به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 تیر 94 [ 15:18]
    سطح
    57
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    782

تشکرشده 791 در 202 پست

Array

جور ديگر علي (ع) را به من بشناسانيد....

چه بگويم كه هنوز .... علي (ع) غريب است....
    هنوز در ژرفترين چاههاي تنهايي بشريت ناله هاي علي را ميشنوي....؟
    و هنوز هم نميداني كه علي را چه شد و چه گفت به چاه.... كه به مردم نتوانست بگويد....
    اي تنها ياور تنها مانده غريبي و غربت ... اي پدر معصوميت و مظلوميت ....
    و اي دادرسنده يتيمان و درد كشيدگان نيمه شب....
    چه گفتي با چاه و تو را چه شد كه اين چنين در محراب و فرق شكافته "رستگار"! شدي!!؟
    كه ميداند...؟
    كه علي (ع) چه كشيد؟؟؟؟
    كسي به من بگويد كه علي را چه كردند كه هنوز هم غريب و تنهاست...؟
    ....
    اي جد بزرگوار من!!!! چگونه سيدم؟؟؟ چگونه از توام در حاليكه به درد تو آشنا نيستم؟؟؟
    چگونه ميتوانم دين خود را ادا نمايم ؟؟؟
    چگونه بدانم كه در محراب چگونه غرق در خون "رستگار" شدي؟؟؟ چگونه؟؟
    و من فرزند توام.... اي علي....
    من فرزند توام... غافل از تو و خويش... همراه ميشوم با غفلتهاي زمانه خويش...!!!
    فارغم از "واقعيت تاريخ" در عصر تمدن و تكنولوژي... در عصر ارتباطات...
    من غرق در دانستن پوچها و هيچ ها.... گمم... در عصر سخن ....
    همانند رباطي شده ام و تنها نظاره ميكنم .....
    و دربها همچنان كوفته ميشوند به پهلوي عزيزت ... و من باز تنها نظاره ميكنم.....
    واي برما اگر با كوبندگان باشيم.... واي برمن!!!
    واي بر من كه تو ناشناخته تر شده اي برايم اي بزرگوار.... اي پدر يتيمان...
    اي كسي كه پيامبر (ص) تو را درب علم و دانايي خود ناميد....
    اي همه عشق خدا....
    چرا...
    چرا نميتوانم تو را بشناسم و بشناسانم؟؟؟
    ياريم كنيد...... جور ديگر "علي (ع)" را به من بشناسانيد....

آه...

اين بار اول نبود كه تو را بازيچه گفتار خويش نمودند و "من" تنها سكوت كردم....

و احساس خفقان.... احساس غم ... احساس ناتواني در گفتار....

و احساس بي لياقتي تنها چيزي بود كه بدان بسنده كردم... تنها در خود شكستم ... تنها همين....

الهي.... كو سخنوري؟؟؟ كجاست تا بشناساند علي را به ما....؟!

بياييد كه اينجا "علي (ع) غريب است!

"يا مولي الموحدين"....

......
    دلم گرفت...

2. 3 کاربر از پست مفید shirin joon تشکرکرده اند .

shirin joon (چهارشنبه 04 آذر 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: جور ديگر علي (ع) را به من بشناسانيد....

سلام

منتخبي از سخنان امام اميرالمؤمنين (ع) در نهج البلاغه

لزوم پيروي از اهل بيت (خطبة‌97 نهج البلاغه) به اهل بيت پيامبر خود بنگريد و به همان سو رويد كه آنان مي روند و شيوة‌ آنان را پيروي كنيد . كه شما را از دايرة هدايت خارج نمي كنند . و به گرداب گمراهي باز نمي گردانند . اگر ايستادند بايستيد و اگر حركت كردند حركت كنيد . از آنان جلو نيفتيد كه گمراه مي شويد و عقب نمانيد كه هلاك مي گرديد .

تداوم امامت تا ظهور امام دوازدهم عليه السلام : (خطبة 100 نهج البلاغه) : بدانيد كه آل محمد (ص) همچون ستارگان آسمان هستند ، هرگاه ستاره اي غروب كند ستارة ديگري طلوع نمايد . گويي مي بينم كه در زمان ظهور مهدي (ع) خداوند نمعت هايش را بر شما كامل نموده و شما را به آرزوهايتان رسانده .

عظمت اهل بيت : (خطبه 109 نهج البلاغه) : ما درخت نبوت ، جايگاه فرود رسالت ، محل آمد و شد فرشتگان ، معدن هاي علم و چشمه هاي حكمتيم ، ياران و دوستان ما در انتظار رحمت پروردگارند و دشمنان و كينه توزان ما در انتظار كيفر و لعنت خداوند به سر مي برند .

ضروت پيروي از امامان دوازده گانه :(خطبة 154 نهج البلاغه) : جمعي در درياي فتنه غرق شدند ، به بدعتها چنگ زدند و سنت ها را رها كردند . مؤمنان گوشه اي نشستند و گمراهان و دروغ گويان به زبان آمدند . ما اهل بيت همچون پيراهن تن پيامبر به او نزديك هستيم . ما ياران و گنجينه هاي علم و ابواب رسالتيم ، به درون خانه جز از درب آن نمي توان در آمد و هر كس از غير در وارد شود او را دزد خوانند . آيات كريمة قرآن دربارة اهل بيت است و آنان ذخاير خداي رحمانند . اگر سخني بگويند راست گويند و اگر خاموش باشند كسي بر آنان پيشي نگيرد .

فضيلت امامان معصوم عليهم السلام : (خطبه 152 نهج البلاغه) :امامان معصوم از سوي خداوند اداره كنندة امور مردم و مراقب بندگان خدا هستند . تنها كساني كه آنان را مي شناسند و آنان نيز او را مي شناسند وارد بهشت مي شوند و كسي كه آنان را انكار دارد و آنان نيز او را انكار دارند وارد دوزخ مي گردد .

آخر الزمان: (خطبه 103 نهج البلاغه) :در آخرالزمان نجات نمي يابد مگر مؤمني كه گمنام است . اگر در ميان مردم باشد شناخته نمي شود ، و اگر در ميان جمع نباشد به جستجويش برنخيزند . آنان چراغ هاي هدايت و نشانه هاي روشن اند براي كساني كه در تاريكي راه مي پيمايند . اينان سخن چيني نمي كنند و عيبهاي نهان ديگران را فاش نمي كنند و سخن بيهوده بر زبان جاري نمي كنند . خداوند درهاي رحمت خويش را به روي آنان مي گشايد و رنج و سختي عذاب خويش را از آنان برطرف مي سازد . اي مردم به زودي زماني بر شما خواهد آمد كه اسلام را واژگون كنند (كه هر چه در آن است بريزد) اي مردم خداوند شما را پناه داده از اين كه بر شما ستم كند . ولي پناه نداده و تضمين نكرده كه شما را آزمايش نكند . خداي جليل و بزرگ فرموده : «ان في ذلك لايات و ان كنا لمبتلين » همانا در اين امر نشانه هايي است و ما آزمايش كننده ايم (سوره مباركه مؤمنون آيه 30).

فضيلت ياد خدا و آموختن قرآن : (خطبه 110 نهج البلاغه) : خدا را ياد كنيد و به آن بشتابيد كه بهترين ذكر است . و به آنچه پارسايان را وعده داده رغبت كنيد كه وعدة او راست ترين و عده هاست ، و از رهنمودهاي پيامبرتان پيروي كنيد كه برترين هدايت است ، و به سنت او عمل كنيد كه هدايت كننده ترين سنت هاست . و قرآن را بياموزيد كه بهترين سخن است و آن را نيك بفهميد كه بهار دلهاست و از نورش درمان بجوئيد كه شفاي سينه هاست ، و آن را نيكو تلاوت كنيد كه سودمندترين سرگذشت هاست .

دشمني سران قريش با پيامبر : (خطبه 192 نهج البلاغه) : من با پيامبر (ص) بودم آنگاه كه سران قريش نزد ايشان آمدند و گفتند : اي محمد تو چيزي را ادعا مي كني كه بسي بزرگ است و پدرانت و احدي از خاندانت تا كنون آن را ادعا نكرده اند . ما از تو چيزي مي خواهيم كه اگر آن را بپذيري و به ما نشان دهي مي فهميم كه تو پيامبر و فرستاده خدايي و اگر چنان نكني مي فهميم كه دروغگويي ، پيامبر (ص) فرمودند : چه مي خواهيد ؟ گفتند : اين درخت را براي ما بخوان تا از ريشه در آيد و پيش آيد و در برابرت بايستد پيامبر (ص) فرمودند : خداوند بر هر كاري تواناست ، اما ايا اگر خداوند براي شما چنين كرد ايمان مي آوريد و به حق شهادت مي دهيد ؟ گفتند : آري ، پيامبر (ص) فرمودند : پس من آنچه را كه مي خواهيد به شما نشان مي دهم ولي مي دانم كه شما به راه خير باز نمي گرديد . در ميان شما كساني هستند كه به چاه افكنده مي شوند ] اين از پيشگويي هاي پيامبر (ص) بود . سالها بعد در جنگ بدر جسد عتبه و شيبه پسران ربيع و اميه و پسران عبد شمس و ابوجهل و تني ديگر از مشركان قريش در چاه افكنده شد [ و نيز كسي است كه جنگ احزاب را فراهم مي آورد . ] او همان ابوسفيان پدر معاويه است كه جنگ احزاب را شكل داد و سرانجام شكست خورد و اين نيز از پيشگويي هاي پيامبر (ص) بود كه سالها بعد تحقق يافت[ . آنگاه پيامبر (ص) فرمودند : اي درخت ، اگر به خدا و روز قيامت ايمان داري و مي داني كه من فرستاده خدا هستم . به اذن خدا با ريشه از زمين كنده شو و به پيش آي و در برابر من بايست . سوگند به خدايي كه پيامبر (ص) را به حق برانگيخت درخت با ريشه هايش از زمين كنده شد و در حالي كه آوازي شديد و صدايي چون صداي بال پرندگان داشت تا آنكه مانند پرنده اي بال گشود و نزد پيامبر (ص) ايستاد . و شاخه هاي بلند خويش را بر سر پيامبر (ص) قرار داد . قوم قريش اين حادثه را مشاهده كردند از روي برتري خواهي و تكبر گفتند : حال بگو نصف درخت به مكان اولش برگردد و نصف ديگر باقي بماند . پيامبر (ص) نيم تنة درخت را فرمود كه باز گردد و او بازگشت . من گفتم : لا اله الا الله ، اي رسول خدا من اولين كسي هستم كه به تو ايمان مي آورد ، و نخستن كسي هستم كه گواهي مي دهد به پيامبري تو اما ديگران جملگي گفتند : تو جادوگري دروغگو كه جادويت شگفت و ماهرانه است ! و آيا رسالت تو را جز امثال اين شخص (يعني اميرالمؤمنين عليه السلام) قبول مي كند؟

اهميت دانش:(خطبه 105 نهج البلاغه) :پس به سوي دانش بشتابيد ، پيش از آنكه بوتة آن خشك شود و فرصت گرفتن علم از منبع آن و اهل آن دست رود . و از كار زشت باز ايستيد و ديگران را از آن بازداريد . چه به باز ايستادن پيش از باز داشتن مأموريد .

دشواري ايمان :(خطبه 189 نهج البلاغه) : حقيقت امر ما هل بيت دشوار است و بر مردم سخت آيد و آن را جز بندة مؤمني كه خداوند قلبش را براي ايمان آزموده تحمل نتواند كرد و جز سينه هاي امين ، و عقل هاي متين در نيابد و فرا نگيرد . اي مردم پيش از آنكه مرا از دست دهيد پرسش هاي خود را باز گوييد كه من به راههاي آسمان داناتر از راههاي زمينم .
    انسان امانتدار خائن شمرده مي شود و خائن امانتدار ، دروغگو راستگو شمرده مي شود و راستگو دروغگو ، نماز ضايع مي شود و در آن وقت اكتفا كنند مردان به مردان و رياست زنان رواج مي يابد و نشستن كودكان به منبرها ، نقش و طلاكاري كنند مسجدها را مانند معابد يهود و تعظيم كنند ثروتمندان را ، ‌آرايش كنند مردات امت من به مانند زنان و در آن وقت تغيير در دين ظاهر مي شود و به نيرنگ حلال كنند ربا را و داد و ستد شود رشوه و در آن وقت طلاق زياد گردد و جاري نشود حدي براي خداوند و اشرار امت بر آنان مسلط گردند . ياد گيرند قرآن را براي غير خدا تا اينكه مؤمن شود خوارتر از همه . جثه ‌آنها مانند آدميان است و دل آنها دل شياطين .

نوشته :سیدمحمد رضا بحری وبگاه مقالات قرانی

4. کاربر روبرو از پست مفید m.mouod تشکرکرده است .

m.mouod (چهارشنبه 04 آذر 88)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 تیر 94 [ 15:18]
    سطح
    57
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    782

تشکرشده 791 در 202 پست

Array

RE: جور ديگر علي (ع) را به من بشناسانيد....

علي (ع) را ساده مانند زندگيش. زيبا مانند قلبش و عميق مانند حب اش به پيامبر (ص) برايم تفسير كنيد....

برگزيده اي كوچك از سخنان بزرگ اميرالمومنين علي (ع).....

*شيعيان ما در راه ولايت ما اهل بخشش اند!...

*بدترين مردم كسي است كه لغزش را نمي بخشد و عيب و خطا را نمي پوشاند....

*بزرگترين خطاها نزد خداوند متعال زبان دروغگوست!....

*همانا عاقل كسي است كه تجربه ها به او پند دهد.....

*كسي كه واعظ نفس خويش است... خداوند حافظ اوست!...

*بر تو باد برادران درست كار... تا ميتواني آنان را بدست آور....!

*بر تو باد امانت داري زيرا آن بالاترين دين داري است.....

*گناهان مرض هستند و داروي آنها استغفار است و شفايش به اين است كه به آن بازنگردي!...

*توبه دلها را پاك ميكند و گناهان را ميشويد....

*برترين كارها آن است كه به خاطر خدا انجام گيرد....

*دشمن ستمگر و ياور ستمديده باش!....

*هركه پيش خودش افتاده نباشد نزد ديگران بلند نيست....

*نداري همراه با عفت (حفظ شئون) بهتر از دارندگي با گناه است....

*خوشا بحال آن كه علم و عمل خود را و دوستي و دشمني خود را براي خدا خالص سازد....

*ثمره تجربه انتخاب نيكوست....!

*هرگاه زمينه اي براي سخن گفتن نيافتي سخن مگوي...!

*آنكه منتظر امر (فرج) ماست مانند كسي كه در راه خدا در خونش تپيده باشد....

(يا اباصالح (عج) ادركني).....

يا مولي الموحدين.....

دوستان عزيزم خوشحال ميشم اگر شما هم از سخنان مولامون بنويسين....

ضمنا پيشاپيش عيد غدير خم مباركتون باشه...

التماس دعا "سيده شيرين"

6. 3 کاربر از پست مفید shirin joon تشکرکرده اند .

shirin joon (دوشنبه 16 آذر 88)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)