به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

Threaded View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مهر 00 [ 15:48]
    سطح
    17
    Level completed: 83%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 10 در 6 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ammin نمایش پست ها
    احساس آزار دهنده ای که در این شرایط به شما دست داده رو میتونم درک‌کنم.

به لحاظ قانون، شرع و عرف حق با شماست. اگر دختر شما با اون پسر در شهری دیگه یا در شرایطی دیگه مورد شک و سوظن قرار بگیرن به دلیل محرم نبودن مجرم شناخته میشن و اولین سوالی که از دختر شما میپرسن اینه که پدر ومادرت کجان و به اجازه چه کسی با این پسر خلوت کردی؟ اینو برای این نگفتم که شما رو نگران کنم برای اینکه به حق خودتون واقف باشید.

ظاهرا اطلاع دادن به شما کسب اجازه هم‌ نبوده.

از طرف دیگه اگر این آشنایی ناموفق باشه و دخترت آسیب احساسی ببینه ممکنه به شما بگه چرا اون موقع راهنماییش نکردید. بنابراین عکس العمل شما منطقی بوده.

بی پروا بودن دخترتون نسبت به شما یک دفعه ایجاد نشده. این مساله به مرور زمان بوجود آمده. اگر بهش بگید به من به عنوان مادرت احترام بذار احتمالا فایده چندانی نداره شاید حتی گاهی نتیجه معکوس بدهد. این احترام و عزت رو ابتدا خودت برای خودت باید قائل بشی. و از هر رفتاری که شما رو در چشم دخترت کوچیک کنه خودداری کنی. همدلی و همراهی و صمیمت بین تو دو دخترت یه مساله طبیعی و لازمیه اما در کنارش احترامی که قبلا به خودت میذاری و ارزشی که برای خودت قائلی باعث میشه رفتارها و گفتارهات رو طوری تنظیم کنی که این احترام کمتر خدشه دار بشه.

در مورد همسرت حتی اگه فرد مسئولیت پذیری نبوده، نباید دخترت احساس کنه در چشم شما حرمتی نداره. چون معمولا وقتی فرزند میبینه یکی از والدینش از چشم اون یکی افتاده و به راحتی در این مورد باهاش صحبت میشه، نسبت به هر دو نفر جری میشه. بنابراین بحث اختلاف و جدایی شما و همسرت به بحث جداست و حرمت شما به همسر سابقتون به عنوان پدر دخترت هم یه بحث جدا.مخصوصا این رو از لابلای گفتگوهات با دخترت وقتی در مورد همسرت صحبت میکنی باید احساس کنه

در آینده دخترت با هر کسی ازدواج کنه به حضور پدر و مادرش سر سفره عقد نیاز داره، حتی بعد از ازدواج هم به حمایت مخصوصا شما نیاز داره نگاه بی پروا و فیلتر شده به روند ازدواج و آینده و نسنجیدن جوانب از جانب دخترت نشون میده در شرایط احساسی قرار گرفته.

رفتار قاطعانه در برابر دخترت حداقل دو ریشه اصلی داره. یکی ریشه در عزت و احترام شما و توضیحاتی که در بالا گفتم دوم شناخت کامل و بروز شما از فرایند ازدواج از زمان آشنایی تا نامزدی و بعد ازدواج. وقتی در این زمینه خودت احساس کنی افکار قدیمی داری، یا باورهای صحیحت در این زمینه برچسب قدیمی بودن بخوره نمیتونی در برابر شک اندازی های دخترت مقاومت کنی.

به زبان ساده تر همون باورهای درست رو نیازه با زبان امروز به ایشون بگید تا تاثیرش بیشتر باشه.

اگر در این زمینه ابهامی داری میتونی نوع ابهام رو مشخص کنی تا با مقاله های کوتاه یا استدلالهای روشن برای شما توضیح بدیم.
    سلام روزتون بخیر
    در مورد مسافرت دونفره ایی که دخترم میخواد بره به من می گه چرا فکر میکنی که اگه دوتا دختدو پسر باهم برن مسافرت لابد قصد انجام کار خلافی رو دارن ، چرا فکر نمی کنی که میشه مثل دوتا دوست معمولی باهم برن بدون اینکه هیچ اتفاقی بینشون بیوفته که اگر دخترو پسر اهل خلافی باشن تو هر جایی امکان خلاف هست و لزومی نداره پاشنبرن مسافرت و متاسفانه دخترم برداشتش از مخالفت من اینه که فکر میکنه من دارم دور از جون برچسب خراب بهش میزنم. در مورد همسر سابق میتونم بگم منو همسرم همدیگر رو دوست داشتیم و زندگیمون از هر لحاظی خوب بود ( البته ماجرای جداییمون بسیار مفصل و پیچیده س که برای مطرح کردنش زمان جداگانه ایی میخواد) و در تمام دوازده سال اختلافمون هیچوقت بگو مگو جارو جنجال و کشمکش نبودیم وودخترم هیچگاه اختلاف مارو ندیده بود و احترام هم رو داشتیم و هنوزم وقتی حرف از گذشته میشه بی احترامی و یا توهینی نسبت به پدرش ندارم و من همون موقع جدایی شوهرم رو با تمام وجودم بخشیدم.
    در مورد بی پروایی دخترم نسبت بهمن و اینکه یکدفعه این مسئله پیش نیومده بله حق باشماست چون متاسفانه در خانواده ایی بزرگ شدم که ارزشی برای دختر قائل نبودن و بدلایل نامعلومی باز هم متاطفانه من نسبت به دوخواهر دیگرم از مقبولیت کمتری برخوردار بودم و اینها باعث شد کمرو و خجالتی بشم و خودتون مطلعید که خجالتی بودن خصوصیات منفی دیگری رو هم باعث میشه که در نتیجه این عدم اعتماد بنفس و خودباوری باعثشد تو زندگی و تحصیل و اجتماع پیشرفتی نداشته باشم واثراتش هنوز با من هست.
    و همینطور بخاطر ارزش و حرمتی که بین افراد خانواده قائلم معمولا در اختلافاتی که گاهی پیش میاد اونی که کوتاه میاد منم و خانواده م عادت کردن که ازشون حرف شنوی داشته باشم و نگاهشون به من از موضع بالا به پایینه و البته فرقی که مادرم بین منو خواهر برادرام میگذاشت که هنوزم ادامه داره در نگاه اونها به من بی تاثیر نیست
    فکر می کنم من خودم به یه مشاوره درست و حسابی نیاز دارم چون اصلا مادر و زن قوی نیستم������
    در مورد دخترم میدونم که در آخر به حرف من گوش نخواهد کرد و کاری که از دید خودش صحیح هست انجام میده و من فقط سعی میکنم شاید بتونم از آسیبی که ممکنه در آینده ببینه جلوگیری کنم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط لاله123 نمایش پست ها
    متاسفانه مشخصه دختر شما و اون پسر دنبال رابطه دوستی هستن و آخر روابط دوستی هم مشخصه چی میشه . باید سعی کنی لج و لجبازی نشه و از بزرگترهای دیگر یا مشاور به هر طریقی شده مشاوره بگیرین .
    من به ندرت دیدم این فاز احساسی از دختر و پسر بتونه کنترل بشه . مگر با اتفاق ! - نه اون پسر و نه دختر شما حاضر نیستن مشورت بگیرن و حداقل یکیشون این رابطه اشتباه را الان و در ابتدا قطع کنه . هر چی بیشتر و نوع ارتباط عمیق تر بشه مثل همین مسافرت رفتن ، آسیبش بیشتر و خوب این کار را سخت می کنه .
    زیاد در محیط مجازی کاری نمیشه کرد و ما هم به دخترتون دسترسی نداریم چون یه طرف مشکل اصلی الان دختر شماست که پا روی پدال گاز گذاشته و در حال حرکته بدون نظر به اطرافیان . آخرش با این روند مشخصه . در هر صورت امیدوارم بتونین حضوری از مشاور پیگیری کنین .مانا باشی.
    ممنونم خانم لاله امیدوارم بتونم دخترمو قانع کنم که حداقل یکبار هم که شده یه مشاوره بگیره
    انشاءالله سربلند و موفق باشید.
    ویرایش توسط طهوراالف : دوشنبه 12 مهر 00 در ساعت 16:49

2. کاربر روبرو از پست مفید طهوراالف تشکرکرده است .

لاله123 (سه شنبه 13 مهر 00)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)