به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 84
    عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 دی 89 [ 23:18]
    سطح
    27
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 131
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    135

تشکرشده 139 در 59 پست

Array

RE: پیشنهاد شما چیه دوست من ؟

به نظر من مسئله فراتر از تحمله پس اینکه دائم به ایشون گوشزد بشه تحمل کنن درست نیست! اگه میتونستن تحمل کنن که دیگه اینجا مشکلشون رو مطرح نمیکردن!
    اگه تو این سن و سال در این زمینه با ایشون رفتار اشتباهی صورت بگیره حتما دچار سرخوردگی میشن!که بطبع مسائل و مشکلات بعدی پیش میاد!

<strike>برای شروع به نظر من ارتباط به صورت رابطه دوستانه با یک دختر میتونه استارت خوبی باشه به نیت شناخت و اگه مشکل خاصی نبود مراحل بعدی جهت ازدواج صورت بگیره!</strike>
    (ويرايش اين قسمت توسط مدير همدردي انجام گرفته است.)

و البته ازدواج موقتی که ایشون ظاهرا کاملا نستب به انجامش مصمم شدن بعد مسائلی که دوستان اشاره کردن میتونه یه مشکل اساسی داشته باشه اونم وابستگی عاطفی طرفین هست که به نظر من بزرگترین مسئله در این زمینه هست!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

من بنظرم اومد منظور مهدی از اینکه کمک کنید فرد مناسب رو پیدا کنم اینه که میخواد فرد مناسب برای ازدواج دائم پیدا کنه.که ان شاا... همینطور باشه.

دوست گرامی
    بنظر من برای سن و سال و شرایط شما پیدا کردن فردی که حاضر باشه باهاتون ازدواج دائم کنه راحت تر از کسیه که بخواد صرفا زن صیغه ای شما بشه.میدونید با اینکار به احتمال قوی ازدواج دائمتونو به خطر میندازین؟
    حاضرین موقتا چند ماه زن داشته باشین و ارضا بشین اما یه عمر تنها بمونین یا زندگی بدی داشته باشین؟

اگه ممکنه اول سعی کنین فردی رو برای ازدواج دائم پیدا کنین.فکر نکنم چندان هم کار سختی باشه.خیلی ها الان به فکر این هستن که قبل از سربازی نامزد کنن.
    البته اگه یه جایی سرتونو گرم کار کنین که بهتر میشه.
    دوستان چند تا راه برای کاهش میل جنسیتون پیشنهاد کردن،مراجعه به دکتر و پیشنهادهای دیجیتال من هم خیلی عملی و خوب بود.
    البته از بی اهمیت بودنتون به این پیشنهادات خوب برمیاد که بدنبال تائید هستین.
    لطفا اول اینایی رو که دوستان گفتن امتحان کنید.ان شاا... نتیجه میده.بعد تصمیم بگیرین.

3. 4 کاربر از پست مفید lvlahtab تشکرکرده اند .

lvlahtab (جمعه 15 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آذر 89 [ 09:45]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 139 در 78 پست

Array

ازدواج موقت خيلي عواقب داره همان طور كه آقاي مدير فرمودن

مهدي جان سعي كنين زمينه ازدواج دايم رو مهيا كنيد و تمركزتون رو روي زتدگي آتيتون بذاريد
    مي دونيم خيلي سخته ولي خوب خيلي ها مثل شما دارن تحمل مي كنن شما هم مي تونين

5. 2 کاربر از پست مفید نعمت يعني ما تشکرکرده اند .

نعمت يعني ما (جمعه 15 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 مرداد 89 [ 23:35]
    سطح
    26
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 6 پست

Array

سلام عرض شد دوستان ، لطف کردید دوباره نظرتونو گفتید
    ببخشید من دیر جواب دادم
    ویندوزم خراب بود ، مدیر گرامی ، اون مشکلی هم که برام پیش اومده بود مربوط به تالار و سایت جنابعالی نبود ، مربوط به رایاانه ی من بود
    اجازه بدید نظرمو درباره ی نظراتتون دونه دونه بگم ، نه کلی
    اول درباره ی نظر جناب مدیر :
    جناب اقای مدیر ، من متوجه شدم و هستم که دوستان از جمله شما مخالف ازدواج موقت من در این شرایط هستید ، اما وقتی میتونید از من بخواید که از تصمیمم منصرف بشم ، که بتونید با نظراتتون و دلایل منطقی منو قانع کنید
    نه اینکه فقط بگید ازدواج موقت بده ، پس نکن ، این که نشد منطق
    بله درسته ، دوستان به یک سری مشکلات اشاره کردند
    اما همش قابل حل و بررسیه ، نه اینکه غیر قابل حل باشه ، پس من به خاطر مشکلات فرعی ، اصل قضیه رو (ازدواج موقت) که یک راهکار و راه حل میباشه ، نه یک مشکل ، را رها نخواهم کرد ، و سعی میکنم از مشکلات فرعی جلوگیری کنم ، نه اینکه ازدواج موقت نکنم
    جناب مدیر ، من فکر میکنم شما کمی قصد تخریب من و نظریه ی منو دارید ، نه مشورت به من ، که امیدوارم اشتباه فکر کنم
    دقیقا" اونجایی که گفتید ""بی توجهی به مشکلات ازدواج موقت"" ، دقیقا" من همون جا ، اظهار کردم که میدونم مشکل و مسئولیت داره ، و چون دوستان گفته بودند که بهتره خودتو به خاطر ازدواج موقت ، با مشکلات درگیر نکنی ، گفتم که اگه درست این باشه که به خاطر مشکلات، از ازدواج موقت دوری کنم ، از ازدواج دائم هم باید دوری کنم ، که این منطق در کل اشتباست ، و من باید اقدام کنم و مشکلاتم رو حل کنم
    و دوباره همون جایی که فرمودید ""بهانه تراشی برای ازدواج"" ، من دقیقا" همون جا علاقه ام رو به ازدواج دائم اظهار کردم
    فرمودید که مشکل من مسئولیت گریزیه منه ، در صورتی که من از بی آبرویی و طلاق گریزانم نه از مسئولیت
    من نه سربازی رفتم ، نه کار ثابت دارم ، نه سرمایه ای در اختیار
    با این حال هم به مادرم و هم به زنهای مورد اطمینان فامیل مثل خاله و ... ، سپردم که دنبال دختری مناسب برای ازدواج دائم من باشند ، اما ..................چه کسی حاظر میشه با چنین شرایطی دخترشو به ادم بده ، و کدام دختری هست که با این شرایط ازدواج و یا همون نامزدی با منو قبول کنه

دوستان عزیز ، و مدیر گرامی تالار
    لطفا" بیایم چشمونو باز کنیم ، درسته من باید برای ازدواج دائمم و کار و آیندم تلاش کنم و میکنم ، اما زودترین زمانی که من میتونم ازدواج کنم ، حداقل سه سال دیگست ، پس دوستان انقدر نگن که به فکر ازدواج دائمت باش ، بله هستم ولی وقتی شرایطشو پیدا کردم ، و وقتی که کسی حاضر شد شرایط سخت ازدواج با منو بپذیره
    جناب مدیر همانطور که گفتم فکر میکنم شما کمی با من مشکل دارید ، فکر نکنم یه دعای کوچولو مشکلی ایجاد کنه توی نظمو ترتیب تالار یا چیزای دیگه ، شما یا با من مشکل دارید یا با دعا ، که فکر میکنم با من باشه

جناب م.موعود عزیز ازت ممنونم به خاطر زحمتت و دعات
    اما موعود عزیز اینکه فرمودید هر مشکلی ارزش تجربه کردن نداره ، در حال حاضر مشکل اصلی من نیاز جنسیم و فشاریه که تحمل اون به ادم میاره و لغزشهای گاه گاه ، و مشکلات دیگه در نظر من کمتر از مشکلیه که الان دارم ، هر چند که من از کسایی شرایطشون مثل من بوده و ازدواج موقت کردن ، پرسیدم ، هیچ مشکلی نداشتن ، نمیدونم شما منو از چه مشکلی میترسونید ، در ضمن دوستان به یاد داشته باشید ، که من برای خوش گذرانی و یا لذت طلبی و یا تنوع طلبی این کار رو نمیخوام انجام بدم ، من چون مثل حضرت یوسف توانایی پاک و طاهر بودن را ندارم ، و نمیخوام گناه کنم ، میخواهم به حلال خدا روی اورم نه حرام
    دریا عزیز و گرامی از نظرت و زحمتی که کشیدی ممنون و سپاس گذارم
    مهتاب عزیز از شما هم ممنونم
    اما همونطور که گفتم در حال حاضر من شرایط ازدواج دائم رو ندارم ، یا بهتر بگم کسی حاضر نمیشه با شرایط الان من باهام ازدواج کنه ، دلایلشو گفتم ، مهتاب عزیز من بی اهمیت نبودم نسبت به نظر دوستان ، نظر دوستان در زندگیه من قابل اجرا نیست ، یا اگرمم باشه ، شرایطش نیست ، مثلا دوستان میگن نامزد کن ، ولی نمیگن که ، دختری پیدا نمیشه که ، حاظر باشه با پسری که کار ثابت نداره ، سربازی نداره ، سرمایه نداره ازدواج کنه ، یا حتی عقد
    مهتاب عزیز شما فرمودید : ""حاضرین موقتا چند ماه زن داشته باشین و ارضا بشین اما یه عمر تنها بمونین یا زندگی بدی داشته باشین؟"
    ببینید اگر حاصل ازدواج موقت ، یک عمر تنهایی و یا زندگیه بد بود ، دین ما اونو اجازه نمیداد و حتی گاهی پیشنهاد به انجامش نمیکرد
    ولی اگر دین رو هم مورد انتقاد قرار بدیم ، من کسانی رو میشناسم که بعد از ازدواج موقت ازدواج دائم کردن ، هم زن هم مرد ، انشاالله هم مشکلی بر اثر افکار غلط توی زندگیشون پیش نمیاد
    جناب "نعمت یعنی ما" از نظرت و زحمتی که کشیدی سپاس گذارم
    من با توجه به تحقیقی که کردم و سوال پرسشی که از تجربه داران کردم ، کسی بهم نگفته تا حالا چه عواقبی ، هر چند که من فکر میکنم ، در صورت رعایت خیلی از عوامل ، عواقبی نخواهد داشت
    بازم اگه من در اشتباهم ، لطفا" اون عواقب رو بهم بگین ؟ من ببینم واقعا" عواقبه یا یه سری مشکله که قابل حله
    در آخر هم خطاب به تمامیه کسانی که ، به من و خیلیای دیگه میگن که باید تحمل کرد و چاره ای نیست :
    سه تا احتمال وجود داره :
    1- یا متاهل هستند و توانایی درک یه جوون رو توی این سن ندارند
    2- یا مجرد هستند و خطا کار و نمیدونند که که در اسلام ، زنا کار شلاق داره و گاهی سنگسار باید بشه ، و استمنا کار در پیشگاه خدا ملعون است
    3- یا همه ی ادمهارو مثل حضرت یوسف میبینند و توقع دارند ، که غریزه ی به این قوی ای درون انسان رو خفه کنند و از یاد ببرند
    میدونم خیلی حرف زدم ، ممنون که تحمل کردید

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

mahdi_yar_bashمحترم

یادتان باشد هر بازی دو سر دارد و بازی دوطرفه است . اگر اطمینان خاطری که شما به ما می دهید که آسیب نمی بینید را صد در صد بپذیریم و فواید صیغه را برای شما بیش از آسیب های آن بدانیم و قبول کنیم .

دوست محترم

در آن سر بازی زنی قرار دارد که به شما دل می بندد و آلوده شما می شود - از شما توقع یک همسر را دارد - خرج دارد و شما بر طبق قاعده بازی باید خرج او را تقبل کنید - این زن خانه می خواهد( در بهترین حالت خودش خانه دارد) اما خانه اش خرج آب و برق و ...دارد - امکان بارداری وجود دارد و.....

آیا حریم های اخلاقی و انسانی به شما این مجوز را می دهد که به صرف نیاز جنسی شما این زن را بعد از مدتی رها کنید ؟!! وقتی که کارتان با این زن تمام شد ؟!!! حیطه ی مسئولیت پذیری انسانها نسبت به هم چه می شود ؟!و.......

مگر اینکه شما نظرتان صیغه یک ساعته باشد که ما قواعد این بازی را نمی دانیم !!!

8. 2 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (جمعه 15 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 6 پست

Array

سلام جناب انی ، سرکار خانم یا اقای محترم
    تشکر از نظرتون ، هر چند تند
    شما میگی باید به طرف مقابل هم توجه کرد ، من هم میگویم این عین بی انصافی است که اگر من فقط به خودم بیندیشم
    من اگر قرار باشه کسی رو برای ازدواج موقت انتخاب کنم ، مطمئنا" تمام این اگاهی ها رو به او خواهم داد
    که اگر میتواند چنین شرایطی را تحمل کند ، اقدام به این کار بکنیم ، وگرنه اقدام نخواهیم کرد ، چون به قول شما اصلا" درست نیست ، و به قول خودم عین بی انصافیه که فقط به خودم بیندیشم
    در مورد مخارج این ازدواج هم ، من تمام فکراشو کردم ، من کار میکنم ، اگر طبق توافق از خرج و مخارج ایشون بربیام ، اقدام خواهم کرد
    در ضمن بودن یک خانه هم لزومی ندارد ، ما شاید هفته ای یا شاید دوهفته یک بار نیاز به یک سقف داشته باشیم
    ببینید در مورد رها کردن اون بعد از مدتی ، باید بگم که
    اگر ما متناسب هم بودیم ، میتونیم به ازدواج دائم هم فکر کنیم
    ولی اگر از لحاظ دینی ، اعتقادی ، اخلاقی متناسب هم نبودیم ، میتونیم تا موقعی که جفتمون موقعیت ازدواج دائم رو پیدا کنیم ، همدیگرو تنها نگذاریم
    اما در مورد حیطه ی مسئولیت پذیری انسانها نسبت به هم سخن گفتید ، که در جواب باید بگم که
    حیطه ی مسئولیت پذیریه انسانها نسبت به هم ، اون ""عهد و قول و قراری"" هست که با هم بستن و دارن ، نه بیشتر
    من و او ، بین خود عهدی میبندیم و قراری امضا میکنیم ، با آگاهی نه با زور
    شما وقتی میتونید منو محکوم کنید به بی مسئولیتی ، که از عهدی سرپیچی کرده باشم یا ، کسی رو با دروغ و یا با زور بر سر این ازدواج کشونده باشم ، که من این کارو نکردم ، و نمیکنم ، و نخواهم کرد
    این جمله ی آخرتون اصلا" قشنگ نیست ، فکر نمیکنم هم از روی نیت خیری گفته باشید
    من از سال و تعهدی سالانه حرف میزنم ، نه از ساعت
    در ضمن قواعد این بازی ، یعنی ازدواج موقت ، در دین ما گفته شده ، و توسط استادان بزرگی همچون ، استاد مطهری تفسیر و تایید شده
    شما برای انکه از خود و از ذهن خود قاعده ای نادرست و غلط درنیاورید و به خاطر این قواعد نادرست ذهنتان ، دیگران را به این تندی محکوم نکنید ، من بهتون پیشنهاد میکنم ، کمی مطالعه داشته باشید
    اگر من و نظرمن رو نقد و تخریب میکنید ، به کتاب استاد مطهری ، که یک ملت قبولش دارن ، مراجعه کنید
    خدایا مرا یاری کن تا قبل از اینکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم ، کمی با کفشهای او راه بروم
    دکتر شریعتی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 27 دی 92 [ 02:28]
    سطح
    48
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,129

تشکرشده 1,123 در 399 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_yar_bash
    در مورد مخارج این ازدواج هم ، من تمام فکراشو کردم ، من کار میکنم ، اگر طبق توافق از خرج و مخارج ایشون بربیام ، اقدام خواهم کرد اما در مورد حیطه ی مسئولیت پذیری انسانها نسبت به هم سخن گفتید ، که در جواب باید بگم که
    حیطه ی مسئولیت پذیریه انسانها نسبت به هم ، اون ""عهد و قول و قراری"" هست که با هم بستن و دارن ، نه بیشتر
    من و او ، بین خود عهدی میبندیم و قراری امضا میکنیم ، با آگاهی نه با زور
    آقا مهدی
    لطفا اینطور جبهه نگیرین
    بله میگین با ازدواج موقت مسئولیت شما هم موقته.
    اما کمی از ظاهر شرع بیاین بیرون،از ظواهر دین بیاین بیرون.دیدتونو گسترده تر کنین.با اینکه بعد از اتمام دوران عقد دیگه قانونا مسئولیتی بعهده شما نیست.اما کمی عمیق تر فکر کنین.در هر حال اون خانم و زندگی ش تحت تاثیر این عمل قرار خواهد گرفت.حتی زندگی خودتون،الان میگین هر دختری حاضر نمیشه با کسی با شرایط شما ازدواج دائم بکنه،خب میاین زن صیغه ای میگیرین،بعد سربازی هم تموم میشه،کار پیدا میکنین و شرایط ازدواج دائم مهیا میشه،آیا بازم هر دختر حاضر میشه با کسی که قبلا زن صیغه ای داشته ازدواج کنه؟
    فکر کنم برای دختر و خانواده ش پذیرفتن یه پسر بیکار و بی سرمایه که طی دو سه سال هر دو رو میتونه فراهم کنه راحت تر از پذیرفتن کسی باشه که همه چیز داره اما قبلا زن صیغه ای داشته.اینو مطمئن باشین.مگه اینکه دختره یا ایرادی داشته باشه که حاضر به ازدواج با چنین کسی بشه یا هدفش از ازدواج ظواهر باشه،که اونم زن زندگی نمیشه و زندگی خوبی نخواهید داشت.
    در نقل قولی که آوردم گفتین کار میکنین بابت خرج و مخارج،خدا پدرتو بیامرزه،اگه میتونی کار جور کنی واسه خودت(حتی با امکانات کم) خب همین یه امتیازه که راحت تر دختری رو برای ازدواج دائم پیدا کنی
    در ضمن من تو ارسالم به شما پیشنهاد دوستان رو هم یادآور شدم،مثلا مراجعه به پزشک برای کاهش میل جنسی که دوست خوبم گل مریم گفته بود.نظرتون درمورد این چیه؟

11. کاربر روبرو از پست مفید lvlahtab تشکرکرده است .

lvlahtab (چهارشنبه 06 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

توصیه های همه دوستان کاملا صحیحه.

ولی فرض من اینه که شما در هر صورت میزان ریسک و ... پذیرفتین.

به نظر خودتون چه کسایی حاضر به صیغه میشن ؟ هر زن مطلقه یا بیوه ای یا هر دختری که مثل شما میل جنسیش واسش قابل کنترل نیست در جستجوی شوهر صیغه ای هست .

خانوم ها نیاز به محیا شدن شرایط خاصی واسه ازدواج دائم ندارند. چرا برن سراغ ازدواج موقت؟ پس کسی که تن به صیغه میده لابد....

شاٌن خودتون رو هم بررسی کنید ببینید لایق همنیشنی با هر کسی فقط و فقط به صرف رفع نیازتون هستید؟

13. کاربر روبرو از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده است .

صبا_2009 (چهارشنبه 06 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 6 پست

Array

مهتاب عزیز و صبای عزیز ، به خاطر لطفتون و زحمتی که کشیدید ممنون و سپاس گذار
    مهتاب گرامی فرمودید :
    ""فکر کنم برای دختر و خانواده ش پذیرفتن یه پسر بیکار و بی سرمایه که طی دو سه سال هر دو رو میتونه فراهم کنه راحت تر از پذیرفتن کسی باشه که همه چیز داره اما قبلا زن صیغه ای داشته.اینو مطمئن باشین""
    من اصلا در این مورد موافق شما نیستم ، پیدا کردن دختر برای کسی در شرایط من ، مطمئنا" سختر خواهد بود نسبت به کسی که شرایط ازدواجش خوبه ، اما یه بار ازدواج موقت کرده ، هر چند که من بارها گفتم ، من به همه سپردم برام بگردن ، ولی همه تا میپرسن کار خوب داره یا نه ، و تا میپرسن سربازی رفته یا نه ، وقتی جوابشونو میدیدم که نه سربازی رفته و نه کار ثابت و خوب داره ، هیچ کس حتی اجازه ی اشنایی هم نمیده چه برسه به خواستگاری و ......
    پس لطفا" این حرف و نزنید ، در ضمن به نظر من آدمی که ازدواج موقت داشته ، یا حتی یه فرد مطلقه (مرد یا زن) ، این دلیل قطعی بر بد بودن یا مشکل داشتن اون فرد نیست و حتی میتونه از هر لحاظ خیلی بهتر و برتر از کسی باشه که تا به حال ازدواج نکرده ، اینکه ما طلاق یا ازدواج موقت رو یک عیب میدونیم ، این به خاطر طرز فکر غلط ما و دید اشتباه جامعه ی ما هستش ، نه بد بودن اصل ازدواج موقت ، یا بد بودن فردی که طلاق گرفته
    در ضمن مهتاب عزیز ، من بارها گفتم بازم میگم ، اگه به من باشه ، و فردی مناسب پیدا بشه ، من حاضرم دو-سه سال عقد باشیم (یه عقد ساده) ، و بعد از دو-سه سال یه ازدواج ساده داشته باشیم و بریم سر یه خونه زندگیه کوچولو ، من حاضرم ازدواج دائم داشته باشم ، حتی الان ، ولی کسی حاضر به ازدواج با شرایط من نیست
    صبای عزیز از نظرت ممنونم
    اینکه فرمودید :
    ""خانوم ها نیاز به محیا شدن شرایط خاصی واسه ازدواج دائم ندارند. چرا برن سراغ ازدواج موقت؟ پس کسی که تن به صیغه میده لابد...""

صبا گرامی ، زنان و خانمهای با آبرو و متدین و با اخلاقی هم هستن که حاضر به ازدواج موقت با یه انسان خوب باشن
    در ضمن یه زن یا دختر هم میتونه از موهبت ازدواج دائم به دور باشه ، مثلا" کسی که جهیزیه اش تا چند سال دیگه فراهم نمیشه ، مثلا" کسی که اصلا" خواستگار نداره ، مثلا" کسی که مطلقه یا بیوه ست و نیاز به یه پشتوانه موقت (مالی یا انسانی) داره ، یا مطلقه ای که کسی حاضر به ازدواج با او نیست ، یا اصلا" هر کسی که نیاز به ازدواج داره و شرایط ازدواج دائم رو نداره
    تمام اینایی که گفتم میتونن فرد آبرو دار و صالحی باشن
    از همتون ممنونم که به این بحث اهمیت میدید

دوستان ببخشید من یه مقدار پر حرفی میکنم
    مخاطب همه ی شما منم
    ولی مخاطب من همه ی شمایید
    عذر

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,674

تشکرشده 36,015 در 7,406 پست

Array

دوست عزیز

به نظرتون بهتر نیست راه آخر رو به عنوان اولین راه انتخاب نکنید ؟ یعنی این که شما اول راه کارهای کنترل را در پیش بگیرید و اگر نشد و از نظر پزشکی مشخص بشه نیاز شما آنقدر حاده که سرکشه و شما آسیب می بینید به این موضوع فکر کنید .

دوست عزیز

چون اهل اعتقادی ، توصیه می کنم آیات سوره نور را در باره ازدواج بخونی . بخصوص اونجا که توصیه می کنه مردان و زنان بی همسر را همسر دهید و آنان که امکان ازدواج ندارند عفت پیشه کنند که خدواند از فضل خود آنان را بی نیاز می سازد .

راه کارهای دینی در درجه اول و به فراونی توصیه دارد که شما در مقابل نفس و نیازهایتان در درجه اول خویشتن داری کنید . به نظر شما چرا این همه به تقوی تاکید شده ؟ و حتماً می دانید از مراتب اعلای تقوی گذشتن از حلال خدا به خاطر خداست .

شما از همین موقعیت با تکیه به خدا و در پیش گرفتن روند « تصعید » می توانید بستری برای اعتلای روح و اخلاق بسازید .

مطمئناً خوب می دونید و احتمالاً با کتابهای اخلاقی علمای اخلاق مثل معراج السعاده ( از ملااحمد نراقی ) و ... آشنایی داری . آیا در اغلب توصیه های مراقبه ای اونها نیامده که هر چه خویشتن دار در مقابل نیازها و امیال باشیم ؟ قطعاً تایید می کنید که آری ، می دانید چرا این توصیه ها شده ؟؟ چون عروج و رشد انسان با عبور از مرتبه نفسانیت به روحانیت با مهار هرچه بیشتر و به تاخیر انداختن این نیازها و امیال است .

فکر می کنم گرفتار توجیحات امروزی میان جوانان هم سن و سالت شده ای که اغلب می گویند ، این یک نیازه مثل غذا خوردن و ... خدا این نیاز رو در انسان آفریده و ... و... و... پس وقتی این نیاز چراغ زد باید تامین کرد ، و فراتر از آن هم تمرکز و توجه زیادی برآن است ( با حرف زدن ، فکر کردن یا توجه به جلوه های رسانه ای مربوطه و..... )

در حالی که به شخصه و با دلیل قاطع و متقن می گم نیاز جنسی اصلاً مثل نیاز به غذا نیست . دلیلم هم اینه که نیاز به غذا اگر بی پاسخ بماند انسان را با مرگ مواجه می سازد ، یعنی از نوع نیازهاییست که نه باید خیلی به تاخیرش انداخت و نه ترکش کرد ، اما در مورد همین نیاز به غذا هم با این اوصافی که گفتم توصیه به کم خوری و خوردن و آشامیدن در حد نیاز شده ، تا آدمی فقط بنده ، خور و خواب و شهوت و شغب نباشد .

آیا نیاز جنسی به گونه ایه که اگه شما مثلاً چشم پوشی کنید از تامین آن و مهارش کنید ، مرگ شما فرا خواهد رسید ؟ قطعاً خیر ، پس مثل نیاز به غذا نیست .

برادر خوبم

اگر شما در این سن و سال به جای در پیش گرفتن تقوا در مراتب عالیه ، و با استفاده از همین نیاز و کنترل و مهار آن و خویشتن داری بستر رشد و اعتلای اخلاقی و معنوی و قدرت تسلط بر نفس و خویشتن داری ، و قوت اراده ، با صبر پیشه نکردن و با چراغ زدن اون در تکاپوی برآورده کردن خواسته اش ، خود را ضعیف نموده و شهوت خود را تقویت و رشد می دهی ، و خود را از آن فضائلی که می توانی به دست بیاری محروم می کنی . علاوه بر آن بی صبری و عدم خویشتن داری و امیال محوری رادر رفتار خود رشد خواهی داد .

به من بگو :

صبر بهتر است یا کم صبری ؟

خویشتن داری بهتر است یا عکس آن ؟

مقاومت در مقابل امیال و به تاخیر انداختن آن بهتر است یا بنده آن شدن و توجه و تمرکز و دغدغه را به سوی برآوردن هرچه زودتر آن داشتن ؟

تقوی بهتر است یا بهره گیری از راه های شرعی برای رسیدن به امیال ؟

عمل به توصیه سوره نور بهتر است یا خواست خود ؟

دوست عزیز ،

به وعده خدا اعتماد نداری که فرموده آن کس که امکان ازدواج نمی یابد صبر و عفت رو پیشه کنه تا خدا از فضل خود بی نیازش کنه ؟

و آیا بهتر آن نیست که خودمون را از فضل خدا برخوردار سازیم که بی نیازی هم حاصل اونه ، به جای اسیر نیاز و امیال شدنها ؟

کدامیک از اینها بهتره ؟؟؟

موفق باشید

16. 6 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (جمعه 16 اردیبهشت 90)

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)