به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 72 از 73 نخستنخست ... 22324252626364656667686970717273 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 727
    عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: **صندلی داغ1390**((سری ششم))

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدابراهیمی
    سلام خانم موعود سو ا ل از شما............علیکم سلام
    1ـ چه خواننده موسیقی دوست دارید...............کلا از موسیقی خوشم نمیاد اما گاهی یه آهنگ به دلم میشینه و مهم نیست خواننده اش کیه.بنابراین شخص خاصی مد نظرم نیست

2ـ چه رشته ورزشی دوست دارید...........ورزشهای رزمی

3ـ میزان علم و منطق و معنویات چه قدر است…………[b]متوجه نمیشم میزان این موارد در چی چقدر است اما اگر در شخص من منظورتونه، باید بگم خدا میدونه

4- مهمترین چیزی که از همدردی یاد گرفتی........…………اطلاعاتی در مورد دو جنس متفاوت که از قبل نداشتم و اینکه بعضیها مشکلاتی دارند که مشکلات من در مقبالشون هیچه خدا روشکر

5ـ زییاترین تصویر ذهنی یا خاطره تان چیست.....بچگیهام که داداش بزرگم منو ترک دوچرخه اس سوار میکرد

6ـ بهترین کتابی که مطا لعه کردید نام ببرید.........دقیقا نمیدونم چون کتابی که به نرم خوب باشه زیاد خوندم...

7ـ منطقی ترین فرد توی تا لار رو معرفی کن..........................کار سختیه و فکر میکنم از منطق به دوره که من چنین کسی رو معرفی کنم!

8ـ چه غذایی خوب درست می کنید..........من فقط گااااهی آشپزی میکنم اما به هر حال چند نوع غذا بلدم مثل: قرمه سبزی-ماکارونی-آبگوشت-قیمه-کتلت و چند نوع دیگه

9ـ چه غذایی دوست دارید.......معمولا غذایی نیست که بدم یاد اما چلو مرغ رو بیشتر دوست دارم

10ـ کدام خیا بان تهران دوست دارید.......ولیــعصر(عج)

11ـبهترین فیلمی که دیدی نام ببرید.........دقیقا نمیدونم اما بوی پیراهن یوسف و سریال فرستاده همیشه تو ذهنمه چون خیلی خوشم اومد

12ـ به نظرتون مدیر همدردی چه شکلیه..............یه تصویری توی ذهنم هست که مطمئنم درسته واسه همین سکرت بمونه بهتره!

13ـ به نظر تون افراد موفق زندگیتون به چه پایه ای است............متوجه سوالتون نمیشم متاسفانه

14ـ شخصیت کارتونی مورد علاقه ات کی بود و چرا..........من زمان بچگیم هم زیاد کرتون نمیدیدم و شخصیتها رو زیاد نمیشناسم اما یه دختری بود که مدام سفر میکرد تا فکر کنم مادرش رو پیداکنه اونو دوست داشتم.---به خاطر زحمتهایی که متحمل میشد و صبر میکرد تا به هدفش برسه دوستش داشتم

15ـ به نظرتون تحصیلات تو زندگی ادمها چقدر مهمه.....به اندازه ای که فهم و شعور و درک آدمها رو بیشتر کنه و اگه تو این زمینه ها تاثیری نداشته باشه اصلا به درد نمیخوره!علمی که به عمل نرسه نه تنها مفید نیست بلکه مضر هم هست! بنابراین من شخصی با تحصیلات دیپلم یا کمتر اما عاقل و فهیم رو ترجیح میدم به شخصی با تحصیلات دکترا اما ...

16ـ ایا به ارزوهای دوران کودکی خود رسیده اید ان را بیان کنید....تو دوران کودکی یادم نیست چه آرزوهایی داشتم اما در کل فکر میکنم بله خدا رو شکر چیزی نیست که حسرتش رو بخورم.

17ـ وقتی دلتون میگیره چیکار می کنید...دعا میکنم—گاهی گریه میکنم----سکوت میکنم و کاری که به تمرکز نیاز داره انجام نمیدم----همیشه هم تو اینجور مواقع شیطان رو زیاد لعنت میکنم و از یاس و ناامیدی غم و غصه و دلتنگی به خدا پنام میبرم(این آخری مهمترینش بود)

18ـاحسا سا تنون چگونه مدیریت می کنید........والا نمیدونم چی بگم،همیشه سعی میکنم متعادل باشم اما خب گاهی کنترل از دستم خارج میشه و به قول یه دوست گاهی زودرنج میشم!گاهی هم خودم رو جای دیگران میذارم تا بتونم درکشون کنم و احساسی که در مقابلش دارم رو بهتر بروز بدم ..اما در کل فکر میکنم بد نباشم.

19ـبا لوله کتاب زرشک یک جمله بساز.....
    چه سخته! تو کتاب خوندم چطور با لوله اب زرشک بگیرم(ببخشید یه جمله بیشتر شد)

20ـ اول برامون یک جک یا لطیفه یا مطلب طنز بگو شادمون کن.............این که اول نیست آخر سوالاتونه!چیزی به ذهنم نمیرسه امیدوارم خداوند دل همه تون رو شاد کنه

21ـ یه خاطره از دوران بچگی تون بگوید.............یادش بخیر! داداشم میگفت عصرها تا قبل از اینکه من بیام خونه باید خونه باشی یعنی تو کوچه و بازی تعطیل! اما یه بار که اومدم خونه دیدم ...وای نشسته تو حیاط و ..گفته : ایست! همونجا وایسا دو دستت و یه پاتو بگیر بالا(تنبیه دیگه)

22ـ چه میزان از مهارتهای زندگی را از فضای تا لار کسب کرده ای...........کنم نسبت به قبل از آشنایی با همدردی، خیلی

23ـ ایا تا لار توانسته تغییر مثبتی در شما ایجاد کنه چه تغییری.....بله، اشنایی با برخی احساسات و کنترل اونها-نحوه گفتگو با دیگران—اینکه حواسم باشه اگه خدا خواست و روزی ازدواج کردم برای جلب نظر همسرم چه کارهایی بکنم و چه کارهایی نکنم و موارد دیگه.

24ـ چه مطلب یا پستی در تا لار برای شما خنده دار ......خنده دار بود؟ کل کل های دکتر سارا و آقای baby معمولا منو میخندونه.

امیدوارم همیشه موفق باشید

ممنون همچنین

2. 7 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (دوشنبه 25 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed65
    سلام خانم موعود......سلام

به صندلی داغ خوش آمدید......ممنون

من یکبار سوالهام رو نوشتم، به دلیل مشکلی که پیش اومد، همه اش پاک شد. حالا سعی می کنم دوباره یادم بیاد که سوالهام چی بودند! :)

1- یک خاطره ی خنده دار تعریف کنید......راستش الان چیزی یادم نمیاد

2- اگر قرار باشه که یک آرزو از شما برآورده شه، چه آرزوی می کنید؟

از اونجایی که فکر میکنم به همه آرزوهام رسیده ام(غیر از از ظهور منجی) و فقط ازدواج مونده، از خدا میخوام در صورتی که برای رسیدن به کمال بندگی وجود یه همسر تو زندیگم لازمه، از دریای بیکران لطف و رحمتش یه همسر مومن و با اخلاق که در رسیدن به خدا همراهم باشه نصیبم کنه
    3- یادتون هست که 10 سال پیش در چنین روزهایی چی کار می کردید؟

یه دانشجوی درس خون و پرتلاش بودم .دوست داشتم درسم تموم بشه برم سرکار که خدا رو شکر حالا هستم

4- فکر می کنید 10 سال دیگه در چنین روزهایی مشغول چه کاری باشید؟

خب اگه زنده باشم هنوز بازنشسته نشده ام –انشاء الله همسر و فرزند دارم و د رکنار کارم مشغول همسرداری و بچه داری

5- عجیب ترین کاری که تو زندگیتون کردید رو بنویسید.

عجیب ترین رو یادم نمیاد اما معمولا رعایت برخی مسائل که به نظرم عادیه برای اطرافیانم عجیبه!

6- تا حالا شده با وجود اینکه گرسنه بوده باشید، غذای خودتون رو به کسی که بیشتر بهش نیاز داشته بدهید؟

تا حالا همچین موقعیتی به این شدت پیش نیومده اما اگه بود تا جایی که خودم رو میشناسم فکر میکنم بله.البته مدتهاست که محل کارم غذا رو با چندتا از همکارام میخوریم که معمولا هم یکیشون غذا نمیاره و مهمون ماست!

7- چه موقعی می توانید خیلی خوب با خدا ارتباط برقرار کنید؟

وقتایی که خیلی خوشحالم یا خیلی ناراحت.وقتی خوشحالم با شادی و تشکر باهاش صحبت میکنم وقتی هم که دلتنگ و ناراحتم با غصه و التماس.کلا بعد از نمازهام خصوصا نماز مغرب و عشا و تو تاریکی و تنهایی

8- تا چه حد از زندگی خودتون راضی هستید. اگر با همین تجربه ها به کودکی برگردید، باز هم همین مسیر رو انتخاب می کردید؟

خوشبختانه خیلی،جز یکی دو مورد که اشتباه داشتم و میگم ای کاش نبود اما اگر به ناچار به کودکی برگردم سعی میکردم اون یکی دو مورد رو تکرار نکنم تا بهتر از الانم باشم

9- تا حالا شطرنج بازی کردید؟

بله، البته خیلی وقت پیش، زمان نوجوانیم

10- سه انتقاد از همدردی بکنید و راه حل پیشنهاد بدهید.

1-خیلی از رتبه ها و تشکرها واقعا بیخودی داده میشه در حالیکه باید در راستای اهداف همدردی باشند.
    مثلا جایی که مشاوره درست یا هم حسی و همدردی درستی میشه .

2-گاهی آخرین صفحه یه تاپیک یا آخرین ارسالش اصلا باز نمیشه ، راهکار اینو نمیدونم

- 3-تا جایی که من دیده ام توی همدردی همیشه سعی میشه یک زندگی حفظ بشه به هر قیمتی! برای همین اکثر اعضا یاد گرفته اند مراجع رو تشویق کنند که هر طور شده به زندگی با همسرش ادامه بده حتی اگر بدترین اتفاق بیوفته و جدایی مصلحت باشه اما چون اکثرا پیوند رو پیشنهاد میدن کسی که نظر مخالفی داره سعی میکنه وارد تاپیک نشه و اگر بشه اون تاپیک به چالش کشیده میشه و در نهایت قفل میشه.
    من با این مسئله موافق نیستم چون گذشت و بخشش خوب و پسندیده ست اما نه هر جایی و برای هر کسی.باید واقعا خودمون رو جای طرف مراجع بذاریم بعد نظر واقعیمون رو بدیم .
    گاهی خوشنودی خداوند در جدایی و طلاق نهفته ست برای همین خداوند طلاق رو حلال کرده.از طرفی هم طلاق منفورترین حلال شمرده شده تا اولین و ساده ترین راه نباشه
    نمونه اش تاپیک آقا جلیل (خیانت باور نکردنی زنم)

خب، خدا رو شکر همه سوالها یادم اومد :)
    ولی ترتیبش عوض شد. اشکال ندارد.

از پاسخ های شما ممنونم.

من هم از شما ممنونم

4. 9 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (پنجشنبه 21 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

با سلام خدمت دوستان عزیز،

آقای ابراهیمی پیامی به من دادند و گفتند که ایشون متاسفانه وقتشان محدود شده و فرصت نمی کنند صندلی داغ رو مدیریت کنند.

خواستم اینجا از زحمات ایشون صمیمانه تشکر کنم و برایشون آرزوی سلامتی و موفقیت بکنم!

دختر مهربون مدیر صندلی داغ است.
    از زحمات او هم تشکر می کنم.

----------

دوستان!
    کجایید؟! خانم موعود روی صندلی داغ یخ کرده! :)

ظاهراً این چند روز اعضای کمتری آنلاین شدند و فرصت سوال پرسیدن داشتند.

6. 5 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (یکشنبه 17 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 28 فروردین 94 [ 21:07]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    8,459

تشکرشده 9,108 در 2,116 پست

Array

سلام خانم موعود سو ا ل از شما
    1ـ تا لار همدردی چه دفی را دنبا ل می کند چرا
    2ـ چقدر تا لار در بهبودی روند زندگی ات موفقیت ایجاد کرده
    3ـ مهمترین نقطه ضعف خودتون که تصو ر می کنید بر ان کنترل پیدا کرده اید چیست
    4ـ راجع به نگا هتون به عشق مختصر برامون بگین عشق زمینی
    5ـ زییاترین شکل دوست داشتن و ابرا ز محبت چی می تونه باشه
    6ـ بدترین نمره ای که گرفتی کی بود واسه چه درسی
    7ـ به چه میزان اطلاعات روانشناسی در زندگی ات شخصی ات کمک کرده است و تاثیر گذار بوده است
    8ـ بهترین پستی که در تالار زدی لینکش رو اینجا بزار
    9ـ کدوم انجمن رو توی تا لار بیشتر دوست دارید
    10ـ اگر قرا ر باشه طوفان بیاد کدوم رو انتخاب می کنید یک اسب یا یک خانه
    11ـ فکر می کنی تلاش ها شما بیشتر شما را به اهدافتون می رسوننند یا تو کلتون
    12ـ10 لینک مطا لب یا مقا لاتی را اینجا قرا ر بده که در کنترل احسا س می تواند کمک کند
    13ـ امرو ز چه چیز تازه ای یاد گرفتین
    14ـ با بستنی اتاق اسمان یک جمله بسا ز
    15ـ به نظرت تالار همدردی تا چه حد تونسته به افراد کمک کنه
    16ـ موفقیت به نظر شما به چه معناست
    17ـ پیشنهاد برای مفید تر شدن تا لار افزایش کیفیت پستها دارید
    18ـ یک جمله که در زندگی برایتان جا لب یا اموزنده مفید بوده یا از ان ا لهام گرفته اید بیان کنید
    19ـ صندلی داغ مجازی چه حسی بهت میده
    20ـ یک جمله درباره محمد ابراهیمی دختر مهربون بگوید
    21ـ یه تجربه سنگین و با ارزش در زندگیت
    22ـ بهترین اعضا تا لار نام ببرید
    23ـ چند تا پیک یاپستی که بیشتر روی شما اثر گذاشته به ما معرفی کن
    24ـ کدوم سو ا ل بیشتر داغت کرد
    25ـ یک بیت شعر قشنگ بگو
    26ـ احسا سا تنون چگونه مدیریت می کنید
    27ـ نظرتان درباره سری ششم صندلی داغ چه است و نمره چند می دهید
    28ـ اگر بری مکه اولین دعایی که میکنی
    29ـ چه ماشینی دوست دارید
    30ـ چه رنگی را دوست دارید
    31ـ یک جمله درباره مکه مدینه کربلا بگوید
    32ـ یه انتقاد از محمد ابراهیمی بگوید
    33ـ به نظر تون خودتون وجود شما توی تا لار چه تاثیری داشته
    34ـ به نظرتون بین علم و ثروت کدوم عا مل میتونه دلیلی بر خوشبختی باشه

امیدوارم همیشه موفق باشید

سلام مدیر جدید صندلی داغ خانم دختر مهربون از امشب کارش در صندلی داغ شروع می کند امیدوارم در صندلی داغ موفق باشید صندلی داغ جذاب اموزنده علمی داشته باشد
    چند وقت من مدیر صندلی داغ بودم از همکار در صندلی داغ خانم شیدا حاتمی خانم داملا خانم دختر مهربون فوق ا لعاده خیلی زحمت کشیدند خیلی تشکر و قدردانی می کنم

8. 9 کاربر از پست مفید محمدابراهیمی تشکرکرده اند .

محمدابراهیمی (دوشنبه 18 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

سلام موعود عزیز
    منم سوال دارم:

1) شما چرا یه مدت توی تالار نبودی؟ اون مدت دلت برای تالار تنگ نشده بود؟

2) به نظرت این که آقای baby تا حالا نیومدن جواب بقیه سوالا رو بدن، نشونه ی چیه؟

2.5) امروز دیدم که در سال 88 شما امروز رو به نام روز آقا پسرا نام گذاری کردی! چرا واقعاً؟ اینهمه خوش به حالشونه شما هم هوای اونا رو داری باز؟

(من هنوز از جو نفر قبلی خارج نشدم )

3) یکی میگفت "من توی زندگیم یه قانون کلی دارم و به این قانونم هم پایبندم. هر کس به من احترام بذاره، از من احترام میبینه و کسی که به من بی احترامی کنه، نباید ازم انتظار احترام داشته باشه."
    به نظرت حرفش درسته؟ به نظرت میشه جوری زندگی کرد که به همه احترام بذاریم (حتی اونی که بی احترامی کرده) و صدمه نبینیم؟ یه کمی برام توضیح بده لطفاً.

4) شده بعضی وقتا یه چیزی رو خیلی از خدا بخوای ولی خدا همش در جوابت، سکوت کنه؟ حتی دریغ از یه نشونه ی کوچیک که برات بفرسته؟

5) تا به حال توی مسئله ای خسته نشدی از این همه سکوت خدا؟

6) اصلاً به نظرت چرا خدا با همه ی آدما مستقیم حرف نمیزنه؟ به نظرت چی میشد اگه این اتفاق میفتاد؟ این اتفاق، با کدوم یکی از قوانین خدا در تناقضه؟

7) اگه تالار گفتگوی همدردی رو نداشتی، این مدت ِ 3 هفته, 1 روز, 16 ساعت, 55 دقیقه, 18 ثانیه رو کجا میگذروندی؟

8) من قبلاً هر کسی که میومد تالار و سنش کم بود و میخواست ازدواج کنه یا با جنس مخالف دوست بشه، بهش میگفتم زوده. به نظرت کار درستیه که اونا رو منع کنیم؟ (حالا منع از دوستی که درسته. منع از ازدواج چطور؟)

9) به نظرت روشهایی که پدر مادرای ما در اون زمان به کار گرفتن برای اینکه اعتقادات و باورهای خودشون رو به ما انتقال بدن، در زمان فرزندای ما هم قابل استفاده هست؟ اگه نه پس چیکار کنیم؟

فعلاً همینا باشه تا بعد

با تشکر از حامد عزیز و محمد ابراهیمی عزیز.
    این مدت آقای محمد ابراهیمی خیلی برای صندلی داغ زحمت کشیدن.
    ازتون ممنونم

10. 10 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (دوشنبه 18 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط محمدابراهیمی
    سلام خانم موعود سو ا ل از شما

سلام

1ـ تا لار همدردی چه دفی را دنبا ل می کند چرا

کمک به مراجعین در جهت بهبود روابط بین همسران، آشنایی با تفاوتهای زن و مرد، شناخت پیش از ازدواج، منع روابط دوستی دختر و پسر، کنترل احساسات مثبت و منفی، آموزش مهارتهای زندگی و ارتباطی و مواردی از این دست.
    فی سبیل الله!مشخصه که هدف همدردی کمک به مراجعین برای ساختن یک زندگی درست و سرشار از آرامش
    روحی- روانی برای زوجین هست.(اجر مدیر اصلی و مدیران فرعی و کلیه اعضای دلسوزش با خداوند)

2ـ چقدر تا لار در بهبودی روند زندگی ات موفقیت ایجاد کرده

برای مثال درک بهتر طرف مقابلم، فرصت دادن به دیگران برای جبران اشتباه البته در صورت لزوم!،اینکه بیشتر حواسم به خواهرم باشه تا خدای نکرده جذب محبتهای دروغین دیگران نشه، کنترل بیشتر احساساتم و موارد دیگه.

3ـ مهمترین نقطه ضعف خودتون که تصو ر می کنید بر ان کنترل پیدا کرده اید چیست

یکی از نقاط ضعفم اینه که برای شروع کارهای مهم معمولا یه ترسی دارم و زیاد نمیتونم اعتماد به نفس داشته باشم اما وقتی همون کار رو شروع کنم خوشبختانه معمولا موفق میشم.مثلا تا حالا نشده که ادامه تحصیل و فوق لیسانس فکر کنم چون یا باید حتما حتما قبول بشم یا اگه نشم ...واااای دیگه از هرچی کتاب تخصصیه بدم میاد.
    شاید بشه گفت قدرت ریسک ندارم.
    راستش هنوز کامل نتونستم کنترلش کنم و بهش غلبه کنم امیدوارم به زودی بتونم.

4ـ راجع به نگا هتون به عشق مختصر برامون بگین عشق زمینی

عشق زمینی باشه و مختصر هم تعریف بشه،خب اول چیزی که به نظر من میرسه اینه: علاقه شدید به چیزی یا کسی غیر از خدا .
    در حالیکه عشق خیلی گسترده ست و چون گفتید مختصر منم همینو گفتم.

5ـ زییاترین شکل دوست داشتن و ابرا ز محبت چی می تونه باشه

به نظرم زیباترین شکل دوست داشتن کسی اینه که در حقش خوبی کنیم البته نه اون خوبی ای که ممکنه خودش انتظار داشته باشه بلکه چیزی که به صلاحش هست رو براش بخوایم و راهنماییش کنیم حالا چه خوشش بیاد چه بدش بیاد .
    محبت کلامی هم میتونه نشونه دوست داشتن باشه اما به تنهایی به نظر من مفید نیست و کفایت نمیکنه.

6ـ بدترین نمره ای که گرفتی کی بود واسه چه درسی

تا جای که یادمه 75/9 تو دانشگاه از یه درس غیر تخصصی! من مقصر نبودم از نصفی از کتاب که حذفی بود سوال داده بودن!
    داشتم میمردم آخه شاگرد ممتاز بودم و تا حالا همجین نمره ای رو ندیده بودم.البته ترم بعد شدم 19!

7ـ به چه میزان اطلاعات روانشناسی در زندگی ات شخصی ات کمک کرده است و تاثیر گذار بوده است

در همین زمینه هایی که بالاتر در مورد همدردی گفتم خوبه

8ـ بهترین پستی که در تالار زدی لینکش رو اینجا بزار

متاسفانه حضور ذهن ندارم (اصلا هچین پستی زدم مگه؟!!

9ـ کدوم انجمن رو توی تا لار بیشتر دوست دارید

خانواده و ازدواج

10ـ اگر قرا ر باشه طوفان بیاد کدوم رو انتخاب می کنید یک اسب یا یک خانه

اسب

11ـ فکر می کنی تلاش ها شما بیشتر شما را به اهدافتون می رسوننند یا تو کلتون

هر دو، تلاش بدون توکل به خداوند به نتیجه مطلوب نمیرسه.دست رو دست گذاشتن و توکل به تنهایی هم کارساز نیست.این دو باید در کنار هم باشند تا به موفقیت منجر بشن.

12ـ10 لینک مطا لب یا مقا لاتی را اینجا قرا ر بده که در کنترل احسا س می تواند کمک کند

شرمنده خیلی سختمه ببخشید

13ـ امرو ز چه چیز تازه ای یاد گرفتین

تا این ساعت چیز تازه ای یاد نگرفتم اما فهمیدم بعضی از همکارانم تا چوب زور رو سرشون نباشه کارشون رو درست انجام نمیدن!

14ـ با بستنی اتاق اسمان یک جمله بسا ز

تو اتاق در حالیکه بستنی میخوردم به آسمان نگاه میکردم.

15ـ به نظرت تالار همدردی تا چه حد تونسته به افراد کمک کنه

بستگی داره به جنبه و آگاهی و هدف خود فرد، بعضیها ممکنه به دلیل ناآگاهی و برداشت غلط آسیب هم دیده باشند!

16ـ موفقیت به نظر شما به چه معناست

به نظرم موفقیت یعنی اینکه از کار و زندگی و آنچه که هستیم راضی باشم نه اینکه هیچگاه شکست نخورده باشیم چون گاهی یه شکست پلی میشه واسه موفقیت.البت در صورتی که اهل تلاش باشیم و راه رو درست بریم وگرنه ممکنه یه معتاد هم از کار و زندگیش راضی باشه!
    17ـ پیشنهاد برای مفید تر شدن تا لار افزایش کیفیت پستها دارید

افزایش کیفیت پستها بستگی به اعضا داره، یعنی هر کسی تنها زمانی پستی ارسال کنه که حرف یا پیشنهاد مفیدی برای گفتن داشته باشه.

18ـ یک جمله که در زندگی برایتان جا لب یا اموزنده مفید بوده یا از ان ا لهام گرفته اید بیان کنید

این حدیث زیبا از امام علی (ع) : آنچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید و آنچه برای خود نمی پسندید برای دیگران هم نپسندید.
    البته رعایت کردنش سخته!

19ـ صندلی داغ مجازی چه حسی بهت میده

خوبه باعث میشه یه خورده فکر کنیم

20ـ یک جمله درباره محمد ابراهیمی دختر مهربون بگوید

به محمد ابراهیمی و دختر مهربون خسته نباشید میگم

21ـ یه تجربه سنگین و با ارزش در زندگیت

ترچیح میدم بیان نکنم

22ـ بهترین اعضا تا لار نام ببرید

همه، هر کسی به نوبه خودش منحصر به فرد و خوبه

23ـ چند تا پیک یاپستی که بیشتر روی شما اثر گذاشته به ما معرفی کن

برای مثال: پستهای فرشته مهربان، پستهای آقای مسلمان که تدین ایشون توش هویداست،پستهای آقای کامران2007 که واقعا برام جالب و باعث افتخاره که با توجه به موقعیت و جایی که زندگی میکنه دارای این افکار و اعتقادات هست.آقای حامد65 هم همینطور

24ـ کدوم سو ا ل بیشتر داغت کرد

سوال قبل یعنی 23

25ـ یک بیت شعر قشنگ بگو

ای بسا ابلیس آدم رو که هست
    پس به هر دستی نباید داد دست!

26ـ احسا سا تنون چگونه مدیریت می کنید

تکراری!

27ـ نظرتان درباره سری ششم صندلی داغ چه است و نمره چند می دهید

خوبه دست شما درد نکنه

28ـ اگر بری مکه اولین دعایی که میکنی

اللهم عجل لولیک الفرج

29ـ چه ماشینی دوست دارید..........سمند

30ـ چه رنگی را دوست دارید........آبی

31ـ یک جمله درباره مکه مدینه کربلا بگوید

خداوند زیارت مکه و مدینه و کربلا رو نصیب آرزومندان کنه(انشاء الله)

32ـ یه انتقاد از محمد ابراهیمی بگوید.........سوالاتون خیلی زیاده

33ـ به نظر تون خودتون وجود شما توی تا لار چه تاثیری داشته

خدا میدونه،اما فکر میکنم اگه مفید نبوده باشم مضر هم نبودم البته امیدوارم

34ـ به نظرتون بین علم و ثروت کدوم عا مل میتونه دلیلی بر خوشبختی باشه

به تنهایی،هیچکدام!

امیدوارم همیشه موفق باشید......ممنون شما هم همینطور :

12. 7 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (پنجشنبه 10 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر مهربون
    سلام موعود عزیز

سلام عزیزم

منم سوال دارم:در خدمتم

1) شما چرا یه مدت توی تالار نبودی؟ اون مدت دلت برای تالار تنگ نشده بود؟

به تالار وابسته شده بودم میخواستم ترک وابستگی کنم! میخواستم ببینم میتونم یا نه که خدا رو شکر اگه اراده کنم میتونم.حالا هم معلوم نیست موندنی باشم یا رفتنی.
    چرا دلم تنگ میشد اما نه انقدر که از تصمیم برگردم.

2) به نظرت این که آقای baby تا حالا نیومدن جواب بقیه سوالا رو بدن، نشونه ی چیه؟

اون آقای baby که من میشناسم اهل فرار نیست و محاله میدان رو خالی کنه!
    ایشون به یکی از این دلایل نیومدن:1- اینترنت ندارند 2-به اینترنت دسترسی ندارن 3- سوالاها رو ندیدن 4- منتظر بودن کسی همینو بهشون بگه(خودشیرینی) 5- دارن به جوابشون فکر میکنن 6- و در نهایت به خاطر لجبازی با سارابانو!

2.5) امروز دیدم که در سال 88 شما امروز رو به نام روز آقا پسرا نام گذاری کردی! چرا واقعاً؟ اینهمه خوش به حالشونه شما هم هوای اونا رو داری باز؟

تو همون تاپیک عرض کردم که به خاطر مساوات و رعایت اصلی به نام عدالت! دیدم روز دختر داریم اما روز پسر نه فکر کردم خب چه اشکالی داره دلشون رو شاد کنیم؟بندگان خدا چیکار کردن مگه خوشبحالشون باشه؟!! اتفاقا آقایون خیلی هم مظلومن!(جهت دلخوشی آقایون محترم!)

(من هنوز از جو نفر قبلی خارج نشدم )

3) یکی میگفت "من توی زندگیم یه قانون کلی دارم و به این قانونم هم پایبندم. هر کس به من احترام بذاره، از من احترام میبینه و کسی که به من بی احترامی کنه، نباید ازم انتظار احترام داشته باشه."
    به نظرت حرفش درسته؟ به نظرت میشه جوری زندگی کرد که به همه احترام بذاریم (حتی اونی که بی احترامی کرده) و صدمه نبینیم؟ یه کمی برام توضیح بده لطفاً.

به نظرم این قانون، قانون درستی نیست!
    مسلمه که باید احترام دیگران رو با احترام متقابل پاسخ بدیم یا حتی بهتر(طبق نصّ صریح قرآن که با لفظ تحیت بیان کرده و نیز روایات معصومین(ع) که نمونه هاش تو سیره ایشون هست)اما اگر کسی بی احترامی کرد تا جایی که امکان داره باید بدی و بی احترامی رو با خوبی و احترام پاسخ بدیم نه اینکه ما هم بی احترامی کنیم که در اینصورت با اون شخص تفاوتی نداریم. یا حداقل سکوت کنیم که بعضی وقتها سکوت بلندترین فریاد هست و اگر کسی اندک فهمی داشته باشه متوجه میشه منظور ما چیه؟
    در جواب قسمت دوم سوالتون باید بگم گاهی واقعاً نمیشه! و ممکنه طرف فکر کنه یا خوشمون میاد بهمون بی احترامی بشه یا نمیتونیم مثل خودش جواب بدیم نه اینکه نمی خوایم و ممکنه کارشو مدام تکرار کنه بنابراین اینجور وقتها بازهم سکوت فکر میکنم بهتر باشه یا اینکه طوری بهش بفهمونیم که بی احترامی کار درستی نیست نه برای خودمون نه دیگران.

4) شده بعضی وقتا یه چیزی رو خیلی از خدا بخوای ولی خدا همش در جوابت، سکوت کنه؟ حتی دریغ از یه نشونه ی کوچیک که برات بفرسته؟

شده در ظاهر جواب نگیرم اما این به معنی سکوت خدا نیست.طبق آیه قرآن و روایات دعایی نیست که به اجابت نرسه!
    خواسته ما اگر به صلاحمون باشه دقیقا مستجاب میشه واز اونجایی که خداوند برای بنده هاش بد نیمخواد اگر صلاح نباشه اجابت نمیکنه اما در عوض اون چیزی به ما میده که نیازمون هست (حالا یا ما متوجه میشیم یا نه!) یا اینکه در عوضش تو کارنامه اعمالمون حسنه(اگه اشتباه نکنم) اضافه میشه.
    پس در کل ما ضرر نمیکنیم و خداوند هم سکوت نمیکنه چرا که خودش دعوت به دعا کرده

5) تا به حال توی مسئله ای خسته نشدی از این همه سکوت خدا؟

خسته ؟! نـــــه اصلاً
    من به خد اعتماد دارم اما اعتراف میکنم که گاهی هم دلتنگ میشم

6) اصلاً به نظرت چرا خدا با همه ی آدما مستقیم حرف نمیزنه؟ به نظرت چی میشد اگه این اتفاق میفتاد؟ این اتفاق، با کدوم یکی از قوانین خدا در تناقضه؟

خدا با همه بنده هاش صحبت میکنه عزیزم!
    روایت داریم که : اگر میخواهید با خدا سخن بگویید نماز بخوانید و اگر میخواهید خدا با شما سخن بگوید قرآن بخوانید.
    اگر غیر از این منظورته باید بگم این اتفاق نمی افته و نباید بیوفته چون لازمه اش اینه که خدا نعوذبالله جسم باشه چون نیازمند زمان و مکان هست در حالیکه نیست .مثلا یه زمان پیش تو باشه و یه زمان پیش من !.پس اگر این اتفاق بیوفته با خدایی خدا تناقض داره نه با قوانینش.

7) اگه تالار گفتگوی همدردی رو نداشتی، این مدت ِ 3 هفته, 1 روز, 16 ساعت, 55 دقیقه, 18 ثانیه رو کجا میگذروندی؟

تو دنیای واقعی و مشغول مطالعه(البته ساعتهای کم کاریم تو اداره )نمیگم با دوستان واقعی و خانواده چون تو خونه کامپیوتر ندارم بنابراین از این لحاظ فرقی نمیکرد.

8) من قبلاً هر کسی که میومد تالار و سنش کم بود و میخواست ازدواج کنه یا با جنس مخالف دوست بشه، بهش میگفتم زوده. به نظرت کار درستیه که اونا رو منع کنیم؟ (حالا منع از دوستی که درسته. منع از ازدواج چطور؟)

منع از دوستی که 100% درسته اما منع ازدواج تو سن پایین 100% نه، چون بعضیها تو سن پایین شخصیت پخته و شکل گرفته ای دارند و شغل هم دارن و میتونن یه زندگی رو اداره کنن بنابراین بدون دلیل موجه به تاخیر انداختن ازدواج درست نیست.بعضیها هم هستند که تو سن 30 یا بالاتر هنوز هم فکر میکنن نوجوان هستن و اصلا نمیشه بعنوان زن یا شوهر روشون حساب کرد.گاهی هم تو مناطقی رسم اینه که پسر و دختر زود ازدواج کنن(لابد طبق همون رسم تو تمام زمینه ها زود به بلوغ میرسند)

9) به نظرت روشهایی که پدر مادرای ما در اون زمان به کار گرفتن برای اینکه اعتقادات و باورهای خودشون رو به ما انتقال بدن، در زمان فرزندای ما هم قابل استفاده هست؟ اگه نه پس چیکار کنیم؟

ارزشها چیزی نیست که مختص زمان یا مکان خاصی باشند بلکه هر زمان وهر مکان در صورتی که والدین که اولین کسانی هستند که بچه ها باهاشون برخورد و تعامل دارند عامل و حافظ ارزشها باشن میشه امیدوار بود به اینکه فرزندان هم همینطور باشند.در ضمن بچه ها فقط تا وقتی که به بلوغ نرسیدن میتونن از روش والدین شون پیروی کنن اما وقتی به سن بلوغ برسن دیگه وظیفه خودشونه که راه درست رو انتخاب کنند چون تمام پدر و مادرها که راهشون 100% درست نیست. پس در زمان فرزندان من و شما د ردرجه اول اگر خودمون راه رو درست بریم اونها هم از ما الگو میگیرند و اگر رفتار و اعمال ما با دیگران تناقض داشته باشه و به اصطلاح بچه مون بین دوراهی قرار بگیره باز هم وظیفه ماست که اگر راهمون درسته اینو با استدلال بهش تعلیم بدیم ته به بیراهه نره.

فعلاً همینا باشه تا بعد

با تشکر از حامد عزیز و محمد ابراهیمی عزیز.
    این مدت آقای محمد ابراهیمی خیلی برای صندلی داغ زحمت کشیدن.
    ازتون ممنونم

یادم رفت بگم صندلی داغتون زیاد هم داغ نیست ها!

14. 4 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (دوشنبه 25 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

سلام
    مسئول تنظیم درجه حرارت صندلی داغ کیه؟

صندلی تون خیلی سرده! من فقط امروز میتونم در خدمتتون باشم.

16. 3 کاربر از پست مفید m.mouod تشکرکرده اند .

m.mouod (چهارشنبه 20 مهر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

ظاهراً ترموستات بخاری صندلی داغ سوخته و برای همین کار نمی کنه. صدایش رو در نیاورید! :)

فکر می کنم که شما بدشانسی آوردید. اکثر دوستانی که معمولاً در صندلی داغ سوال می پرسند، این چند روز یا در تالار نبودند یا کوتاه اومدند و رفتند.

1- شما برنامه ی خنده بازار رو دیدید؟ چه نظری در این رابطه دارید؟ آیا چنین برنامه هایی سازنده هستند یا تخریب کننده؟

2- آخرین باری که به خودتون افتخار کردید، کی بود؟

3- سکوت نشانه ی رضایت است یا جواب ابلهان خاموشیست؟ :)

4- یکی از بهترین تاپیک هایی که در این تالار خواندید رو به ما معرفی کنید.

5- یکی از زیباترین فیلم هایی که دیدید رو به ما معرفی کنید.

برای شما آرزوی موفقیت می کنم!

18. 5 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (پنجشنبه 21 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

مسئول تنظیم درجه حرارت صندلی داغ کیه؟
    کی؟ من ؟
    نه!!

صندلی تون خیلی سرده!
    نه! ماهم تو خونمون داریم یخ میزنیم.
    هوا کلاً سرد شده. هنوز سیستم گرمایی تالار رو روشن نکردن :)

من فقط امروز میتونم در خدمتتون باشم.
    ما سوالا رو مینویسیم شما بعدا تشریف بیار و پاسخ بده
    دیگه رسم شده دیگه. هی سوال بنویسیم و بعدا پاسخ بگیریم:) (البته این دفعه یه کمی تقصیر خودمون بود که دیر جنبیدیم.)
    تا چهارشنبه ساعت 21، نوبت شما هست. از دوستان هر کسی مایل بود، تا اون موقع میتونه سوال ارسال کنه.

خانم موعود، شما با افسردگی تا به حال روبرو نشدی؟ (البته خدا کنه هیچ وقت نشی) به نظرت چه راهی پیش گرفتی که از افسردگی دور بودی؟

شما تا به حال برای خودت گل خریدی؟ فکر میکنی کار بیهوده ای باشه؟ شمامیدونی چرا تو خونه همه منو مسخره میکنن سر این موضوع؟ (نمیرم واسه خودم سبد گل بخرم ها! یه دونه شاخه فقط!)

میگن
    خدا گر زرحمت ببندد دری،
    ز رحمت گشاید در دیگری؟
    یکی میگفت نمیشه خدا با رحمتش همون در اولیه رو باز نگه داره، با حکمتش هم همون رو برامون بی دردسر کنه؟!
    تا به حال برای خودت پیش اومده که بگی من فقط در اولیه رو میخوام به حکمت و اینا هم کاری ندارم؟ اگه جواب مثبته، نتیجه ی این پافشاری چی شد؟

یه نفر چند روزه روی اعصابم داره رژه میره. میشه شما بگی چه جوری میتونم باهاش کنار بیام؟
    دانش آموزی که در حین درس دادن، رفتاری نشون میده که آدم فکر میکنه داره با تمرکز درس رو گوش میده، ولی وقتی بهش میگم حالا اینا رو یه بار بگو ببینم کجاشو مشکل داری، میبینم هیچی رو گوش نمیداده.
    دیگه نمیفهمم کی حرفامو داره گوش میده کی نداره گوش میده!
    بعضی وقتا هم در اوج درس دادن، یهو یه چیز بی ربط (کلاً بی ربط به درسی که دارم میدم) میپرسه!!
    یهو انرژی آدم همش گرفته میشه!
    (هر کی میخواد صبور بشه، بگه من این دختر رو بفرستم خونشون و یک ساعت باهاش درس کار کنه:) تازه میفهمی صبر در موقعیت های طاقت فرسا یعنی چی:)
    انقدر از دستش حس ِ روی صندلی داغ بودن کردم که یاد شما افتادم بیام ازت بپرسم:) )

به نظر شما، ما در مقابل تالارهای گفتگوی دیگه ای که ادعای مشاوره دارن اما توش هر چیزی پیدا میشه الّا مشاوره ی صحیح، مسئولیتی داریم؟ چه مسئولیتی؟

برای اونایی که نیازمند هستن، کاری هست که در حال حاضر از دستت بر نیاد ولی دوست داشته باشی انجام بدی؟

خداییش، فکر میکنی چند درصد از کارامون (حالا در مورد بقیه که زیاد نمیشه قضاوت کرد. در مورد خودت: چند درصد از کارات) فقط برای خدا بوده؟ اصلاً یه همچین چیزی امکان داره توی زندگی ما آدمای معمولی اتفاق بیفته؟

شاید آخرین سوالام نباشه ها :D

20. 7 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (پنجشنبه 10 آذر 90)

صفحه 72 از 73 نخستنخست ... 22324252626364656667686970717273 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)