نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه 123 نمایش پست ها
سلام ممنون از همه دوستان بابت نکته هایی که گفتین. واقعا برام مفید بود و دارم بهشون فکر می کنم.

شاید من زیادی نگرانم. ولی واقعا بچه رو بعنوان یه موجودی که ما کاملا نسبت بهش مسئولیت داریم می بینم. همیشه از پدر و مادرهایی که بدون شرایط و آمادگی مناسب، بچه دار میشن انتقاد می کنم و میگم نباید این اشتباه رو می کردن وقتی خودشون باهم رابطه خوبی ندارن، یا مثلا وضع مالی یا فرهنگی خوبی ندارن. یا دانش کافی ندارن. ولی انگار منتظر شدن برای کامل بودن و بعد بچه دار شدن، غیر ممکنه.
من و همسرم هم با تمام خوبی ها و بدی ها احتمالا بتونیم بچه دار بشیم. و بقول میشل اون بچه قدرت اراده داره و می تونه از یه جاهایی به بعد برای زندگی خودش و رفتارهای خودش تصمیم بگیره.

کاملا درست میگی عزیزم
ما در قبال انسانی که به این دنیا دعوتش میکنیم مسول هستیم و نباید با خودخواهی و بدون داشتن توانایی و شرایط لازم پدر و مادر شویم

نظر همسرت را در مورد بچه نگفتی. این هم یه سر مهم قضیه است
در مورد 4 هم اگه همسرت مودبانه صحبت میکنه نگران نباش چون ایشون به طور مستقیم دست پرورده خانوادش هست ضمن اینکه بچه الفاظ بد را تو مهد و مدرسه خیلی خوب یاد میگیره

در مورد 3 یه دوستی دارم که دقیقا نظر شما را داره اما وقتی به کاراش توجه میکنم میبینم که ایشون کلا در مورد نگهداری از بچه بی مبالات هست مثلا بچش غذا میخوره فرش و لباساش را کثیف میکنه، بیرون میره یه بطری آب کوچک تو کیفش برا شستن دست بچه و یا آب خوردن نداره، بچه آزاده تا هر طوری که میخواد خودشو سرگرم کنه چه با گوشی چه با تی وی و یا آب بازی تو دسشویی

اینو گفتم برا همه کسایی که مثل دوستم فکر میکنند و با این تفکر از مسولیت مادر شانه خالی میکنند