به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 خرداد 01 [ 15:58]
    سطح
    55
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 179
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 73 در 45 پست

Array

Icon17 عصباني شدن و بددهني شوهرم به خاطر دخترم

سلام.مشكلي براي من پيش آمده از دوستان بسيار عزيزم تقاضا دارم منو راهنمايي كنند قبلا پست زدم ولي خلاصه خودم رو معرفي ميكنم 38 سالم هست فوق ليسانس و شاغل 13 سال هست ازدواج كرده ام دو تا دختر 4 و 6 ساله دارم.شوهرم 42 ساله فوق ليسانس و شاغل.و اما ماجرا : پريروز صبح من كاري داشتم بيرون بودم حدود ساعت 9 صبح رسيدم خونه شوهرم وبچه ها صبحانه رو شروع كرده بودند دختر بزرگم اومد استقبالم در رو باز كرد . نگو دختر كوچيكم پشت در طبق عادتش قايم شده دستش رو گذاشته بود لاي در مي گفت نميدونستم كه . منم در رو كه مي بستم بيام تو درش موند لاي در.يكدفعه شوهرم دويد اومد بچه رو بغل كرد (از من گرفت) و با عصبانيت تمام با دستش محكم زد به بازوي من و هر چي از دهنش در مي اومد به من گفت و تا من ميومدم مي گفتم من ندونستم مي گفت خفه شو. البته چون صبحش كه من ميرفتم آزمايشگاه دختر كوچيكم بيدار شده بود منم در رو قفل نكرده بودم اينم رفته بود روي پله ها نشسته بود و شوهرم مدام ميگفت تو سر به هوا هستي و فكرت يك جاي ديگه هست و توجه نميكني در حاليكه كه من خودم خلاف اين موارد رو فكر مي كنم و هميشه تك و تنها هم كار خونه و هم كار بيرون رو انجام ميدم و شوهرم نه تنها هيچوقت تشكري نكرده بلكه هميشه اشتباهات منو پر رنگ تر كرده و با لحن بد تذكر ميده. خلاصه من فكر ميكنم خيلي زيادتر از اونچه بايد عصباني ميشه سر يك موضوعي ولي خودش ميگه كه نه فقط تو مقصري من تقصيري ندارم.اين رفتارها باعث شده من خيلي افسرده و غمگين باشم و هيچ چيزي منو شاد و خوشحال نميكنه و حوصله هيچ چيزي رو ندارم.اينو بگم كه توي ماجراي پريروز قبلش اصلا مشكلي بينمون نبود.البته همون روز باز همون جملش رو گفت كه :"راحت نشسته بوديم زندگي مي كرديم نميدونم كي اينو انداخت روي سر من؟!! " كه من آماده شدم از خونه برم بيرون و گفتم و خيلي راحت جواب داد به جهنم برو و چون بچه ها ناراحت شدن مجبور شدم اونها رو هم ببرم الان دو روزه كه حرفي باهاش نزدم و البته ديشب به خاطر بچه ها برگشتم خونه ولي باز قهريم از شما راهنمايي ميخواستم خواهش مي كنم به من بگين نظر شما راجع به رفتار شوهرم و عكس العمل من چي هست؟خيلي به من لطف خواهين كرد.متشكرم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 09 مرداد 95 [ 14:09]
    سطح
    48
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    502

تشکرشده 446 در 203 پست

Array
    سلام عزیزم. مشخصه بین شما و شوهرتون یه سری مشکلات ریشه ای وجود داره که تا به حال نه تنها جل نشده بلکه به مرور داره بدتر میشه..

عزیزم در درجه اول باید به رابطه خودت وشوهرت خوب تمرکز کنی.. من فکر میکنم مشکل شما چیزهای دیگه ای هم هشت و همه اینها باعث شده شوهر شما اونها را با رفتارهای پرخاشگرانه و منفی از خودش بروز بده..

در مورد اخلاق و برخورد خودت با شوهرت بیشتر برامون توضیح بده.. چقدر به شوهرت به عنوان همسرت و تکیه گاهت احترام و ارزش قائلی؟؟ اصلا یه سوال ساده: تا حالا از شوهرت تشکر کردی؟ برای تقویت رابطه خودت وشوهرت چه کارهایی تا الان انجام دادی؟

من تو این موارد به بچه ها پیشنهاد میکنم حتما فایل اقتدار مردان از دکتر حبشی رو دانلود کنن و گوش بدن.. خود من خیلی جواب گرفتم بعد از گوش دادن به حرفهای ایشون..

یک بخشی از صحبتهای دکتر حبشی این هست که هیچوفت و تحت هیچ شرایطی با حالت قهر از شوهر خانه را ترک نکنید.. اصلا دکتر حبشی با قهر کاملااا مخالفه.. پس تو این شرایط حتی اگه میخوای خونه رو ترک کنی بهتره به شوهرت بگی مثلااا رفتم کمی هوا بخورم .. یا اینکه زود برمیگزدم.. وبعد از یکی دو ساعت برمیگردی خونه...

من مطمئنم انه تنها قتدار شوهرت رو نتونستی تو این چند سال زندگی مشترکتون حفظ کنی بلکه اونو در هم شکستی.. شوهرت با رفتارهای خشن و عصبی میخواد اون مرد بودنشو به تو ثابت کنه.. میدونی چرا؟ چون تو خودت با رفتارها و حرفهات و قهر کردن هات مردانگی اونو زیر سوال بردی...

من نمیگم شوهرت مقصر نیست ولی بیشترش به رفتارهای خودت برمیگرده .. پس باید تماما تلاشتو بکنی تا اشتباهات گذشتتو جبران کنی...

حفظ احترام زوجین به همدیگه از مهم ترین عواملی هست که باعث عدم اینجاد رفتارهای منفی بین اونها میشه..

پس الان که باهاش قهری یه بهونه ای بیار و باهاش حرف بزن... اول از همه کاری کن که اون برای اینکه بیاد سمتت راغب بشه.. کاری کن بفهمه که اگه بیاد سمتت عصبانی نمیشی.. مثلا بهش بگو اگه میتونی تو راه اومدن جند تا نون بخر و از این جرفها.. منتظر کوچک ترین رفتار اون باش که بیاد سمتت .. وقتی اومد لبخند بزن و بهش بگو در مورد اون روز من متاسفم... من اون روز یه کمی عجله داشتم ولی حق با توئه.. باید بیشتر حواسمو جمع کنم...

مطمئن باش بعد از این حرف تو شوهرت ارت معذرت خواهی میکنه به خاطر رفتارش و حتی اگر معذرت خواهی هم نکرد کاری میکنه که حداقل تو رو خوشحال کنه...
    ا
    صلااااااااااااا به هیچ عنوان رفتارهای بدشو بهش یاداوری نکن... اصلا بهش نگو تو بدی.. تو عصبی هستی و از این حرفهاااا...

اتفاقااا برعکس همیشه سعی کن ازش تعریف کنی... حس اقتدارشو حفظ کنی . به شوهرت تااااااااااا میتونی بها بدی...

شوهرت فقط و فقط با این رفتارهاش دنبال اینه که از طرف تو "تایید" بشه .. همین... و اگر به این خواسته اش نرسه عصبانی میشه ودادو بیداد میکنه...

بازم میگم حتما فابل اقتدار مردان از دکتر حبشی را همین الان دانلود کن.... همین الاااااااااان

3. کاربر روبرو از پست مفید نارجیس تشکرکرده است .

ستاره زیبا (شنبه 31 مرداد 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)