به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 48
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 22:21]
    سطح
    23
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    129

تشکرشده 126 در 29 پست

Array

RE: جواب منفی و ضایع شدن در خواستگاری

دوست عزیز منم گفتم که وقتی ازخودش مطمئن نبود نبایدجوری رفتار میکرد که شما روهم دچاراشتباه کنه.
    درمورد راه حل دوم هم به نظرمن که کار زیادجالبی نیست مخصوصاباتعریفی که از محلتون کردید فکر نمی کنیداگه این کارو کنید بعد بگن پسر حاجی افتاده دنبال دختر فلانی اینجوری وضع بدترهم میشه
    فکرنمی کنید واستون بدشه؟

2. 3 کاربر از پست مفید silda تشکرکرده اند .

silda (پنجشنبه 23 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

منم موافقم. آخه اصلا کار درستی نیست. همون پیشنهاد قبلیم رو تکرار میکنم. با خانواده خودتون در میون بذارید.
    خیلی واستون بد میشه اگه خودتون برید سراغش.
    شما از ضایع شدن توی خانوادتون میترسید. خب این که بدتر و بدتر و بدتر از اونه که!!!!

4. کاربر روبرو از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده است .

دختر مهربون (پنجشنبه 23 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط asemani_113

ولی هیچ کدوم از دوستان درمورد راه حل اول (میخوام یه چند روزی دورو برش آفتابی بشم اگه دیدم چراغ سبز نشون میده اون وقت میرم و حرف دلمو بهش میگم و دلیل جواب منفیش رو هم جویا میشم)هیچ نظری ندادند
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی

شما از دختر خوشت اومده....
    كه اين آخر كار نيست. اين اول كار بوده...ازدواج با فشار و سمج گري و... به نتيجه نمي رسه.
    ...باید عرض کنم که من از وقتی که تو شکم مادرم بودم تا الان که 25 سالمه تو دستگاه امام حسین هستم
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی
    شما اگرچه مذهبي هستيد، اما اين نوع احساس بيشتر متناسب براي ارتباط دوست دختر و پسري هست كه بيشتر به جذابيت و احساس وابسته است تا معيار. شما ناخواسته مرز ازدواج و دوستي را ناديده گرفته ايد

[size=x-large]
    اونم دختر حاج فتح ال.. که کسی جرات نگاه کردن بهش رو نداره نه از ترس پدرش ها بخاطر حجب و حیاش
    اینکه دختر حاج فتح الله حجب و حیا داره تضمین کننده این نیست که دختر حاج فتح الله لزوما همسر موفقی هم میتواند باشد. البته این درست است که شما باید با کسی با اعتقادات و شان و منزلت خود ازدواج کنید. اما به قول آقای مدیر تازه این اول کاره. یعنی شما باید بررسی کنید که ایشان معیارهای لازم برای اینکه همسر شما باشند را دارند.
    راستی در این تالار آقایونی اومده اند و تاپیکهایی ایجاد کرده اند مبنی بر اینکه دختری از محل یا دانشگاه که مورد تایید همه بوده است ازدواج نموده اند و بعد دیده اند که به مشکل برخورده اند و مناسب هم نبوده اند. شاید ایشان از نظر همه محل هم دختر محجوبی باشند اما این همه آن چیزی است که شما از همسر آینده میخواهید؟

6. 5 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (چهارشنبه 22 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 فروردین 92 [ 14:56]
    سطح
    30
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    77

تشکرشده 83 در 21 پست

Array

بابا دل این دخترای مجرد تالارو آب کردی از بس از خودت تعریف کردی آقای آسمونی..
    آخه گناه دارن بنده های خدا.یه زره مراعاتشونو کنید.. D:

جدای از شوخی عرض می کنم خدمتتون.
    اولاً اینکه من فکر میکنم شما بیش از حد این دختر و برای خودتون بزرگش کردین و شاید هم دوستاتون یه مقدار بیش از اندازه و غلو آمیز ازش تعریف کردن.
    چون بعید می دونم که دختری که انقدر نجیبه که هیچ کس خندشو ندیده و خیلی تعریفهای دیگه ای که شما ازشون کردید رو داراست، بتونه مدام بیاد سر راه یه پسری تا باهاش سلام علیک کنه و یا بدتر از اون کاپشن اون پسر رو بکشه که تو صدای منو نشنیدی، دارم باهات سلام میکنم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
    باور کنید اینجای متنتونو که خوندم داشتم شاخ در میاوردم.
    اصلاً آدم وقتی به کسی علاقمند میشه ، سخت تر از آدمای دیگه میتونه باهاش ارتباط بر قرار کنه،چون همش خجالت میکشه، هل میشه.چه برسه به این کارها و به قوا خودت ادا اطوارها..
    خلاصه اینکه اگه یه زره درباره نجابت و علاقه این دختر به خودت بیشتر فکر کنی بد نیست..

نکته بعدی که میخواستم بهت بگم و احتمالاً خودت خیلی بهتر از من بر اون واقفی و من تنها برای یادآوری بهت میگم اینه که،
    هیچ وقت واسه خدا تعیین تکلیف نکن. و هیچ وقت برای رسیدن به چیزی اصرار بیش از اندازه نداشته باش.
    ازش بخواه اگه به خیرو صلاحته این وصلت سر بگیره، و اگر نه خودش تو فراموش کردنش کمکت کنه. دیگه بقیه کارهارو بسپر به خودش..
    تو چی می دونی از قسمت خودت؟
    شاید خدا یکی خیییییییییییییلی خیییییییییلی بهتر از این دختر رو برات در نظر گرفته که باید صبر کنی برای رسیدن بهش..

قدر خودتو بدون آسمونی..

8. 5 کاربر از پست مفید bek تشکرکرده اند .

bek (پنجشنبه 23 دی 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 بهمن 89 [ 00:00]
    سطح
    24
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 5 پست

Array

سلام دوستان
    خیلی خیلی ممنونم از اینکه این همه لطف دارین و منو راهنمایی میکنید
    حال و حوصله ام آروم آروم اومده بود سرجاش که امروز یه اتفاق خیلی خیلی بدی رخ داد بعد از نماز عصر با بابام همینکه خواستیم از مسجد خارج شیم بچه ها گفتن حاجی اگه اجازه بدید ما با پسرت کار داریم هوا سرد بود منم سوئیچ رو دادم به پسر همسایمون گفتم اگه زحمتی نیست بابامو برسون با بچه ها از مسجد اومدیم بیرون یه 200 متری اومده بودیم که یهو بچه ها هر کدوم به بهونه ای از من جدا شدن من هم گفتم اینا یه چیزیشون میشه ها چرا اینطوری میکنن بی خیال شدم همینطور که داشتم میومدم یه خانمی از پشت صدام کرد برگشتم دیدم یه دختر غریبه گفتم با من بودید گفت بله گفتم امره تون گفت من هم کلاسی فلانی هستم (دخترحاج فتح ال..) مثل اینکه شما رفتید خواستگاری ایشون و جواب منفی گرفتید من هم شوکه شدم با تندرویی گفتم گیریم من رفتم خواستگاری اصلاً به شما چه بفرما خانم بفرما مزاحم نشو
    همینکه برگشتم برم دوباره با اسم منو صدا زد گفت خواهش میکنم به حرفای من گوش بدید وگرنه من نمیتونم خودمو ببخشم من هم که دیدم داره آبروریزی میشه الفرار همینکه سرکوچه رسیدم بچه ها دورم کردن گفتن چی شد با اون دختر غربیه صحبت کردی گفتم شما از کجا میدونید نکنه با هم دست به یکی کرده بودید نامردا تو نماز دیدم به قسمت خانوما اشاره میکردید ( اعصابم به شدت خورد شده بود هوا هم که میدونید عصرها چقدر سرد میشه دیگه داغون داغون) یکی از بچه ها اومد جلو گفت آره ما میخواییم تو خوشبخت بشی خواهش میکنم برگرد به حرفاش گوش بده گفتم بی شعور شما دارید با آبروی من بازی میکنید بعد میگید میخواییم خوشبخت بشی تا اینو گفت من دیگه نتونستم خودم کنترل کنم یه دونه خوابوندم زیر گوشش (بچه ها همچین شوکه شدن که هیچ کدوم نتونستن حرفی بگن آخه من سابقه این کارارو نداشتم )با اعصاب خورد خاکی راهمو گرفتم اومدم خونه یه یکی دوساعت گذشت گوشیم زنگ خورد دیدم یه شماره ایرانسل ناشناسه برداشتم گفتم بله بفرمایید دیدم باز همون دختره هست گفتم خانوم دیگه دارید رو اعصاب من راه میریدها دست بردارید دیگه شما چقدر سمجید گوشی رو قطع کردم دوباره زنگ زد تا 5 شش با هی زنگ زد منم گوشیمو آفلاین کردم نگو پدرم و مامانم شنیدن برگشتن گفتن عزیزم مشکلی پیش اومده گفتم نه مشکلی نیست بچه ها میخوان منو سر کار بذارن بابام هم خندیدو گفت ای جونی کجایی که یادت بخیر آقا یه نیم ساعتی گذشت من هم تو فکر که این دختره از کجا پیدا شد این دوستام چقدر نامردن که یهو تلفن خونمون زنگ خورد من هم تو فکر بودم گفتم یکی بره گوشی رو برداره خدمتکارمون برداشت گفت حاچ خانوم با شما کار دارن مامانم هم گفت کیه گفت وال.. نمیدونم گفت با حاج خانوم کارداشتم یه دفعه دو زاری من افتاد نکنه بازم این دختره باشه همینکه مامانم شروع به صحبت کرد فهمیدم خود بی ... شه رفتم گوشی رو از دست مامانم گرفتم و یه فحش چیز دار بهش گفتم گوشی رو گذاشتم بعدشم دبرو که رفتیم از خونه زدم بیرون تا الان که برگشتم همه خواب بودن یواشکی رفتم تماس های ورودیه خونرو چک کردم که ببینم این بی...بازم زنگ زده یا نه خوشبختانه شماره ناشناسی نبود
    حالا دیگه دارم دیوونه میشم خدایا من چه گناهی کردم منی که هروقت صحبت زن گرفتنو این چیزا تو خونه میشد زود حرف رو عوض میکردم حالا ایجوری باید آبروم بره باور کنید اونقدر گریه کردم که چشام دیگه اشک ندارن هر چقدر گریه می کنم دیگه اشک درنمیاد یه مثلی هست که میگن آدم از هرچیز فرار کنه سرش میاد
    تو رو خدا دوستان عزیز شما بگید آخه من چیکار کنم من واسه اینکه فقط به خونه بگم که دوباره با خونه حاج فتح ال.. تماس بگیرید و علت جواب منفی دخترشون رو بپرسید چه عذابایی که نکشیدم خودتون میدونید چند روزه که به شما زحمت میدم و ازتون کمک و راهنمایی میگیرم حالا بیا این آبرو ریزی رو جمع کن فردا قبل از نمازصبح باید از خونه بزنم بیرون چون دیگه ازخجالت نمیتونم تو صورت بابا مامانم نگاه کنم یکی از دوستان عزیز خیلی حرف جالبی رو تو چند پست قبلی گفتن اون هم این بود که من نباید محله رو با خبر میکردم هرچی میکشم از دست این دوستای نامردمه خدا خودش آبروشونو ببره من واسشون شدم سوژه
    تورو خدا دوستان کار منه بدبخت بخت برگشت رو می بینید همش فکرم میره اونجا که نکنه این قضایا بخاطر این بوده که من با یه نیت دیگه تو مجلس امام حسین اشک ریختم حالا خدا هم کاری میکنه که تا آخر عمر همیشه چشام گریون باشن

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

چرا نایستادی بشنوی اون دختر چی می خواد بگه؟

11. 2 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (پنجشنبه 23 دی 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 اردیبهشت 92 [ 16:23]
    سطح
    45
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,162

تشکرشده 2,174 در 573 پست

Array

سلام
    حالا اینکه نایستاد ببینه دختره چی می گه با توجه به چیزایی که از محل و از شخصیتشون گفته کار خوبی بوده.
    اما موقعی که دختره داشته با مامانت حرف می زده نباید اون کار و می کردی و می گذاشتی اون بگه.
    اما یه جورایی اخر داستان معلومه. شاید مثلا می خواسته بگه من به خاطر علاقم به شما به اون دختره ازت بد گفتم یا اینکه ازش خواستم نه بگه و..... . واسه همینم نمی تونسته خودش و ببخشه.
    یه چیز بگم ناراحت نشید! باشه! قول دادیا!
    حس میکنم یه ذره خودت و داری دست بالا می گیری شایدم یه خورده بیشتر از یه ذره.
    بازم فکر می کنم از اون چیزی که می گی خیلی کوچولوتر هستی نه سنتون بلکه افکارتون. هنوز خیلی به بلوغ فکری نرسیدی.
    اونی که واسه امام حسین سینه می زنه از همه خاکی تره.
    با یه گوشه چشم دست و پات و گم کردی و و قتی هم جواب منفی شنیدی بیشتر قاطی کردی.
    دوست عزیز یه کم حال و روز بچه های تالار و بخون اونایی که تحقیق کردن و کلی طرف و زیر نظر گرفتن و ... اخرش به بن بست رسیدن شما نه تحقیقی نه چیزی همین که کابشنت و کشید شدی عاشق دل خسته؟!
    شما به جای بلافاصله خواستگاری باید اونو بدون اینکه بفهمه زیر نظر می گرفتی از کجا معلوم کابشن یکی دو تا دیگه رو هم نکشیده باشه!
    خواستگاری برای شما زوده.
    از افکار منفی خودت و راحت کن و به دوستان اعلام کن که خودمم فکر کردم دیدم خوب شد که جواب مثبت نگرفتم. ازشون بخواه بیشتر از این در مورد ازدواج و اون دختر و .. باهات حرف نزنن بشو پسر حاجی قبل و به کار و زندگیت برس بدون اینکه تو رفتارت تغییر خاصی بدی. خلاصه شر دوستان و کم کن به هر روشی که بلدی اما حساسشون نکن.
    حتی خانواده اون دختر و دیدی مثل قبل باش.
    ببخشید تند رفتم لازم بود یکی بهت بگه
    موفق باشید

13. 4 کاربر از پست مفید sisili تشکرکرده اند .

sisili (شنبه 25 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 22:21]
    سطح
    23
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    تشکرها
    129

تشکرشده 126 در 29 پست

Array

سلام دوست عزیز به نظرمن هم کارتون درست نبودو بهتر بوداجازه میدادید که بامادرتون حرف بزنن که واستون این مسئله کاملا حل میشد ومی فهمیدید که موضوع چی بوده برفرض اون خانوم با مادرتون هم حرف میزد مگه میخواست چی بگه وقتی شما ازخودتون مطمئن هستید که کار اشتباهی نکردید پس لازم نبود این همه حساسیت نشون میدادید
    بعدشم لازم نیست این مسئله رو خیلی واسه خودتون بزرگ کنید واین همه خودتون رو پیش خونوادتون معذب کنید چون فکرنمی کنم این جور مسائل باعث ابروریزی پیش خونواده شه پس سعی کنید با خونوادتون راحتترباشید ونذارید این مسئله باعث شه از خونوادتون دور شید مگه چی شده که باعث بشه پیش خونوادتون آبروتون بره مسائل ازدواج دختریا پسرباید بین خونواده مطرح وحل شه پس این موضوع عادی هست و آبروریزی نیست زیادخودتون رو ناراحت نکنید

15. 3 کاربر از پست مفید silda تشکرکرده اند .

silda (جمعه 24 دی 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 شهریور 90 [ 08:34]
    سطح
    26
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    تشکرها
    327

تشکرشده 323 در 104 پست

Array

سلام آقای آسمانی
    ببین منم بچه مذهبی هستم نماز و مسجدم رفتم و می رم اما به نظرم یه کوچولو پرتی از مرحله!

یک : به چه حقی به خودت اجازه دادی جوری رفتار کنی که همه دوستات و ... بفهمن. نمی گی اسم گذاشتی روی دختر مردم ؟
    دو : این که مادرت می گه دختره از خداش بوده و امثالهم رو خیلی جدی نگیر مادره دیگه ذوق بچه شو می کنه بهش احترام می گذارن این جور برداشت می کنه
    سه : این حرف های بچه گانه یعنی چی ؟ ضایع می شم ضایعم کرد و امثالهم ! همون جوری که تو حق انتخاب داری اونم حق انتخاب داره دوست داشته جواب منفی داده حالا حرفیه ؟‌
    چهار: اگه می خوای باهاش صحبت کنی اول منطقی باش هر کسی سلامت کرد عاشقت نشده !

نمی گم باهاشون صحبت نکن اما اول ببین برای چی بهشون علاقه مند شدی غیر از این توهمی که بنده خدا عاشقته دیگه چیه ؟‌ چه معیارهایی واسه ازدواج داری ؟‌کدوم هاشو داره ؟‌کدوم هاشو نداره ؟‌
    اگه واقعا با معیارهای درستی داری می ری جلو بسم الله برو پیششون بگو می خوام چند دقیقه وقتتون را بگیرم بعدش هم مثل مرد بهشون بگو که ازشون خوشت میاد و دوست داری دلیل پاسخ منفی شون را بدونی همین!

من پست آخرت را که خوندم واقعا ازت ناامید شدم نمی خوام به عنوان یه کسی که کمک می خواد جوابت را بدم بلکه به عنوان کسی که خودش را مذهبی می دونه می خوام از تو و رفتارت اظهار برائت کنم . مرد حسابی ادعای امام حسینی بودنت می شه فحش بد می دی ؟‌ ادعای بچه مسجدی بودنت می شه با خانواده ت بد رفتار می کنی ؟ ادعای رفاقتت می شه می زنی توی گوش کسی که می خواسته واسه ت خیر خواهی کنه ؟

نه کاکو شما نه امام حسین را شناختی نه مسجد را درک کردی از مذهبی بودن هم همون تیپشو داری و اسم و رسم آقای حاجی و بس!
    یه خانمی خواسته با شما صحبت کنه کجای اسلام و قرآن این رفتارهای بچه گانه اومده ؟ حالا گیرم شما خیلی مسلمون تشریف داری نمی خواستی با نامحرم صحبت کنی دیگه این رفتار که نگذاری با مادرت صحبت کنه از کجا اومد از جلسات امام حسین اومد که چپ و راست می ری خودتو به آقا نسبت می دی ؟‌
    [align=right][size=large]ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
    رهرو منزل عشقیم و ز سرحد عدم تا به اقلیم وجود این همه راه آمده ایم
    [/size][/align]

17. 5 کاربر از پست مفید ashnayedirooz تشکرکرده اند .

ashnayedirooz (پنجشنبه 23 دی 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

ایول آقای آشنای دیروز. ایول.
    ببخشید ولی نتونستم جلوی خودم رو بگیرم. منتظر بودم یکی همجنس خود این آقای آسمانی بیاد و رک و پوست کنده باهاش حرف بزنه.ممنون.
    منم موافقم که باید میذاشتید که با مادرتون صحبت کنه. اون که مشکلی نداشت که.
    اما حالا که کار به اینجا کشیده باید باز هم فکرامونو بریزیم رو هم یه راه جدید دست و پا کنیم.
    لطفا تا اون موقع به اعصابتون مسلط باشید و کار رو پیچیده تر نکنین تا یه فکری بکنیم همگی.

19. 2 کاربر از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده اند .

دختر مهربون (شنبه 25 دی 89)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)