به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

Threaded View

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 22 تیر 98 [ 17:03]
    سطح
    40
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 49
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    153

تشکرشده 113 در 27 پست

Array

هول شدن و عدم برقراری ارتباط مناسب در اجتماع و نگرانی از دست دادن فرصت ها

سلام بر همه دوستان عزیز
    یک مسئله ای ذهن منو به شدت درگیر کرده و ازتون خواهش میکنم اگر روش هایی برای حل مشکلم یاد دارید در اختیارم بزارید
    به تازگی یه شرکت بزرگی مشغول کاراموزی هستم.خب من به این مسئله به چشم یه فرصت نگاه میکنم که میتونه تغییرات خوبی در زندگی آیندم بزاره.ولی مشکلات و نواقصی دارم که جلوی این اتفاق رو میگیره و مصرّ هستم زودتر برطرفشون کنم.
    گاهی اوقات و مخصوصا با بعضی از افراد وقتی روبرو میشم در ارتباط باهاشون خیلی مشکل دارم مخصوصا اگه این ارتباط فقط کاری نباشه و کمی شخصی تر باشه و فرد مقابلم آدم برون گرا و سرزبون داری باشه.تو قسمتی که مشغول به کارم یه دخترخانم مسئول آموزش من هستن فعلا.ایشون خیلی شیطون و بازیگوش و پر حرف هستن.وقتی از من در مورد مسائل مختلف سوال میپرسه من قفل میکنم!!!بعضی جاها به لکنت میوفتم!کلماتو رسا بیان نمیکنم.و غیر ارادی هست!چون همش تلاش میکنم خودمو جمع و جور کنم ولی زیاد موفق نمیشم.اطلاعاتم رو نمیتونم بیان کنم.
    خب وقتی خودم رو از بیرون نگاه میکنم اینطور به نظر میام که انگار دختری هستم هیچی بارش نیس.بزرو حرف میزنه.گیج میزنه متاسفانه!
    خب تا وقتی که وارد بعضی محیط ها و برخورد با بعضی افراد نشدم متوجه این عیب خودم نمیشم
    ولی وقتی در موقعیتش قرار میگیرم میبینم خیلی نیاز به تلاش دارم که غیر عادی به نظر نرسم.
    من اگر بتونم توانایی خودم رو نشون بدم تو این محیط هم ممکنه برای کار منو مناسب بدونن و هم اینکه برای ازدواجم موقعیت های خوبی فراهم شه.
    اتفاقا دیروز این خانوم سوالای خارج از کار میپرسید و یک جورایی اطلاعات عمومی.با اینکه قبلا در مورد اون موضوعات مطالب زیادی خونده بودم ولی وقتی پرسید ،ذهنم قفل شد.به تته پته افتادم!این خیلیییییییییی بده برام خیلیییییینه فقط تو محیط کار بلکه به طور کلی در اجتماع برام دردسر شده
    مخصوصا اینکه قراره یکی دو هفته بعد وارد یه بخشی بشم که همه پرسنلش آقا هستن!با این دختر خانم وقتی ارتباط کلامی خوبی نتونم برقرار کنم ،در محیط پر از مرد قراره چی بشم؟!؟

و این مشکلم فکر میکنم یکی از علت هاشم این هست که در یک لحظه کوتاه نمیتونم اطلاعات مغزم رو جمع و جور کنم و یه جمع بندی ارائه بدم!و این مسئله شدت بخشیده به مشکلم.

تجربه مشابه یا روشی برای حل این مسئله دارید؟؟
    خب خیلی ها میگن جلوی آینده و تو خونه تمرین کن.خب من این موقعیت تو خونه فراهم نیمشه برام.همیشه همه هستن و صدامو میشنون.خجالت میکشم برم جلو آینده تمرین کنم.
    به نظرم راه کاری های موثر تر و البته کمیاب تری هم هستن که بشه حل کرد مشکلمو ولی من بلد نیستم.منظورمو تونستن برسونم؟؟
    یادمه تو یه برنامه ای یکی از دوبلورای موفق رو آورده بودن که میگفت مشکل صدا داشته در کودکی و با روشی حلش کرد.حتما برای من هم روش های موثری هست ولی چیزی پیدا نکردم تا به الان.
    و چیزایی که تو اکثر سایتا نوشته کارامد نبوده.

2. کاربر روبرو از پست مفید گلاب تشکرکرده است .

فدایی یار (پنجشنبه 08 مرداد 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)