پوپک عزیز؛ می تونی یه مدت تمام توجه و انرژیت رو روی همسرت و روبط بین خودتون متمرکز کنید؛ و هر چه بیشتر به همسر خود نزدیک و نزدیک تر بشید؟ ببین عزیزدلم؛ من خوب می فههم که شما چی میگی؟ اما آیا فکر نمی کنی در هر شرایط و زمان و مکانی شما هم باید اون قدر قوی و محکم باشید که بتونید یه جواب منطقی و همراه با احترام رو بدید! ببین گلم؛ اینکه شما نباید حرفها و رفتارهای خواهرشوهرتون رو به همسرتون منتقل کنید که شکی نیست؛ و همه تا این جا با این موضوع موافق هستیم!
می مونه نیش و کنایه ها و صحبت های غیرمنطقی و گاها از سر بی احترامی خواهرشوهرتون که من فکر می کنم این تنها شما هستید که می تونید این رفتار رو نه با مقابله به مثل اما واقعا یه جاهایی که احساس می کنید بهتون توهین میشه؛ خیلی راحت به خواهرشوهرتون پاسخ بدید!
برای مثال ایشون از موهای سر شما صحبت می کنند؛ شما می تونید با لحن لبخند گونه ای بگید:" اتفاقا؛ داداشت یا همون اسم شوهرت رو بگو؛ بگو اون قدر این مدل موهامو دوست داره؟!" یا در مورد پیتزا بگو" چون شوهرم دوست داره منم دوست دارم یا چون با هم میریم بیرون و دوتایی می خوریم یه لذت دیگه داره؛ وگرنه توی این دوره و زمونه که پیتزا چیزی نیست! یا مثلا مگه پیتزا خیلی غذای باکلاسی هست که میگی پیتزا؟"
ببین من نمی خوام بگم همه ی فکر و ذکرت رو بذاری روی پاسخ دادن به صحبت های خواهر شوهرت؛ اما می خوام بگم شما بدون اینکه به همسرت بگی که آیا من جواب خواهرت رو بدم یا نه! یه موقع هایی خیلی راحت می تونی بدون هیچ دغدغه ی فکری خواهرشوهرت رو از شخصیت خودت آگاه کنی! مطمئن باش مردها کلی نگر هستند و خانوم ها جزئی نگر! و هیچ وقت به جزئیات صحبت های شما و خواهرشوهرتون هم توجه نمی کنند! و بخاطر همین هم هست که هیچ وقت متوجه ریز رفتار و گفتار خواهرشون نمی شوند!