به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 02 [ 08:42]
    سطح
    62
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 298
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array

هرزه بینی همسر

سلام به دوستان

احساس خجالت دارم که هر از چندگاهی مجبورم مشکلات عمیق و جدی همسرم رو مطرح کنم. مثل مادری هستم که دوست داره فرزندش رو موفق جلوه بده ولی مجبوره آه و ناله شو رو با بقیه درمیون بذاره.

متاسفانه من پارسال حین عمل خودارضایی و دیدن صحنه های مستهجن همسرم رو اتفاقی دیدم.
    به روی خودم نیوردم و جوری مثل آدمای خنگ رفتار کردم. ایشون شب رو خونه نیومد و تا چند روز من معمولی ولی جدی برخورد کردم و خودمو زدم به اون راه و ایشون در لفافه ابراز پشیمانی و بدحالی کرد. ازون زمان گذشت و من از طریقی چک کردم که ایشون مدت هاست این صحنه ها رو میبینه. الان بیش از یکسال گذشت و من تمام دسترسی ایشون رو بستم و نتونست که ادامه بده. البته رفتارش خیلی بهتر شد و من رو راضی کرد.
    واقعا شرمسارم که بگم توی جسم ایشون هم اثر گذاشته بود.
    الان چند هفته است من به علت بیماری نمیتونم منزلمون باشم و ایشون تنهاست. خودم لپتاپ و بقیه دسترسی ها رو گذاشتم براش که سرگرم باشه اما متاسفانه بازهم دیدم بالافاصله شروع به دیدن صحنه ها میکنه.
    از طرفی همسرم به شدت به دیدن اینجور صحنه ها حتی خیلی کمتر به شدت دافعه نشون میداد .حتی یکبار ما باهم یک فیلم با صحنه خیلی معمولی نمیدیدیم. توی گوشی من دوبار پیش اومد که فیلم هایی رو دید و به چه طرز وحشتناکی بامن برخورد و قهر کرد.حتی یکبار بایکی از فامیل بنده که یک کلیپ کوتاه رو فرستاده بود با چه شدتی برخورد کرد طوری که من شب وروزم گریه شده بود.
    و ایشون به شدت رفتار غیرت مردانه رو نشون میده به خانوم های بد حجاب نگاه نمیکنه و ازشون انتقاد میکنه حتی با یکی از دوستانمون به همین دلیل بحث و قطع رابطه انجام داد و .... خیلی مسائل اینچنینی...

هر لحظه ای که خونست شروع میکنه به دیدن و من فقط با حالت غم چک میکنم و میبینم که چه چیزهایی رو سرچ میکنه.

بارها همسرم به من گفته تو بی نظیری به شدت محبت میکنه و تنها چیزی که زندگی من رو نگه داشته فقط و فقط علاقه و عشقه ولی رفتارها اصلا صحیح نیست. از موضوعاتی که شروع کردم مشخصه.
    من نمیتونم باهاش دراین مورد صحبت کنم دلایل زیادی هست.
    اولیش اینکه همسرم از چشمم میوفته وقتی ببینم با اون همه ادعا میخاد چه توضیحی درباره دیدن تمام بدن زنان و مردان در حین اون اعمال فجیح بده.

میگن این موضوع رو خیانت به خودم حساب نکنم،چطور همچین چیزی ممکنه وقتی تمام اعتماد بنده به چشم پاک همسرم که فقط من رو در نظرش از نظر جنسی میبینه رو از بین میبره. این موضوع خیانت به من هست.
    حالم بده دوستان
    اونقدر قوی نیستم که چشم بپوشونم. چون هیچ وقت ایشون در برابر من چشم پوشی نکرد....احساس میکنم لیاقت من این نیست.

مشکلات رفتاری هم زیاد داشتیم...دعوا و جر و بحث و مشکلات ....پیگیر مشاوره هم شدم ولی اول اینکه همسرم مدتم ازشون ایراد میگیره و منم واقعا نمیتونم چندیدن میلیون هزینه کنم تازه مشاوره بفهمه که زندگی من چه جوریه تا بعد نظر بده آیا عملی بشه یا نه....

2. کاربر روبرو از پست مفید رفتگر تشکرکرده است .

باغبان (شنبه 20 آذر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 14 اردیبهشت 03 [ 00:17]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,393

تشکرشده 6,401 در 1,794 پست

Array
    سلام خانم رفتگر

احساس شما رو درک میکنم. ممکنه احساس بی ارزشی و دوست داشتنی نبودن بهتون دست بده. خشم و بعضی احساسات گنگ. و این ریشه این رفتار شوهرتون در خودتون ببینید.

اما این نکته رو فراموش نکنید که ریشه این رفتار شوهرت در گذشته خودش هست و اگه مسائل زناشویی در اون تاثیر داشته فقط ممکنه در شدت و ضعفش موثر باشه که حتی در این مورد هم ما تخصصی نداریم نظر بدیم.

از نظر ما و شما این رفتار شوهرت یک اشتباه، و رنج محسوب میشه نه یک گناه چون نمیتونیم او رو قضاوت کنیم ولی از نظر خودش گناه حساب میشه بنابراین وقتی از کار خودش پشیمان بشه و این دوره رو ترک کنه احتمالا با خودسرزنشی شروع به رفتارهای متحجرانه میکنه تا خودشو از این اشتباه نجات بده. این نکته رو از تاپیکهای قبلیتون که گفتید رفتارهای عرفانی عجیب انجام میده حدس میزنم. و اینکه میگید بسیار غیرتیه. حالا اگه خواستید یه نکته ای بهش بگید ازش بپرسید بنظرت وقتی از این رفتارت پشیمون میشی توی قوس جبران دچار تحجر نمیشی؟ شاید به قول گفتنی وا داد. و اگه نکته رو قبول کرد بهش بگید بهتر نیست این عذاب تحجر رو که دیگه اون موقع از ارادش خارجه همین حالا پیش گیری کنه. دلیل تحجر بعد از اشتباه احساس آسیب پذیری و شرم شدید هست که به فرد دست میده و با رفتارهای افراطی میخاد جبرانش کنه. شخصیت شوهرت نشونه های امیدوار کننده بسیاری داره(البته اگه در این مورد با هم صحبت میکنید وگرنه از نظر اخلاقی بهتره به روش نیارید)

البته ظاهرا شما قبلا باهاش صحیت کردید و حالا نمیخواید در این زمینه به روش بیارید پس میتونید این نکته رو به شکلی دیگه بهش بگید.

https://tanzimekhanevadeh.com/

این سایت در این زمینه راهنمایی میده
    ویرایش توسط ammin : شنبه 20 آذر 00 در ساعت 14:23

4. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 20 آذر 00), باغبان (شنبه 20 آذر 00), رفتگر (شنبه 20 آذر 00), سحر بهاری (شنبه 20 آذر 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    یعنی چون ایشون دچار عذاب وجدان و احساس گناه میشه چنین رفتار متعصابه نشون میده؟

الان که دقت میکنم بارها شده به من گفته من خیلی گناهکارم من جام ته جهنمه و گاها شده مدتها خودخوری میکنه و انگیزه شو از دست میده و .....

در واقع داره از اینور بوم میوفته. میره و تا ساعات زیادی دعا و نماز میخونه و ذکر میگه...
    من به هیچ وجه احساس بدی نسبت به خودم ندارم. حتی درصدد مقایسه خودمم بر نیومدم چون کاری که اشتباهه اشتباهه.... دیگه بهانه و دلیل و ریشه یابی و ... رو درک نمیکنم.
    تنها چیزی که آزارم میده اینه که این شوهر من تماااام دنیای منو داره درگیر خودش میکنه و من دارم غرق مشکلات میشم. هر وقت هر چیزی رو درز گرفتم از جای دیگه زده بیرون.... چشم بر هم بذارم عمرم تموم شده و کلا درگیر این بودم چیکار کنم ایشون درست رفتار کنه.

6. کاربر روبرو از پست مفید رفتگر تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (شنبه 20 آذر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 16:32]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,770 در 2,367 پست

Array
    با سلام

همسرتون از شغلش راضیه ؟

چقدر هدفمند هستن ؟

8. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (شنبه 20 آذر 00), رفتگر (شنبه 20 آذر 00)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:42]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,593

تشکرشده 37,095 در 7,008 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    پیشنهادم اینست که عضو انجمن آزاد شده و از طریق انجمن خصوصی و تخصصی مشاوره بگیرید.
    نیاز به گامهای مشخص و حساب شده و مستمری وجوددارد. و تمرین هایی هست.
    با تشکر

10. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ammin (شنبه 20 آذر 00), باغبان (شنبه 20 آذر 00), رفتگر (شنبه 20 آذر 00), سحر بهاری (شنبه 20 آذر 00)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    70

تشکرشده 64 در 34 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    با سلام

همسرتون از شغلش راضیه ؟

چقدر هدفمند هستن ؟
    آره تقریبا راضی به نظر میرسه چون سخت نیست براش خیلی. یه مقدار کسل کننده است شاید.
    بسیار همسر من دنبال ساخت اهداف و رسیدن به اونهاست و کلا به اینکار علاقه داره در واقع برعکس من که به روزمرگی عادت دارم.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    جمعه 14 اردیبهشت 03 [ 00:17]
    سطح
    100
    Overall activity: 94.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,393

تشکرشده 6,401 در 1,794 پست

Array
    سلام مجدد

غیرت یه صفت خیلی خوبه و نشانه شخصیت سالمه.اما اگر بیش از حد باشد و منجر بدبینی، بد دلی و تعصب شود آنوقت نشانه بیماری است. و البته ممکنه نگرش همسری این باشد که شریک زندگیش متعصب است. و در واقع اینطور نباشد.

اینکه ایا شوهرتون توی یه چرخه افراط و تفریط اشتباه و تحجر گیرافتاده یا نه احتمالا توسط مدیر همدردی توی انجمن خصوصی بررسی میشه. امیدوارم درمشاوره خصوصی به نتایج خوبی برسید
    ویرایش توسط ammin : شنبه 20 آذر 00 در ساعت 17:03

13. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

رفتگر (شنبه 20 آذر 00)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 16:32]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,808

تشکرشده 6,770 در 2,367 پست

Array
    ممنون از پاسختون ،،،
    سعی کنین همین طور که مدیر همدردی عزیز فرمودن خصوصی و در انجمن آزاد پیگیری کنین
    با این حال چند مورد را خدمتتون میگم .

تا افراد نیاز تغییر را نبینن ،،،تغییر نمی کنن .
    تغییر سخت نیست ،،،تغییر انگیزه می خواد .
    یکی از انگیزه ها اینکه پیامد این کارهها را بدونیم .
    تو آسیب شناسی زندگی متاهلی باید این مسائل بررسی بشه ،،،
    پورنوگرافی مغز را مبتلا می کنه ،،،مغز را محتاج تر می کنه ،،تنوع عجیبی به مغز میده ،،،
    باعث میشه انواع فانتزی های جنسی را ببینه،،، تنوع - تکثر - انواع پوزیشن ها و ..چیزهایی که شاید در زندگی واقعی رخ ندهد در برابر همسرمون .
    ولی فرد در رویا بهش می پردازه و داره می بینتش ،،،
    این در دراز مدت باعث میشه فرد با چیزهای عادی تحریک نشه و ازهمسرش لذت نبره به مرور زمان - همسرش را کافی ندونه ،،ناتوانی جنسی را احساس کنه ، مقایسه کنه ،،افسردگی و ...
    مغز در این موارد دنبال تنوع بوده و تنوع دیدن را نیاز دونسته !
    برای همین امکان داره فرد حتی از همسرش هم تامین نشه و این فیلم ها و مسائل رو نیاز بدونه .
    تاثیر این مسائل زیاده ،،، فقط چند موردش را بیان کردم .

حالا وقتی فرد نیاز تغییر را حس کرد باید با یه برنامه منظم این مسائل را حل کنه .
    یه تکنیک هایی را در علم زبان شناسی عصبی خدمتتون میگم
    مغز برای هر الگویی یه شبکه عصبی ایجاد می کنه ،،،مثلا وفتی فردی برای بار اول سیگار میکشه یه شبکه عصبی نازک ایجاد میشه ،،،
    وقتی این شبکه بارها استفاده بشه ( کشیدن هر روز سیگار ) این شبکه هر روز قوی تر میشه به طوری که با تکرار زیاد شبکه عصبی نازک شبیه کابل میشه ! اینجاست که میگیم فرد عادت کرده،،،
    یکی از راههاش اینکه رابطه این شبکه قطع بشه ( الگو انجام نشه ) ...وقتی الگو نجام نشه شبکه ضعیف میشه و وقتی شبکه ضعیف بشه بهبود حاصل میشه .
    این فیلم ها هم همین طور هست .
    در زبان شناسی عصبی 6 مرحله باید انجام بشه برای ترک یه عادت یا یه الگوی منفی :

1- تعهد به تغییر
    2 - انگیزه
    3- توقف الگوی منفی
    4- جایگزین مثبت برای الگوی منفی
    5 تکرار الگو جایگزین شده
    6 - تست و امتحان و بازبینی الگو که آیا موفق بوده - اگه موفق نبوده از مرحله 1 دوباره بازبینی .

**خیلی ها هستن می خوان عادت اشتباه مثل سیگار ، فیلم های این چنینی - خشم و ...کنار بذارن ولی هر چی تقلا می کنن نمی تونند ،،،
    چون حاضر نیستن و احساس می کنند تغییر درد داره ،،، از فرد جدید بودن می ترسن و ....

** مطلب مهمی دیگه که به نظر می رسه اینکه ،،،سعی کنند یه هدف معنوی برای خودشون انتخاب کنن
    با خیلی از افراد که صحبت کردم به این نتیجه رسیدم که در مرحله انگیزش و اهداف دچار مشکل هستن ،،،
    هدفها به گونه ای نبوده ایجاد تغییر کنه .
    وقتی این را حل کردن موفقیت بهتری داشتن .

**احساس گناه خوبه ،،به شرطی که باعث پیشرفت باشه ....خیلی از افراد دنبال ترک این قضایا هستن ولی احساس گناه نمی ذاره و میگن خراب شد !
    در حالی که آدم ها همیشه می تونند تغییر کنن و به سوی تعالی حرکت کنن .

حتما با مدیر همدردی در انجمن آزاد ادامه دهید
    یا حق .
    ویرایش توسط باغبان : شنبه 20 آذر 00 در ساعت 18:15 دلیل: تایپی

15. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

رفتگر (شنبه 20 آذر 00)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)