به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

Threaded View

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 بهمن 99 [ 14:20]
    سطح
    55
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 197
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    195

تشکرشده 435 در 224 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

✣ تکنیک های جادویی ✣

ابتدا تصمیم بگیر چه میخواهی , نه اینکه چگونه میخواهی به آن برسی.

راهکارها به محض هدف گذاری؛ پدیدار می شوند

**اولین نکته مهم **

*بدون مقدمه و خیلی سریع موضوع این کتاب را که چهل تکنیک جهت برآورده شدن آرزوهاست را شروع میکنیم و اولین قدم خواستن است و برداشتن قلم برای نوشتن هر تمرین که اسم آن را یاداشت و مراقبه می گذاریم:

*یاداشت و مراقبه*

ما خیلی وقتها، مثلا" تصمیم گرفته ایم، فکر بد نکنیم، اما یک مرتبه به خودمان می آییم و می بینیم یه عالم فکر بد و منفی کرده ایم.

در حالی که می دانیم کارمان درست نیست اما در طی سال ها خودمان را شرطی کرده ایم که اختیار افکار و کارهای ما دست خودمان نیست! این شکل بد برای هر کسی یک شکلی دارد؛ برای یک نفر فکر و رفتار گناه آلود است (که هرچیزی می‌تواند باشد)

و برای دیگری موضوع عشقی هست که نمیتواند آن را فراموش کند در حالی که از عشقش جدا شده است و باید آن شخص را فراموش کند.

و برای شخصی دیگر تمام استرس ها و نگرانی هایی است که دارد. و..و..و.. بنابر این همه ما یکسری افکاری داریم که میدانیم نباید باشد ولی به داشتن آنها شرطی شده ایم.

و اولین تکنیک و مهارت در زندگی این است که یاد بگیریم دوباره خودمان را شرطی کنیم و این بار ولی آگاهانه!

برای شرطی شدن آگاهانه، یک روش سه قسمتی وجود دارد:

مشارطه

مراقبه

مکاشفه

نکته: (می توانید یک جدول رسم کنید و تمرینات مشارطه،مراقبه،مکاشفه رو واسه خودتون انجام بدید)

مشارطه:

یعنی ما،یک شرطی برای خودمان میگذاریم. مثلا: شرط می گذاریم به هیچ چیز ناراحت کننده ای فکر نکنیم و یا یک روز را بدون آن چیزی که علاقه داریم مثل ساعت و انگشتر و یا حتی سیگار و تنقلات سر کنیم.

مراقبه:

یعنی ما،مراقبت می کنیم که به شرطی که گذاشتیم، عمل کنیم!

مکاشفه:

یعنی ما،کشف می کنیم! و بررسی میکنیم. ببینیم چقدر به شرطی که با خودمان گذاشته ایم پایبند بودیم و عمل کردیم!

نکته ی اول: سنگ بزرگ، علامت نزدنه! هیچ وقت در شروع یه مشارطه، نمی گیم تا ابد! تا آخر عمر!

مثلا" صد بار هم بگیم تا ابد همیشه خوشحال می مونم،فایده ای نداره!چون، بعد می بینیم در واقعیت اینجوری اتفاق نمی افته! اون وقت، فقط دوباره ناامید می شیم، تازه به خودمون هم بی اعتماد می شیم و این باعث می شه این پیام بد رو به خودمون القا کنیم که من هیچ وقت نمی تونم.

پس در ابتدا برای هر مشارطه یه زمان کوچولوی قابل تحمل می گذاریم! مثلا" یک ساعت! بعد کم کم می کنیمش 5 ساعت، بعد یه روز در هفته، بعد... تا برسیم به همیشه!

نکته ی دوم:بعد از اینکه یه شرط واسه خودمون گذاشتیم، همه ی سعیمون رو می کنیم تا بهش عمل کنیم.

و بعد در قسمت مراقبه بنویسید:

من، (اسمتم بنویس)،موفق شدم به شرطی که برای خودم گذاشتم،عمل کنم! آفرین به من!

تازه می تونی یک عالم هم خودت رو تحویل بگیری و از خودت تشکر کنی! حتما" این کار رو بکن! تو خیلی قوی هستی که تونستی به شرطت عمل کنی!
    اصلا" مهم نیست شرط چی بوده یا اینکه زمانش خیلی کوتاه بوده! مهم اینه که تونستی!
    وقتی زمان عمل کردن به شرطت طولانی تر شد، حتی برای خودت هدیه بخر! کادوش کن! روش بنویس تقدیم به خودم که به قولی که به خودم دادم، عمل کردم! یا به خودت جایزه بده!
    هر چی! مثلا" یه چایی داغ! یه استراحت دلچسب! هر چی که دوست داری! اما یادت باشه،، حتما"، هم شرطت رو و هم زمان مراقبه و هم مکاشفه ی تهش رو توی قسمت مراقبه بنویس!

نکته ی سوم:ما از حالا زیاد با این مشارطه، مراقبه، مکاشفه سر و کار داریم! پس جدی بگیرش!

❖ تکنیک اول

می خوام یه چیزی رو واسه خودت مشارطه کنی و بعد مراقبه و بعد مکاشفه.
    و همین الان توی مراقبه بنویسیش. مثلا من الان واسه ی خودم مشارطه کردم به مدت 3 ساعت،خیلی خوش اخلاق باشم، به همه لبخند بزنم، و هر کسی رو که دیدم توی دلم براش آرزو کنم که به همه ی آرزوهاش برسه!

مثلا" من تصمیم گرفتم برای عمل کردن به مشارطه ی امروزم پیش یک کسی برم که به مهربونی من احتیاج داره!

مشارطه:برای خودتون یک شرط بذارید.

مراقبه:مراقبت میکنیم به شرطی که گذاشتیم عمل کنیم.

مکاشفه: کشف میکنیم چقدر به شرطی که گذاشتیم پایبند بودیم

من (.............)،موفق شدم به شرطی که برای خودم گذاشتم،عمل کنم! آفرین به من

2. کاربر روبرو از پست مفید تبسم آسمانی تشکرکرده است .

miss seven (جمعه 10 مرداد 99)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)