به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 بهمن 88 [ 22:05]
    سطح
    34
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    5
    تشکرشده 5 در 1 پست
    Array

RE: اختلاف سطح فرهنگی و دخالت اقوام

سلام دوستان
    با کمک و راهنمائی شما دوستان راه حل هایی رو که گفته بودید انجام دادم.
    در صحبتی با پدر ومادرم از اونها تقاضا کردم احترام همسرم رو نگه دارن و اینکه برادرم نباید به همسرم بی احترامی کنه و همچنین اقوام پدرم.کل حرف ها رو صادقانه زدم .
    همچنین از مادرم به خاطر رفتارشون گله کردم.مادرم پشیمون شدند ولی رفتارشون از نظر خودشون بی احترامی نبود.
    با این حال رفتار مادرم بهتر شده اما دیکه به همسرم زنگ نمی زنند تا احوالش رو بپرسن.همسرم هم از حرفهای مادرم ناراحت هست و فکر نکنم بخواد زنگ بزنه.
    اما پدرم هنوز بر حرفهای خودشون پافشاری کرده و بعد از صحبتهای من همسرم رو از خانواده ای پائین نامیدند و اون رو باعث تحقیر کل خانواده دونستند.
    من در جواب اوشون گفتم فقط احترام می خوام حتی ساختگی .اما پدرم می گویند باید همسرم رفتارش را تغییر دهد و مثل ما شود.حرفی پوچ....
    با این حال فکری برای بهتر شدن اوضاع ندارم.چون از آن روز پدرم به من هم بی محلی می کند.البته اشکالی ندارد چون این بار می دانم که حق با همسرم است و این بی محلی ها هیچ فایده ای ندارد چون همسرم دیگر عروس خانواده ماست

2. 5 کاربر از پست مفید ariyana_killer تشکرکرده اند .

ariyana_killer (جمعه 20 شهریور 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

بهترین راه اینه که کم کم خودتونو مستقل کنید
    تامستقل نشید از این قبیل مشکلات زیادخواهیدداشت

4. 3 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (جمعه 13 شهریور 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

شما بهترین کار رو کردین، پدرتون هم تحت تأثیر اطرافیانشون قرار گرفتن و مطمئن باشید با گذشت زمان از بی محلی کردن به شما هم دست بر می دارن. فقط از همسرتون بخواین که صبر زیادی داشته باشن و حرفهایی که از پدر یا مادرتون می شنون رو به حساب شما نذارن. خودتون هم در مقابل بی محلی پدرتون صبر داشته باشین، اگر همینطور محکم باقی بمونید دیگه هیچ وقت حرفهایی که دوست ندارید رو از خانوادتون نمی شنوید.. فقط همونطور که گفتم به پدر و مادرتون بی احترامی نکنید اما روی حرف و اعتقاداتتون بایستید و از زندگیتون دفاع کنید...

6. 4 کاربر از پست مفید shad تشکرکرده اند .

shad (جمعه 20 شهریور 88)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyana_killer
    از طرفی جواب پدر ومادرم را نمی توانم بدهم چون حق زیادی بر گردنم دارند و وقتی هم که چیزی می گویم و در مورد همسرم و رفتارش صحبت می کنم آنها می گویند که تو طرفداری او را می کنی.
    دیروز بعد از بحثی مثل همیشه بی سرانجام و اینکه دیدم حرفهایم برای آنها هیچ ارزشی ندارد فقط سکوت کردم و چاره ای دیگر نداشتم .حالا هم وقتی از بیرون می آیم فقط به اتاق خودم می روم و با کسی صحبت نمی کنم.حتی برای اینکه پدر و مادرم ناراحت نشوند دیگر با همسرم از منزلمان گفتگوی تلفنی انجام نمی دهم.و این کار را در بیرون از منزل انجام میدهم.
    آیا این کار من درست است.؟
    صحبتهای من در پدر و مادرم اثری ندارد . از طرفی اقوام کار خودشان را شاید ادامه بدهند و من نیز بی خبر از همه جا چه می توانم کنم؟
    برادر عزیز شما 26 سال سن دارید و باید بتوانید مسئولیت زندگی خود را عهده دار باشید. چگونه به قول آنی عزیز از دور و اطارف خود بی خبرید ؟
    چرا فکر می کنید دفاع از حق انتخابتون و زندگی مشترکتون بی احترامی بر پدر و مادرتان است و حقی که اونها بر گردن شما دارند زیر سوال می رود؟ همه پدر مادر ها بر گردن فرزندانشان حق دارند. پدر مادر مادر همسر شما هم همین طور. لحظه ای را تصور کنید که برخوردی که مادرتان با مادر همسرتان کرده کشی دیگر با خواهر خودتان می کرد!!!
    چرا فکر می کنید با سکوت و تلفن حرف نزدن مسئله را حل می کنید؟؟؟ به نظر من فقط دارید صورت مسئله را پاک می کنید.

با خانواده تان صحبت کنید و در ابتدا سعی کنید حد و مرزهای شخصی و حریم زندگی خصوصیتان را برایشان روشن کنید .
    در صورت حاد شدن قضیه و قانع نشدن خانوادتان هر چه زودتر به فکر زندگی مشتقل خود باشید و اجازه ندهید هیچ دخالتی بر انتخاب شما و زندگی شیرینتان تلخی وارد کند.
    هیچ گاه فراموش نکنید اطرافیان همه مهمان هستند و تنها کسی که تا آخر عمر با اون می مانید همسرتان است .

8. کاربر روبرو از پست مفید نازنین غ تشکرکرده است .

نازنین غ (جمعه 20 شهریور 88)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 15:02]
    سطح
    35
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 13 در 6 پست

Array

با سلام
    پدر و مادر شما به نظر من به علت دهن بینی این مخالفتها رو دارند. بعضی افراد هستند مخصوصا" در قشر پولدار که اطرافیان اونها در گوششان میخونند و به علت دهن بینی مورد پذیرش فرد واقع میشود.
    به نظر من اول باید رابطه کسانی را که تحریک میکنند کم کرد و بعد صحبت و مشاوره است بهتره به پدر و مادرت بگویی بریم مشاوره و مشاور هر چی گفت من قبول میکنم مطمئن باش اگر که واقعا" مناسب هم باشید مشاور پدر و مادرت رو قانع میکنه.
    چون به نظر من اگر پدر و مادر مخالف باشند همش دعوا پیش میاد و زندگیت تلخ میشه یا اینکه به بهانه کار یا چیز دیگر شهرتو عوض کن که این مشکلات دیگری رو هم به دنبال داره به نظر من مشاور بری بهتره چون انتخاب سخته از طرفی پای یک دختر درمیان هست که دوستش داری و از طرفی دیگر پدر و مادرت هست . شاید مشاور بتواند هنر اعتدال بین این دو را رعایت کند تا بتوانی زندگی خوبی داشته باشی

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 بهمن 88 [ 22:05]
    سطح
    34
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 23
    دستاوردها:
    تشکرها
    5
    تشکرشده 5 در 1 پست
    Array

سلامی به عزیزانی که با راهنمایی هاشون من رو کمک کردند در این راه
    اما مشکلات کمرم رو داره می شکنه ..........
    پدرم من رو تنها گذاشت...

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 96 [ 15:33]
    سطح
    93
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 666
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    4,250

تشکرشده 4,202 در 1,430 پست

Array

ميشه بيشتر توضيح بدي ببينيم چي شده؟؟مشكلات قبلي دوباره....؟؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 آذر 99 [ 01:10]
    سطح
    93
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 714
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteranSocial10000 Experience Points
    تشکرها
    6,336

تشکرشده 3,618 در 912 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

امیدوارم با تیزهوشی و اعتماد به نفس بالا بتونی یه اعتدال قابل قبول بین همسرت و پدر و مادرت برقرار کنی و هر چه زودتر با تلاش بیشتر زندگی خوبی رو با همسرت شروع کنی!
    من فکر میکنم که شما باید در حضور پدر و مادرتون با همسرتون با محبت تر و خوشحالتر از قبل صحبت کنید و اگر واقعا پدر و مادرتون برای شما ارزش قائل باشن به خوشحالی شما خوشحال میشن و خوشی شما براشون کافی میشه!
    من فکر می کنم که شما نباید خیلی در مورد رفتارها و حرفهایی که بین شما و پدر و مادرتون اتفاق میافته، خصوصا حرفهایی که اطرافیان در مورد همسر شما میگن رو به ایشون اطلاع بدید یا بگذارید که همسرتون مطلع شن، چون احساس می کنم که بعدها میتونه به عنوان یه عقده یا یه احساس بد توی زندگی مشترکتون در همسرتون پدید بیاد و مشکلات دیگه ای رو به وجود بیاره و از اینکه قاطعانه با پدر و مادرتون صحبت کردید خیلی خیلی خوشحال شدم و امیدوارم که بتونید هرچه زودتر مشکلتون رو برطرف نمایید.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

دوست عزیز البته ما تو شرایط زندگی شما نیستیم و شاید نتونیم اونجور که باید زندگیتونو درک بکنیم ولی اصلا منظورتونو از پدرم تنها گذاشت متوجه نمیشم
    اگه از لحاظ پشتوانه مالی و مادی منظوروتونه که اصولا کسی که ازدواج میکنه باید فرد مستقلی باشه و نیازی به پشتوانه مالی خانواده اش نداشته باشه ،اگر هم هنوز مستقل نشده باشید این موضوع یه امتحان خوبی برای شما میشه که ببینید چند مرده حلاجید(ببخشید رک صحبت میکنم) و این باعث میشه که رو پای خودتون وایستید و موفق بشید
    اگه منظورتون از نظر عاطفیه که باید مشکل رو از طریق اصولی باید حل کرد

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 مهر 88 [ 06:21]
    سطح
    30
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 95 در 32 پست

Array

سلام برادر عزيزdigitalman

همانطور كه خودتان پدر و خانواده ات را وصف كرده ايي آدمهايي گوشي هستند كه هر لحظه مثل پرچم با هر تغير وزش باد تغير جهت ميدهند شما يك آدم منطقي هستي و نبايد اجازه بدهي ديگران تا اين اندازه در امور زندگي شما دخالت كنند خانواده شما متوجه اين موضوع نيستند كه ما در قرن بيست و يكم زندگي ميكنيم و ديگر دوران اينكه پدر و مادر براي فرزندانشان همسر آينده اش را انتخاب ميكردند گذشته!شايد آن دختري را كه پدر مادر شما براي شما در نظر گرفته بودند بهترين دختر بود و همه اقوام و فاميل از او خوششان ميامد ولي شما كه ركن اصلي اين ازداج هستيد از آن دختر خوشتان نمي آمد شما ميخواهيد با همسرتان زندگي كنيد نه خانواده شما و مادر بزرگتان! شما آنقدر در مقابل اين موضوع كوتاه آمده ايد كه برادر مجرد شما و حتي مدر بزرگ شما به خودش اجازه داده وارد حريم زندگي دو نفره شما شود خيلي قاطعانه در مقابل آنها بايست و به همه اعلام كن كه هيچ كس حق ندارد راجع زندگي من اظهار نظر كند مرك يه بار شيون يه بار بگذار يه با همه از شما ناراحت بشن ولي اين دندان لق را از ريشه بكن و گرنه در آينده دچار مشكلات عديده ايي خواهي شد و توصيه ديگر اينكه اگر در دوران عقد هستي تا اتمام تحصلاتت و پيدا كردن يه شغل صبر كن و بعد يه خون اجاره كن و همسرت را مستقيما در خانه مستقل خودت ببر تا هم حرمت خانواده ات را حفظ كني و هم حرمت همسرت را در غير اينصورت ممكن است آنها رويشان در روي همديگر باز شود و بعد جمع كردن موضوع برايت سخت تر خواهد شد در حال حاضر هم اگر ميخواهي همسرت را ببيني يكي دو بار در ماه با توجه به وضعيت مالي خودت به هتل يه مهمانسرا برويد و از رودررو گرفتم او با خانواده ات جلوگيري كن تا يه كم آبها از آسياب بيفتد..خدا نگهدار

15. کاربر روبرو از پست مفید kolbeh تشکرکرده است .

kolbeh (دوشنبه 13 مهر 88)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)