به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 23 , از مجموع 23
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

RE: رازهای موفقیت در زندگی زناشویی( در گوشی با آقایان)

[size=large]کارهایی که زنان از آن متنفرند و مردان به آن عشق می ورزند:

1- غالباً زنان کارهایی که به تفکر زیاد نیاز دارد، را دوست ندارند، به عنوان مثال زنان اغلب، ازرشته ی فلسفه و منطق متنفرند –(زیرا، از نظر چارچوب شخصیّتی، تفکرزیاد، زنان را خسته می کند )امّا جالب است بدانید بعضی مردان، عاشق کارهایی هستند که به تفکر زیاد نیاز دارد (آن ها نه تنها از فکر کردن خسته نمی شوند، بلکه بعضاً تفکر زیاد را نوعی بازی با مغز خود می دانند و معتقدند: رشته ی( فلسفه وریاضیات ) نوعی بازی و سرگرمی است که آن ها راسرگرم می کند !

2- دختران از یک زندگی آرام و بی جنب و جوش، لذت می برند، لکن جنس مقابل آن ها، عاشق یک زندگی هیجانی و پر جنب و جوش اند .به همین خاطر اکثر یا شاید تمام شغل های سخت و پر جنب و جوش مخصوص مردان است و اغلب کارهای بی دردسر مخصوص زنان .

3- پسران از نظر هدف گیری، تشخیص جهات و ...متنبهرند ولی در مقابل زنان در کارهای دستی، هنر خیاطی و کلیه کارهایی که به چالاکی انگشت ها بر می گردد، متبهرند (به همین دلیل اکثر تایپیست ها، دختر هستند ) حال اگر جای این دو با هم عوض شود، تصور کنید، چه اتفاقی خواهد افتاد

دو توصیه به مردان:

1-(به شما مردان پیشنهاد می کنم، وقتی یک زن اسلحه به دست گرفته است، کیلومترها با وی فاصله بگیرید، و الا هر چه دیدید، از چشم خودتان ) !

2-به شما پیشنهاد می کنم اگر از دست همسرتان خسته شده اید یا می خواهید دیگر هرگز نام و نشانی از وی نیابید، وقتی در یک جاده از شما آدرس می پرسد، به وی از جهات مختلف (شمال –مغرب –جنوب و شرق ) آدرس دهید، مطمئن باشید، وی برای همیشه مفقود خواهد شد !

(به شما زنان نیز پیشنهاد می کنم هرگز، یک تابلوی نقاشی را در مقابل مردان نگذارید، اگر بر گشتید، و چند خرچنگ قورباغه در نقاشیتان مشاهده کردید، اصلاً تعجّب نکنید، زیرا غالباً مردان خوب نقاشی نمی کنند .

البته همانگونه که بارها در این مقاله متذکر شدم، تمام این اختلافات، هرگز به صورت صد درصد نیست، به عنوان مثال بعضی از بزرگ ترین تیراندازهای دنیا، زن و حتی بعضی از بزرگ ترین نقاشان دنیا مرد هستند، لکن تمام این معیارها، یک معیار غالبی بود، نه یک معیار صددرصدی.

[/size]

...............ادامه دارد..............

2. 6 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

چشمک (چهارشنبه 14 تیر 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

[size=medium]چند نکته ظریف در مورد زنان به شما آقایان ![/size]

-دردناک ترین مسائل برای بعضی از زنان ، عدم پذیرش ، قضاوت نادرست و ترک شدن است ، چراکه امکان دارد این باورها در عمق ضمیر ناخودآگاهشان آنان را به سوی این تصور نادرست سوق دهد که لیاقتشان بیش از این نیست

-مردها همواره باید بدانند که هر گاه زنی رنج و عصبانیت خود را بیرون بریزد و آشکار نماید ، احساس آسایش و آرامش بیشتری می‌کند

-مردان و زنان در برابر فشارهای عصبی واکنش های متفاوتی از خود نشان می‌دهند.دراینگونه مواقع زن نیازمند نزدیکی و درک طرف مقابلش می‌باشد ، در صورتی که مرد به تنهایی احتیاج دارد.

-یک زن هنگامی‌سکوت می‌کند که دردهای نهفته در دلش بسیار عمیق است و یا اینکه به مرد مقابلش آنقدر اعتماد ندارد که سخن دل با او بگوید!!

4. 4 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط pid='215589' dateline='1341323810'

مثال ميزنم:

براي خريد اقلام ضروري مغازه به بازار رفتيم،هر دو خسته وبه شدت تشنه ايم،فروشنده كه به دليل خوش حسابي واين كه ما از خريدارهاي بزرگش هستيم دلستري با دو ليوان جلومون ميزاره،همسرم فقط براي خودش ميريزه وشروع به نوشيدن ميكنه وبه تصور اين كه فروشنده ليوان دوم رو براي خودش آورده ازش ميپرسه آقاي فلاني براي شما هم بريزم؟فروشنده با تعجب ميگه من ليوان آوردم كه براي خانم بريزيد!همسرم انگار كه تازه متوجه حضور من شده ميپرسه مگه تو هم تشنه اي؟؟
    نجوه ي تفكر من:در اين شرايط هميشه خانمها در اولويتن،يعني به عقيده ي من اول براي من ميريخت بعد به فروشنده تعارف ميكرد،بعد براي خودش،(فكر ميكنم عرف هم همينه)اما همسرم گويا اصلا متوجه حضور من نشده!چه برسه به اولويت در احترام گذاشتن.

مثال دوم:

براي پيك نيك با خانواده ي همسرم بيرون رفتيم،خواهر همسرم نزديك به ده سال از من بزرگتره وكلا از اون دسته آدمهاييه كه دوست داره خودش همه ي كارها روبكنه،منم از قبل اينو ميدونم وزياد در كاراش دخالت نميكنم چون ميدونم كه اون حوري راحت تره.موقع جوجه سيخ كردن ميشه،واز قضا من دراين موضوع مهارت دارم!به رسم تعارف(چون ميدونم كه عملا نميزاره كه انجام بدم) به خواهر همسرم ميگم بزاريد منم كمك كنم تا شما هم خسته نشين،خواهر همسرم هم مودبانه تشكر ميكنه و اين موضوعو رد ميكنه.(تا اين جاش با توجه به شناختي كه ار ايشون دارم ناراحتي در كار نيست) كه ناگهان همسرم ميگه تو دست نزن خرابشون ميكني!(با اين كه بارها وبارها ديده كه به جه خوبي اين كارو ميكنم)ونتيجه اين كه من ناراحت ميشم.وبقيه با اين حرف ميحندن كه باعث ميشه از اونها هم ناراحت بشم.

اين دو مثال مثالهاي بسيار بسيار ساده وابتدايي بود،چيزهايي كه من معمولا با ديده ي اغماض بهشون نگاه ميكنم،ازشون رد ميشم يا با خنده وشوخي وشيوه اي كه فكر ميكنم كار آمدتره با همسرم در موردشون صحبت ميكنم،و در تمام مواردميبينم كه همسرم اصلا اون حرف،اون واكنش ويا اون برخورد رو يا اصلا به ياد نداره،يا اصلا به نظرش مهم نيست،يا منظور متفاوتي داشته!در حاليكه براي من مهم بوده يا ناراحتم كرده!

بارها وبارها شده كه جايي كه نياز به حمايت از جانب همسرم داشتم مورد انتقاد از ايشون قرارگرفتم،جايي كه نياز تحسين داشتم(به سبب روحيه زنانه اي كه ميدونم در همه يخانمها وجود داره)بي تفاوت بوده،و خلاصه تفاوت نگرش فاحشي در مورد بعضي از مسائل حياتي واغلب مسائل جزيي با همسرم در زندگيمون ديدم كه كمي خسته وآزرده ام كرده.

این یک مثال عینی در تالار بود، از رنجش هایی که به وجود می آید !!!

6. 4 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)