رو دوس داری ومطالب بقیه کتب رودوس نداری نشون میده علاقه ت واقعی نبوده برای ادامه دادن. این ی پیشنهاد شخصی بود.اگه مطالب بیش ازهفتاد درصدکتابهارو دوس داشتی وبرات جذاب بود حتماادامه بده
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

8. 3 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

salehe92 (چهارشنبه 25 تیر 93), پونه (چهارشنبه 25 تیر 93), دختر بیخیال (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 بهمن 99 [ 21:18]
    سطح
    76
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 152
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,320

تشکرشده 1,329 در 398 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

با اجازه روانشناسان و کارشناسان و دوستان با تجربه، چند سوال دارم!

فقط به خاطر علم روانشناسی می خواهید تغییر رشته بدهید و یا به طور کلی قصد تغییر رشته دارید؟
    اگه فرض بگیریم که از روانشناسی بگذرید باز هم تغییر رشته می دهید؟

و صرفا به خاطر علاقه و لذت بردن از مطالعه کتابها و شرکت در سمینارها می خواهید این انتخاب را بکنید؟ بیشتر قصد مطالعه دارید یا به کار حرفه ای هم فکر می کنید؟

ایا به کسب درامد از این رشته هم فکر می کنید؟ مسائل اقتصادی براتون در اولویت چندمه؟

با نظر جناب امین موافقم. حتما یک مدت کتابها را مطالعه کن و کاملا بی طرفانه.
    و فقط کتابهای گرایش خودت را نخون، بلکه یک مدت برو کتابهای تخصصی گرایش های مختلف را بررسی و مطالعه کن و سعی کن یک دید کلی و همه جانبه پیدا کنی نه فقط در یک گرایش خاص. به نظر من کسیکه می خواد روانشناسی بخونه باید پتانسیل کار در تمام بخشها را داشته باشه و بعد یک گرایش خاص را انتخاب کنه.

الان مدتی که کارگاه ها و کلاس های
    عمومی
    روانشناسی تو برخی موسسات شرکت میکنم ... یک حس خیلی شاد و خوبی بهم دست میده
    شاید
    خیلی وارد جزییات نشوند
    و
    کلی حرف بزنن
    اما در کل برام یک مثل که پازل جالب شده روزهایی که میخواهم بروم کلاس از صبح شاد و سر و حال ترم .
    همینطور که گفتی این کلاسها عمومی هستند و وارد مباحث تخصصی نمی شوند.
    برای اینکه تصمیم نهایی را بگیری بهتر وارد کلاسهای درس تخصصی و از ان مهمتر محیط کار بشی.
    پیشنهاد می کنم که یک ترم برو دانشگاهای مختلف و از اساتید اجازه بگیر و بعنوان مهمان در کلاسها شرکت کن. هم مقطع کارشناسی و هم ارشد.
    و همچنین برو به مراکز مختلفی که روانشناسها هستند و از نزدیک با محیط کاری شان اشنا شو.
    یک سر برو بهزیستی، بیمارستانهای تخصصی اعصاب و روان، مراکز مشاوره خانواده و....
    تا حالا درباره مراکز مختلفی که روانشناسان هستند فکر کردی؟
    ببین روانشناسی نخوندم و خیلی اطلاعات ندارم ولی برو محیط های کاری مختلف را ببین.
    و به کار در بخش های مختلف فکر کن. منظورم این نیست که الزاما در اینده در تمام این محیط ها کار خواهی کرد. ولی چند دقیقه پیش خودت تصور کن که حاضری به عنوان یک روانشناس در بخشهای مختلف کار کنی و توانایی های لازم را داری. مثلا:
    کار در یک مهدکودک و تلاش برای تربیت و تقویت حافظه کودکان
    کار در یک مرکز حمایت از کودکان استثنایی و رو یا رویی با بچه هایی که کلی مشکلات ذهنی و جسمی دارند.
    کار در یک سازمان و تلاش برای بهبود عملکرد کارکنان یک سازمان
    کار در یک تیم ورزشی و اماده کردن روحیه ورزشکارها
    کار در یک مدرسه و ارائه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی و رویا رویی با مشکلات نوجوانان و جوانان
    کار در یک مرکز اعتیاد
    کار در یک مرکز مشاوره خانواده و ارائه نظر برای حل مشکلات زوجین و........
    کار در میدان جنگ! و ارائه مشاوره به سربازها و اسیب دیدگان غیر نظامی!
    کار در پزشکی قانونی و ارائه مشاوره به کسانیکه اسیب دیدند!
    کار در اداره پلیس! و ارائه مشاوره به یک مجرم!
    کار در یک مرکز درمانی بالینی و رو به رو شدن با انسانهای بیماری که مشکلات خیلی حاد دارند. کسانیکه افسردگی دارند یا خودکشی کرده اند یا مشکلات بالینی دیگه........

می خوام بهتون بگم ببین روحیه کاری در این رشته را داری؟ چون همونطور که خودتون هم میدونید خیلی گسترده است و روحیه خاصی می خواد. فرد باید توانایی رو یا رویی با مشکلات مختلف موجود در جامعه را داشته باشه و الیته درکارش متخصص و با تجربه باشه تا بتونه نظر درست و صحیحی ارائه کنه. و اگه خدای نکرده اشتباه کنه ناخواسته اسیب زیادی به مراجعه کنندگان میزنه.........

و راستی حتما برو بیشتر درباره قوانین مطالعه کن. ببین برای اشتغال تفاوتی بین کسانیکه تمام مقاطع روانشناسی خوندن با کسانیکه تغییر رشته دادند وجود دارد یا نه.....
    مثلا یکی از دوستام که می خواست تغذیه بخونه و کارشناسی اش متفاوت بود می گفت بعد از قبولی در ارشد و پایان تحصیل اول باید یک دوره ای مثل طرح را بگذرونه تا اجازه مشاوره تغذیه و رژیم درمانی را داشته باشه.....

و تا حالا به ریاضی-روانشناسی(psycho-mathematics) فکر کردی؟!!!!!!
    امروزه دنیا خیلی جالب شده! خیلی از رشته ها را میشه با هم ادغام کرد و یک رشته جدید ساخت!
    مثلا می تونی بعنوان یک ریاضی دان با روانشناسها همکاری کنی. مثلا ارائه مدل های ریاضی در زمینه حافظه یا مطالعات رفتارشناسی و.....
    خیلی اطلاعات ندارم ولی کسیکه ریاضی بدونه، می تونه نقش خیلی مفید و سازنده ای داشته باشه.یک زمانی کمی درباره زیست-روانشناسی سرچ می کردم. وقتی وارد مطالب تخصصی و تحقیقاتی میشدی می دیدی که در بعضی از بخشها حرف اول را ریاضی میزنه. و بسیاری از تحقیقات با معادلات ریاضی جلو میره.......
    یکم سرچ کنید شاید براتون جالب باشه.

ببین همه اینها را نگفتم که نا امیدت کنم و بگم که رشته مورد علاقت را نخون. فقط می خوام بگم که بیشتر فکر کن و احساسی تصمیم نگیر و ببین علاقه و توانایی لازم را داری و بعد که کامل مطمئن شدی با تمام توان حرکت کن. و وقتی که تصمیم گرفتی دیگه به هیچی فکر نکن جز هدفت.
    خودمم رشته دانشگاهم را نمی خواستم و به تغییر رشته به رشته های بسیاری فکر کرده بودم......
    یک روز درباره تغییر رشته با یکی از اساتید با تجربه مشاوره کردم. انچه بهم گفتند این بود که:
    من نمی تونم بهت بگم که کدام راه را برو. تصمیم با خودت.
    ولی بهت میگم که ببین ایا این تصمیمت واقع بینانه است؟ و ایا حاضری بهای لازم را بپردازی؟ ایا علاوه بر علاقه، توانایی اش را هم داری؟
    سوالاتشون خیلی سخت بود. ولی برای تصمیم گیری خیلی کمک کننده است و هر چند که ممکن تصمیم خیلی تلخی بشه! ولی برای کسب ارامش خیلی خوبه!

و همچنین حتما با مشاوری که مدیر همدردی معرفی کردند مشاوره کن.
    خیلی مشاور خوبی هستند. من یک جلسه باهاشون مشاوره تحصیلی کردم. و قصد دارم بعد از تابستون به مشاوره ادامه بدم.
    ایشون چون در زمینه تدریس و کلاسهای کنکور ارشد فعالیت می کنند خیلی خوب می تونند راهنمایی تون کنند. چه در زمینه اینکه روانشناسی بخونی یا نه و چه درباره منابع لازم برای قبولی.
    در مرکز مشاوره دانشگاه الزهرا چهارشنبه ها مشاوره می دهند و اگه به ان ادرس ایمیلی که در سایت شون هست هم ایمیل بزنی جواب می دهند. بسیار علاقه مند و مشتاق به راهنمایی داوطلبان کنکور ارشد هستند.
    مرکز مشاوره دانشگاه الزهرا: 88612720

در انتها براتون دعا می کنم که انچه به صلاحتون هست، بشه و در تمام مراحل زندگی موفق و خوشحال و ارام باشید.

«آرامش» وقتی به سراغت می آید که «تلاش» کرده باشی.

« من در رقابت با هیچ کس جز خودم نیستم، هدفم مغلوب نمودن اخرین کاری است که انجام داده ام. »

« مهم انجام وظیفه است، نه نتیجه »

http://www.hamdardi.net/imgup/5471954c9081a134ec.jpg

ویرایش توسط salehe92 : چهارشنبه 25 تیر 93 در ساعت 13:17

10. کاربر روبرو از پست مفید salehe92 تشکرکرده است .

ammin (چهارشنبه 25 تیر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    540

تشکرشده 489 در 127 پست

Array
    سلام
    آقای ammin و salehe92 عزیز
    خیلی ممنونم که وقت گذاشتید و جواب دادید

فقط به خاطر علم روانشناسی می خواهید تغییر رشته بدهید و یا به طور کلی قصد تغییر رشته دارید؟
    اگه فرض بگیریم که از روانشناسی بگذرید باز هم تغییر رشته می دهید؟

کلا از کارم خسته هستم علی الخصوص محیط فسیل دولتی برام کسل کننده شده
    و قصد داشتم و دارم به هر شکلی که شده شرایط عوض کنم و این وسط روانشناسی برام گزینه جالب تری بود و بیشتر جذبم کرده

ایا به کسب درامد از این رشته هم فکر می کنید؟ مسائل اقتصادی براتون در اولویت چندمه؟
    اول علاقه ام برام مهم و در اولویت دوم کسب در امد برام خیلی خیلی مهم نمیخواهم تو شغل خودم بمونم هر چند در امد میانگین متوسطی از همین شغل دارم و بازار کار خوبی هم داره .....

با نظر جناب امین موافقم. حتما یک مدت کتابها را مطالعه کن و کاملا بی طرفانه.

بله دقیقا همین کار دارم میکنم

دقیقه پیش خودت تصور کن که حاضری به عنوان یک روانشناس در بخشهای مختلف کار کنی و توانایی های لازم را داری. مثلا:
    کار در

میدونی بیشتر دوست دارم گروه درمانی و سکس تراپی کار کنم کار تو مهدکودک را هم دوست دارم این سه تا گزینه بیشتر باعث شد به این سمت کشیده شوم علی الخصوص گروه درمانی چون برای خودم اثرات خیلی خوبی داشته

و راستی حتما برو بیشتر درباره قوانین مطالعه کن. ببین برای اشتغال تفاوتی بین کسانیکه تمام مقاطع روانشناسی خوندن با کسانیکه تغییر رشته دادند وجود دارد یا نه....
    تا جاییکه تحقیقات کردم یک مقددار سخت هست و باید دوره های کارگاهی یا کار اموزی بلند مدت تری را بگدرونند

و تا حالا به ریاضی-روانشناسی(psycho-mathematics) فکر کردی؟!!!!!!
    بله با این مباحث هم اشنایی دارم

ولی بهت میگم که ببین ایا این تصمیمت واقع بینانه است؟ و ایا حاضری بهای لازم را بپردازی؟ ایا علاوه بر علاقه، توانایی اش را هم داری؟
    جمله خوبی گفتن من هم هدفم این که واقعا ببینم میتونم یا نه؟

و همچنین حتما با مشاوری که مدیر همدردی معرفی کردند مشاوره کن.
    پیشنهاد خیلی خیلی خوبی بهشون ایمیل زدم قرار برم حضوی هم باهاشون مشاوره کنم ممنون صالحه جان
    زندگی باید کرد
    گاه با یک دل تنگ

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 خرداد 94 [ 17:29]
    سطح
    20
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    223

تشکرشده 126 در 49 پست

Array
    سلام پونه جان
    ببخش که من برات نظر میزارم چون خودم توزندگیم وانتخابهام(به جز انتخاب همسر )پراز اشتباهم وواقعا به کسی احتیاج دارم که راهنماییم بکنه ولی به نظرم اگه دغدغه مالی نداری برودنبال علاقت برودنبال کاری که شادت کنه بهت روحیه وامید بده من دقیقا حالتو میفهمم دودلی خیلی حس بدیه وباعث افسردگی میشه پس بهتره بعداز پایان کارشناسی ارشد خیلی درست ومنطقی درباره رشته موردعلاقت تحقیق کنی اگه مطمئن شدی که میتونی موفق باشی یه لحظه هم صبرنکن وبرودنبال علاقت

13. کاربر روبرو از پست مفید مامان فربد تشکرکرده است .

پونه (جمعه 03 مرداد 93)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)