به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 دی 99 [ 23:51]
    سطح
    22
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 98
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

به خاطر کاراي يکي از همسابه ها چند روزه اضطراب شديد گرفتم نمي دونم قراره چه اتفاقي بيفته

سلام دوستان
    راستش يکي از همسايه هاي ما که متاسفانه سابقه داره تو هر زمينه اي، چند روزه چنتا کفتر گرفته دستش و توي کوچه (نه تو ملک خودشون)، تعمدي کفترارو به زور پروازشون ميده سمت خونه ها و وقتي ميشينن رو ديوار يا پشت بوم همسايه ها زنگ در خونه هارو ميزنه تا بياد تو خونه کفترشو ورداره. حالا بماند که کسي اجازه نميده بياد تو، خيلي وقتام من ميبينم داره دروغ ميگه که کفتر نشسته رو ديوار و کلا هدفش يه چيز ديگه س. وقتي هم که چنتا از همسايه ها بهش گفتن که پرنده اي تو خونشون نيس من ميشنوم که زير لب فحش خيلي رکيک ميده.
    حالا ديروز در کمال وقاحت پارو فراتر گذاشته بود و از پشت بوم يکي ميرفت پشت بوم خونه اون يکي و اونجا به هواي پر دادن کفتر خونه ها و موقعيتشون رو ديد ميزد. وحشت من امروز وقتي چند برابر شد که ديدم صبح يه خونه خالي و نيمه ساخت پيدا کرده و چون کسي اجازه نمي داده وارد خونشون بشه اين فرد بدون اجازه رفته بود رو پشت بوم اون خونه نيمه ساخت که به خيلي از خونه ها راه داره و من يواشکي ازش فيلم و عکس گرفتم و کلي خونه مارو ور انداز مي کرد و همينطور بقيه خونه هارو.
    چند روزه کار ما شده بريم بالا پشت بوم خونمون برا ايشون کفتر پر بديم يا اينکه سنگ ورميداره پرت مي کنه رو سقف خونه ها و ديروز که کلا انگاري رو پشت بوم خونه ما و همسايه ها جنگ بود از بس هرچي دستش مي رسيد پرت مي کرد. هيچ کسي هم جرات نداره بگه خب کفترتو رو پشت بوم خونه خودت پر بده چون به شدت آدم خلافيه
    خدا شاهده تو اين مدت آسايش نداشتيم. ديشب تا صب نتونستم بخوابم و با هر صدايي بيدار مي شدم خونه رو چک مي کردم. بقيه اعضاي خانواده حالا يا نشون نميدن يا واقعا مثل من استرس و اضطراب ندارن ولي من زندگيم مختل شده. هم به خاطر سر و صداي سقف خونه که همش سنگ پرت مي کنه يا زنگ در خونه رو ميزنه هم به خاطر ترس از دزدي اين آدم بي وجدان (چند ساله ميشناسمش ميدونم پاش بيفته خواهر و مادر و پدر خودشو نميشناسه چه برسه به بقيه).
    واقعا چرا جامعه ما بايد طوري باشه که يه همچين فردي بتونه آزادانه چرخ بزنه و آسايش رو از اطرافيانش سلب کنه و ما هم بايد منتظر باشيم تا ايشون اقدام کنه - مثل طعمه اي که ميدونه شکارچي در کمينشه؟ اطرافيان بهم ميگن فکرتو آزاد کن کاريت نباشه (من درس دارم تمرکزم کامل از دست رفته)ولي من هرچقدر سعي مي کنم ريلکس باشم نمي تونم

2. 2 کاربر از پست مفید پروانه_شدن تشکرکرده اند .

زونیام (جمعه 05 دی 99), شمیم الزهرا (پنجشنبه 04 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 دی 01 [ 01:20]
    سطح
    48
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    413

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام
    به پلیس چرا زنگ نمی زنید؟
    ما یه همسایه داشتیم که از بالا توی حیاط و خونه ی بقیه رو داشت دید میزد به پلیس زنگ زدند همسایه ها و کمتر شد این موضوع.
    اگه بیشتر تکرار شد با همسایه ها ازش شکایت کنید، وقتی تعدادتون زیاد باشه حتما دادگاه عمل میکنه به این شکایت.

4. 2 کاربر از پست مفید زونیام تشکرکرده اند .

پروانه_شدن (جمعه 05 دی 99), سرشار (جمعه 05 دی 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زونیام نمایش پست ها
    سلام
    به پلیس چرا زنگ نمی زنید؟
    ما یه همسایه داشتیم که از بالا توی حیاط و خونه ی بقیه رو داشت دید میزد به پلیس زنگ زدند همسایه ها و کمتر شد این موضوع.
    اگه بیشتر تکرار شد با همسایه ها ازش شکایت کنید، وقتی تعدادتون زیاد باشه حتما دادگاه عمل میکنه به این شکایت.
    سلام. به دلايلي ايشون رو ميگيرن بعدش ول مي کنن! جلو چشم خودم يه بار نصف شب گذاشتن در بره. پريشب تا صب نخوابيدم (يني خوابيدم با صداي از رو پشت بوم پريدنش که نزديک پنج شش بار بود از خواب بيدار شدم ديدم از پشت بوم يکي از همسايه ها که فاميلمونه چنتا وسيله دزديد آورد تو خونشون، زير نور تير برق ديدم کليد ميندازه رو در خونه ها، تازه اين فقط ديد از يه سمت بود و سمت ديوار خودمون ديد نداشتم ببينم چن بار در خونه مردم رو دستکاري کرد). عکس انداختم ولي به خاطر تاريکي گوشيم عکسارو تار انداخته البته من به خاطر سفيدي برف و نور چراغ تير برق ديد داشتم ولي گوشيم عکس واضح نمينداخت. پريشب از ترسم بيدار موندم 5 صبح خوابم برد.
    ديشب خيلي خسته بودم و از طرفي درس داشتم نتونستم بيدار بمونم، خواب ديدم ميز و صندلي روي تراس رو يکي خواسته تکون بده ولي چون سنگين بوده تا نيمه کشيده و وسط راه ول کرده، امروز صبح به خاطر خوابي که ديدم زودي رفتيم تراس رو چک کنيم متوجه شديم رد کفش يه مرد بالغ مونده رو برفا و چنتا سقف رو همينجوري گشته (سقف خونه همسايه ها و تراس ما). نمي دونيد چقد سخته بفهميد دزد اومده تو ملک شخصيتون (اميدوارم سر هيچ کسي نياد). الان يکي از همسايه ها زنگ زد ازش شکايت کرد، مثل اينکه جلو چشمش نردبون گذاشته رو ديوار خونشون منتظرن پليس بياد. تازه زودي نردبون رو برد تو حياطشون گذاشت الان دو قورت و نيمش باقيه که داري به من تهمت ميزني، من روانيم شيشه ميکشم ميزنم ناکارت مي کنم! به خدا چند روزه دارم قرص تپش قلب مي خورم. روزا از سر و صداي سوت و کفتر پروني الکيش که فقط داره نقشه دزدي ميريزه و اينکه بدون توجه به محرم و نامحرم و حريم خصوصي سرک ميکشه تو پنجره آسايش نداريم، شبام از اينکه نکنه بياد تو خونه.
    الان مني که درس و مشق دارم پرده اتاقم رو مجبورم باز بذارم تا يه وقت سرک نکشه برا ديد زدن خونه و وسايل، عملا اتاقم تاريک شده و روز و شب برام فرقي نداره. تو عمرم يادم نمياد برا کسي آرزوي بدي کرده باشم ولي اين يه مورد رو دوس دارم خبراي بدي از سرنوشتش بشنوم. اينم بگم که وضع خيلي از ماها خرابه ولي انقدر بي وجدان نشديم که از هر راه و روش حرومي پول در بياريم ولي بعضيا انسانيت رو لگدمال کردن و وجدانشون به خواب عميقي فرو رفته.
    ویرایش توسط پروانه_شدن : جمعه 05 دی 99 در ساعت 21:11

6. کاربر روبرو از پست مفید پروانه_شدن تشکرکرده است .

زونیام (جمعه 05 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 17 دی 01 [ 01:20]
    سطح
    48
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    413

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام مجدد
    خب بالاخره باید یه کاری کرد و نباید دست دست کرد.
    چون تقریبا همسایه های زیادی شاکی هستند ازش، اگه با هم حرف بزنید و ازش شکایت کنید(شکایت کنید نه اینکه صرفا به پلیس زنگ بزنید) و دادگاه میتونه به خاطر ازار و اذیت بندازتش زندان.
    اون عکس هایی که گرفتین رو نگه دارید و با هم اگه ازش شکایت کنید بهتره.
    من خواهرم حقوق خونده و براتون ازش پرسیدم، اگه شکایت کنید، حتی دادگاه ممکنه حکم زندان بهش بده.
    ولی اگه منفعل باشید اون به کارهاش ادامه میده هنوز.
    بالاخره اینجوری نمیمونه و ایشالله درست میشه.

8. کاربر روبرو از پست مفید زونیام تشکرکرده است .

پروانه_شدن (دوشنبه 15 دی 99)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 اسفند 02 [ 19:28]
    سطح
    50
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 66
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    یه دست صدا نداره با چند تا از همسایه ها صحبت کنید و گروهی به یه نتیجه برسین یا مشکلات خودتون رفع کنید وسایل قیمتی جای مطمئن نگهداری کنید و برای شیشه ها از برچسب شیشه مات کن استفاده کنید و...

10. کاربر روبرو از پست مفید tonal تشکرکرده است .

پروانه_شدن (دوشنبه 15 دی 99)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زونیام نمایش پست ها
    سلام مجدد
    خب بالاخره باید یه کاری کرد و نباید دست دست کرد.
    چون تقریبا همسایه های زیادی شاکی هستند ازش، اگه با هم حرف بزنید و ازش شکایت کنید(شکایت کنید نه اینکه صرفا به پلیس زنگ بزنید) و دادگاه میتونه به خاطر ازار و اذیت بندازتش زندان.
    اون عکس هایی که گرفتین رو نگه دارید و با هم اگه ازش شکایت کنید بهتره.
    من خواهرم حقوق خونده و براتون ازش پرسیدم، اگه شکایت کنید، حتی دادگاه ممکنه حکم زندان بهش بده.
    ولی اگه منفعل باشید اون به کارهاش ادامه میده هنوز.
    بالاخره اینجوری نمیمونه و ایشالله درست میشه.
    سلام دستتون درد نکنه به زحمت افتادين. همسايه ها انگاري منتظرن از خونه ديگري دزدي کنه و جالبه که اين آدم انگاري فقط دست گذاشته رو دو تا خونه - خونه ما و خونه همسايه بغلي. همسايه بغلي ازش شکايت کرده ولي پدرم ميگه نه ولش کن ما نبايد دنبال شر بگرديم! :/ (حالا خوبه دو هفته س ما داريم سکته ميکنيم از ترس و شبا تا صب خواب نداريما!)
    اين همسايه ما ميدونين چجوريه؟ خيليا ازش شکايت کردن ولي معلوم نيس چرا همش بيرونه و تو زندان نيس! :)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط tonal نمایش پست ها
    یه دست صدا نداره با چند تا از همسایه ها صحبت کنید و گروهی به یه نتیجه برسین یا مشکلات خودتون رفع کنید وسایل قیمتی جای مطمئن نگهداری کنید و برای شیشه ها از برچسب شیشه مات کن استفاده کنید و...
    ممنونم ازتون. درسته وسايل قيمتي رو تا اونجايي که تونستيم جمع کرديم ولي خب قيمت برا آدما يه واحد نسبيه. شايد يه قاب عکس براي من قيمت معنويش خيلي زياد باشه، يا مثلا بياد تلوزيون رو ورداره بندازتش خراب بشه و ما با اين گروني چطوري تلوزيون نو بخريم؟ (همش نگران اينجور چيزام)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)