به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    مدیران انجمن آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,197

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

درباره چاکراها

درباره چاکراها

حدود چند ماه پیش کلمه ای به نام "چاکرا" به گوشم خورد ( پست SCI گرامی) ، که با یه سرچ توی گوگل با انبوهی از اطلاعات مواجه شدم ، خیلی به نظرم جالب اومد ، یه جورایی انگار با خودت و بدنت آشنا می شوی و در حقیقت آشنایی با چاکرا ها یعنی آموختن زبان اندام و بدنمون

همه ما در صدد هستیم که احساس شادی و شعف و هیجان داشته باشیم ، دیدید بعضی وقت ها الکی خوشحالید و بعضی وقت ها الکی ناراحت ، یه موقع هایی خیلی با انگیزه اید و یه موقع هایی بی حوصله ، من دلیلش رو در این قسمت دیدم ، به همین خاطر تصمیم گرفتم اون اطلاعات جسته و گریخته رو منظم کنم تا بتونم درست درکشون کنم

می دونید که در جهان انرژی از بین نمیره و فقط از شکلی به شکل دیگری تبدیل میشه ، ما انسانها از قدرت بی نهایتی برخورداریم و انرژی های فراوانی یا تولید می کنیم و یا در معرضشون هستیم . و از طریق همین انرژی ها ست که می تونیم به خواسته هامون برسیم . اگر درگاه های ورود خروج هر یک از انواع انرژی ها رو بدونیم و راه های درست ارتباط برقرار کردن با اونها را فرا بگیریم اون وقت هست که میتونیم از قدرت بینهایتمون استفاده کنیم

هر انساني نيروي بالقوه اي براي كامل بودن در خود دارد. نيروي شگفت انگيز و فريبنده ای كه اعجاز خلقت محسوب مي شود.
    نام ديگر اين نيروي بالقوه «چاكرا» مي باشد.
    چاكراها انرژي حياتي را از محيط اطراف و از كيهان مي گيرند و آنها را به امواج مورد نياز نقاط مختلف بدن تبديل مي كنند. علاوه بر اين آنها انرژي را به اطرافشان پخش مي كنند. توسط اين سيتسم انرژي، انسان نهايتا در حوزة‌ تبادل دايم انرژي با كيهان و دنيا و انسان هاي ديگر است.بنابراین چاكراها مراكزي براي تبادل انرژي كيهاني با بدن مي باشند.

انواع و اقسام مختلفی از چاکرا در بدنمون وجود داره مثل (چاکراهای اصلی و فرعی و چاکراهای بسیار کوچک ) ، چاکراها یا مراکز انرژی در حال چرخش هستند.

چاکراهای اصلی:

به طور معمول ۳ تا ۴ اینچ قطر دارند و اعضای اصلی و حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می‌کنند و به آنها انرژی می‌دهند. چاکراهای اصلی درست مانند نیروگاه‌هایی هستند که انرژی حیاتی را برای اعضای حیاتی و اصلی تامین می‌کنند. اگر این نیروگاهها به خوبی کار نکنند اعضای حیاتی ضعیف یا بیمار می‌شوند، زیرا برای درست کارکردن، انرژی حیاتی کافی ندارند.

چاکراهای فرعی: قطر آنها یک تا دو اینچ است

چاکراهای بسیار کوچک: بخش‌های کم اهمیت تر کالبد جسمانی را کنترل کرده و به آنها انرژی می‌دهند.

در مجموع در بدن انسان هفت چاكراي اصلي وجود دارد كه انرژي كيهاني از طريق آنها وارد بدن شده يا از آن خارج مي شوند.فعاليت متعادل چاكراها انسان را به تكامل معنوي نزديك مي سازد .
    هر یک از این هفت چاکرا با یکی از هفت غده بدن و همچنین با گروهی از اعصاب که شبکه نامیده می‌شوند مرتبط می‌باشد.

همه احساسات، ادراک، آگاهیها و هر چیزی که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد را می‌توان به هفت دسته تقسیم کرد و هر کدام از این دسته‌ها به یکی از چاکراها پیوسته‌است .

پس چاکراها نه تنها نماینده اعضای بدن شما هستند بلکه نماینده قسمتهای مخصوصی از حواس و ادراک شما نیزمحسوب می‌شوند. وقتی شما احساس تنش می‌کنید، این تنش را در چاکرای مرتبط با آن قسمت نیز احساس می‌کنید و این چاکرا و عضو مرتبط با آن دچار استرس می‌شوند.

هدف من از این جمع بندی ، شناختن چاکراهای اصلی بدنم می باشه و اینکه بتونم اونها رو درست فعال کنم تا انرژی های مثبت بیشتری رو هم بگیرم و هم تولید کنم . چاکراها با ورود انرژی در بدن وظایف متعددی را انجام می دهند. تعداد زیادی از ناخوشی‌ها، تا حدودی ناشی از خوب کار نکردن چاکراها هستند.

بعضی از چاکراها مراکز استعدادهای روانی هستند. فعال سازی چاکراهای خاص ممکن است باعث توسعه یافتن استعدادهای روانی خاص شود.

برای مثال چاکراهای کف دست برای فعال کردن، آسانترین و امن‌ترین چاکراها هستند. با فعال کردن چاکراهایی که در مرکز کف دستها قرار دارند فرد می‌تواند توانایی خود را در احساس کردن انرژی‌های لطیف، هاله درونی، هاله تندرستی و هاله بیرونی توسعه دهد. این کار با تمرکز کردن به سادگی انجام می‌شود.

فعال کردن چاکراها:

راه های زیادی برای فعال کردن چاکراها و آزادکردن آنها وجود داره که در همه آنها می بایست ، چاكراها را در معرض انرژي هايي قرار دهيم كه با هر يك از آنها ساختاري هماهنگ دارد.

چاكرا با امواج طبيعي از قفل ها آزاد مي شود،اين چنين انرژي مي تواند در رنگ ها، در جواهرات،‌ در سنگ ها ، صداها ، رایحه ها و روغن هاي خاصي پيدا شود. وقتي انرژي هاي سد شده در چاكراها به اين طريق آزاد مي شوند، در درون احساس عميق سرور، آرامش و روشني مي كنيم.

برای تقویت چاکرا می بایست در جهت چرخش چاکراها ، اقدام کرد .مثلا در رايحه درماني مي توان مواد معطر را به صورت دوراني در جهت چرخش چاكراها حركت داد يا اگر با سنگ هاي قيمتي مي خواهيد روي چاكراها تأثير بگذاريد باز مي توانيد جهت چرخش چاكراها را در نظر داشته باشيد.

هفت چاكرا مهم در بدن انسان دائما در حال چرخش به سر مي برند. چرخش چاكراها در مردان به سمت راست (در جهت عقربه هاي ساعت) و در زنان به سمت چپ (خلاف جهت عقربه هاب ساعت) مي باشد.

ادامه دارد...

2. 8 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

Mohammad! (یکشنبه 02 شهریور 93), بالهای صداقت (شنبه 07 بهمن 91)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)