به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 مهر 93 [ 17:56]
    سطح
    2
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 5 پست

Array

خانوادم مخالف بچه دار شدنم هستن

دوستای خوبم سلام
    به کمکتون نیاز دارم,من دوسال پیش زودتر از خواهربزرگترازدواج کردم,یکساله از عروسیمون میگذره ومنوشوهرم واقعا بچه دوست داری,شوهرم۲۸ سالشه ومن ۲۷،اصلا دوست ندارم اختلاف سنیم با بچه ام زیادباشه,اما یه مشکلی هست و اینکه مادرم و خواهرام مخالف بچه دار شدنم هستن ومیگن زوده و درست ادامه بده یا برو سرکار,همش منو باکسایی که ازدواج کردن وبچه نیاوردن مقایسه میکنن,مادرم بخاطر خاهر بزرگم میگه میدونم,خیلی دلم میگیره,من خواهرمو خیلی دوست دارم اما خسته شدم از بس مراعات کردم بخدا دوره نامزدی چیزی نفهمیدم ,اما ازطرفی خجالت میکشم از خواهر بزرگترم بچه به بغل بشم جلوش,میدونم اگه حامله بشم نمیتونم مث بقیه جلو مامانم ناز کنم,همش مراعات مراعات مراعات,خسته شدم,همش به در بگو دیوار بشنوه بچه نیاریااا,بعد دکتری میخواد بچه بیاره,اچه مگه عقب افتادست الان بچه بیاره,خسته شدم,میدونم وقتی بخوام بشم هم هیچ کس خوشحال نمیشه و بازهم باید هوای خواهربزرگترمو داشته باشم

2. کاربر روبرو از پست مفید setareye soheil تشکرکرده است .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 دی 93 [ 01:58]
    سطح
    39
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    555

تشکرشده 496 در 196 پست

Array
    سلامعزیزم ستاره سهیل واقعا درکت میکنم چون منم تو شرایط مشابه شما بودم ولی این دلیل نشد که اگه خواهرتون شرایط ازدواج نداشته یا نخاسته ازدواج کنه شما قربانی زندگی و نداشته های خواهرتون و توقعات خانوادتون بشید من قبل از خواهر بزرگترم ازدواج کردم و خیلی ازاین بابت از طرف خانواده ام عذاب کشیدم به حدی که خانوادم حاضر به دیدن خوشی من نبودند که نکنه خواهرم ناراحت بشه و من از خیلی امتیازاتی که خواهری دیگم داشتن محروم شدم و بخاطر این موضوع خیلی عذابم دادن و عذاب کشیدم و تاوان دادم و حتی موقع شنیدن خبربارداریم هیچکس از خانواده خودم خوشحال نشد حتی ناراحت شدند ولی کم کم همه چیز فراموش شد درسته که فقط فشاراش رو من متحمل شدم ولی وقتی بچه بدنیا میاد همه یادشون میره باورت نمیشه واقعا یه موجود آسمونیه و اون موقع است که خودتو سرزنش میکنی که چرا بخاطر بدست آوردن دل دیگران تجربه این لذت شیرین رو به تاخیر انداختی فرزند دتاشتن حق مسلم تو وهمسرته شاید تو بتونی از خودت بخاطر خواهرت یا خونوادت بگذری ولی عزیزم حق نداری این حق رو حق حس کردن حس پدری رو از همسرت دریغ کنی . بنظر من دلیلی نداره که شما همه زندگیت باب میل خانوادت باشه و کانون گرم خونوادتو بخاطر خانواده خودت سردش کنی یا باعث بشی که صبر همسرت تموم بشه و به تلخی برسید .ببین عزیزم وقتی خانواده شما موافقت کردن که شماقبل از خواهرت نامزد کنی و ازدواج کنی متطمینا میدونستن که بعد از ازدواج کردن هم صاحب فرزندمیشی و حق ندارن این خاسته نابجا رو ازت بخان ازشون بپرس با ملاطفت بامادرو پدرت صحبت کن بگو همسرم بچه میخاد اینم منطقی نیست که من بخاطر خواهرم باهاش مخالفت کنم و شاید تا چندسال دیگه هم خواهرتون ازدواج نکردن یعنی تا اون موقع باید شما پاسوز خواهرو خانوادتون بشید؟!! سعی کنید بیشتر بفکر زندگی خودتون باشید و تاجای ممکن دیگران رو نرنجونید ولی کاریم نکنید که صبر خودتون و همسرتون تموم بشه و بینتون شکراب بشه روزی میرسه که خواهرتون ازدواج میکنه و شما روهم درک خواهد کرد . منم هنوز خواهرم مجرده پسرمم دوسال داره خواهرمم عاشق پسرمه . پس نگران نباش اون فرشته کوچولو که بیاد خیلی معجزه ها میکنه برامنم همینطور بود. موفق باشید

- - - Updated - - -

سلامعزیزم ستاره سهیل واقعا درکت میکنم چون منم تو شرایط مشابه شما بودم ولی این دلیل نشد که اگه خواهرتون شرایط ازدواج نداشته یا نخاسته ازدواج کنه شما قربانی زندگی و نداشته های خواهرتون و توقعات خانوادتون بشید من قبل از خواهر بزرگترم ازدواج کردم و خیلی ازاین بابت از طرف خانواده ام عذاب کشیدم به حدی که خانوادم حاضر به دیدن خوشی من نبودند که نکنه خواهرم ناراحت بشه و من از خیلی امتیازاتی که خواهری دیگم داشتن محروم شدم و بخاطر این موضوع خیلی عذابم دادن و عذاب کشیدم و تاوان دادم و حتی موقع شنیدن خبربارداریم هیچکس از خانواده خودم خوشحال نشد حتی ناراحت شدند ولی کم کم همه چیز فراموش شد درسته که فقط فشاراش رو من متحمل شدم ولی وقتی بچه بدنیا میاد همه یادشون میره باورت نمیشه واقعا یه موجود آسمونیه و اون موقع است که خودتو سرزنش میکنی که چرا بخاطر بدست آوردن دل دیگران تجربه این لذت شیرین رو به تاخیر انداختی فرزند دتاشتن حق مسلم تو وهمسرته شاید تو بتونی از خودت بخاطر خواهرت یا خونوادت بگذری ولی عزیزم حق نداری این حق رو حق حس کردن حس پدری رو از همسرت دریغ کنی . بنظر من دلیلی نداره که شما همه زندگیت باب میل خانوادت باشه و کانون گرم خونوادتو بخاطر خانواده خودت سردش کنی یا باعث بشی که صبر همسرت تموم بشه و به تلخی برسید .ببین عزیزم وقتی خانواده شما موافقت کردن که شماقبل از خواهرت نامزد کنی و ازدواج کنی متطمینا میدونستن که بعد از ازدواج کردن هم صاحب فرزندمیشی و حق ندارن این خاسته نابجا رو ازت بخان ازشون بپرس با ملاطفت بامادرو پدرت صحبت کن بگو همسرم بچه میخاد اینم منطقی نیست که من بخاطر خواهرم باهاش مخالفت کنم و شاید تا چندسال دیگه هم خواهرتون ازدواج نکردن یعنی تا اون موقع باید شما پاسوز خواهرو خانوادتون بشید؟!! سعی کنید بیشتر بفکر زندگی خودتون باشید و تاجای ممکن دیگران رو نرنجونید ولی کاریم نکنید که صبر خودتون و همسرتون تموم بشه و بینتون شکراب بشه روزی میرسه که خواهرتون ازدواج میکنه و شما روهم درک خواهد کرد . منم هنوز خواهرم مجرده پسرمم دوسال داره خواهرمم عاشق پسرمه . پس نگران نباش اون فرشته کوچولو که بیاد خیلی معجزه ها میکنه برامنم همینطور بود. موفق باشید
    زندگی زیباست ای زیبا پسند

4. 4 کاربر از پست مفید Nilofar mordab تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), مهربونی... (دوشنبه 31 شهریور 93), شیدا. (چهارشنبه 26 شهریور 93), صبا_2009 (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

بچه دار شدن یه زوج یه مساله کاملا درون خانوادگی هست و به هیچ کس به جز اون زوج ارتباطی نداره. دلیلی نداره شما برای باردار شدنتون با مادر و خواهرتون هماهنگ کنید. هر موقع شما و همسرتون آمادگیش رو داشتین اقدام کنید و بعد هم خبرش رو به خانوادتون بدین.
    در جواب حرف های طعنه آمیز خانوادتون و دخالت هاشون هیچی نگین. بعد از یه مدت خودشون سکوت میکنند.

6. 10 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (چهارشنبه 26 شهریور 93), dosty (پنجشنبه 27 شهریور 93), khaleghezey (چهارشنبه 26 شهریور 93), Nilofar mordab (چهارشنبه 26 شهریور 93), مهربونی... (دوشنبه 31 شهریور 93), آویژه (چهارشنبه 26 شهریور 93), خیال تو (پنجشنبه 27 شهریور 93), ساحل75 (سه شنبه 01 مهر 93), شیدا. (چهارشنبه 26 شهریور 93), شاپرک 114 (پنجشنبه 27 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    با سپاس از بانو Nilofar mordab و بانو صبا_2009

وقتی تشکیل زندگی مشترک دادید و متاهل شدید یعنی اعلام استقلال کردید و قرار شده مستقل زندگی کنید و مستقل هم تصمیم بگیرید.هم شما و هم شوهرت اینو فراموش نکنه شما الان خانواده خودتو داری و اولویت اولت باید خانوادت باشه.اینو همیشه یادت باشه بانو

ببخشید دیگه جسارت کردم و در حضور دوستان نظرمو بیان کردم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

8. 6 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

asemaneabi222 (چهارشنبه 26 شهریور 93), dosty (پنجشنبه 27 شهریور 93), Nilofar mordab (چهارشنبه 26 شهریور 93), مهربونی... (دوشنبه 31 شهریور 93), شیدا. (چهارشنبه 26 شهریور 93), شاپرک 114 (پنجشنبه 27 شهریور 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    بعضی زن و شوهرها هستن که بچه دار میشن و بچه اشونو زیاد می ذارن پیش ماماناشون. اگه اینطوریه و مامانتون و خواهرتون قراره که بچه شما رو بزرگ کنن خوب نیازه نظر اونا رو هم بپرسین دیگه. اما اگه خودتون هم مخارج بچه رو در میارین هم اینکه م یتونین دوتایی بچه بزرگ کنین هم اینکه ار نظر بلوغ فکری در حدی هستین که بچه دار بشین میتونین یه مقدار مطالعه داشته باشین راجع به بچه و نحوه رفتار باهاش و راجع به بارداری و این چیزا بعدش اگه امادگی داشتین بچه دار شین

اما در صورتی که مشکل خاص تری دارین و نیاز به راهنمایی کارشناسی دارین تاپیک خصوصی بزنین اشتراک ازاد بگیرین
    موفق باشید
    ویرایش توسط meinoush : چهارشنبه 26 شهریور 93 در ساعت 20:08

10. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 27 شهریور 93), مهربونی... (دوشنبه 31 شهریور 93), شیدا. (چهارشنبه 26 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 25 مهر 93 [ 17:56]
    سطح
    2
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 36
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 5 پست

Array
    دوستای خوبم ازتون ممنونم,واقعا خوشحالم که تو این دنیای مجازی کسایی مث شما هستن که ادمو راهنمایی کنن.مرسی

12. کاربر روبرو از پست مفید setareye soheil تشکرکرده است .

صبا_2009 (دوشنبه 31 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)