به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58
    عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

RE: شوهران بخوانند

نقل قول نوشته اصلی توسط آتنا
    مردها تا ابد برای خریدن هدیه همسرشان مشکل خواهند داشت! یک مرد وقتی هدیه ای مثل یک آچار رادریافت می کند با خودش می گوید: عالی است.
    عزيزان دل من اينو كدوم احمقي گفته؟!! من آچار برام بخرن خيلي بايد هواي خودمو داشته باشم پرتش نكنم!!
    شما هر موقع ادكلن خريدي مردتون گفت بد است!!! بعد بريد آچار بخريد!
    راستي اينم جز خودخواهي خانومها نيست كه فكر مي كنن بيش تر از اوني كه بايد خرج كردن؟

2. کاربر روبرو از پست مفید sorena_arman تشکرکرده است .

sorena_arman (شنبه 23 بهمن 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

فقط آقایان بخوانند:

نکاتی که در زیر میخوانید نکاتی بسیار ساده و سطحی هستند که اثر بسیار زیادی در ایجاد صمیمیت بین زن و مرد و در نهایت ارامش روحی دارد. از شما خواننده گرامی خواهش میکنم که قبل از اینکه قضاوت کنید این متن را تا اخر بخوانید :

زنها را درک کنید تا صمیمیت زیاد شود.تنها حسی که این موجود آسمانی را هراسان میکند . عدم درک متقابل از سوی همسرش میباشد.همانقدر که مردان از عدم شایستگی میهراسند.زنان از اینکه احساسات و عواطفشان درک نشود بیمناکند.

اگر میخواهید مردی نمونه باشید باید بدانید که:

1- زنان باید درک شوند.نیازها و عواطف و حضور او را درک کنید.شما باید شادی و ناراحتی و سر زندگی و کسالت و همه حالات او را درک کنید .

2- زن با صحبت کردن آرام میشود.همین که شروع به تعریف کردن میکند انگار که مسایلش به بهترین صورت حل میشود.هرگز او را از تعریف کردن و صحبت کردن باز ندارید.

3- گوش کنید. فراوان و فراوان به حرفهایش گوش کنید. وانمود نکنید که دارید به حرف هایش گوش میکنید بلکه واقعا به حرفهای او دقت کنید.گوش کردن به صحبتهای زن بذر صمیمیت را در دل شکننده او میکارد.هنگامیکه صحبت میکند صمیمانه و با مهر و محبت نگاهش کنید و به حرفهایش دقت کنید.

4- راه حل ندهید.سریع پیشنهاد و راه حل ندهید.زن نمیگوید که شما مشکل را حل کنید.او میگوید چون فقط میخواهد که گفته شود.و نه اینکه به سرعت مسئله حل شود.اگر میگوید سرم درد میکند نگویید برو دکتر.بگذارید به صحبتش ادامه دهد.

5- زن به توجه شما نیاز دارد .به او توجه کنید.به نیازهایش . به لباسهایش. به صورتش. به آرایش جدیدش.به ....به فعالیتهای روزانه اش و به صبوری و اخلاق نیکویش. به تبسم و اخم او به همه چیز ...

6- به مهمانی که میروید بین مردم غرق نشوید و هر از گاهی به دنبال او نیز بگردید . هم توجه کنید و هم به او فضا بدهید.او کفشی جدید خریده و از شما نظر میخواهد شما به او میگویید کفش خوبی است . او میداند که کفش خوبی خریده او میخواهد بشنود که " فوق العاده است"

7- زن مرد را مقتدر دوست دارد .مرد نباید ابراز ضعف نماید حتی اگر ضعیف باشد.دست کم نشان دهید که مقتدر هستید.با شخصیت و محترم باشید.ورزش کنید و خرابی های خانه را به سرعت اصلاح کنید.مسوولیت پذیر باشید.

8- زن دوست دارد که به او احترام بگذارید.به او احترام بگذارید.تنها خدا میداند که احترام گذاشتن به او چقدر برایش لذتبخش است. مرد و زن در جلوی در ایستاده است . زن واقعا" لذت میبرد اگر شما به او بگویید اول شما بفرمایید. آری به همین سادگی . هرگز زن را در برابر دیگران سرزنش نکنید حتی اگر اشتباه مسلمی مرتکب شده باشد.

9- زن به اعتبار نیاز دارد.زن را یکی از معتبرترین فرد خانواده معرفی کنید.البته بدون لطمه زدن به شخصیت خودتان.

10- به همسرتان قوت قلب بدهید.به او اطمینان دهید که دوستش دارید.به زبان بیاورید و بگویید دوستت دارم . عزیزم دوستت دارم. اری همین جمله را به زبان بیاورید . نگویید این کلمه لوس است.به او بگویید خانه بدون او روح ندارد. این جملات به زن قوت قلب میدهد که او در کانون عشق و محبت همسرش واقع شده است.

چند نکته به اقایان برای حمایت عاطفی از همسرانشان

اگر میخواهید که همسرتان همواره زنی با طراوت و سرزنده و مادری سنجیده و مهربان برای فرزندتان باشد تصور نکنید که مجبورید بهای سنگینی برای حصول به این نتیجه بپردازید.فقط کافیست دقایقی را دقیقا" به حرفهای او گوش دهید.

1- وقتی احساس میکنید همسرتان ناراحت است منتظر حرف زدن او نمانید.اگر شما آغاز گر صحبت باشید 50 درصد ناراحتی اش را از بین برده اید.نگذارید سکوت طرفین فضای سنگینی بر خانه حاکم کند

2- وقتی به او اجازه صحبت میدهید بدانید ناراحت شدن از اینکه او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمیکند.

3- از قطع کردن صحبت او بپرهيزيد

4- وقتی نمیدانید چه بگویید حرفی نزنید.اگر نمیتوانید حرف مثبتی بزنید و اگر به هر دلیلی نمیتوانید جانب احتیاط را نگه دارید بهتر است ساکت بمانید

5- اگر همسرتان قصد صحبت نداشت با طرح سوال او را به صحبت وادار نمایید.

6- احساسات او را اصلاح نکنید . و در مقام داوری بر نیایید

7- تا حد امکان ارامش خود را حفظ کنید .واکنش نشان ندهید. چرا که اگر برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید قطعا" شما بازنده خواهید بود و البته پشیمان!

نکاتی که در بالا ذکر شد شاید در نگاه اول بسیار ساده و سطحی و بی اهمیت جلوه کند ولی باور کنید که با رعایت همین نکات ساده ( و البته بی هزینه ) بسیاری از مشکلات مربوط به نبود صمیمیت بین همسران حل میشود.

موارد بالا برای آقایان است . به همین صورت نکاتی هم وجود دارد که خانمها باید رعایت کنند که به رعایت انها از سوی خانمها و رعایت نکات بالا از سوی آقایان قطعا" صمیمیت در زندگی پر رنگ تر خواهد شد .آری صمیمیتی که اگر در خانه حاکم باشد همه مشکلات کم رنگ میشوند و حاضر نخواهید بود که انرا با دنیا عوض کنید.

مگر ما از زندگی چیزی جز صمیمیت و یکدلی و فضایی با عشق و محبت میخواهیم؟ مگر نه اینست که حتی ان کسی که بدنبال کسب ثروت است هدفش رسیدن به آرامش است؟

4. 2 کاربر از پست مفید baby تشکرکرده اند .

baby (یکشنبه 19 تیر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 مرداد 94 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    11,614

تشکرشده 12,542 در 2,269 پست

Array

منبع ارسال 42# رو نمي دونم ، ايميل يکي از دوستامه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 آبان 88 [ 19:25]
    سطح
    39
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 62
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 22 در 14 پست

Array

کاش یه کم خلاصه تر وتیتروار بعضی مطالب رو عنوان کنید تا اونهایی که مثه من کم حوصله هستن بتونن از این مطالب مفید استفاده بیشتری ببرن برعکس خیلی از خانم ها من کم حرفم و از خوندن مطالب طولانی خسته میشم البته اشتباه نکنید قصدم جسارت به شما نبود ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 آذر 89 [ 15:42]
    سطح
    32
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 18
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

[[size=large]سلام به همه عزیزان بنده حقیرچندسال پیش یعنی سال 20/4/1384 نامزد کردم به این گفته های بالا رو تعدا کمی که شامل حال من میشدبنحو احسن انجام دادم ولی متاسفانه بیهوده بود چون خانمم فکر میکرد وظیفمه وناگفته نمونه من به این نتیجه رسیدم باید باکسی ازدواج کنی که این جورچیزارو درک کنه وعوضشو اون هم بکنه نه اینکه پیش خونوادش ادمو تحقیرکنه...من هم انقدر تحقیر شدم تا قهرکردم به مدت دوسال بعدش اومد باهم طلاق طوافقی دادیم حالا چند ماهی بود دلم براش یه ذره شده بود والانشم گهگاهی یادم می افته ولی سعی میکنم ذهنمو به چیزای دئگه ای مشغول کنم ........پس به این نتیجه می رسیم عشقت رو نثار هربی سرو پایی نکن واینجوری میشه که اقایون به خانما اکثر مواقعها رو نمیدنکه هیچ بلکه زیبایهایش رو هم ندیده میگیرن که هیچ بلکه قیافه هم میگیرن[/size]..مثال خودشو خوشکل کرده اقایون خودشونو میزنن اون راه یعنی ندیدم که ارایش کردی چون پررو میشن ... وهزاران مسایل دیگه امیدوارم خانما ازمن ناراحت نباشن چون من واقعا تحقیر وضایع شدم تو عشق یعنی غرورم بکلی شکست[/size][/c[size=x-large]olor]

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

سعید جان فریب این حرفهایی که زده شده رو نخور. خانومها شاید بخوان کله مردو هر زمان خواستن بکنن خب مگه باید به خواستشون برسن.مردها به چیشون می رسن. عملگیشون؟
    تا می خوایم اون دهنمون رو باز کنیم هم یکی میاد داد می زنه که آقایون دوست دارند ببخشند و خانومها دوست دارند بهشون بخشیده بشه. به... خندیده هر کی این حرفو زده. اون دیوانه هایی که این عقیده رو دارند خب نظرشون نظر همه مردها نیست.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 بهمن 91 [ 00:06]
    سطح
    35
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    121

تشکرشده 125 در 66 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed1360
    [[size=large]سلام به همه عزیزان بنده حقیرچندسال پیش یعنی سال 20/4/1384 نامزد کردم به این گفته های بالا رو تعدا کمی که شامل حال من میشدبنحو احسن انجام دادم ولی متاسفانه بیهوده بود چون خانمم فکر میکرد وظیفمه وناگفته نمونه من به این نتیجه رسیدم باید باکسی ازدواج کنی که این جورچیزارو درک کنه وعوضشو اون هم بکنه نه اینکه پیش خونوادش ادمو تحقیرکنه...من هم انقدر تحقیر شدم تا قهرکردم به مدت دوسال بعدش اومد باهم طلاق طوافقی دادیم حالا چند ماهی بود دلم براش یه ذره شده بود والانشم گهگاهی یادم می افته ولی سعی میکنم ذهنمو به چیزای دئگه ای مشغول کنم ........پس به این نتیجه می رسیم عشقت رو نثار هربی سرو پایی نکن واینجوری میشه که اقایون به خانما اکثر مواقعها رو نمیدنکه هیچ بلکه زیبایهایش رو هم ندیده میگیرن که هیچ بلکه قیافه هم میگیرن[/size]..مثال خودشو خوشکل کرده اقایون خودشونو میزنن اون راه یعنی ندیدم که ارایش کردی چون پررو میشن ... وهزاران مسایل دیگه امیدوارم خانما ازمن ناراحت نباشن چون من واقعا تحقیر وضایع شدم تو عشق یعنی غرورم بکلی شکست[/size][/c[size=x-large]olor]
    عجب...ببخشید که این حرف را میزنم ، ولی چه دختر کم فکری ... چه حماقتی کرده که یه مرد با احساس را از دست داده
    [align=center]به کجا می روی ، آسمان در خود توست[/align]

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 شهریور 99 [ 16:54]
    سطح
    77
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    655

تشکرشده 679 در 210 پست

Array

آقا سعيد ! البته درك دو طرفه لازمه. ولي منم با نظر "آگرين" موافقم. اگه شما واقعا با احساس و "غير مصنوعي" اين كارها رو انجام داده و نتيجه نگرفته باشيد، حتما مشكل از خانوم بوده !!!
    البته به اين نسخه هاي احساسي كه پيچيده ميشن نبايد بسنده كرد. اين جور توصيه ها فقط به آدمها ديد ميدن. ايده ميدن. به ما يادآوري مي كنن كه زن و مرد يه فرقايي هم باهم دارن. اما نبايد فراموش كنيم كه هر دو "انسان" هستند. اگه با همسرمون مثل يك انسان برخورد كنيم (به او احترام بذاريم، نيازهاشو برطرف كنيم، با او مشورت كنيم و ....) دوباره ميگم اگه مثل يك انسان با او زندگي كنيم (نه يك مرد يا يك زن)، مشكلاتمون خيلي كمتر ميشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 شهریور 88 [ 22:29]
    سطح
    32
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 133
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 29 در 16 پست

Array

سلام
    به نظرم بیشتر خانم ها نظر دادن من هم چندتا توصیه داشتم که شاید بدرد بخوره
    1 آقا حالا دوبار آشغال ها رو ببری دم در چی میشه خوب خانمت یادش رفته قتل که نکرده قله قاف هم نمی خوای بری
    2 یه کم درک کن بچه فقط خنده هاش نیست کلی کار داره حالا اگه تو پوشکش رو عوض کنی آسمون که به زمین نمی آد
    3 نمیشه مثل دایناسور تو خواب صدا نکنی خوب شاید اون بنده خدا که کنارت خوابیده خوابش سبک باشه
    4 چرا فکر می کنید ظرف مقابل از روی عمد می خواد لج شما رو دربیاره خوب اتفاقه می افته تجربه اش کم بوده غذا شور شده یا لباست سوخته با داد زدن درسصت میشه؟
    5 تو خیابون یه آدم ... به زنت بد نگاه میکنه بجای اینکه با اون ادم .... برخورد کنی تا آخر شب غر می زنی سر اون بنده خدا مظلوم گیر اوردی زورت می رسید اون یارو رو ادب می کردی
    6 یه جوری بخورد نکن که انگار کاری که انجام می دی در حد پرتاب آپولو11 اس و خانم حق اظهار نظر در مسائل فنی اش رو نداره
    7 تو چیکار داری دکور خونه چطوریه؟؟ اصلا بجز این که مبل و تلویزیون کجاس تا ولو بشی فوتبال ببینی باقیش رو هم می بینی که حالا نظر می دی؟
    8 بیرون که می ری باور کن چیزی دنبالت نکرده که جلو جلو تند تند می ری خانمت باید بدوه تا بهت برسه عجله داری به کجا برسی؟ صف چراغ قرمز؟
    9 اگه مایکل شوماخر هم هستی یه وقتی بهتره بشینی کنار تا همسرت هم رانندگی کنه و اعتماد بنفس اش بره بالا پس فردا تنها رفت بیرون وسط چهار راه خاموش نکنه
    10 حالا که نشستی کنار دستش هی استاد بازی در نیار بگی گاز بده ترمز کن و از این حرفا نشستی رو صندلی شاگرد پس شاگردی کن آهنگ مورد علاقه اش رو بزار تا لذت ببره که در حضورت داره رانندگی می کنه
    فعلا همینا یادم بود

12. کاربر روبرو از پست مفید familyman تشکرکرده است .

familyman (جمعه 18 شهریور 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 تیر 98 [ 05:40]
    سطح
    88
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 163
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger Second Class1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    7,910

تشکرشده 7,657 در 1,487 پست

Array

پست های خیلی مفیدی توی این تاپیک خوندم.
    با تشکر از همه ی عزیزانی که اینجا پست زدن،
    دلم خواست دوستان دیگه هم استفاده کنن، به روز رسانی کردم.

14. کاربر روبرو از پست مفید دختر مهربون تشکرکرده است .

دختر مهربون (یکشنبه 19 تیر 90)

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)