به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 52
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    منظورم ازینکه دوستام چادری بودن به امار نبود به اینکه خودم اینجوری دوست انتخاب میکنم
    عنوان تایپیک و چکار دارید؟من قبلا یه تایپیک بحثی باز کردم بستنش خواستم اینجوری بحث اون تایپیک ادامه پیدا کنه
    شماهم اگه تو اکیپ دخترا بودید مثل من فکر میکردید اصن میخوایید بگید مغرورم ، هرچی اسمشو بزارید هنوزم میگم به اونایی که ازچادر بر رسیدن به اهدافشون استفاده میکنن انگ میزنم چون خودم صاف و سادهم حالا هرکی یه ریگی زیر پاش باشه تولاک دفاعی میره خودشوتابلو میکنه هرکیم مثل من فکر کنه یا تظرنمیده یا موافقه .
    من ساکن تهرانم و از هر قشریم ادم دیدم
    خب وقتی میگید لاغریو چاقی معلوم شه ینی اندام دیگه !
    اصن من عذر میخوام به دیگران توهین کردم خوبه؟امیدوارم یه دختر ازوناکه توفکرتونه نصیبتون شه ولی قبلش حتما ببرید گواهی سلامتشو بگیرید خخخخ نمیدونم چرا حرص دخترای دیگرومیخورید اونا خودشون میان دفاع میکنن درضمن من به کسی توهین نکردم همانطورکه گفتم دوستای صمیمی چادرین اما واقعا پاک و بی الایش بخاطر اینکه ازنگاه نامحرم ب دور بشن چادر سر کردن نه اینکه چادر سر کنی ازون ورم کارای دیگرو کنی
    چادر حرمت داره ارزش داره

2. کاربر روبرو از پست مفید zzzz تشکرکرده است .

باغبان (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    منظور اقای مهدی این نبود که چادری بپوش که اندامت معلوم باشه منظورشون این بود چادرهای عربی واین استین دارا ادم رو چاق وبد هیکل نشون میده ولی چادرهای سنتی زیبایی بیشتری به ادم میدن چون ادم بلندوباریک نشون میدن وبه نظرم اشکالی نداره که ادم بتونه با چادر هم جذاب باشه منم دیدم چادری هایی رو که شال صورتی جیغ میندازن با شلوار صورتی چادشون بزور تا زیر زانوش بود زیر چادرکلیپس زده بود تا موهاشو بکشه وچشماش کشیده بشه ارایش هم که دیگه داشته این اشتباهه اما کسیم که بخواد حتما چادرهای زخیم مقنعه مشکی وکامل جلو بدون هیچ ارایشی با مانتوهای سنگین وگشاد ومدام سر پایبن و...اینا هیچکدوم نشونه خوب بودن نیست دختر خاله ی منم چادری وحسابی با حیاست اما هر چیزی حدی داره یه روسری یا شال رنگی ملایم ولی با حجاب میزاره روشم چادر با مانتو های رنگی ولی رنگای ملایم ساق دستش با روسری هاش ست میکنه یه رژ صورتی خیلی کم میزنه و خیلیم عالیه توی دین اومده لباس روشن بپوشید هر چیزی یه زمان خاصی داره الان تعداد ادم ها زیاد شده پس تنوع انتخاب ها بیشتر شده اینکه از بین این پسرا کسی شمارو نپسندیده نمیشه این نتیجه رو گرفت که پسرا مشکل دارن وهمچی خرابه وشما درستین باید یه تعادلی باشه بین شما ونظرات پسرا در ثانی بله الان مردایی داریم که زنشون با حجاب ومقید و میخوان ازش جداشن چون مثلا زنه حاضر نشده با فامیلای شوهر دست بده و...اره عزیزم هرزنی دمبال غیرت شوهرشه ومن قبول دارم مرداهم بد شدن اما فکرکنم شما اگه زمان قبل تر هم بودین تقریبا این مشکل وجود داشت وهمچنین قبول دارم که واقعا ازدواج یه شانسه وشدیدا هم قبول دارم مثل همون تاپیکی
    که میگی واقعا دنیا بی عدالتیه واون پسر هم حیف شده اما دلیلی نداره با کینه وبدی بهش نگاه کنی واصلا دلیل نمیشخ اون ازشما بدتر باشه
    ببین عزیزم من اصلا دلیل ایجاد کردن تاپیک نمیفهمم خواستی بین بدحجاب وبی حجاب وبا حجاب وبا حیا وبی حیا اینا بحث کنیم؟یا بفهمیم همه ی پسرا چه زنی دوست دارن؟چون میدونیم هر پسری سلایقش متفاوته وخانوادش متفاوته
    یا خواستی از بقیه تایید بگیری من فکر میکنم شما به دنبال تایید توی این تاپیک میگردی وبا هر نظر مخالفدعوا میکنی وسعی در توجیهش داری دیدی که همه پاکیت رو درست دونستن اما رفتارات وطرز پوششت واین همه تاکید رو درست ندونستن وموافق یا مخالف گفتن بهتره ظاهرت زیباتر کنی وزیبایی واراستگی خیلی تفاوت با بیحابی داره ولی هر جلب توجه کردنی منظورش بی حیایی نیست اگه بتونی تو جامعه زیبا ودلنواز باشی و سنگین وموقر باشی برنده ای وکسی که بتونه با حجاب وسنگینی نگاه
    هارو جذب کنه اصلا مشکلی نداره کسی که بدحجابه نگاهای هوس الود به خودش جذب میکنه وخودشو پایین میکشه اما کسی با حجاب زیباست نگاه های هوس الود وفاسد رو جذب نمیکنه بلکه مثل یه شی درخشان وگران قیمت نشون داده میشه وکسی که نگاهش میکنه توی ذهنش این میاد برای ازدواج سمتش بره چون اگه برای دوستی بره خودشو حقیر کرده وبه نظرم این هیچ منافاتی با حیا نداره بلکه بیشتر جلوه گر حیا وعفته اولا شما خودتون نمیتونید راجب زیبایی سیرتتون نظر بدید چون معیارهای زیبایی چه درونی وچه بیرونی متفاوته اما هرچقدرم درون یه انسان زیبا باشه وقتی حتی اون شخص دیده نشه کسی چطور به درونش پی ببره ظاهر هرکس ویترین باطنشه ونمیشه گفت کسایی که با حجابن نباید ویترین داشته باشن شما یه تیکه طلارو بندازی یه گوشه یه پارچه هم روش بندازی تا یه طلارو تمیز کنی توی سینی زیبا توی چشم بزاری کدوم بیشتر توجه جلب میکنه کدوم بیشتر طرفدار داره با اینکه ارزششون یکیه شما میخوای جلب توجه نکنی وبعد بخاطر باطنت مرکز توجه باشی وفقط به دنبال تاییدی تایید ازهمه حتی خدا همه بهت بگن وای چه دختر خوبی حیف که من تورو ندارم وای تو عالی ای وای چقدر پاک ودرستی وراه وروشت عالیه تو پاکی با حیایی و... وخداهم بگه افرین بنده خوبم حالا که اینطوری همه چیز بهت میدم حال اینکه میبینی جواب نداده همه رو قدر نشناس میدونی کور میدونی چون زیباییت نمیبینن وقدر یه دختر پاک ودرست وفادار رو نمیدونن اما شما اصلا دیده نمیشی درسته تو جلوی هزار نفر کنفرانس میدی اما فکرنکنم اونجاانتخاب بشی چون همه تورو بخاطر علمت میبینن وکسی معیارش برای زن گرفتن علم زیاد نیست وتحصیلات کمتر در درجه اول قرار میگیره اونجا تو مثل یه همکاری براشون پس جاهای دیگه جاهایی که واقعا برای انتخاب کردن وانتخاب شدنه باید خودتو نشون بدی مثل مهمونیا ودر اخر اینکه کسایی که شرایط تورو دارن وهمدردی با اونا یا تکرار شرایط خودتو وخانوادت ویا سعی در تخریب بقیه واینکه چرااونا شوهر کردن بهت کمک نمیکنه اگه دنبال حل مشکلتی به همه توصیه ها دقت کن اگر هم برای اثبات عقایدت اومدی بگو تا مشخص بشه تاپیک جنبه بحث داره هرچند بحث بیهوده ای

4. کاربر روبرو از پست مفید دختر جوان تشکرکرده است .

mehdi_7 (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

فکر کنم توی یکی دیگه از تاپیکهاتون هم بهتون گفتم اگه برید روانشناس و دنبال درمان جدی باشید خیلی خوبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط zzzz نمایش پست ها
    فقط میخواستم بگم خدا برام کاری تو این دنیا نکرد هرکار کردم خودم تلاش کردم حتی مادرم گاهی واس بدبختیم دعا میکرد چون بیماری روانی داره .
    نقل قول نوشته اصلی توسط zzzz نمایش پست ها
    متاسفانه ما بافامیلای پدرو مادریم کلا کات هستیم .بابای من فقط خودشو قبول داره مثا پدرای دیگه نیسکه بفکرجهیزیه باشه ویابخواد دامادشوتحمل کنه ما میگه بزارید من بمیرم هرکاردوس دارید بریدبکنید بعداز مرگم حتی نمیذاره داداش ازدواج کنه خواستگاری نمیره براش داداشم27سالشه استخدام دولتیه ارشده اما دقیقا همین حسو به اونم داره میگه دختره بدبختت میکنه من نمیتونم بهش حرف بزنم اصلاحرف کسیوقبول نمیکنه چه برازدواج چه کارای دیگه
    اگه همونطور که خودت گفتی پدر و مادرت بیماری روانی دارند ( مثالهایی که از پدرت زدی ورژن دیگه ای از افکار خودته. همون مشکلات را خودت هم داری)

یا به خاطر زندگی در محیط ناسالم و خانواده ناسالم
    یا به خاطر ژن
    یا بخاطر هر دو عامل
    مشکل داری و باید بری دنبال درمان.

اگر بتونی
    1- دست از سر جامعه و نمونه هایی که مثال می زنی و مقایسه هات برداری
    2- دست از سر اون خدایی که تو ذهنت ساختی و به خاطرش خیلی کارها کردی و نکردی، برداری
    3- ارزشهای زندگیت را مشخص کنی و به خاطر خودت، فقط خودت، اون ارزشها را رعایت کنی
    یه کم آروم تر می شی.

شما لخت بری بیرون، یا با پوشیه، هیچ فرقی به حال خدا نمی کنه.
    هفت هشت میلیارد آدم با زندگیهای جورواجور تو این دنیا هست، یه سره نشین مقایسه کن فلانی فلان کار را کرد من نکردم پس چرا خدا سوسکش نمی کنه
    دست از سر مردم، مقایسه، خدا و .... بردار.

البته اینا با گفتن درست نمی شه. باید یه روانشناس خوب پیدا کنی کمکت کنه.
    ایرادهات اساسیه.

اینجا هم بحث کردن در مورد حجاب و بی حجابی تو جامعه، تو را به جایی نمی رسونه.

معیار و ارزش مشخصی تو زندگیت نداری. درس خوندنت، حجاب و بی حجابیت، دوست پسر داشتن یا نداشتنت ... همه واسه دیگرانه.
    (این دیگران شامل خدایی که اینقدر ازش طلبکاری هم می شه)
    هر وقت به اون مرحله ای رسیدی که کاری را برای آرامش خودت انجام دادی یا ندادی، دیگه اینقدر سرگردون و بلاتکلیف نیستی.

نمی گم حجاب داشتن یا نداشتن ارزشه. هر کس باید و نبایدهای خودش را داره.
    ولی می گم باید نبایدهات را خودت مشخص کن. نه چون دختر فلانی آرایش کرده و شوهر کرده، پس منم برم آرایش کنم !!!!!!!!!!

نتیجه گیریهات اشتباهه.
    شما لخت هم که بگردی، با این اخلاق و رفتار، کسی بیشتر از یه هفته کنارت دوام نمی آره. چادر پیچ هم باشی همونطور.

روی شخصیتت کار کن. عزت نفست.

هیچ گاه به خاطر هیچ کس
    دست از ارزشهایت نکش
    چون زمانی که از تو دست بکشد
    تو می مانی و یک من بی ارزش !
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : سه شنبه 12 خرداد 94 در ساعت 16:00

6. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

abi.bikaran (سه شنبه 12 خرداد 94), گندم.م (پنجشنبه 05 آذر 94), بنیتا20 (پنجشنبه 21 خرداد 94), شکوه (سه شنبه 12 خرداد 94)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 00:02]
    سطح
    40
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 75.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    462

تشکرشده 404 در 152 پست

Array
    من با نظر شیدا موافقم.

خانم zzzz وقتی شما اونقدر ساده ای که تایپکهای الکی اینجا رو باور میکنی وحتی اگه الکی هم نباشه، واقعی واقعی باشه، اون ها رو ملاک خودت برای قضاوت قرار دادی بهتره بگم برو

همون خدایی که ازش اینهمه گلایه داری رو شکر کن چون معلوم نبود اگه با این وضعیت با سامان جان!!! ادامه میدادی چه بلایی سرت می اومد. شاید مثل اون دختره که فیلمش تو دانشگاه

پخش شد و خبرشو هم تو اینترنت گذاشته باید میرفتی خودتو میکشتی !!!! اینا داستانای زندگی های واقعیه. اون دختر هم ساده بود هم ابله!!!!

ببین خانم عزیز، مگه فیلم داری نگاه میکنی؟ وقتی تو یه خانواده ای به دنیا اومدی که یه فرهنگ مشخص دارن باید باهاش تطابق پیدا کنی. مثلا 26 ساله این جوری هستی قراره مثل یه

دختر تو خانواده ی غیر مذهبی باشی؟ میشه واقعا؟ نمیشه عزیز من. نمیشه. قبول کن.

شما دچار خطای شناختی شدی و خودتو وارد بازی بدی کردی.

ببین یه دختر که شخصیت سالمی داشته باشه، با اولین جمله ی شخصی به اسم سامان ، فرار میکنه!!!! فکر کردی زندگی فقط دو روزه؟ فکر کردی همه ی دخترا از تو جوب در اومدن؟

خدا رو شکر خانواده داری. خدا رو شکر زندگی داری. فکر کردی همه میتونن تحمل کنن که یه پسر واسش ادا و افاده بیاد؟ حتی واسه خواستگاری. من باشم پرتش میکنم بیرون همچین

پسری رو. والا همه به منافع خودشون فکر میکنن. سامان هم دنبال منفعت خودش بود.

اون دخترای مورد دار هم که میگی هم استعدادشو دارن و هم تواناییشو!!!! وگرنه اگه من و تو جای اونا باشیم کارمون به خودسوزی میکشه!!!!پس این همه حرص نخور.

اون جوری بودن عرضه میخواد و موزی گری و زرنگی، که کار هر دختری نیست. طرف ژنتیکش و تربیتش اون جوریه ، تو اگه زرنگ بودی نمیذاشتی سامان هر چی دلش میخواد بارت

کنه تو هم سالیان سال بشینی پاشو غصه بخوری. اون چقدر ابله بوده اومده با تو دوست شده!!!

یه بار برو جلو آینه خودتو نگاه کن بعد شیر شو. یه بار درست و حسابی ببین اصلا توانایی داری که نصف خانومی که میگی فلانه و بهمانه باشی بعد بگو آره جلومو گرفتن وگرنه من فلان

بودم!!! میدونی طرف چقدر توانایی ذهنی بالایی داره. یک کلمه یه پسر که معلوم نیست از زیر کدوم بوته دراومده بهت گفته ببین چه جوری وسواس فکری گرفتی.توقع داری مثل فلان دختر

بی حجاب و نمیدونم چیکاره باشی . فکر کردی همچین آدمی سامان که هیچ جد و آباد سامان رو اندازه ی سگ ولگرد حساب میکنه؟

ببخشید این همه تند صحبت کردم ولی یادت باشه اینجا همه ی دنیا نیست که تو عوضش کنی. اگه واقعا میخوای زندگیت عوض بشه خودتو عوض کن. چیکار داری پسرا چه سلیقه ای دارن

هر چی خودت هستی یه درجه بهتر کن. مانتویی هستی باش ولی خوب لباس بپوش. به چادری ها هم گیر نده. به تو چه مردم چی میپوشن زندگی خودتو بچسپ.

من خودم چادری ام. همین الان بری کمدمو نگاه کنی برا دانشگاه یه چادر دارم، برا سر کار یه چادر، برای پارک و عزا و عروسی و ... یه دونه دیگه. چادر دانشجویی ، ساده و کمری، لبنانی.

همه ی این مدلا رو دارم. هر جا چادر مخصوص خودشو داره. دانشگاه که نمیشه چادر کمری سر کرد ولی وقتی دارم میرم مهمونی سر میکنم . عیبه آدم به خودش برسه؟

والا مانتویی هم نیستم ولی هر سه ماه یه دونه رومیخرم. چادرم هر سال عید هر مدلی بیاد میخرم. فقط بهم بیاد و با حجاب باشم و بدنم دیده نشه.

حالا اگه تو به این میگی گناه کبیره و خوشت نمیاد و به هر کسی که این جوری باشه میگی آن کار دیگر میکنند بگو. مشکل خودته. به نظر من با این مدل نگاهت میگی. اصلا روسری رنگی رو

قبول داری؟

ببین من اصلا مذهبی هم نیستم. لطفا شما هم اسم مذهبی بودن و خدا رو از خودت بردار.چادر سر میکنم اما مذهبی نیستم. ولی اگه یه پسر مثل سامان ببینم از صد کیلومتریشم رد

نمیشم چه برسه به اینکه حسرتشم بخورم. خدا دوست داره. هر چند نفهمیدی.

من اینجا نیومدم مدلای لباس خودمو بگما، اشتباه فکر نکن. خواستم بدونی گناه کبیره نیست که به روز لباس بپوشیم. پس تو هم به روز لباس بپوش.

خوشگلی هم لخت گشتن و بی لباسی و برهنگی نیست. همون که سر وصورتتت رو اصلاح کنی و لباس خوب بپوشی و غذای خوب بخوری میشی معنی دختر یکی هم میاد میپسندتت.

زیاد بالابالا ها نرو. به خانواده ات هم نگاه کن.

موضوع تایپکت میخوام مدلمو عوض کنم بود رسید به نا کجا آباد. تایپیکت رو منحرف نکن تا به نتیجه برسی. مشکلت رو از جزئیات حل کن و مشکل خودت روحل کن نه جامعه ی ایران رو.

8. کاربر روبرو از پست مفید شکوه تشکرکرده است .

zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    ساناز عزيز

از اولين تاپيكت خيلي دلم مي خواست مي توانستم ارزش واقعي ات را نشانت دهم كه انقدر خودت را با اين و آن مقايسه نكني .

صدها تاپيك ديگر هم كه ايجاد كني ......... هر جه بشنوي تكرار مكررات است ........

هر بار برايت پستي مي گذارم اول درد تو را به جان مي كشم ........... خودم را جاي تو مي گذارم ............ سعي مي كنم بفهمم چه حرفي بزنم حداقل ذره اي برايت آرامش ايجاد كند.

وقتي مي بينم نمي توانم كمكي به تو كنم انگار درد همدردي در وجودم مي ماند .

تنها و تنها تو مي تواني به خودت كمك كني .......... بايد برگردي به اصل و فلسفه ي اعتقاداتت ........... حقيقت حكمت خدا ........ ارزش و چرايي حجاب.

اگر برايت مقدور است تاپيكهاي همدردي را نخوان ....... بيشتر مقالات را بخوان رو روي عزت نفست كار كن.

وقتي بر اساس ظواهر قضاوت مي كني ............ با بهترين همسر دنيا باز هم مقايسه مي كني ............. هميشه غصه ي نداشته هايت را مي خوري ..........

خدا در ازاي حجاب به كسي شوهر نمي دهد ........... مدرك دكترا نمي دهد .

فكر نكنم شما اصلا يك درجه هم بخواي پوششت را عوض كني ......... اصلا تغيير در پوشش بهانه است ......... 26 سال فرصت داشتي تغييري در پوششت ايحاد كني اما نكردي از اين به بعد هم اين كار را نخواهي كرد.

راستش من تا حالا نشنيدم خدا مستقيما پاداش پوشش را همسر عنوان كرده باشد......... البته پوشش و ظاهر مهم هست و در ازدواح هم نقش دارد اما نه آنطور كه براي شما تعريف شده است.

اينها را بنده هاي خدا سر هم كردند ........ آدمهاي سطحي نگر به جاي اينكه ارزش واقعي حجاب را بگويند ........... اين دلايل سطحي را بيان مي كنند ........

هر كس به شما گفت پسرها حتي غير مذهبي ترين و ناپاك ترينها موقع انتخاب همسر به دنبال پاك ترين و آفتاب مهتاب نديده ترين دخترها هستند دروغ گفته است ..........

هر كس اين حرف را گفته غلط گفته ............به جاي نشان دادن راه ، گمراهت كرده ..........خودت بهتر مي داني ميشود هزار و يك دليل مهم تر براي رعايت حجاب آورد ........ تا ارزش حجاب و شخصي كه حجاب را رعايت مي كند حفظ شود .

اما بعضي هر دليلي بخواهند مي آورند .... هدف براي آنها وسيله را توجيه مي كند.

نمي دانم خدا از آنها بگذزد يا نگذرد ......... اما ارزش ججاب را تا اين حد پايين آوردند...... كه اگر مي خواهي كسي را به ازدواج به خود تشويق كني حجابت را رعايت كن.

اما اين حرف كجا و واقعيت امروز جامعه كجا............ چيزي كه الان باعث رنجش شما شده فكر مي كنم تفاوت اين حرف با واقعيت باشد.

اما اگر اين جمله درست است پس كو؟ ............ چرا در حامعه نمي بينيم.

خدا را شكر دختري نبوده و نيستي كه براي جذب همسر حجابت را رعايت كرده باشي ........... هر دختري تنها دليلش جذب همسر بود تا حالا يا چادري شده بود يا بد حجاب ............ اما اعتقادات شما مجكم تر از اين هست ........... مي خواستي تغيير در پوششت بدي تا خالا اين كار را كرده بودي.

دوست خوبم تضاد بين واقعيت و آن جمله اعتقاداتت را تغيير نداده است ......... اما شديدا باعث رنجشت شده ........... سوال بزرگي برايت ايجاد كرده ............ موقعيت ازدواجت را تحت تاثير قرار داده .........

اما باور كن اينها همه ظواهر است ......... حقيقت همان دلايلي است كه بيست و شش سال با آن زندگي كرده اي .......... خيلي تحسينت مي كنم كه انقدر در اعتقاداتت محكم بوده اي ..........

ازدواج حق تو است ........... بخاطر همه خوبي هايت كار خدا را سخت كرده اي ......... بايد ببيني چه كسي لياقت تو را دارد تا همسر خوبي برايت باشد .

من را ببخش كه اين را مي گويم اما تاپيكت اصلا شبيه مشاوره خواستن نيست ..... بعضي وقتها جوابهايت را كه مي خوانم خنده ام مي گيرد .........انگار شما داري به بقيه مشاوره مي دهي تا آنها به شما........

از اينكه آن آقا تو را نخواست ناراحت نباش ......... مي دانم غرورت جريحه دار شده ........ خب آن آقا نفهم تر از آن است كه قدر پاكي را بداند .......... با دخترهاي رنگاوارنگ و بي بند و بار آنقدر در ارتباط بوده كه معني دختر برايش همان ظواهر پوشالي است .

قدر زر، زرگر شناسد قدر گوهر، گوهری

مرد جوانی نزد «ذوالنون مصری» رفت و از صوفیان بدگوئی کرد. ذوالنون انگشتری را از انگشتش بیرون آورده به او داد و گفت: «این را به بازار دست فروشان ببر و ببین قیمت آن چقدر است؟»
    مرد انگشتر را به بازار دست فروشان برد ولی هیچ کس حاضر نشد بیش از یک سکه نقره برای آن بپردازد. مرد نزد ذوالنون بازگشت و ماوقع را تعریف کرد. ذوالنون گفت: «حال انگشتری را به بازار جواهر فروشان ببر و مظنه آن را بپرس
    در بازار جواهر فروشان انگشتر را به هزار سکه طلا می خریدند. مرد شگفت زده نزد ذوالنون بازگشت و ذوالنون به او گفت: «علم و معرفت تو از صوفیان و طریقت ایشان به اندازه علم دست فروشان از این انگشتریست

10. 3 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

merlin (سه شنبه 12 خرداد 94), zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94), باغبان (سه شنبه 12 خرداد 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 22 اردیبهشت 03 [ 22:25]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,809

تشکرشده 6,781 در 2,371 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_7 نمایش پست ها

آقا یا خانم باغبان
    با بخشی از صحبت های شما موافقم به جز قسمت آخر آن. که نوشتید در مورد برهنگی در جامعه.
    ببینید ، اول باید حد و حدود برهنگی مشخص شود. ما مردها که مانتو و روسری نداریم و با پیراهن شلوار و یا کت هستیم برهنه ایم؟ یعنی اگر زن، در جامعه بدون مانتو بود و مثل ما لباس پوشید میشود برهنه؟ تازه اینها که به غیر چادری میگن بیحجاب!!! این سخن که نوشته بودید زمانی صحیح هست که در جوامع دیگر هم تست شود. در خارج از کشور طرف، با پوشش بسیار کم هم که تردد کند کسی نگاه نمی کند و عادی هست برای مردم.
    در کشورهای اسلامی منطقه، یک زن با کت و دامن و یا شلوار و یا تیپ اسپرت هم که بیرون برود کسی نگاه نمی کند. جامعه ما خیلی بد شده به خاطر محدودیت ها، و حتی به خاطر اینکه از اول ابتدایی دختر و پسر در مدارس جدا شدند و این دو، از هم شناخت درست نداشتند و در بدترین سن ممکن در دانشگاه به هم میرسند و یا در جامعه ای که ازدواج تبدیل به کالای لوکس شده.
    نوشته بودید دو تا دین داریم ، متوجه منطورتون نشدم منظورتون به من بود؟
    مشکل اصلی ما در جامعه این هست که همه سعی داریم به هم بقبولانیم آن جوری که من فکر می کنم باید بقیه هم فکر کنند. نمی توانیم قبول کنیم آن فرد خاص اینگونه میخواهد باشد و من به شکل دیگر. مدام در پی آوردن حدیث و آیه و دلیل برای اثبات این هستیم که باید و باید همه اینجوری باشند. کسی که قلبا اعتقاد به چیزی ندارد نمیتوان به آن چیز دیگر اثبات کرد و تقریبا باید سعی کرد همه به عقاید هم احترام بگذارند

سلام ، دوست عزیز

این مقاله قرا نیست ، چیزی را ثابت کنه – یا عقایدی را عوض کنه
    انسان باید خودش تفکر کند !
    خوشبختانه سئوالات شما مرتبط با مقاله هست. و بیشتر کمکی برای کاربر محترم zzzz است .

منظور از جامعه برهنه ، بی حجابی ست . سعی میکنم باز کنم مطلب را.
    حد و حدود بی حجابی (برهنگی ) را عرف هر کشور و جامعه مشخص میکند .
    مثلا در کشور ما کسی روسری نداشته باشد یا ظاهر ژلف و سبکی داشته میگویند بی حجاب . هر چند ممکن هست خود فرد قبول نکنه این برداشت را . یا افرادی این حجاب را دوست داشته باشند.
    چون عرف جامعه میگه بدون روسری نباید بری دانشگاه و .....
    درسته بعضی ها اصلا براشون مهم نیست – مثلا پدره پول میده میگه با دوست دخترت برو .....با دوست پسرت برو ......
    این افراد خیلی کمن . از طرفی انسانهای خشک مذهبی ( نمی دونم ، مذهب باید تعریف شه ) هم خیلی کمن .
    عرف جامعه یعنی وسط این ها
    خط قرمز ها را به عدالت و قضاوت خدا بسپار .

بریم سراغ کشور آمریکا :

مثلا شما ، ظاهر تو شبیه برادران داعش کن ، سپس با یه کوله پشتی + یه بستنی در دستت برو ، جلوی دانشگاه هاروارد – بعد بگو
    ببخشید ... می خوام درس بخونم این جا ......ببین چه اتفاقی برات می افتاده .
    جامعه امریکا این حجاب را قبول نمیکنه و خط قرمزش هست . ( جدا از بستنی )
    ولی آقا و خانم فلان ، اگر لخت مادر زاد وارد جامعه بشند – مردم اونا را میبینند – می خندند – و میگویند احمق .
    سپس میرن - اگر ... اگر .... یه ماموری دید ، طرف را هدایت میکنه و بهش لباس میده . میگه احترام مردم را نگه دار.

تو مترو یه بنده خدایی را دیدم ، روی کتونیش نوشته بود My Dog
    بهش گفتم می دونی ، تو کتونیت چه نوشته - گفت نه . ( تو دلم گفتم ، گور به گور ، نشی )
    جنس و کالای غربی و شرقی را می خریم و نمی دونم اصلا چی هست !

چیزی که خیلی مهمه – احترام عرف جامعه هست .
    یه مستندی میدیدم – چند تا دانشمندان غربی می خواستند وارد کشور افریقا بشنند و مستندی درست کنند.
    خیلی جالب بود – وقتی در نزدیکی روستا بودن – گفتند مردم این روستا با حجاب هستند پس آمدند لباسشون عوض
    کردند – مرد ها شلوارک را با شلوار عوض کردند و خانم ها لباس های بلند و روسری به تن کردئد . یعنی به عرف آنجا احترام
    گذاشتند. بعد میگیم امریکایی چرا این قدر پیشرفت میکنند .
    یعنی اینکه امام حسین (ع) می فرماید اگر دین نداری آزاده باش .
    اگر میبنیم یه بچه تشنس ، آدم باشم – بهش آب بدم – نکه با تیر بزنم .
    مسئله دین ، یه مسئله ای هست که خداوند برای راحتی انسانها قرار داده .
    کار این دانشمندان ، منو یاد ، رونی کلمن می اندازه . بنده خدا را برده بودند بهشت زهرا !

بحث حجاب مرد و زن یعنی اینکه ، مرد و زن ، مثل انسان وارد جامعه بشن. ( چهره – لباس و ....)
    بعضی از لباس ها در مردها – باعث میشه مرد عقیم بشه – دیگه بچه دار نشه . ( دلیل زیاد داره - مرتبط با بحث نیست )
    ولی برو بین چقدر از امریکایی ها شلوار جین می پوشند ! ( شلوار جینی که متناسب باشه خوبه )
    بعضی از لباس ها ، شعارهای شیطانی داره – یه چیزی نوشته – ولی نمیدونه اون چیه – شاید یه طلسم باشه ! جوونه می ره می پوشه - در حالی خودشون نمی پوشند .

اگر زن تو ایران کت شلوار بپوشه – یعنی عرف جامعه را رعایت نکرده .
    یا اگر تو امریکا – یه زن با حجاب کامل + پوشه وارد بشه ، یعنی عرف آنجا را نگه نداشه.
    چیزی که مهمه نگه داشتن قانون خداست – اون مهمه .
    بعضی ها دوست دارنند رعایت می کنند و بعضی دوست ندارنند .
    کسانی که دوست ندارنند ، باید شاگردی روزگار را کنند.
    خوشتیپ بودن با حجاب منافات نداره . مهم حفظ شخصیت زن و مرد هست .
    در مورد محدودیت ها و نیاز ها ، که شما عرض کردید باید بگم که – حرف حساب جواب نداره.
    در مورد ، آنکه گفتم ما دو تا دین داریم – منظورم با شما نبود - همدردی کردیم .
    به قول یه بنده خدایی ، همدردی یعنی هم دردی !!!
    آخه اوباما را تو تلویزیون دیدم کلاه یهودی گذاشته بود - فکر کرده ........بگذریم .

مثلا ما یه کیسه پر گردو برداریم – بندازیم پشتمان بریم – شیطان زرنگه – گردو گردو از بارت ور میداره
    به طوری که اصلا متوجه نمیشی - یدفعه می بینی هیچی نداری .... هیچی بعد با خنده میگه بمن چه !
    امروز میگه موهات بریز بیرون – فردا میگه آستین ها بالا – بعد میگه روسریت را بردار
    بعد میگه مانتو – بعد میگه لباس و ..... بعد با چند شاخه گل می یاید میگه حالا باید گور به گور شی !

چیزی که مهمه انسان از درون قوی بشه - بعضی از بازیگران زن و مرد خارجی الان در سنین بالا افسرده هستند
    چون زیبایی خودشان را از دست دادند – چو از نظر درونی و خداشناسی خالی هستند .
    نگاه نکن طرف می یاد ، ا ملیون دلار به کشور های آفریقایی کمک میکنه – می ره سه برابر همینو به هم جنس بازان کمک میکنه.

دو خط آخر شما حکایت این داستانه:

تابستان بود – یه تابستان خیلی گرم – تو یه شب مهتابی – برادر به برادر می گوید : پنجره را باز کن – هوا خیلی گرمه –
    برادر می گوید ، پنجره را باز کنم - پشه می یاد – من از پشه بدم می یاید . برادر می گوید گناه من چیه – من از گرما مُردم
    برادر می گوید من از دست پشه ها مُردم........... برادر میگوید من از دست گرما مُردم .......
    راهکار اینه که – یه توری بزنند تو پنجره – هر دو راضی بشند.
    یعنی احترام همدیگر را رعایت کنند. یعنی هر کی به فکر خودش نباشه – طرف میگه من دوست ندارم حجاب داشته باشم
    ولی این قضیه اون پشه ست – درسته پنجره را باز کنم هوا اتاق خنک میشه – آیا با این کار به برادرم که از پشه بدش می یاد ظلم نکردم.
    ولی این کار را نمی کنند . چون کلمه " من " مقدس شده .
    امریکایی ها و یهودی ها و خاخام های یهود تحقیق کردند تا 10 یا 20 سال آینده دین اول دنیا اسلامه .( دلیل وجود داعش )
    طرف تو فرانسه – با تمام امکانات رفاهی که بعضی ها دوست دارنند داشته باشند – با اون شرایط سخت – میره مسلمان میشه اونم از نوع
    درستش. چون انونا همه لذت ها را تجربه کردند – فهمیدند یه چیزی کم دارنند .....فهمیدند اینو... و اون خداست .

موید باشی.

از دوستان و مدیران سایت معذرت می خوام ، بازم طولانی شد .

12. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

alireza198 (سه شنبه 12 خرداد 94), zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94), اعجاز عشق (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز اون پسر اصلا دنبال ازدواج نبود نه با شما نه با هرکس دیگه ای اون فقط قصدش سوء استفاده بود مگه دوست شما که گذاشت اون پسره بهش دست بزنه الان باهاش ازدواج کرده؟
    اون پسر سوءاستفادشو از دوست شما کرد عشق و حالش هم کرد وقتی هم که ازش سیر شد رفت با یکی دیگه، فرق شما با بقیه دخترهایی که با اون پسر دوست شدن اینه که اونا اجازه دادن ازشون سوءاستفاده استفاده بشه ولی شما این اجازه رو ندادید
    شما فکر میکنید چون باهاش رابطه جنسی نداشتید و تیپ جلف نزدید ولتون کرد ولی بقیه دخترای دیگه که باهاش دوست بودن و این کارارو براش کردن آیا باهاش ازدواج کردن و بهشون خیانت نکرد و ولشون نکرد؟
    از فکر اون پسر بیا بیرون خداروشکر کن که نتونست ازت سوءاستفاده کنه و حجابت و ایمانت و حیایی که داشتی جلوی این کار رو گرفت
    الان به نظر خودتون زندگی اون خانم خیلی خوبه؟
    درسته که همسرش با تقوا هست و خیلی خوبه ولی بزرگترین اشتباه رو کرده که بدون شناخت و فقط از روی قیافه اقدام به ازدواج کرد و الان هم که میبینید چطور ضربشو خورده
    ان شاءالله به وقتش یه همسر خوب نصیبتون میشه توکل کن به خدا
    یاعلی...

14. 4 کاربر از پست مفید alireza198 تشکرکرده اند .

merlin (سه شنبه 12 خرداد 94), zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94), باغبان (سه شنبه 12 خرداد 94), شیدا. (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 02 بهمن 95 [ 21:03]
    سطح
    31
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    47

تشکرشده 104 در 48 پست

Array
    اون پسری که میخواسته بازتر بگردی و از طرف دیگه با دختر دیگه حاضر شده رابطه غیر اخلاقی داشته باشه میخواسته منحرفت کنه تا به خواستش برسه چون فکر میکرده ساده ای
    من مانتویی هستم،هیچوقت هم چادری نمیشم چون اعتقادم به مانتو بوده از 10سالگی و واقعا خوشم نمیاد که بخوام مثلا اجبارا چادری بشم و چادر رو هم به شکلی که الان خیلیا میپوشن و ظاهرشون و کارای ناجوری که دارن ازکارای خلاف تا دوست پسر داشتن تا یک هفته قبل از عروسیشون و بعد ازدواج کردن به پشتوانه همون چادر،تنها حجاب نمیدونم

یعنی میشه با مانتو هم حجاب داشت،اما این یک سراغاز میتونه باشه،اول مانتوی عادی بعد کوتاه بعد تا خیلی جاها میتونه بره حتی اگه از درون تاحدی قوی باشی، بخصوص برای شما که اولا فکرمیکنی فردمورد علاقتو چادر ازت گرفته و خیلی عطش داری.

نمیگم شما اینطور میشی ،یک دوستس داشتم از اصلاح ابرو تا خیلی جاها که باورش حتی زمانیکه داشت به من میزد که از زیر زبون من حرف بکشه سخت، چه خوبه یکهو اعتقاداتمون رو تغییر ندیم که یامکان داره توی سرگردانی بزرگی بیفتیم

من خودم که مانتویی هستم اینقدر از وضع پوشش و ظاهرم بلا سرم اومده درحالیکه هیچوقت بدحجابی یا بدی مرتکب نشدم که جاش نیست بگم،

- - - Updated - - -

بعلاوه در جواب خانم اقا باغبان بگم
    ککی گفته اینکه پسرای همه کار کرده دنبال دختر افتاب مهتاب ندیده و چادری هستن دروغه؟؟؟

من خودم به چشم دیدم نمونه عملی این موضوع هستم ، با فردی اشنا شدم خیر سرش تحصیل کرده هم بود،بعدش فهمیدم همه کار کرده،نمیگم خراب ولی هرکاری رو چشیده بود لااقل. تمام خانوادش هم با ارایش ومانتویی ،باهاش اشنا شدیم ، حرف ازدواج پیش کشیده شد ، اسم چادری میومد شوک میشد چشماش داد میزد چشماش داد میزد ،اخر هم گفت من و خانوادم نمازخون نیستیم شهر ما خیلی کم نمازخون داره ،که مادر خواهرم کسیو پیدا کنه(من بوق بودم اونجا و دقت کنید به طرز فکرش درباره فرد مورد علاقش برای ازدواج و من که ارایش داشتم و مانتویی بودم)

این حرفا مقاله نمیخواد ت عمل ثابت شده باغبان گرامی

16. 4 کاربر از پست مفید omidvaar تشکرکرده اند .

merlin (سه شنبه 12 خرداد 94), zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94), اعجاز عشق (سه شنبه 12 خرداد 94), باغبان (سه شنبه 12 خرداد 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    شنبه 22 اردیبهشت 03 [ 22:25]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,809

تشکرشده 6,781 در 2,371 پست

Array
    mehdi_7

یه استادی داشتیم ، میگفت ، وقتی ملخ ها به باغت حمله کردند ، ناراحت نشو ، ملخ ها هم نعمت اند....
    هیچ وقت ازش نپرسیدم چرا ......ولی روزگار داره بهم ثابت میکنه ...ملخ ها هم برای باغبانان نعمت اند
    مراقب خودت باش دوست من ...شاید دیگه فرصت نشه با هم صحبت کنیم.

اسمت خیلی قشنگه .....امیدوارم به حق همان اسم به مراد دلت برسی !

آرامشم را ، در ، اسم تو جویم ، ای وسعت سبز

نجوای خود را ، با تو گویم ، ای فرصت سبز

ای اشکهایت ، همچون باران ، ای باغِبانم

با لاله هایت می توانی ، باشی سر افراز

ای راهنمای ، آسمانی ، ای لاله ی ، عشق

نامت بلندو ، جاودانی ، در دفتر عشق

مردان تو در ، استقامت ، مثل دماوند

در پاکیه روحُ ، کرامت

مانند ، یارانِ ، بَدر

ویرایش توسط باغبان : سه شنبه 12 خرداد 94 در ساعت 21:46

18. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

mehdi_7 (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidvaar نمایش پست ها

- - - Updated - - -

بعلاوه در جواب خانم اقا باغبان بگم
    ککی گفته اینکه پسرای همه کار کرده دنبال دختر افتاب مهتاب ندیده و چادری هستن دروغه؟؟؟

من خودم به چشم دیدم نمونه عملی این موضوع هستم .........

این حرفا مقاله نمیخواد ت عمل ثابت شده باغبان گرامی
    اون جمله رو من گفتم ........علتش را هم توضيح دادم .

به هر حال اين موضوع غير قابل انكار است ........... ولي مگر اصلي كلي و قابل اتكاست؟

اينكه از ابتدا «شايد هم هميشه » براي دختران اينطور جا مي اندازند كه در ذهنشان تثبيت شود و بعد نمونه ي عيني اين مطلب را نبينند دچار سردرگمي مي شوند .

من از صحبتهاي ساناز عزيز اينطور برداشت كردم كه آنقدر اين جمله را شنيده و باور كرده كه انتظار داشته پسر مورد نظرش قدر حجاب و ارزش او را بداند و در مقابل اعتقادات او به زانو در آيد .................. اما چيزي كه آن پسر انتظار داشته در شان ساناز نبوده است .

ساناز هم باورهاي محكمي دارد .......... خيلي سختي كشيده و بخاطر حفظ ارزشش مقاومت كرده ..........از تبعات آن جمله كليشه اي است ( پسرا هر طور باشند .........) دچار سوالات زيادي در ذهنش شده .......

بارها گفته چرا مرا نخواست؟ ........... من كه پاك بودم........ يعني فلان دختر كه ازدواج كرده از من بهتر است؟

هميشه به جاي گوشزد كردن دختران به ارزشهاي واقعي حجاب از اين جمله استفاد مي كنند و حجاب را مستقيما به ازدواج ربط مي دهند ...............اين اشتباه بزرگي است ............

ساناز پوشش خود را را براي ازدواج انتخاب نكرده ..............اما لياقت پسري همكفو و با تقوا مثل خود را دارد ............ از تضاد بين آنچه شنيده و آنچه ديده به گونه اي دچار سردرگمي شده و دنبال علت چراهاي درون ذهنش است.

تاثير مثبت آن جمله براي بعضي دختران خيلي كمتر از آثار منفي اش است .

چرا براي تشويق دختران به حجاب هم بايد دليلي بياورند كه مطابق سلايق آقايان باشد ؟؟؟

ساناز خانم ........... اينجا مسئوليت منحرف شدن تاپيك با صاحب آن است . مواظب باش بهانه به دست مديران براي قفل شدن تاپيكت ندهي .
    ویرایش توسط اعجاز عشق : سه شنبه 12 خرداد 94 در ساعت 22:11

20. کاربر روبرو از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده است .

zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94)

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)