به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 فروردین 93 [ 12:02]
    سطح
    1
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

جوابای متفاوت دختر خانم در خواستگاری

سلام
    من چند وقت پیش با خانواده به خواستگاری یک خانمی رفتم که خواهرم معرفی کرده بود.
    چند مدتی که گذشت و چند جلسه خواستگـاری رفتیم که توی هر بار جواب منفی شنیدیم ؛ خانواده دختره کاملا راضی بودن ولی دختر خانم همش جوابای متفاوت می داد. یه بار می گفت می خوام فعلا درس بخونم یه بار می گفت خب حالا بمونه واسه بعدا تصمیم بگیریم الان نمی تونم جواب بدم یه بار دیگه دوباره با شدت می گفت نه !

منم خودم اصـرار زیادی نداشتم و ندارم ؛ ولی مادرم و خواهرم زیادی اصـرار داشتن و دارن روی این خانم. حالا بعد از حدود 2 ماه و نیم گذشتن از آخرین جواب منفی که به ما دادن و من هم کلا دیگه پشیـمون شدم، دختر خانم به من دیروز پیامک دادند که نمی دونم از زندگی ناامید نباش و از این حرفا ... !!

می خوام بدونم این می تونه نشونه این باشه که این خانم علاقه به ازدواج با من داره ؟ یا مثل همه حرفای قبلیش فعلا درگیر احساساتش هست و کنترل روش نداره که بخواد یه تصمیم قطعی بگیـره ؟

منم نه اینکه ازش بدم بیاد ، تقریبا شرایط یکسانی از همه لحاظ داریم ولی خب این رفتارا اذیتم می کنه. یعنی چی که چند بار بصورتای مختلف جواب منفی بده بعد دوباره بعد چند ماه بیاد پیامک بفرسته ؟! وقتی هم بهش گفتم چرا پیامک فرستادی ، گفت هیچی فقط یه پیامک قشنگ بود خواستم برای شما هم ارسال کرده باشم !!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    سلام

کسی دوست نداره جوابی بفرسته ؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 13:07]
    سطح
    60
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5,009

تشکرشده 4,547 در 875 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط قلوب نمایش پست ها
    سلام
    من چند وقت پیش با خانواده به خواستگاری یک خانمی رفتم که خواهرم معرفی کرده بود.
    چند مدتی که گذشت و چند جلسه خواستگـاری رفتیم که توی هر بار جواب منفی شنیدیم ؛ خانواده دختره کاملا راضی بودن ولی دختر خانم همش جوابای متفاوت می داد. یه بار می گفت می خوام فعلا درس بخونم یه بار می گفت خب حالا بمونه واسه بعدا تصمیم بگیریم الان نمی تونم جواب بدم یه بار دیگه دوباره با شدت می گفت نه !

منم خودم اصـرار زیادی نداشتم و ندارم ؛ ولی مادرم و خواهرم زیادی اصـرار داشتن و دارن روی این خانم. حالا بعد از حدود 2 ماه و نیم گذشتن از آخرین جواب منفی که به ما دادن و من هم کلا دیگه پشیـمون شدم، دختر خانم به من دیروز پیامک دادند که نمی دونم از زندگی ناامید نباش و از این حرفا ... !!

می خوام بدونم این می تونه نشونه این باشه که این خانم علاقه به ازدواج با من داره ؟ یا مثل همه حرفای قبلیش فعلا درگیر احساساتش هست و کنترل روش نداره که بخواد یه تصمیم قطعی بگیـره ؟

منم نه اینکه ازش بدم بیاد ، تقریبا شرایط یکسانی از همه لحاظ داریم ولی خب این رفتارا اذیتم می کنه. یعنی چی که چند بار بصورتای مختلف جواب منفی بده بعد دوباره بعد چند ماه بیاد پیامک بفرسته ؟! وقتی هم بهش گفتم چرا پیامک فرستادی ، گفت هیچی فقط یه پیامک قشنگ بود خواستم برای شما هم ارسال کرده باشم !!!

سلام دوست عزیز

بهتره اجازه دهید دختر خانم د نظرتون سنگ ها را با خودش و ابکند و فکرهایش

بکند و تصمیم جدیدی بگیرد . انتخاب شما برای یک زندگی مشترک بوده .

بهتره است در زمانی بهتر و با حضور خانواده یا خواهری بیشتر صحبت کنید .

تا شخصیت خانم را سنجیده .

در روز خواستگاری هم برای دختر هم برای پسر جوع استرس زیادی اجیاد میکند.

و حرف های زده میشود که اصلا منتقی نبوده .

.(تحقیقات فراموش نشود )

حتی اگر هم شخصی معرفی کرده باشد .

موفق باشید
    بازگشایی دوباره مجددتالار را

به همه دوستان عزیز تبریک

عرض میکنم.

4. 2 کاربر از پست مفید پدربزرگ تشکرکرده اند .

kiann (جمعه 01 فروردین 93), قلوب (پنجشنبه 29 اسفند 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 تیر 93 [ 19:14]
    سطح
    16
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    212

تشکرشده 188 در 57 پست

Array
    دوست عزیز اصلاً خودت رو ناراحت نکن.خیلی از دخترا تکلیفشون با خودشون هم مشخص نیست و دمدمی مزاجند و ثبات ندارن و صبح خوشحالن ظهر غمگینن بعداز ظهر افسرده ان و شب یهو شنگول می شن. این خانم هم نتونسته تصمیم بگیره. از طرفی مهرطلبه و دلش می خواد یکی بهش توجه کنه از اون طرف هم قصد ازدواج نداره و نمی تونه بله بگه. اینه که در عین حال که به شما جواب منفی داده باز دلش می خواد شما دنبالش باشید و بهش التماس کنید. این خصوصیت رو در خیلی از خانومها می شه دید. همونطور که گفتی بعد از خواستگاری رسمی و جواب منفی اصلاً معنی نداره خانم بخواد به شما اس ام اس بده بعد هم بگه همینطوری! اگر می گفت نظرش عوض شده قابل درک بود ولی اینکه بخواد الکی شما رو درگیر کنه کاملاً کارش غلطه.

شما باید وقتی از کسی جواب منفی می گیری ایشون رو کاملاً از ذهنت پاک کنی و آماده بشی از نظر ذهنی و روحی که فرد مناسب دیگری رو پیدا کنید و به خواستگاریش برید. فرق خواستگاری با دوستی همینه. در دوستی دختر و پسر زمان براشون بی اهمیته و درگیر این بازیها می شن. ولی کسی که می ره خواستگاری رسمی هدف مشخص داره و برای این هدف گام جدی و عملی برمی داره و نمی تونه درگیر بازی طرف مقابلش بشه تا هم احساساتش دچار مشکل بشه و هم وقتش هدر بره. به نظر من دیگه به هیچ وجه تلفن و اس ام اس این خانم رو جواب ندید. لازم هم نیست کنجکاوی کنید. دختری که چند بار به شما نه گفته به دردتون نمی خوره. حتماً یه مشکلی از نظر خودش دیده که براش مطلوب نبودید و بعدش کلنجار رفته با خودش و با ارفاق شما رو قبول کرده. البته ایشون که این کارو هم نکرده. رفتار ایشون تنها و تنها از روی حس مهر طلبی و توجه طلبیِ دخترانه ناشی شده و هیچ دلیل دیگری نداره. دنبال کسی باشید که شما رو بخواد و بپذیره.
    ویرایش توسط تهمتن : پنجشنبه 29 اسفند 92 در ساعت 00:14

6. 5 کاربر از پست مفید تهمتن تشکرکرده اند .

1234567 (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93), noamooz (شنبه 02 فروردین 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 29 اسفند 92), قلوب (پنجشنبه 29 اسفند 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    سلام قلوب عزیز،

انسان ها، به ویژه زن ها، بخصوص دخترها، موجودات پیچیده ای هستند..... من که نمیتونم تشخیص بدم منظورش چی بوده... یه طیف رو میشه در نظر گرفت، این طیف از یه بازی دخترونه شروع میشه تااااا تغییر عقیده در مورد جواب قبلی ای که به شما داده.... یه نکته هم اینه که ممکنه حتی خودش هم منظور اصلیش از این کار رو ندونه!

به هرحال اینکه چه واکنشی به این موضوع داشته باشید، کاملا بستگی به خواسته ها و دیدگاه خودتون به این فرد داره... میتونید یکبار دیگه خواستگاریتون رو مطرح کنید، میتونید هم بی خیالش بشید... حداقل من الان نمیتونم یکی از کفه های ترازو رو برای شما سنگین تر کنم....

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط قلوب نمایش پست ها
    وقتی هم بهش گفتم چرا پیامک فرستادی ، گفت هیچی فقط یه پیامک قشنگ بود خواستم برای شما هم ارسال کرده باشم !!!
    با همین لحن گفتید؟ اگه برخوردتون گرم نبوده باشه، اون دیگه چاره ای نداشته جز اینکه بگه منظوری نداشته، حتی اگه قصدش بازسازی بوده باشه... اما اگه برخورد گرمی میدید که حاکی از اشتیاق شما باشه، و اگه همونجا ازش میخواستید که دوباره به موضوع فکر کنه، اونوقت ممکن بود واکنشش متفاوت باشه.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

8. 3 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

kiann (جمعه 01 فروردین 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 29 اسفند 92), قلوب (پنجشنبه 29 اسفند 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط تهمتن نمایش پست ها
    دوست عزیز اصلاً خودت رو ناراحت نکن.خیلی از دخترا تکلیفشون با خودشون هم مشخص نیست و دمدمی مزاجند و ثبات ندارن و صبح خوشحالن ظهر غمگینن بعداز ظهر افسرده ان و شب یهو شنگول می شن. این خانم هم نتونسته تصمیم بگیره. از طرفی مهرطلبه و دلش می خواد یکی بهش توجه کنه از اون طرف هم قصد ازدواج نداره و نمی تونه بله بگه. اینه که در عین حال که به شما جواب منفی داده باز دلش می خواد شما دنبالش باشید و بهش التماس کنید. این خصوصیت رو در خیلی از خانومها می شه دید. همونطور که گفتی بعد از خواستگاری رسمی و جواب منفی اصلاً معنی نداره خانم بخواد به شما اس ام اس بده بعد هم بگه همینطوری! اگر می گفت نظرش عوض شده قابل درک بود ولی اینکه بخواد الکی شما رو درگیر کنه کاملاً کارش غلطه.
    شما باید وقتی از کسی جواب منفی می گیری ایشون رو کاملاً از ذهنت پاک کنی و آماده بشی از نظر ذهنی و روحی که فرد مناسب دیگری رو پیدا کنید و به خواستگاریش برید. فرق خواستگاری با دوستی همینه. در دوستی دختر و پسر زمان براشون بی اهمیته و درگیر این بازیها می شن. ولی کسی که می ره خواستگاری رسمی هدف مشخص داره و برای این هدف گام جدی و عملی برمی داره و نمی تونه درگیر بازی طرف مقابلش بشه تا هم احساساتش دچار مشکل بشه و هم وقتش هدر بره. به نظر من دیگه به هیچ وجه تلفن و اس ام اس این خانم رو جواب ندید. لازم هم نیست کنجکاوی کنید. دختری که چند بار به شما نه گفته به دردتون نمی خوره. حتماً یه مشکلی از نظر خودش دیده که براش مطلوب نبودید و بعدش کلنجار رفته با خودش و با ارفاق شما رو قبول کرده. البته ایشون که این کارو هم نکرده. رفتار ایشون تنها و تنها از روی حس مهر طلبی و توجه طلبیِ دخترانه ناشی شده و هیچ دلیل دیگری نداره. دنبال کسی باشید که شما رو بخواد و بپذیره.
    سپاسگـزارم از وقتی که برای من قرار دادید
    من حتی از همون اول هم هیچ اصـراری به داشتن شماره این خانم نداشتم. خودش توی جلسه آخر خواستگـاری ، تو اتاق بهم گفت می خوام بیشتر با هم آشنا بشیم و شمارش رو بهم داد ... بعد چند مدت هم خودش با پیامک بهم گفت من هر چقدر فکر می کنم می بینم که نمی تونم جواب مثبت به شما بدم خواهش می کنم شماره منو حذف کنید و باقی حرفا ... منم شمارش رو حذف کردم. البته اینم بگم که چون خانواده خانم از اقوام هم هستن، گاها توی مجالس مختلف میبینمشون و بعد از این جریان خواستگاری هم چند باری دیدمشون ولی خب هیچ صحبت و یا ارتباطی نداشتیم تا اینکه چند روز پیش دختر خانم پیامک فرستاد. شمارش رو به زحمت یادآوری کردم.

سرتون رو درد نیارم ، خلاصه فکر می کنم کلا با خودش درگیری داره !! توی مدت زمان خواستگاری هم یه بار موضعش نرم می شد [نرمش قهرمانانه!!!!] یه بار با شدت می گفت نه !!

10. 2 کاربر از پست مفید قلوب تشکرکرده اند .

1234567 (جمعه 01 فروردین 93), kiann (جمعه 01 فروردین 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    سلام قلوب عزیز،
    انسان ها، به ویژه زن ها، بخصوص دخترها، موجودات پیچیده ای هستند..... من که نمیتونم تشخیص بدم منظورش چی بوده... یه طیف رو میشه در نظر گرفت، این طیف از یه بازی دخترونه شروع میشه تااااا تغییر عقیده در مورد جواب قبلی ای که به شما داده.... یه نکته هم اینه که ممکنه حتی خودش هم منظور اصلیش از این کار رو ندونه!
    به هرحال اینکه چه واکنشی به این موضوع داشته باشید، کاملا بستگی به خواسته ها و دیدگاه خودتون به این فرد داره... میتونید یکبار دیگه خواستگاریتون رو مطرح کنید، میتونید هم بی خیالش بشید... حداقل من الان نمیتونم یکی از کفه های ترازو رو برای شما سنگین تر کنم....
    - - - Updated - - -
    با همین لحن گفتید؟ اگه برخوردتون گرم نبوده باشه، اون دیگه چاره ای نداشته جز اینکه بگه منظوری نداشته، حتی اگه قصدش بازسازی بوده باشه... اما اگه برخورد گرمی میدید که حاکی از اشتیاق شما باشه، و اگه همونجا ازش میخواستید که دوباره به موضوع فکر کنه، اونوقت ممکن بود واکنشش متفاوت باشه.
    سلام
    ممنونم از شما

آخه برام واقعا قابل درک نیست ، دختری که اون همه اصرار داشت شمارش رو حذف کنم و دیگه هم بهش پیامک ندم ، دوباره خودش اومده پیامک فرستاده.
    شاید مطابق نظر شما داره سیر تغییر عقیده درباره ازدواج رخ میده !!

نه با این لحن نگفتم ؛ جواب پیامکش رو با یه پیامک مشابه دادم و بعد هم گفتم هدف شما از این پیامی که ارسال کردید چی بود ؟ من شماره تون رو بخاطر اصرار خودتون حذف کرده بودم ... اونم جواب داد که ببخشید هدفی نداشتم پیام قشنگی بود گفتم برا شما هم بفرستم بی بهره نمونید ! امروزم برام پیامک تبریک سال نو فرستاد !!

واقعا به جای عبارت « انسان موجود ناشناخته » ، باید بگن « زنان ، انسان هایی ناشناخته » !

12. کاربر روبرو از پست مفید قلوب تشکرکرده است .

1234567 (جمعه 01 فروردین 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 تیر 93 [ 19:14]
    سطح
    16
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    212

تشکرشده 188 در 57 پست

Array
    جوابش رو نده. فراموشش کن وگرنه پشیمون می شی. ایشون بیماری دو قطبی داره. یعنی شخصیتش دوگانه ست. از بازی لذت می بره. آمادگی و بلوغ یک رابطه ی محکم و هدفمند رو نداره. انسان پخته که دارای هدف مشخصه اینطور رفتار نمی کنه. اگر عاشقش بودی می گفتم یه بار دیگه با اس ام اس ازش خواستگاری کن ولی گفتی خیلی هم اصراری نداشتی. پس بهتره اصلاً جواب ندی. ببینه جواب نمی دی فوقش یکی دو بار دیگه تکرار می کنه و دیگه متوقف می شه. ایشون بازی دوست داره. شما بازی نخورید.

14. کاربر روبرو از پست مفید تهمتن تشکرکرده است .

قلوب (شنبه 02 فروردین 93)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array
    شاید هنوز نمیدونه با خودش چند چنده

16. کاربر روبرو از پست مفید omid65 تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    شاید دلش پیش کسی دیگه گیر هست
    خانوادش مجبورش کردن

18. کاربر روبرو از پست مفید داود.ت تشکرکرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)