سلام همسفر
قبل از همه چیز بگویم چقدر متاثر و شرمنده شدم ، که متوجه این موضوع نشدم و اینقدر جواب شما دیر شد.
من خدا را شاکر هستم که چنین زندگی شیرینی را دارید.
اما فراموش نکنید که نهال عشق مخصوصا اوائل زندگی نیز به مراقبت بیشتر دارد. گاهی باید آبش دهی،گاهی باید آفت زدایی کنی، نور بخوره، و کود بهش بدهی.
اینها همه مهارت می خواهد.
حالا که الحمدالله نهال خوبی از عشق درون خانواده دارید، پس باید یک مهارتهایی را هم بیاموزید. البته این مهارتها زیاد است و در همین انجمن به مرور خواهید یافت.
اما نکته مهم :
مشکل همسرتون این بوده است که بدون ظرفیت سنجی شما ، خیلی سریع به خاطر اعتمادی که به شما داشته است به لایه های درونی شخصیت خودش راه داده است. این نشان از صداقت اوست. اما به همان اندازه هم بی مهارت بوده است، که بدون توجه به روحیه و صبر و تحمل شما گام پیش گذاشته است.
و شما هم به نظرم تند رفته اید. اگرچه نتایج را ثمر بخش می دانید، اما دخالت مستقیم و انجام کاری به جای همسرتان منجر به ضعف رابطه می شود.
احتمال عقب گردکردن آقای شما در موارد مشابه خواهد رفت.
لذا با همسرتان صحبت کنید.
از احساسات آزارنده خودتون بگوئید و به او توصیه کنید، از این نظر شما را رعایت کند و چنین اتفاقاتی را برای شما فعلا گزارش نکند.

فراموش نکنید ما آدمها برای چیزهای به ظاهر آزارنده هم انرژی می گذاریم و دنبال می کنیم چون هیجان دارد. ( متاسفانه همین مسئله منجر می شود که بعضی خانم ها چنان فلیم زندگی را اکتیو کنند که بعضی از اقایان مریض بیشتر به خاطر این هیجان خواهی ها در مسائل اینگونه تقویت می شوند)
مثالی از مورد بالا:
ما معمولا به نظر می رسه از ترس بدمون می آید از غم بدمون می آید و....
اما پول می دهیم می رویم ترن هوایی سوار بشویم یا تونل وحشت برویم تا بترسیم و جیغ بزنیم
یا پول می دهیم سینما یک فیلم تراژدی ببینیم یا کاست غمگین گوش کنیم و گریه کنیم...
پس می تواند همین مسئله به ظاهر تنش زا، به خاطر اینکه زندگیتون از روزمرگی در می آورد و یک میزان تنش به شما می دهد، موجب تقویت شما بشود که این مسئله را دنبال کنید.
توصیه می کنم به اتفاق همسرتان روی برنامه های سورپرایز کننده مثبت سرمایه گذاری کنید تا خلا هیجانی زندگی شما رفع شود.
خلاقیت
خلاقیت خیلی باید به کار بگیرید....