به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array

""""بهترین سال عمرتان را طراحی کنید""""

سلام دوستان،

شاید حدود یکسال قبل بود که کتاب "بهترین سال زندگی شما" بهم معرفی شد (از دارن هاردی). نسخه صوتیش رو دانلود کردم، اما فرصت نشده بود گوش کنم. تا اینکه دو سه هفته قبل گوش کردم و به نظرم رسید ساختار خیلی خوب و اصولی ای داره. و همونیه که بهش نیاز دارم.

دیروز خریدمش و قصد دارم تا آخر تیرماه بخونمش و تکالیفش رو انجام بدم. و از اول مرداد شروع کنم به ساختنِ بهترین سال زندگیم.

متن کتاب کمه و نصف صفحاتش مربوط به انجام تکالیفه.

چند روز پیش هم دیدم Eram برای شمیم الزهرا نوشته بود که به هدف گذاری نیاز دارن. همین انگیزه شد که تصمیم بگیرم کتاب رو اینجا بنویسم. شاید برای شما هم مفید باشه.

در پست های بعد لینک نسخه صوتیش رو هم می ذارم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

2. 5 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

Eram (چهارشنبه 25 تیر 99), gholam1234 (سه شنبه 24 تیر 99), Mvaz (دوشنبه 02 فروردین 00), باغبان (چهارشنبه 25 تیر 99), شمیم الزهرا (چهارشنبه 25 تیر 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array

پیشگفتار

مهم نیست سال گذشته چطوری برایت گذشت. امسال می تواند بهتر باشد. اگر عالی بود می توانی آن موفقیت را به فوق العاده کردن سال بعد اختصاص بدهی. اگر کمتر از عالی بود این فرصت را داری که دکمه ریست را فشار بدهی و یک شروع تازه داشته باشی.

زمانی که صفحه تقویم ورق بخورد و شما در اولین روز ژانویه بیدار شوید... این می تواند همان روز باشد... اولین روز از بهترین سال عمرتان.

سال جدید به شما این فرصت را می دهد... با خودتان بگید که مهم نیست سال گذشته چه اتفاقی افتاده یا امروز در کجای کار هستید، شما می توانید دوباره دستتان را روی زانو بگذارید و بلند شوید و همه چیز را از اول بسازید. می توانید تصمیم بگیرید و بگویید: بله خودش است! امسال سالی است که قصد دارید رویاهای خودتان را عملی کنید. سالی است که می خواهید طوری زندگی کنید که دلتان می خواهد زندگی کنید.

اصلا می توانید امسال را جوری طراحی کنید که بهترین سالی باشد که تا به حال در تمام طول عمرتان داشته اید. چطوری؟ برای اینکار یک فرمول وجود دارد! همه ما این توانایی را داریم که چیزهایی را که غیرممکن به نظر می رسند، ممکن کنیم. کلید آن برانگیختن نیروی خلاقیت، افزایش محرک درونی و جهت دهی به تمرکز خود طی یک دوره پایدار و تحمل پذیر است. همه این حرف ها یعنی تعیین اهداف پیش رو.

من حدود 20 سال روی تمرین و اجرای برنامه هدف گذاری، مطالعه و بررسی کرده ام. و می دانم که در بیش از هزاران مطلب در این خصوص نوشته و گفته شده است. اما این فرایند آنطور که شما فکر می کنید، آنقدرها هم پیچیده، فراگیر یا رازآلود نیست.

یکی از معتبرترین نظم هایی که در زندگی من خیلی هم وجود دارد، این است که من یاد گرفتم چطوری بهترین اهداف را طراحی و تعیین کنم و از همه مهم تر به آن پایبند باشم. در واقع هنگامی که شما نیروی خلاقیت خودتان را سازمان دهی و روی هدفی که به خوبی طراحی شده، متمرکز می شوید، چیزی شبیه معجزه رخ می دهد.

من می دانم که اینکار جواب می دهد. و برای همین است که کتاب "بهترین سال عمرتان را طراحی کنید" را نوشته ام. این برنامه ی 7.5 مرحله ای من، روشی است که شما بوسیله آن به جاه طلبانه ترین موفقیت هایتان در طول یک سالِ پیش رو دست خواهید یافت.

فرمولی که برای خودم وضع کردم حاصل ترکیبی از صدها کتاب، سمینار، آزمون و خطا، و موفقیت هایی است که در طول بیش از 20 سال گذشته با کار کردن و راهنمایی هایی که برای طراحی، ساخت، اجرا و دست یافتن به اهداف بزرگ پیشنهاد شده بود، به آن رسیدم.

این رویه ای است که پیش خواهم گرفت:

در قدم 1: یادآوری خواهم کرد که چرا باید هدفگذاری صورت گیرد (خودتان بهتر می دانید که چرا پیش از گم شدن در چگونگی دستیابی به اهداف باید هدفگذاری کرد).

در قدم 2: زمانی را برای فرایند مهمی که من آن را "برنامه ریزی، اجرا و بازنگری" می نامم، صرف خواهم کرد. نگاه کوتاهی به سال گذشته می اندازیم و با هم می بینیم که چه چیزهایی برایتان مفید بوده و چه چیزهایی را باید برای سال پیش رو تغییر دهید.

در قدم 3 و 4: به این موضوع خواهم پرداخت که چگونه ضمیر ناخودآگاه و نیروی خلاقیت خودتان را برانگیخته و هدایت کنید تا به شما نشان دهند که چه آرزویی در سر دارید و نباید آن را کنار بزنید.

در قدم 5: من به شما کمک خواهم کرد تا شخصی که همیشه می خواستید باشید را طراحی کنید. با همدیگر نشسته و برای تمامی قسمت های زندگی از شغل، مسائل مالی، جسمی، روحی، خانوادگی، ذهنی گرفته تا سبک زندگی، اهداف متعادلی را تنظیم خواهید کرد.

در قدم 6: من عامل جادویی را که برای تبدیل هدف گذاری به دستیابی به هدف را کشف کرده ام برای شما فاش خواهم کرد.

در قدم 7: من از استراتژی هایی که یاد گرفته ام صحبت خواهم کرد تا به شما این اطمینان را بدهم که شما از نیروی حرکت آنی خود برای دستیابی به هدفتان سود خواهید برد، تا اینکه شما هم به تقدیر و سرنوشت یکسانِ 95 درصدی افرادی که هدف خود را تعیین می کنند یا قصد ساختن سال جدید را دارند، اما حرکت نمی کنند، نپیوندید و از این موضوع در عذاب نباشید.

و منظور از 0.5 در قدم و پلان 7.5 چیست؟
    در واقع این یک میان بر برای نسخه ساخته شده "دستیابی به هدف" است. اجازه ندهید که یک سال دیگر بدون زندگی کردن به شیوه ای که شما دلتان می خواست زندگی کنید، بیاید و بگذرد. امسال را جوری زندگی کنید که شاهد بوقوع پیوستن رویاهایتان باشید.

بیایید بهترین سال عمرتان را طراحی کنید تا به شما کمک کند به بزرگترین اهداف خود در زندگی دست یابید.

پس راه بیفتید و شروع کنید به تبدیل امسال به بهترین سال عمرتان!

4. 2 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

باغبان (چهارشنبه 25 تیر 99), شمیم الزهرا (چهارشنبه 25 تیر 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array
    مقدمه

من به شدت معتقد به قدرت راسخ هدف گذاری می باشم. باور دارم که وجود یک نظم و قانون در زندگی من، ضامن یادگیری چگونگی تنظیم و رسیدن به یک هدف خوب طراحی شده بوده و هست. تقریبا زمانی که شما بر روی قدرت خلاقیت خود و اهداف درست تعیین شده تمرکز کنید، چیزهای خارق العاده ای اتفاق می افتد.

فرمولی که برای خودم وضع کردم حاصل ترکیبی از صدها کتاب، سمینار، آزمون و خطا و موفقیت هایی است که در طول بیش از 20 سال گذشته کار کردن و راهنمائی هایی که برای طراحی، ساخت، اجرا و دست یافتن به اهداف بزرگ می باشد که من آن را بدست آورده ام.

اگر این کتاب را به دقت بخوانید، در واقع چکیده ای از ده ها هزار ارزش که قبلا امتحان خودش را پس داده، هزاران ساعت مطالعه و یک دهه آزمون و خطای بررسی شده با بیشترین اثربخشی را دریافت خواهید کرد که برای دنیای واقعی تعیین شده و به راحتی این فرمول مهم را برای رسیدن به اهداف خود دریافت خواهید کرد.

در اینجا یک سری نشانه و دلیل هم آورده ام، که فقط صرفا حرف زدن نباشد: من بیشتر از دو دهه برنامه تعیین هدف را مطالعه و شخصا آن را تمرین کرده ام؛ در 18 سالگی، یک سری از اهداف زیر را تنظیم کردم و در نهایت با بدست آوردن درآمد 6 رقمی در 19 سالگی، بدست آوردن 1 میلیون دلار در طول یکسال در 24 سالگی و یک میلیونر خودساخته در 27 سالگی شدم.

هریک از این اهداف، درست مثل هزاران هدف دیگر در طول مسیر زندگی، بر روی خط دقیق زمان مشخص و معین شده اند. من که خودم به شدت به آن باور دارم!

شما هم می توانید یکی از این میلیونر ها باشید، به شرطی که فرمول من را امتحان کنید. فقط یادتان باشد اشتباه مهلکی که بیشتر مردم در تعیین اهداف خود دارند این است که فقط یک لیست ساده تهیه می کنند. به این معنی که تعیین درست هدف شامل عملی کردن این اهداف می باشد. بنابراین عملی کردن آن، قدرت خلاقیت شما را برخواهد انگیخت و احتمالا نیروی جاذبه ناخودآگاه شما، شما را به جذب ایده ها، منابع و پیشامدها هدایت کند تا با هدف تعیین شده شما همسو شود.

بیشتر وقت ها، مردم اهدافی را تعیین می کنند که در واقع رسیدن به آرزوهایشان را دورتر می کند. در ادامه از فرایند درست تعیین اهداف که نیروی خلاق و ناخودآگاه شما را راهنمایی و برخواهد انگیخت و شما را به سمتی که می خواهید هدایت و در نهایت به سوی رویاهایتان خواهد کشاند، صحبت خوهم کرد.

به این نکته خوب دقت کنید: 95 درصد افرادی که هدف و تصمیمی را برای سال نو در نظر می گیرند، قبل از گردش تقویم از آنها منصرف می شوند. یکی از آن افراد نباشید. هر روز اهدافتان را با مراحل کوچکی که برای دست یافتن به آنها نیاز دارید، تعیین کنید. زمانی که ماه ژانویه دارد به ماه فوریه نزدیک می شود، شما برای برآمدن از عهده باقی اهداف سالیانه تان انرژی دوباره خواهید داشت. شما می باییست نیروی حرکت آنی برای تبدیل اهداف تعیین شده به اهداف دست یافتنی را داشته باشید.

پس آماده شوید و هدف را تعیین کنید! ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم برای طراحی و ساخت بهترین سال عمرتان و شروع فرایند مهم کسب مهارت زندگی.

6. 2 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

باغبان (چهارشنبه 25 تیر 99), شمیم الزهرا (چهارشنبه 25 تیر 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array
    قدم 1

چرا باید هدفگذاری کنیم؟

اگر قصد دارید به اهداف بزرگتان در زندگی برسید و آینده ای که همیشه رویایش را دارید به واقعیت تبدیل کنید، می بایست با تعیین اهدافتان شروع کنید؛ خیلی راحت تر از آن چیزی است که به نظر می آید. تعیین اهداف کلید موفقیت است. بزرگترین افراد موفق جهان به این علت موفق بوده اند که برای رویاهای خود از قبل نقشه ای را تعیین کرده بودند. و این در حالی است که شما قصد ندارید شرکت های چندین میلیون دلاری یا آسمان خراشی بسازید (یا شاید هم بخواهید!)، با وجود این، باز هم لازم است تا اهداف خود را تعیین کنید و هر روز به آنها رجوع کنید تا مطمئن شوید در مسیر درست هستید.

بنابراین قدم اول باید کار ساده ای باشد، درسته؟ اشتباهه! چون به همان راحتی که اهداف را می شود نوشت، عملی کردنِ آنها کار سختی است!

اگر واقعا می خواهید که در طول سال آنها را به پایان برسانید باید متعهد به انجام دادن باشید- و سفت و سخت هم متعهد بمانید. می بایست به طور کاملا جدی در انجام آنها متعهد باشید، و آنها را انجام دهید. باید بدانید که چرا آنها را تنظیم کرده اید.

بنابراین، در ادامه درباره سه دلیل که باید اهدافتان را تعیین کنید، دانستن علت تعیین آنها، و ایجاد یک هدف برای رسیدن به نتیجه، و اینکه این فرایند از شما چه چیزی خواهد ساخت، بحث خواهیم کرد.

1 - بدانید "چرا" قبل از اینکه "چگونه" را از دست بدهید.

اگر شما علت و چرای کار را بندانید، چگونه را کشف خواهید کرد. اگر "چرا" به حد کافی بزرگ باشد، "چگونه" آسان است. از طرف دیگر، اگر "چرا" مشخص یا بی اهمیت باشد، هر سطح سختی در "چگونه" برای مغلوب کردن شما کافی خواهد بود.

"هر کس برای زنده بودن یک چرا داشته باشد، می تواند از پس هر چگونه ای بر بیاید." فردریک نیچه

مثال: اگر من یک فولاد 20 فوتیِ 2 در 4 را روی زمین بگذارم و به شما بگویم که به عنوان سرگرمی و تفریح در طول آن راه بروید، ممکن است بدون اینکه مشکلی بوجود بیاید، آن را انجام دهید. بعد اگر من همان فولاد 2 در 4 را 10 طبقه بالاتر ببرم و مثل پل بین دو ساختمان قرار دهم و به شما بگویم که برای سرگرمی روی آن راه بروید، مطمئنم که می گویید عمرا!

حالا اگر روی پشت بام ساختمان دوم بچه یکساله ی شما باشد و آن ساختمان هم آتش گرفته باشد، اینکار را می کردید؟ البته! پس تفاوت در چیست؟ فولاد که همان 2 در 4 است. اندازه ساختمان هم همان است. و سختی و خطرناک بودن هم همان است؛ اما به هرحال علت و "چرا"ی موضوع تغییر کرده است. دلیل انجام آن بسیار مهم تر از سختی یا خطرِ کار است. هر "چگونه" ای ممکن است، اگر علت و "چرا" به حد کافی بزرگ باشد.

2 - شما نمی توانید هدفی که نمی بینید را بزنید.

"اگر ندانید که قرار است کجا بروید، احتمالا سر از یک جای دیگر در می آورید." یوگی بررا

یک هواپیما برای تعیین نقشه پرواز و رسیدن به آنجا به یک مقصد نیاز دارد. وقتی سوار ماشینتان می شوید، باید بدانید کجا قرار است توقف کنید، حتی قبل از اینکه از پارکینگ خارج شوید.

مثال: سه پسر در حال پیاده روی به میدانی باز رسیدند. آنها مسابقه ای ترتیب دادند که ببینند چه کسی می تواند روی یک خط راست و مستقیم راه برود. دو پسر اول از خط منحرف شدند و به صورت زیکزاک در مسیر حرکت کردند. ولی پسر سوم بر روی دو درخت در کناره ی خط تمرکز کرد و مستقیم جلو رفت.

زمانی که شما دقیقا بدانید کجا قرار است بروید، و بر آن نقطه تمرکز کنید، مستقیم تا آخر پیش خواهید رفت.

بدون تمرکز روی خطوط زندگیتان، دیری نمی گذرد که بی هدف سرگردان شده و در نهایت ناامیدی و گیجی دست از زندگی خواهید شست.

3 - برای چیزی که از شما ساخته خواهد شد.

اهداف بزرگی را تعیین کنید که پتانسیل زیادی را که در درون شما نهفته را به چالش بکشد تا شما را به فردی که می خواهید تبدیل کند.

" دلیل اصلی تعیین هدف برای چیزی است که از شما ساخته و عملی خواهد شد. چیزی که از شما می سازد، همیشه دارای ارزشی مهم تر از چیزی خواهد بود که شما به دست می آورید" جیم ران

"شما به آرزویی به مراتب بزرگتر از چیزی که تعیین کرده اید تبدیل خواهید شد." جیمز آلن

8. 3 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

Eram (چهارشنبه 25 تیر 99), باغبان (چهارشنبه 25 تیر 99), شمیم الزهرا (چهارشنبه 25 تیر 99)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array

10. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

Eram (چهارشنبه 25 تیر 99), Mvaz (دوشنبه 02 فروردین 00), باغبان (چهارشنبه 25 تیر 99), شمیم الزهرا (چهارشنبه 25 تیر 99)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)