به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array

ابا هدف ازدواج

سلام دوستان من بازم اومدم
    موضوع از این قرار که من خواستگارانی دارم که به دلم نمیشینن رفتارشون خیلی زنندست
    مثلا مصخره میکنند منو همین الان
    پی امممو جواب نمیدن
    گوشیشونو جواب نمیدن
    روی صحبت من گوشی رو میبندن
    یا کلا سه کلمه حرف میزنند اونم در تلگرام
    یا جلو من قربون صدقه خانم های دیگه میرن
    کلا همش تحقیر بوده

نیمدونم فقط با من اینجور هستند یا کلا ادم های خودشیفته ای هستند

راستش من هیچ کدومو به دلم نشستند
    ولی دوست دارم ازدواج کنم با یک ادم ارام من مصخره نکنه خود منو دوست داشته باشه با من صحت کنه دلش برای حرف زدن با من تنگ بشه

میخواستم ببینم ایا من کمال گرام
    ایا دیگران حق دارن عقاید منو مصخره کنند مخصوصا همسرم

با خودم میگم اینا که از اول اینطورن بعدش چه اتفاقی میخواد پیش بیاد
    کلا انسانم ارزوست ولی پیداش نکردم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 20 تیر 98 [ 23:45]
    سطح
    37
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 258 در 107 پست

Array
    این خواستگارها به چه صورت با تو آشنا میشن؟آیا رسمی و از طریق معرف هستن یا اینکه در فضای مجازی باهاشون آشنا میشی؟

در تاپیکهای قبلت صحبت از خواستگارهای ناجور و دزد و متاهل و حتی قاتل!!... داشتی، به نظر خودت اینها در تو چه می بینند که به خودشون جرات میدن و از تو خواستگاری میکنند؟ سو برداشت نکن، مثلا شاید محیط کارت مناسب نیست یا شاید در رفتارهای تو متوجه میشن که ازدواج کردن برات مهمه.

اینها اصلا حتی ذره ای ارزش ندارن که تو بهشون فکر کنی و قطعا این حق توست که در رابطه احترام دو طرفه برقرار باشه.

خادم جان به نظر میاد که یه جای کار میلنگه و بالاخره یه عامل بیرونی وجود داره که هر بی سر و پایی به خودش جرات خواستگاری و بعد هم اجازه این کارهای بی ادبانه رو میده.
    ویرایش توسط خندون : شنبه 10 آذر 97 در ساعت 15:11

3. کاربر روبرو از پست مفید خندون تشکرکرده است .

Pooh (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 98 [ 12:00]
    سطح
    48
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    سلام

من اصولا خودم رو در حد راهنمایی کردن نمیبینم و تابحال نشده اینکارو انجام بدم ولی دوست داشتم
    تو تایپیک شما شرکت کنم،

یادمه اوایل نامزدی یکی دوبار همسرم بشوخی به من گفت لاغر مردنیه من و شوخی های این مدلی!!
    و خب شوخی یا جدی من خیلی خیلی خیلی ناراحت شدم و عکس العمل نشون دادم نه با دادوبیداد اما باهاش صحبت کردم
    و گفتم شوخی یا جدی نباید هم رو مسخره کنیم خیلی ناراحت شد که ناراحتم کرده و قول داد ازین جور حرفها دیگه نزنه
    یا مثلا شده بود علایقم رو گاهی مسخره کنه مثلا یبار گفت چه کتاب مسخره ای میخونی...

ازین قبیل که خیلی باهاش صحبت کردم که نباید علایق هم رو مسخره کنیم و یا همدیگرو که قسم خورد قصدش شوخی بوده خب منم متوجه شدم فکر میکرده همونطور که با دوستهای پسرش رفتار میکنه و اونا میخندن می خواسته با من هم
    شوخی کنه ولی خب با واکنش من مواجه شد و دیگه ازین قبیل شوخی ها ازش ندیدم و بعدش
    فقط تعریف و تمجید بود که ازم میکرد البته منم همین کارو انجام دادم براش و براش توضیح دادم که باید نقاط قوت هم رو
    برای خودمون بزرگ کنیم و بهم کمک کنیم نقاط ضعفمون از بین بره

خب نتیجه اینکه ممکنه اون شخصی که شما باهاش قصد ازدواج داری بلد نباشه چطوری بایه خانوم شوخی کنه
    و ازین راه می خواد شمارو بخندونه اینجا شما وظیفه داری عکس العمل نشون بدی ، نقش قربانی رو بازی نکن
    و بهش حرفهات رو بگو ببین نظرش چیه ؟
    اگر جبهه گرفت که خب معلومه اهل مذاکره و تغییر نیست ولی اگر فهمید کارش اشتباه بوده خیلی خوبه...

و اما درمورد ادمهایی که ازت خواستگاری میکنن
    بنظر من نوع رفتار ما باعث میشه چه آدمهایی رو به خودمون جذب کنیم

خودم رو برات مثال میزنم من همیشه ادم ساده و خنده رویی بودم و معمولا لباس پوشیدنم به نوعی هنری بود و همیشه ادمهای ساده پسند بهم جذب میشدن ادمهای هنر دوست،
    آدمهایی با روحیه خوب و البته اروم چون پسرهای اروم معمولا جذب دخترهایی با روحیه شادو پرانرژی میشن

این یک مثال بود

یا مثلا دوستی دارم که تو اجتماع بسیار رفتارش خشنه و به نوعی پسرونست خب همیشه پسرهایی بهش جذب میشدن که دختر خشن دوست دارن و از خانومهای لوس بیزارن و....

5. کاربر روبرو از پست مفید سمیراه تشکرکرده است .

محیان (یکشنبه 11 آذر 97)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 اردیبهشت 01 [ 00:01]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,893

تشکرشده 3,095 در 1,314 پست

Array
    سلام.
    خادم الرضا جان، چه مدت از خواستگاری و آشناییتون میگذره که شما شروع به پیام دادن و زنگ زدن میکنید؟؟؟

من نمیدونم آشنایی هاتون باهاشون در چه مرحله ای بوده که شما تماس میگیرید باهاشون. و آیا این رفتارشون وقتی هست که شما پیشقدم در زنگ زدن و پیام هستید یا وقتی خودشونم زنگ میزنن چنین رفتاری میکنن؟ اما به طور کلی پیشقدم بودن دختر در زنگ زدن و پیام دادن، اون هم در مراحل اولیه ی آشنایی اصلا چیز خوبی نیست. چون نشونه ای میشه از ضعف و احساساتی و غیرمنطقی بودن دختر و غیر منطقی بودنش و راحت در دسترس بودنشه. و این میشه که اونها هم به خودشون اجازه این رفتار رو میدن و کلا میزنه زیر دلشون.

برای خودت احترام قایل باش. پس فردا هم تا که ازدواج کردی، حتی تا یه مدت بعد از عقد هم پیشقدم نباش و مثل گوهری باش که به دست اوردنت یکم سخت باشه. حتی بهت زنگ هم که زد، زود جواب نده، بذار چند تا زنگ بخوره بعد جواب بده ولی با احترام و خوشرویی(بعد از عقد رو میگما).

یه سوال، آیا یهو پاپیچ یه چیزی میشی و بهشون گیر میدی و هی پشت سر هم پیام میدی که جواب نمیدن یا گوشی رو روت قطع میکنن؟

مثلا یه پیام دادی. نیم ساعت گذشت و جواب نداد. چی کار میکنی؟ پشت سرش باز یه پیام دیگه میدی که میشه جواب بدی و چرا جواب نمیدی؟ خودخوری میکنی که چرا جواب نداد؟

عکس العملت در مقابل این رفتارشون چیه؟ مثلا روت گوشی رو قطع که کرد، چی کار کردی؟ آیا پشتش پیام دادی که چرا قطع میکنی؟ دوباره زنگ زدی؟

خب اگر، تکرار میکنم، "اگر" چنین رفتار و خودخوریهایی داری، اشکال کارت همین جاست.

هر چند هیچ چیزی رفتار اشتباه اونها رو توجیه نمیکنه.

نه با رفتارت به خودت بی احترامی کن نه بذار کسی بهت بی احترامی کنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 آذر 97 [ 11:46]
    سطح
    31
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 100
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    88

تشکرشده 115 در 65 پست

Array
    عزیزم شما اول باید مواردی رو رعایت کنی که خواستگار مطابق معیارهاتون سر راهتون قرار بگیره و چون مواردی همچون مسخره کردن ربطی به ایده آل گرایی نداره و این خواسته هر آدمی است
    من برخی از این موارد براتون توضیح میدم
    اولین قدم توکل به ذات بی پایان خداوند مهربان است

برخورد مناسب
    یکی از مهمترین مسایلی که می تواند به جذب خواستگار برای دخترها کمک کند، اخلاق نیکو و پسندیده خود و خانواده شان است. هر اندازه دختر و خانواده اش خوش اخلاق تر باشند و کمتر عصبانی بشوند و بداخلاقی کنند، بر تعداد خواستگاران دختر افزوده می شود. سعی کنید با اطرافیان، همسایگان و آشنایان با روی باز و گشوده برخورد نمایید تا دیگران هم بتوانند راحت تر با شما صحبت کنند

طرز پوشش
    نوع لباسی که هر
    فرد می پوشد نشان دهنده نوع اعتقادات و مذهب و شخصیت فرد است. سعی کنید نوع پوشش خود را متناسب با طرز عقایدتان انتخاب نمایید. بر عکس خیلی از دخترها فکر می کنند، هر چه لباس های متفاوت تر از جامعه بپوشند بیشتر جذاب می شوند، پسران معمولا بیشتر دخترهایی را که به صورت شکیل و متناسب با عرف لباس می پوشند، می پسندند. سعی کنید پوششی را برای خود انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت واقعی شما باشد

شرکت در مجالس و انجمن ها
    دخترها سعی کنند که در مجالس و محافل زنانه بیشتر شرکت کنند تا توسط افراد بیشتری دیده شوند. همچنین متناسب با شغل و رشته دانشگاهی خودتان، عضو انجمن های مختلف شده و در آنها مشارکت نمایید. مثلا اگر داشنجوی رشته ادبیات هستید می توانید در انجمن شعر عضو شوید . هر چه در مکان های مختلف حضور داشته باشید احتمال بیشتری برای آمدن خواستگار وجود دارد.

حل روابط گذشته زندگی تان
    اگر یکبار دچار شکست عاطفی شده اید، سعی کنید از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید و آن موضوع را برای خود حل کنید. تا زمانی که درگیر ارتباطات قبلی خود هستید، نمی توانید افراد جدید را به خود علاقمند کنید.

خوب فکر کنید
    اگر گزینه مناسبی به شما معرفی شد، سعی کنید خوب به آن فکر کنید. خیلی مواقع دختر و خانواده اش، با دیدن یک ویژگی منفی جواب رد به پسر می دهند، در صورتی که اگر کمی تامل کرده و زود هنگام پاسخ منفی ندهیم، می توانیم انتخاب بهتری را داشته باشیم.

افراط در ایده آل گرایی
    دخترهایی که ایرادهای زیاد از خواستگارانشان می گیرند و ملاک های کمال گرایانه دارند، از خواستگاران کمتری برخوردار هستند. پس سعی کنید که معیارهایتان را برای انتخاب همسر متعادل نمایید

شما این موارد رعایت کن و فکر مثبت داشته باش خود به خود فردی مطابق به خواسته هاتون جلو راهتون قرار میگیره و انشالاه مشکل اصلی شما حل میشه
    قرار نیست شما خودتونو با اون آدمها که مشکل شخصیتی دارند منطبق بدین بلکه باید کاری کنید که افرادی با معیارهای خودتون جلو راهتون قرار بگیرند

درگوشی
    : یکم سرسنگین رفتار کنید ، هر چقدر تو در رابطه پیشروی کنی مرد جماعت ازت دور میشه چون خاصیت مرد اینکه برا چیزی بجنگه و چیزی که راحت بدست بیاد براش جذابیتی نداره
    موفق باشی
    ویرایش توسط عسل28 : سه شنبه 13 آذر 97 در ساعت 10:35

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    269

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    میدونید ما با 1400 سال پیش خیلی متفاوت شدیم
    وقتی زرافه بعد از چند سال تبدیل به این میشه
    چقدر از موجودات منقرض شدن چقدر علم پیشرفت کرده
    من الان فقط برای درک شدن ازدواج میکنم
    برای اینکه بتونیم چهار کلمه با هم صحبت کنیم
    حرف شدن نشان دهنده تفاهم اینکه ادمها بتونن باهم حرف بزنن با هم بیشتر تفاهم دارن و همدیگه رو بهتر درک میکنند حتی اون درونگراش
    اصلا نا خود اگاه باهاش صحیت میکنند چون ادم عاشق درک شدن
    مثلا نگاه کنید این زن شوهر هایی که با هم صحبت میکنند بسیار به هم نزدیک هستند برای هم میمیرن
    صحبت نکردن یه زنگ خطر برای من از نظر من یعنی نبود تفاهم یعنی نبود ارامش در زندگی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    سلام
    ببین عزیزم اونچه شما دوست دارید و انچه الان موجود هست و واقعیت زمین تا اسمون تفاوته
    ابتدا شما باید این رابپذیرید و خودتون را از این نوع اشنایی ها و ارتباط ها کاملا دور کنید
    خیلی خوبه که شما می خواید ازدواج کنید برای ارامش و درک شدن ولیکن اگر این اتفاق نیفته می تونید تنها زندگی کنید؟
    شما خودتون انقدر مستاصل و ناچار می بینید که هر نوع برخوردی میپذیرید تا شاید به ازدواج ختم شه این راه هم جز شکست دوباره نتیجه ای نداره
    به نظرم یمدت فکر اشنایی بذارید کنار .روی خودتون کار کنید .
    ببینید فکر میکنم برای خیلی از دخترها این اتفاق افتاده باشه چون الان جامعه ما بین سنت و مدرنیته و خب اقایون دو تا مزیت جامعه سنتی و مدرن کنار هم دارن اما ما خانم ها داریم اسیب های این مزیت ها میبینیم چون امکانات بهره مندی از ازادی های اینچنینی برامون کمه و وارد روابط ازاد نمیشیم
    اما اقایون مایل زیادی به دوستی و روابط موقت دارن
    هیچوقت هم برخورد دیگران به شخصیت خودتون وصل نکنید فقط ارتباطتون با اون فرد قطع کنید
    ببینید شما میگید اون زوج هایی که باهم حرف میزنن و صمیمیت دارن موفق ترن .بله درسته ولی هر رابطه ای پله پله پیش میره ونیاز به صبر داره اون صمیمیته هم اگر بخواین زود پیش بیاد زودم از دست میره

به نظرم بالکل از فکر ازدواج و اشنایی حداقل برای شیش ماه بیاید بیرون و خودتون توانمند کنید تا افراد بهتری جذب خودتون کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 دی 97 [ 18:42]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    سلام. ببخشید شما همون کاربر امید هستید؟ من تا الا فکر میکردم آقا هستید همه هم آقا خطابتون میکردن!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)