به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 شهریور 98 [ 15:42]
    سطح
    3
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

دو دلی در تصمیم گیری

با سلام
    من دختری 31 ساله هستم که مدت 2 سال با پسری 30 ساله در ارتباط هستم.ایشون از لحاظ موقعیت کاری و مالی شرایط نسبتا خوبی داره و ادم موفقیه.منم شاغل هستم و ورزش میکنم.اوایل رابطه به اصرار ایشون شروع شد تمامی تماسها از طرف ایشون بود و من هم چون تمایلی بهش نداشتم اصلا اهمیت نمیدادم و گاهاً بدرفتاری میکردم.تا بعد از گذشت 4 ماه ایشون رفتارش عوض شد و گفت که بخاطر رفتارهای من سرد شده.منم اونجا بود که تازه به خودم اومدم و فکر میکردم این آقا پسر خوبی هستن و من به اشتباه با رفتارم باعث شدم ایشون سرد بشه.میگفت دیگه رابطه جدی نداشته باشیم اما میتونیم دوست باقی بمونیم.و به رفتارای سردش ادامه میداد و من واقعاً اذیت میشدم.حالا اینکه این مدت این آقا با کسی دیگه رابطه داشته یا نه خدا عالمه.بعد از گذشت یه مدت ایشون کم کم گرم شدن و باز رابطه اکی شد.اما با اولین دعوا ایشون میگفتن تمام کنیم.گرچه من هم اخلاقای بد خودم رو دارم.بدبین و شکاک هستم و آدم صبوری نیستم.البته ایشونم جز لفاظی کمکی به رفع بدبینی من نمیکرد.نه من رو جائی میبرد نه به کسی آشنا میکرد.ایشون ورزشکار هستن.قبل از دوره مسابقات توی یک رژیم که واقعاً سخته قرار گرفتن و این مدت خیلی باهم مشکل پیدا کردیم.طوریکه با کوچکترین حرف عادی من ایشون فحاشی میکرد و بلاک . .... از افرادی که تو این رشته بودن میپرسیدم میگفتن عادیه بخاطر رژیم.منم سعی کردم یکم صبوری کنم و به خودم سخت بگذرونم که ایشون مسابقشو بده.بعد از مسابقه ایشون یهو با من مهربون شد!!! بیرون میرفتیم توجه میکرد مهربونی میکرد با دوستاش منو آشنا کرد(دوستان متاهل) برنامه هایی میریخت که آینده رو توش تصور میکرد که باهم کار کنیم و ادامه بدیم و خیلی چیزای دیگه.البته یه بار توی همین مدت دعوامون شد و ایشون رو من دست بلند کرد.گرچه بعدش عذرخواهی و کادو ... ولی خوب دل من شکست.اما متاسفانه بعد از گذشت چند ماه باز هم یهو ایشون تغییر کرد و باز هم گفت بخاطر اخلاقت سرد شدم.گیر میدی شکاکی آرامش باهات ندارم و .... گفت میرم سفر میام خوب میشم ولی توی سفری که رفت ما باز هم باهم دعوامون شد و وقتی برگشت شد دشمن من و اصرار داشت بااااید تمام کنیم.من هم میدیم عصبانیه و دعوا تقصیر من بود سعی میکردم وقت بخرم.مثلا میگفتم 1 ماه دیگه ادامه بدیم ببینیم چی میشه ایشونم اول میگفت نه اصلا اما بعد قبول میکرد.2.3 ماه اینجوری گذشت دیگه آخراش شروع کرد به اذیت کردن.الکی میگفت این دوست دختر منه (بعد معلوم میشد نبوده)لجبازی میکرد کم محلی میکرد.تا شب آخر که بخار یه لجبازی الکی زنگ زد 110 و پلیس اومد و خدا رحم کرد اتفاقی نیفتاد.
    2 ماه از هم بی خبر بودیم تا من طاقت نیاوردم و پیام دادم.از اونروز به بعد ایشون میگه تو باش منم با هر کی میخوام میرم!البته من به چشمم چیزی ندیدیم.املا گاهی میگه با کسی هستم بعد از چند روز میبینمش و میگه نیستم و شوخی هایی میکنه که اعصاب منو به میریزه.ایشون آدم فوق العاده لجبازیه منم آدمیم که تو بحث کوتاه نمیام و کش میدم قضیه رو.من اصلا این آقا رو نمیفهمم.اگه منو میخواد چرا میمونه و چرا اذیتم میکنه.اگه نمیخواد چرا کامل نمیره.مرد اگه نخواد نمیشه جلوش رو گرفت.
    لطفا دوستانی که وضعیت مشابه داشتن یا آقایونی که بیشتر میدونن اخلاق همجنساشونو کمکم کنن.

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط banooo نمایش پست ها
    نه من رو جائی میبرد نه به کسی آشنا میکرد.
    با کوچکترین حرف عادی من ایشون فحاشی میکرد و بلاک .
    !
    بیرون میرفتیم توجه میکرد مهربونی میکرد با دوستاش منو آشنا کرد(دوستان متاهل
    یه بار توی همین مدت دعوامون شد و ایشون رو من دست بلند کرد
    الکی میگفت این دوست دختر منه (بعد معلوم میشد نبوده)لجبازی میکرد کم محلی میکرد.
    تا شب آخر که بخار یه لجبازی الکی زنگ زد 110 و پلیس اومد و خدا رحم کرد اتفاقی نیفتاد..

سلام

آشنایی ازدواج لازمش رعایت یکسری نکات و اصول هست که تخلف از اون باعث آسیب های متعددی میشن، در تاپیک های مختلف آسیب های ناشی از اینگونه روابط بارها بیان شدند و میتونید در آخرین ارسال های همین تالار یا بخش های دیگر مطالعه بفرمایید.

آشنایی ازدواج لازمش این هست که از مسیر صحیح خودش هدایت بشود و ابتدای امر از حالت پنهانی خارج و موضوع با والدین مطرح بشود. ( والدین پسر و دختر )

سپس با آنالیز فرد بدون دخالت احساسات ( مدیریت احساسات ) و رعایت یکسری مسائل عرفی و شرعی و از طرفی با تحقیق و بررسی قدم های مؤثر برداشته بشن.

شما در قدم اول برای تأیید صحت درخواست هر آقایی نیاز دارید راستی آزمایی کنید. یعنی اینکه بجای ارتباط پنهانی، تفریح، دخالت احساسات، تصمیم های دونفره و ... اجازه بدید با پدر و مادر یا برادر بزرگتر شما تماس بگیرند و درخواست خودشونو مبنی بر خواستگاری و آشنایی بصورت رسمی پیگیری کنند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردید این شخص مناسب ازدواج با شما نیست.

شما هم نیاز دارید آگاهی های خودتون رو بالا ببرید در زمینه ( خویشتن و بررسی نیازهای فردی و پاسخ درست به اونها، ازدواج و ... )

از خودتون سؤالاتی بپرسید و پاسخ درستش رو از دل مقالات و مشاوره ها جستجو کنید.

1. رابطه ی عاطفی سالم چه ویژگی هایی داره؟
    2. آیا صرفا ابراز محبت, تفریح و آشنایی با دیگران و ... میتواند ضامن پایداری یک رابطه باشد؟
    3. حد و حدود های ارتباط سالم برای ازدواج چیست؟
    4. من چقدر بعنوان یک انسان بخودم احترام میگذارم تا دیگران ملزم به رعایت احترام و حدود معاشرت با من باشند؟
    5. معیارهای درست انتخاب همسر چیست؟
    6. ازدواج یعنی چه؟
    7. یک انتخاب سالم به چه انتخابی میگویند؟
    و ...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    سلام.ممنون از پاسختون.راستش من همیشه خودم رو متقاعد کردم که اخلاق من به اندازه کافی بد هست که ایشون این کارها رو کرده.اطرافیان معتقد هستن من اخلاق خوبی ندارم اما بعضی از رفتارهای ایشون....
    مورد بعد اینکه با این اتفاقاتی که تو جامعه و اطرافیانم دارم میبینم خیلی به فکر ازدواج نیستم.شاید اگه موقعیتش پیش بیاد(که اینروزا متاسفانه خیلی کم شده)بهش فکر کنم.اما تا شخص کاملا مناسب رو پیدا نکنم ترجیح میدم به ازدواج با کسی فکر نکنم و به همین روابط در چارچوب خودش کفایت کنم.

واقعا نمیدونم اخلاقای بد من مثل خشونت صبور نبودن و شکاکی باعث شده این آقا این رفتارها رو نشون بده؟

سلام

آشنایی ازدواج لازمش رعایت یکسری نکات و اصول هست که تخلف از اون باعث آسیب های متعددی میشن، در تاپیک های مختلف آسیب های ناشی از اینگونه روابط بارها بیان شدند و میتونید در آخرین ارسال های همین تالار یا بخش های دیگر مطالعه بفرمایید.

آشنایی ازدواج لازمش این هست که از مسیر صحیح خودش هدایت بشود و ابتدای امر از حالت پنهانی خارج و موضوع با والدین مطرح بشود. ( والدین پسر و دختر )

سپس با آنالیز فرد بدون دخالت احساسات ( مدیریت احساسات ) و رعایت یکسری مسائل عرفی و شرعی و از طرفی با تحقیق و بررسی قدم های مؤثر برداشته بشن.

شما در قدم اول برای تأیید صحت درخواست هر آقایی نیاز دارید راستی آزمایی کنید. یعنی اینکه بجای ارتباط پنهانی، تفریح، دخالت احساسات، تصمیم های دونفره و ... اجازه بدید با پدر و مادر یا برادر بزرگتر شما تماس بگیرند و درخواست خودشونو مبنی بر خواستگاری و آشنایی بصورت رسمی پیگیری کنند.

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردید این شخص مناسب ازدواج با شما نیست.

شما هم نیاز دارید آگاهی های خودتون رو بالا ببرید در زمینه ( خویشتن و بررسی نیازهای فردی و پاسخ درست به اونها، ازدواج و ... )

از خودتون سؤالاتی بپرسید و پاسخ درستش رو از دل مقالات و مشاوره ها جستجو کنید.

1. رابطه ی عاطفی سالم چه ویژگی هایی داره؟
    2. آیا صرفا ابراز محبت, تفریح و آشنایی با دیگران و ... میتواند ضامن پایداری یک رابطه باشد؟
    3. حد و حدود های ارتباط سالم برای ازدواج چیست؟
    4. من چقدر بعنوان یک انسان بخودم احترام میگذارم تا دیگران ملزم به رعایت احترام و حدود معاشرت با من باشند؟
    5. معیارهای درست انتخاب همسر چیست؟
    6. ازدواج یعنی چه؟
    7. یک انتخاب سالم به چه انتخابی میگویند؟
    و ...

[/quote]

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 اردیبهشت 03 [ 23:32]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,805

تشکرشده 6,770 در 2,367 پست

Array

مرد اگه نخواد نمیشه جلوش رو گرفت.
    لطفا دوستانی که وضعیت مشابه داشتن یا آقایونی که بیشتر میدونن اخلاق همجنساشونو کمکم کنن.

.............

سلام
    به نظرم چند اشتباه داشتید ،،
    اول اینکه رابطه شما ، یه رابطه دوستی بوده و تو این رابطه ها هیچ تعهدی نیست و مسئولش خودتونید ...سریع خارج بشید .( تو تالار همدردی زیاد هست از این تاپیک ها )
    خیلی از پسرها ( دخترها ) از این رابطه ها فقط دنبال سو استفاده هستند .... برا همین میگن از این رابطه ها بیاد بیرون.

دوم اینکه با سلام یه آقا ( خانم ) همه چی را برا ی خودتون تمام شده ندونید و خودتون را تو لباس عروسی ( دامادی ) نبینید - ازدواج نیاز به شناخت دقیق داره و هر لحظه امکان داره باگی پیش بیاد ( از فرمایشات خاله قزی )

سوم اینکه شما خانم ها چگونه خواستگارهایتون را رد می کنید با سرعت نور :)) ....یه آقا می تونه یه دختر را با همان سرعت رد کنه
    پس به قول مرحوم خاله قزی جنبتون را بالا ببرید و سعی کنید در مسیر درست ازدواج قدم بردارید و تا زمان عقد وابسته نشید و احساسات خودتون را کنترل کنید

در آخر :
    هر کی مهمان سفره خودش هست .....شما هم همین طور
    سفره تون را دیدید ...پس تلاش کنید سفره خوبی برای خودتون ایجاد کنید ،،،زیرا شما مهمان اون هستید و از اون میل می کنید .

موفق باشی

ویرایش توسط باغبان : شنبه 26 مرداد 98 در ساعت 15:12

5. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

الهه زیبایی ها (سه شنبه 29 مرداد 98)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    ممنون از پاسخ،اما من گفتم به فکر ازدواج نیستم !!!!
    و اینکه ایشون که بیرون نرفته که منم بدوم بیرونمن فقط نمیفهممش..همین

سلام
    به نظرم چند اشتباه داشتید ،،
    اول اینکه رابطه شما ، یه رابطه دوستی بوده و تو این رابطه ها هیچ تعهدی نیست و مسئولش خودتونید ...سریع خارج بشید .( تو تالار همدردی زیاد هست از این تاپیک ها )
    خیلی از پسرها ( دخترها ) از این رابطه ها فقط دنبال سو استفاده هستند .... برا همین میگن از این رابطه ها بیاد بیرون.

دوم اینکه با سلام یه آقا ( خانم ) همه چی را برا ی خودتون تمام شده ندونید و خودتون را تو لباس عروسی ( دامادی ) نبینید - ازدواج نیاز به شناخت دقیق داره و هر لحظه امکان داره باگی پیش بیاد ( از فرمایشات خاله قزی )

سوم اینکه شما خانم ها چگونه خواستگارهایتون را رد می کنید با سرعت نور :)) ....یه آقا می تونه یه دختر را با همان سرعت رد کنه
    پس به قول مرحوم خاله قزی جنبتون را بالا ببرید و سعی کنید در مسیر درست ازدواج قدم بردارید و تا زمان عقد وابسته نشید و احساسات خودتون را کنترل کنید

در آخر :
    هر کی مهمان سفره خودش هست .....شما هم همین طور
    سفره تون را دیدید ...پس تلاش کنید سفره خوبی برای خودتون ایجاد کنید ،،،زیرا شما مهمان اون هستید و از اون میل می کنید .

موفق باشی
    [/QUOTE]

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,805

Array

ممنون از پاسخ،اما من گفتم به فکر ازدواج نیستم !!!!
    و اینکه ایشون که بیرون نرفته که منم بدوم بیرون
    من فقط نمیفهممش..همین

..........

به نظرم تالار همدردی تا این راستا مشاوره میده،،، و اینکه مردم چطوری دل دوست دختر یا دوس پسرشون را بدست بیارند، یا دلشون را بفهمند ، مشاوره فکر نمی کنم بده
    انشا الله مدیران محترم تالار بررسی می کنند :)

ویرایش توسط باغبان : شنبه 26 مرداد 98 در ساعت 15:29

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    من واقعا منظورم این نبوده چظور دلشو بدست بیارم! عرض کردم تو یه دوره ایشون به حدی نزدیک شد که تمام برنامه های آیندشو با من تنظیم میکرد و بر نامه آیندشو با من میریخت،و منو به دوستای متاهلش معرفی میکرد.لازم به ذکره که ایشون یه خانواده سنتی داره مثلا خواهر و برادرش ازدواج فامیلی داشتن.من واقعا فکرم درگیره که ایشون که اینقدر به من نزدیک شده بود چطور یهو اینقدر تغییر کرد؟آیا رفتار من تاثیر گذار بوده؟یا کلا ایشون نقش بازی میکرده؟اونم 2 سال!حتی اگر این رابطه هم از دست بره برای زندگی آیندمم این مساله مهمه که دیگه بعدا تو روابط جدی تر پیش نیاد.

..........

به نظرم تالار همدردی تا این راستا مشاوره میده،،، و اینکه مردم چطوری دل دوست دختر یا دوس پسرشون را بدست بیارند، یا دلشون را بفهمند ، مشاوره فکر نمی کنم بده
    انشا الله مدیران محترم تالار بررسی می کنند :)
    [/quote]

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 02 [ 11:21]
    سطح
    98
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 918
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveVeteranTagger Second Class25000 Experience Points
    تشکرها
    1,379

تشکرشده 2,636 در 1,206 پست

Array
    سلام.ممنون از پاسختون.راستش من همیشه خودم رو متقاعد کردم که اخلاق من به اندازه کافی بد هست که ایشون این کارها رو کرده.اطرافیان معتقد هستن من اخلاق خوبی ندارم اما بعضی از رفتارهای ایشون....
    مورد بعد اینکه با این اتفاقاتی که تو جامعه و اطرافیانم دارم میبینم خیلی به فکر ازدواج نیستم.شاید اگه موقعیتش پیش بیاد(که اینروزا متاسفانه خیلی کم شده)بهش فکر کنم.اما تا شخص کاملا مناسب رو پیدا نکنم ترجیح میدم به ازدواج با کسی فکر نکنم و به همین روابط در چارچوب خودش کفایت کنم.

واقعا نمیدونم اخلاقای بد من مثل خشونت صبور نبودن و شکاکی باعث شده این آقا این رفتارها رو نشون بده؟
    خواهش میکنم

شما برای یک رابطه ی عاطفی موفق و ارزشمند نیاز دارید وارد چهار چوبی به نام
    ازدواج بشید و در غیر اینصورت باید پیامدهای منفی ناشی از رابطه های اشتباه رو پذیرا باشید. رابطه ی عاطفی و عشق نیازمند هویت بخشی هست و افراد در اینصورت ملزم به رعایت خواهند بود و این هویت تنها با ورود صحیح به مسئله ی ازدواج میسر خواهد شد.

شما دو مسئله جدا از هم رو بیان کردید؛

یکی اخلاق و رفتار خودتون
    دوم رابطه دوستی

برای مسئله اخلاق و رفتار بنظرم در تاپیکی جداگانه بصورت کامل شرح بدید تا بررسی کنیم.

اما درباره ی جملاتی که گفتید....

ببینید شما دختر موفقی هستید و قطعا موقعیت های ازدواج براتون پیش میاد . اگر قدری درباره خودتون و معیارهای یک ازدواج موفق تحقیق کنید میتونید از ابتدای امر یک نفر رو رد یا پذیرش کنید.
    همونطور که شاهدش هستیم شما در برقراری ارتباط با این آقا مستأصل عمل کردید و ایشان بمدت دو سال فرصت دادید که ذهن شما رو مشغول کنند. (
    آسیب )

اگر معیارهای ارزشمند و مهم داشته باشید متوجه میشید که یک شخص در برخود آغازین مناسب هست یا خیر.
    از طرفی ادامه دادن چنین روابطی نتها باعث
    تشدید بدبینی, شکاکیت و عدم صبوری شما خواهد بود بلکه در دراز مدت سبب تنوع طالبی، زیر پا گذاشتن حدود شرعی و اخلاقی، شکست عاطفی، بروز مسائل حیثیتی و ده ها مسئله ی دیگر خواهد شد.

پس لازم هست طبق پست ابتدایی من شما
    به خودآگاهی برسید و معایب خود رو اصلاح و آگاهی های خودتون رو از مسائلی چون ازدواج بالا ببرید سپس برای ازدواج از راه صحیح خودش پیش برید.

بنظر میاد این آقا قصد جدی برای ادامه ارتباط نداشته و
    خود ایشان هم دچار مشکلات فردی متعدد بودند. پس نگران این موضوع نباشید و تمرکز خودتون رو بر روی مسائل خودتون قرار بدید.

ویرایش توسط سحر بهاری : شنبه 26 مرداد 98 در ساعت 16:15

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,805

Array
    من واقعا فکرم درگیره که ایشون که اینقدر به من نزدیک شده بود چطور یهو اینقدر تغییر کرد؟
    آیا رفتار من تاثیر گذار بوده؟
    یا کلا ایشون نقش بازی میکرده؟اونم 2 سال!حتی اگر این رابطه هم از دست بره برای زندگی آیندمم این مساله مهمه که دیگه بعدا تو روابط جدی تر پیش نیاد.
    .

................

دو تا حالت داره : ( تو پست اول براتون نوشتم )

-یا داشته از شما سوء استفاده می کرده و شما تا این لحظه الحمد الله بی خبرید
    - یا یه باگی یا یه مشکلی در ازدواج با شما پیدا کرده
    از طرفی :: شما خانم ها چگونه خواستگارهایتون را رد می کنید با سرعت نور :)) ....یه آقا می تونه یه دختر را با همان سرعت رد کنه و جواب رد بهش بده (جنبتون را بیارید بالا )

رابطه دوستی ممنوع ( اگه انجام بدی مسئولش خودتی ( در واقع انجام بدیم به این چه کنم چه کنم ها می افتیم ) :)
    از طرفی : در مسیر درست ازدواج قدم بردارید و طرف را یه گزینه بدونید تا لحظه عقد،، چون امکان داره یه اختلافی و یه باگی پیش بیاد و باز به این چه کنم و یا چه نکنم ها می یافتید
    شما هم برا آینده سعی کن تو این رابطه دیگه ندری
    باشد که رستگار شویم .
    :)
    ویرایش توسط باغبان : شنبه 26 مرداد 98 در ساعت 17:08

11. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

danger (شنبه 26 مرداد 98)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 19 مهر 98 [ 21:23]
    سطح
    55
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 182
    Overall activity: 39.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 145 در 78 پست

Array
    چیشو نمیفهمید؟
    طرف گفته میخوام با تو با شم با بقیه هم باشم
    نمیخواد محدود باشه تا وقتی شما خوبی اونم باهات خوش میگذرونه
    با هر اختلافی راحت میگه خوب خودت اومدی دنبالم یا من ک گفتم شرایطمو یا که تو مشکل داری اخلاقت اینه واینه وهزار عیب وایراد
    اصلا چیز مبهمی وجود نداره این ادم هیچ تعهدی ب شما نداره شما فقط براش ی گزینه ای برای سرگرمی

13. 2 کاربر از پست مفید danger تشکرکرده اند .

الهه زیبایی ها (سه شنبه 29 مرداد 98), رنگین (چهارشنبه 30 مرداد 98)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)