به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 02 [ 08:42]
    سطح
    62
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 298
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array

اختلاف بر سر مسائل مالی با همسر

سلام
    من خانمی 32 ساله و شاغل و همسرم 36 ساله است. 7 ساله ازدواج کردیم.
    و فرزند نداریم. تا امروز من خرج زیادی در خانه نداشتم تقریبا نصف درامدم برای خرج خودم و خانه و همسرم می شد.البته همسرم همیشه سعی داشت هزینه هایی که میکنم رو به من برگردونه و من همیشه حساب و کتابش رو یادداشت میکردم تا اینکه یک مبلغی تقریبا زیاد به ایشون بابت کارش دادم. یه شب که درحال بحث بودیم که کلا پول هامون رو مدیریت کنیم من گفتم که فلان مبلغ به من بدهکاری. ایشون نمیدونم یادش نبود یا چطور که انگار برای اولین بار بود میشنوه.
    گذشت و فردا صبح دیدم برام نامه نوشته که شب رو کامل نخوابیده و میخاد این پول رو هرجور شده به من بده و کلا همه مشارکت های مالیمون رو حذف کنه و حتی به من گفت برای باغ دنبال کارگر باش و اینکه این نظرش به هیچ عنوان تغییر نمیکنه.(من یک باغ کوچک دارم که کارهاشو همسرم انجام میده)

الان من گیج و گنگ شدم از طرفی به شدت ناراحت و عصبانی ام که جواب اون همه خوبی من رو اینطور داده. از طرفی برام سواله این اصلا چه معنی میده. اصلا مگه میشه زن و شوهر مشارکتشون رو حذف کنن پس منم بگم برو برای خونه کارگر بگیر!!!

به این فکر میکنم کلا هیچ عکس العملی نشون ندم و مثل روز معمولی ادامه بدم.
    در ضمن همسر من خیلی از مخالفت و بحث زیاد خوشش نمیاد و معمولا عصبانیش میکنه و میدونم اگر پاپیچش بشم که چرا اینو گفتی هم بدتر میشه اوضاع هم خودم رو سبک کردم.

ولی راه درست هم نمیدونم.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام خانم رفتگر، وقتتون بخیر

چند سوال از شما دارم؛

۱. زمانی که پول به ایشون دادین قراری گذاشتین؟ ( مثلا این مبلغ رو فلان موعد برگردون؟ و ... )

۲. نصف درآمدتون صرف هزینه های خودتون، خونه و همسرتون میشه، شوهر شما درآمدش صرف چه چیزی میشه ؟

۳. منظورتون از مشارکت های مالی چی هست؟

3. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

رفتگر (سه شنبه 06 دی 01)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سحر بهاری نمایش پست ها
    سلام خانم رفتگر، وقتتون بخیر

چند سوال از شما دارم؛

۱. زمانی که پول به ایشون دادین قراری گذاشتین؟ ( مثلا این مبلغ رو فلان موعد برگردون؟ و ... )

۲. نصف درآمدتون صرف هزینه های خودتون، خونه و همسرتون میشه، شوهر شما درآمدش صرف چه چیزی میشه ؟

۳. منظورتون از مشارکت های مالی چی هست؟
    بله قرار بود ایشون وام بگیرن به من بده البته ایتوارو کرد ولی نصف پولم بود.
    درامد همسرم کمه کاملا خرج خونه میشه. من هم کمک میکنم البته خودش هیچ وقت نخاسته ولی من میبینم با درامد ایشون نمیشه خیلی کارارو انجام داد برای همین خرج میکنم.
    دقیق نمیدونم منظورش چیه ولی کلا همه چیو گذاشته زمین با من قهر کرده دیگه از سرکار دنبالم نمیاد. چیزی نمیخره.
    همش توی برگه هایی شعرهایی در باره قدرنشناسی و نمک نشناسی مینویسه.
    اجازه حرف زدن بم نمیده جواب حرفامو نمیده من رفتم بابت حرفم عذرخواهی کردم.ولی فقط به موبایلش نگاه کرد و گفت حرفی ندارم حرفامو زدم.
    امروزم پرسیدم تا کی میخای اینجوری باشی گفت تا آخر زندگیمون

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    بله ممنون

» در خصوص مسئله قرض همسرتون

نقل قول نوشته اصلی توسط رفتگر نمایش پست ها
    همسرم همیشه سعی داشت هزینه هایی که میکنم رو به من برگردونه.
    درامد همسرم کمه کاملا خرج خونه میشه.
    قرار بود ایشون وام بگیرن به من بده البته ایتوارو کرد ولی نصف پولم بود.
    بنظر من همسرتون خودش متوجه مسائل هست، توجه او رو میشه از همین چند جمله شما متوجه شد.
    بهتر بود کمی زمان میدادین یا مطلب رو بصورت غیر مستقیم بیان میکردین.

_ اگر پول های شما با همسرتون از حالت مسکوت در بیاد و صرف سرمایه گذاری بشه بهتر هست، یک سرمایه گذاری که تامین کننده خواست هر دو نفر باشه.
    اگر نه، بصورت جداگانه و متفاوت سرمایه گذاری هایی انجام بدین و اونو انفرادی مدیریت کنین.

* معمولا پول های مسکوت با مبالغ زیاد موجب تحریک به قرض گرفتن میشن و خودشون عامل تنش خواهند بود.

» در خصوص مسئله باغ و انتظار شما

خانوم رفتگر انجام امور باغبانی قطعا کارگر میطلبه و باید از روز اول همینطور اداره میشد. همانطور که شما فکر میکنین پاسخ تلاش ها یا کمک های خودتون رو نگرفتین و در حقتون کم لطفی میشه، همسرتون هم فکر میکنه وقتی تو باغ مثل یک کارگر کار میکنه و مزدی نمیگیره، وقتی می‌تونه بره خونه و دنبالتون میاد، وقتی همه درآمدشو وسط میذاره، وقتی تلاشش این بوده اگر هزینه ای کردین اونو برگردونه و ... اینها دیده نشده و شما نه بعنوان همسر بلکه مثل یک طلبکار قرض اونو گوشزد کردین!

_ در واقع ایشون با یک همدم زندگی نمیکنه، با یک حسابگر ، یک کارمند بانک روبرو هست که تقریبا بدون در نظر گرفتن عشق او، مشکلات و تلاش های او گوشزد میکنه تو انقدر بمن بدهکاری!
    دوستان گرامی ؛

لطفا، انجمن آموزش استفاده از تالار همدردی را مطالعه بفرمایید.
    ویرایش توسط سحر بهاری : سه شنبه 06 دی 01 در ساعت 14:02

6. کاربر روبرو از پست مفید سحر بهاری تشکرکرده است .

رفتگر (سه شنبه 06 دی 01)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    اینطور که به نظر میاد نیست من بارها برای راحتی کار باغ اصرار به کارگر کردم حتی فروش محصولات رو خاستم بهش بدم ولی خودش قبول نکرده همیشه هرجا نشسته گفته پول زن برای خودشه و هیچکس نمیدونه من هم خرج میکنم.به هرحال من موضع نمیگیرم میخام که حرف بزنیم من قبول دارم که اشتباهاتی داشتم اما الان که کاملا با من قهره نمیدونم چیکار کنم. حتی رفتم گفتم که درک میکنم ناراحتی حق میدم اونم گفت حرفی داری بگو و برو.
    نمیدونم دعوا کنم یا منم قهر کنم یا طوری رفتار کنم انگار چیزی نشده و...؟
    در ضمن من دوتا پست مشابه نذاشتم. فعلاهمینه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دیروز [ 18:22]
    سطح
    93
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 115
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,562

تشکرشده 1,776 در 732 پست

Array
    سلام خانم رفتگر
    تاپیک های شما رو در سالیان گذشته یه نگاهی کردم. چیزی که متوجه شدم این بود که شما همسرتون رو خوب میشناسید، با خصوصیات رفتاری اون آشنا هستین،

ولی نکته ای که وجود داره این که از این شناخت یا در جهت انفعال یا نادیده گرفتن استفاده کرد ین، یا در جهت واکنش استفاده کردین.

شما بخشی از راه رو که بحث شناخت هست رو رفتین، البته جای کار بیشتر دارید ، ولی بخش مهمی از راه این که در مواجه با این خصوصیات همسرتون چه واکنشی نشون بدین!
    مثلا: شما پیشتر گفتین همسر من مهر طلبه!
    برای یک آدم مهر طلب گفتن ضعف هاش، یا عدم تاییدش یا رد کردنش، بزرگترین ضربه رو بهش میزنه،

یا همسرتون احساس شرم و گناه داره: احتمال داره همسرتون درگیر یک سری تله های شخصیتی مثل شرم باشه که اگر خوب بشناسیدش قطعا بهتر میتونید رفتار کنید.

در این بین خودتون هم یکسری خصوصیات خوب و بد دارین احتمالأ ، که میتونید در جهت رشد اونها قدم بردارید و به زندگی خودتون هم کمک کنید

9. کاربر روبرو از پست مفید Mvaz تشکرکرده است .

رفتگر (سه شنبه 06 دی 01)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mvaz نمایش پست ها
    سلام خانم رفتگر
    تاپیک های شما رو در سالیان گذشته یه نگاهی کردم. چیزی که متوجه شدم این بود که شما همسرتون رو خوب میشناسید، با خصوصیات رفتاری اون آشنا هستین،

ولی نکته ای که وجود داره این که از این شناخت یا در جهت انفعال یا نادیده گرفتن استفاده کرد ین، یا در جهت واکنش استفاده کردین.

شما بخشی از راه رو که بحث شناخت هست رو رفتین، البته جای کار بیشتر دارید ، ولی بخش مهمی از راه این که در مواجه با این خصوصیات همسرتون چه واکنشی نشون بدین!
    مثلا: شما پیشتر گفتین همسر من مهر طلبه!
    برای یک آدم مهر طلب گفتن ضعف هاش، یا عدم تاییدش یا رد کردنش، بزرگترین ضربه رو بهش میزنه،

یا همسرتون احساس شرم و گناه داره: احتمال داره همسرتون درگیر یک سری تله های شخصیتی مثل شرم باشه که اگر خوب بشناسیدش قطعا بهتر میتونید رفتار کنید.

در این بین خودتون هم یکسری خصوصیات خوب و بد دارین احتمالأ ، که میتونید در جهت رشد اونها قدم بردارید و به زندگی خودتون هم کمک کنید
    ببینید بیشترین مشکل همینه که من ذاتا تعریف و تمجید و تحسین زیادی از کسی نمیکنم. در واقع کل خانواده من اینطور هستند. و هیچ مشکلی هم با این قضیه نداریم. خیلی خوب رفتار میکنیم و عقده ای نداریم.

از طری همسرم همیشه نیاز به تایید داره. فرزند اوله و همیشه کوهی از مسئولیت داشته بدون چشم داشتی. من حس میکنم الان که بزرگ شده تمام عقده ها و نداشته هاشو از من طلب میکنه.

هر از چند گاهی ما به اینجور مشکل بر میخوریم.
    آخرین بار که من تاپیک هم درباره اش زدم که فاجعه بود.
    متاسفانه کسی نیست بی طرف و درست مارو راهنمایی کنه و ما بپذیریم

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 12:42]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    ضمن تشکر که به صورت مصداقی و با مثال و دقیق مشکلتون را بیان کردید.
    من در ذیل توضیحاتی کلی در خصوص اینگونه مشکلات در خانواده های ایرانی مطرح می کنم، لطفا خیلی خوب توجه کنید. و دقیق و چندین بار مطالعه کنید. من در ذیل مشکل را تبیین می کنم. علت شناسی می کنم. در مقام این نیستم در این خلاصه درست و غلط را تعیین کنم. بلکه برای اینکه دقیقا متوجه شوید مشکل از کجا آب می خوره توضیح می دهم.

مسائل مالی در خانواده های ایران هم اکنون در حالت گذار هست. یعنی حالت شتر مرغی هست. و الگوهای درهم و برهمی بر آن حاکم هست.

یعنی چی؟
    یعنی اینکه معلوم نیست طبق چه الگویی هر خانواده عمل می کند.
    آیا ایرانی هست؟
    آیا شرعی هست؟
    آیا غربی هست؟
    آی عرفی هست؟
    آیا منطقی و عقلی هست؟
    آیا احساسی هست؟
    آیا....؟

مثلا وقتی پای مهریه یش می آید.... بحث شرعی هست
    وقتی پای کار کردن زن در بیرون از خانه پیش می آید.... غربی هست.
    وقتی بحث اجازه دادن مرد به زن برای کار کردن در بیرون خانه هست....... شرعی هست
    وقتی بحث خرج کردن در آمد زن در منزل هست..... غربی هست.
    وقتی بحث کار کردن زن درون خانواده پیش می آید. نه شرعی هست نه غربی بلکه عرفی هست.

این به هم ریختگی ها و در هم و برهم بودن قوانین حاکم بر خانواده ها موجب شده نه مثل غربی ها همه چیز نصف نصف باشد. نه مثل خانواده های سنتی مذهبی همه مسائل مالی دست مرد باشد و زن هم تابع کامل مرد.

با این توضیحات معلوم میشود خانواده ها چون شفاف خودشون نمی دانند چه الگویی دارند یا مبهم هست یا احساسی برخورد می کنند درگیری هایی پیش می آید.

اما در این شرایط مالی سخت ، بعضی مردها چگونه فکر می کنند؟
    آقایون (البته اکثرا )تصور می کنند چون خودشون هر چه از صبح تا شب در آمد دارند همه را خرج خانواده می کنند. و هرگز برای طلب کاری از همسر و خانواده این خرجها را یادداشت نمی کنند . پس همسرشان هم در این خانواده هر درآمدی دارد و خرج می کند نباید حساب و کتاب کند.و از روی عشق باید در میان بگذارد.
    (دقت کنید اینجا در مقام ارزش گذاری و درست و غلط کردن نیستیم. بلکه فقط ریشه ها را توضیح می دهیم.)

اما در این شرایط سخت اقتصادی بعضی زن ها چگونه فکر می کنند؟
    خانمها (البته نه همه آنها)، تصور می کنند. که وظیفه نفقه و خرج منزل به عهده مرد هست. و هر چه در آمد دارند برای خودشان هست. پس هر چه صلاح می دانند می خرند (حالا یا برای شخص خودشان یا برای منزل)، و اگر مبلغی هم به درخواست مرد برای مخارج در میان گذاشتند پس طلب کار شوهر هستند. چون در قبال خرچ منزل از نظر شرعی وظیفه ای ندارند.

معمولا در اینگونه موارد آقایون شفاف نمی توانند دلخوری ها و نظرات خودشان را بیان کنند و متاسفانه از روشهای نادرست وارد می شوند.
    بعضی از آقایون به کلی خانمی که چنین می کند عقب می زند.
    بعضی ها در فشارهای مادی قرار می دهند تا او مجبور به مخارج شود.
    بعضی ها مثلا اجازه دادن به تحصیل و کار را از خانم ها دریغ می کنند. تا اصلا اگر قرار نیست همسرشان کمک کار اقتصادی باشد. پس بهتر هست در خانه بماند و کمک غیر مستقیم به اقتصاد منزل و آرامش زندگی باشد.
    بعضی هم بد خلقی می کنند و مرد نچسب و بداخلاقی می شوند.

این توضیحات نشان می دهد بحث های اقتصادی و هر مسئله حاشیه ای که الگوی آن در خانواده ثابت نیست و مبهم هست می تواند منجر به مشکلاتی در خانواده شود و نقش و وظایف زوجین را ناواضح کند.

از همه بدتر اینکه اگر زن یا شوهری در این الگوی به هم ریخته ضعف های شخصیتی یا ضعف های مهارتی داشته باشند. این الگوی متناقض می تواند به طور وحشتناکی به آنها ضربه بزند.

نتیچه:
    ......؟!!!

============
    نتیجه را به شما واگذار می کنم در پست بعد بفرمایید نظرتان چیست؟ در مورد انتخاب یک الگوی کارآمد و یکپارچه در مسائل اقتصادی و ارتباطی خودتون و همسرتان در زندگیتون. چه الگویی خودتون و همسرتون به صورت شفاف در مسائل مالی و مشارکت انتخاب می کنید که هم به هیچکدامتان فشار اقتصادی نیاید. هم نشان دهنده عشقتون به زندگی باشد و هم احساسات هر دو شما لحاظ شده باشد

12. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 08 دی 01), رفتگر (چهارشنبه 07 دی 01)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مدیرهمدردی نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    ضمن تشکر که به صورت مصداقی و با مثال و دقیق مشکلتون را بیان کردید.
    من در ذیل توضیحاتی کلی در خصوص اینگونه مشکلات در خانواده های ایرانی مطرح می کنم، لطفا خیلی خوب توجه کنید. و دقیق و چندین بار مطالعه کنید. من در ذیل مشکل را تبیین می کنم. علت شناسی می کنم. در مقام این نیستم در این خلاصه درست و غلط را تعیین کنم. بلکه برای اینکه دقیقا متوجه شوید مشکل از کجا آب می خوره توضیح می دهم.

مسائل مالی در خانواده های ایران هم اکنون در حالت گذار هست. یعنی حالت شتر مرغی هست. و الگوهای درهم و برهمی بر آن حاکم هست.

یعنی چی؟
    یعنی اینکه معلوم نیست طبق چه الگویی هر خانواده عمل می کند.
    آیا ایرانی هست؟
    آیا شرعی هست؟
    آیا غربی هست؟
    آی عرفی هست؟
    آیا منطقی و عقلی هست؟
    آیا احساسی هست؟
    آیا....؟

مثلا وقتی پای مهریه یش می آید.... بحث شرعی هست
    وقتی پای کار کردن زن در بیرون از خانه پیش می آید.... غربی هست.
    وقتی بحث اجازه دادن مرد به زن برای کار کردن در بیرون خانه هست....... شرعی هست
    وقتی بحث خرج کردن در آمد زن در منزل هست..... غربی هست.
    وقتی بحث کار کردن زن درون خانواده پیش می آید. نه شرعی هست نه .......

مدیر همدری جان ممنونم که انقدر دقیق این موضوع رو پیگیری کردید. من هدفم اینه یه روز در آینده با همسرم دراینباره صحبت کنیم و به نتیجه کاملی برسیم. اما الان مشکلم قهر بی سابقه همسرم هست. فقط اگر سوالی کنم جواب میده. من هم یه جورایی زندگی معمولی پیش گرفتم. یک نامه ای براش نوشتم و از صمیم قلبم عذرخواهی کردم اما تاثیری ندیدم. اینو چیکار کنم الان؟
    همسرم همواره به من محبت میکرد و من اصلا عادت به این شرایط ندارم. و کلا سابقه نداشته.

14. 2 کاربر از پست مفید رفتگر تشکرکرده اند .

gholam1234 (پنجشنبه 08 دی 01), مدیرهمدردی (پنجشنبه 08 دی 01)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 18 اردیبهشت 03 [ 12:42]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام

یکم: مهارتهای ارتباطی
    در گفتگو بین زوجین مهارتهای ارتباطی خیلی مهم هست. یعنی چگونه تعامل کنیم ، چگونه حرف بزنیم و چگونه همدیگر را بفهمیم.
    خواهش می کنم لینکی که معرفی می کنم به دقت چندین بار مطالعه کن. نکات مهمی که شما در ارتباط لحاظ نکردی یادداشت کن. و بعد براساس آن ارتباط خودت را با همسرت شکل بده.
    اینطور نیست که شما یک نامه بنویسی و بعد بی تفاوت شوی. ارتباط مثل یک درخت هست هم باید کاشت هم باید مرتب به آن رسیدگی کرد. آب داد، کود داد، نور کافی داد، آفت کش زد و ...
    مهارت گوش دادن و مهارتهای ارتباطی(به همراه لینک مقالات برگزیده)

دوم: انعطاف و استمرار
    امکان اینکه همسرتان با توصیفاتی که شما داشتید، کمالگرا باشد یا افکار تکرار شونده اجباری داشته باشد زیاد است.
    اگر چنین باشد ممکن است این فکر اشتباه که شما "منصفانه در مسائل مالی عمل نکردید"، به صورت تکراری آزارش دهد.
    شما باید غیر مستقیم با فراهم آوردن افکار مثبت دیگر و اشتغالات دیگر ذهنی کمکش کنید. یعنی باید انعطافی در نحوه رفتار با همسرتان بدهید.
    مسائل دلچسب خودتون و همسرتون که در طی این سالهای زندگی یافتید ، فهرست کنید. و روزانه به صورت غیر افراطی آنها را انجام دهید.
    ممکن است مسائل عاطفی باشد
    ممکن است مسائل جسنی باشد
    ممکن است مسائل نظم و انضباط و کارهای خانه باشد.
    ممکن است آشپزی باشد.
    ممکن است مسائل زیبایی شناشی و بصری مثل رسیدگی به ظاهر خودتون باشد.
    ممکن است مهیمانی رفتن یا آمدن باشد یا ارتباط با خانواده ها
    ممکن است برنامه ریزی برای یک رستوران یا سینما یا ... باشد.

خلاصه این بند اینکه شما غیر مستقیم محیط را آرامش بخش و افکار مثبت جدیدی را ایجاد می کنید. البته افراطی نباشد و به صورت پلکانی کم کم تزریق می کنید. و فضا بهتر می شود.

سوم: معجزه جملات و کلمات
    اینکه با چه ادبیاتی با همسرت صحبت کنید مهم هست. بند اول را مجددا دنبال کنید.
    سعی کنید ابتدا به صورت یادداشت مطالب را جمله بندی کنید. به خاطر بسپارید و ملکه ذهن خود کنید. بعد با ادبیات خودتان و زبان خودتون و با توجه به روحیه همسرتان با او گفتگو کنید.

مثلا اینکه:
    درست هست از من دلخور شدی.
    متوجه شدم که کارهای مرا غیر منصفانه دیدی
    حق داری ازم دلخور باشی.
    مخصوصا اینکه من طی سالهای زندگی
    تو را مهربان دیده ام.
    از خودگذشتگی را کاملا در تو دیده ام.
    خوب می دانم در کنار همه این صفات خوبی که داری ، گذشت و بخشش را هم داری و من هم همه این صفاتت را دوست دارم و دوست دارم که زندگی را بهتر کنیم.
    با هم و به هم کمک کنیم که زندگی را زیباتر کنیم.
    من قول می دهم که این فکر را نداشته باشم که بی عیب و نقص هستم.
    قبول می کنم که معصوم نیستم و کارهایی را ممکن است انجام دهم که درست نباشد.
    اما اینکه شوهری دارم در کنارم که کمکم کند بهتر شوم و عیب هایم کمتر شود خوشحالم می کند.
    اگر من مدعی بی عیب و نقص بودن و غدگری داشتم. تو نباید به من کمک کنی و نباید مرا ببخشی.
    اما وقتی خودم دوست دارم بهتر شوم. از تو مهربانم هم می خواهم دستم را بگیری و رهایم نکنی.
    اگر من اشتباه کردم فقط به تو آسیب نمی زنم به خودم هم آسیب می زنم.
    کاش بتوانم روزی مثل تو دلم بزرگ شود. دوست دارم در کارهای اقتصادی هم مثل تو با گذشت شوم. انتظار دارم کمک کنی.

البته من هم نسبت به تو بی تفاوت نیستم. من هم دلسوز تو هستم. و همیشه هر کار مثبت را تشوبق می کنم.
    و اگر نظری در مورد ضعفی از تو دارم دلسوزانه با تو در میان می گذارم.

ما با هم رشد می کنیم.
    و راهش این است که با دیدن ضعفهای هم نا امید نشویم. بلکه به هم کمک کنیم. و من الان به کمکت نیاز دارم عزیزم

=====
    پاورقی:
    جملاتی که آوردم فقط به عنوان نمونه است . لطفا برای همسرتان کپی پیست نکنید. بلکه متناسب با شناختی که از همسرتان دارید و مسائلی که بین شما هست. و زبان عاشقانه همسری خودتون بازنویسی کرده و صبور باشید.
    ممکن است اگر روشهای بالا را انجام دادید همان ساعت نتیچه نگیرید. اما چون روش صحیحی هست. ممکن است بعد از چند روز یا چند هفته کم کم درخت زندگیتان بازسازی شده و جوانه های جدید را ببینید.

16. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

رفتگر (پنجشنبه 08 دی 01)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)