به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 24 خرداد 99 [ 22:31]
    سطح
    55
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 19 پست

Array

راهنمایی برای کاهش استرس اولین روزهای کاری...

بازم سلام به همه دوستای خوب همدردی.واقعا چقد خوبه آدم میتونه تو دنیای مجازی بدون اینکه شناخته بشه مشکلش رو بگه و بقیه نظر بدن.من که یه زمانی معتاد نت بودم فکر کنم تنها استفاده مفیدم از نت همین آشنایی با همدردی و استفاده از نظر دوستای عزیزم بودهالآن بچه ها میگن باز این نوش آفرین اومد ولی جز شما روم نمیشه سوالمو از کسی بپرسم.
    پیشاپیش ممنون از همتون.

من قراره از شنبه برم سرکار ولی بدجور استرس دارم.به یه چیزای پیش پا افتاده فکر میکنم که به ظاهر پیش پا افتاده است ولی واقعا برام استرس اوره.

مثلا اینکه چون با دانشجوهای کارشناسی سر و کار دارم میخوام بدونم از همون روز اول رفتارم چطوری باشه که هم بتونم جو کلاسو کنترل کنم هم به عنوان یه آدم بداخلاق شناخته نشم.در ضمن قبلا چند ماه حق التدریسی تو دانشگاه کار کردم ولی خب اون موقع دانشجوی ارشد بودم و انتظار خیلی زیادی ازم نداشتن ولی الآن مسئولین و دانشجوها روم یه حساب دیگه باز کردن.در ضمن اون موقع با اینکه سعی میکردم رفتارم با دانشجوها سنجیده باشه باز هر جور دانشجویی بینشون پیدا میشد بعضی حرفا و رفتاراشون خیلی روم تاثیر میذاشت و دپرس میشدم دوس نداشتم دیگه برم.بعضیاشون ازم سنمو می پرسیدن البته تو کلاسایی که فقط دانشجوی خانم بود.حالا اگه باز اون سوالا تکرار شه من چیکار کنم.با اینکه من خیلیم جثه ریزی ندارم قدم 168 و وزنم 62 و قیافمم بی بی فیس نیست و قیافم به سنم میخوره باز می پرسیدن مگه شما چند سالتونه؟

با اینکه تو دوره کارشناسی و ارشدم همیشه رتبه اول بودم ولی همش نگرانم چیزی رو بلد نباشم چون متاسفانه به خاطر یه عمل جراحی چند ماه نتونستم دل به مطالعه کتابام بدم و احساس میکنم همه چیو فراموش کردم.

من کلاس عملی هم دارم که از اون خیلی میترسم مثلا دستم بلرزه یا یه کاری رو خوب انجام ندم و پیش دانشجوها احساس بدی بهم دست بده.یا اگه سوالی پرسیدن یا کاری عملی رو خواستن و خیلی وارد نبودم رفتارم چطور باشه؟

ارتباطم با همکارا چطوری باشه آخه خیلیاشون قبلا استاد خودم بودن همش احساس میکنم همه همکارا همه چی بلدن و من هیچی بلد نیستم البته خیلیم احساسم غلط نیست و فقط به خاطر کمبود اعتماد به نفس نیست چون من فقط 25 سالمه و تقریبا بی تجربم و سابقه کار آنچنانی ندارم.در ضمن بعضی از همکارا و اساتید خاله زنک هستن و وقتی هم دانشجو بودم مدام میخواستن واسه من شوهر پیدا کنن نمیخوام اون جو تکرار بشه.

در ضمن یه سری سوالای خنده دار هم دارم که واقعا نمیدونم اونا رو از کی بپرسم مثلا استادا غذاشون رو تو سلف دانشجوها که نمیخورن ما سلف مخصوص اساتید نداریم.و سوالای پیش پا افتاده دیگه.

من کلا این روزا اصلا زندگی بهم خوش نمگیذره همش با استرس همراهه.مثلا یه دختر همسن و سال خودم می بینم که راحت میگه میخنده میگم کاش منم میتونستم یه رشته راحت تر بخونم تا کارم اینطوری برام به یه غول بی شاخ و دم تبدیل نشه مخصوصا قسمت عملی رشته تحصیلیم شده برام کابوس.

در کل میخوام بدونم میخمو چجوری از اول خوب بزنم به دیوار چون متاسفانه اگه دانشجوها یا همکارا منو یه آدم بیسواد بشناسن حتی اگه سی سالم بگذره و من تجربه و سوادم بیشتر شه ذهنیت ها نسبت بهم عوض نخواهد شد.

مرسی که پستمو میخونید و نظر میدین در ضمن هر دوستی هر تجربه ای از استرس های اولین روزای کاریش داره لطفا تعریف کنه تا بدونم آیا بقیه هم اینقدددددددددددددددد مثل من استرسی هستن یا نه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 19 پست

Array
    بچه ها کمک کنید لطفا...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 19 پست

Array
    مرسی بچه ها که کمک کردین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام.

کلا اگه کسی از شما سوال نامربوطی پرسید هر جای زندگیتون..بهش بگید جواب این سوال چه کمکی به شما میکنه ؟؟ طرف خودش از سوالی که کرده پشیمون میشه..اگه طرف جسارت به خرج داد باز چیز دیگه ای گفت در هر صورت خودشو خراب تر کرده چون با همون جواب اول شما جوابشو گرفته !! باید بدونه که نباید هر سوالی رو پرسید.و حرمت قایل شد.

سر کلاس که رفتید بگید بچه ها من میخوام یه جو صمیمی توی کلاس باشه به همراه تحترام متقابل و اگه ببینم از این فرصتی که میخوام بهتون بدم سو استفاده کنید و کلاس بخواد بی نظمی بشه و.. من مجبورم بر خلاف میلم رفتارمو عوض کنم.دوست ندارم کلاسمون خشک باشه.پس قبل از هر چیز اول به خودتون بعدش به دوستاتون احترام بزارید تا یه کلاس خوبی رو داشته باشیم.وسط کلاس اگه کسی صحبت کرد به صورت اون فردی که صحبت کرد نگاه کنید بگید لطفا سکوتو رعایت کنید و قبل این که واکنش طرفو ببنید (چون مییگد استرس میگیرید )باز به ادامه ی درستون مشغول بشید.منظورم این هست شعاع دیدتون به سمت اون فدر باشه کافیه .لازم نیست حتما چشم توی چشم بشید همین که اون فدر متوجه شده شما متوجه میشید کافیه.

اگه سوالی پرسیدن که بلد نبودید ..یه راه کار طلایی بهتون میگم... اول کمی فکر می کنید بعدش میگید بچه ها کسی نظری نداره..بعدش توی همین مابین هم به جوابای اونا فکر کنید و هم به اطلاعات خودتون(در واقع در این بین که اونا میخوام فکر کنندو جواب بدند خودتون دارید فکر میکنید) اگه به حواب رسیدید چه بهتر..نرسیدید اگه سطح علمی بچه ها زیاد بالا نبود میتونید از عملیات ماسمالیزاسیون (ماست مالی)استفاده کنید..در نهایتش هم میتونید صادقانه بگید الان حضور ذهن ندارم جلسه ی عدی جوابتون رو میدم و تا هفته ی بعد فرصت دارید.ولی معمولا کار به این جا کشیده نمی شه اگه یکم تمرین کنید همون راه کار اول و دوم رو.

راجب کار عملی توی تاپیک قبلیتون گفتم.

ارتباط با همکاراتون مثل عرف باشه.در حد احترام و سلام و علیک ساده.ای بابا چرا فکر می کنید بقیه نشستن شما رو قضاوت کنند این هیچی بلد نیست و.. بعدش مگه همه از اول استاد متولد شدند.خب از یه جایی شروع کردند.

چرا خیلی جاها سلف های استاداشون با دانشجو ها یکسان هستش..بعدش جایی که میرید اتاق اساتید داره دیگه از اون مسئولش میپرسید سلف اساتید کجاست و جواب میده دیگه..فوق فوقش روز اول یه چیزی با خودتون ببرید که اگه نیاز به رزرو قبلی داشت اون روز گرسنه نمونید تا سر کلاس انرژِ لازم رو داشته باشید.

چرا استرس باید به خودون افتخار کنید توی این سن کم این فرصتو دارید.خیلی ها رویاشون این هست شاید الان موقعیت شما رو داشتند.

ببنید شما که استاد کشوری نشدید هنوز چون کسی که استاد کشوری میشه قطعا کار بلده..میمونه توی شهر خودتون و دانشگاه هاش..خب قبول..گیریم تمام دانشجو های اون جا 5 ساله لیساسن بگیرند..2 سال هم ارشد همون جا ادامه بدند..میشه 7 سال..یعنی اگه کسی از ترم اول با شما کلاسی داشته باشه نهایتش هفت سال شما رو میشناسه بعدش از اون دانشگاه رفته خب توی این هفت سال شما کلی تجربه کسب کردید بعدش که هی ورودی های جدید میان یه استاد پخته تر میبینند و.. پس نگید سی سال هم بگزره و... تازشم هر استادی پشتش حرف هست یکی میگه خوبه یگی میگه بده..بماند یه عده خاصی هستند که اکثرا ازشون راضی هستند...پس شما تمرکزتون روی کار خودتون باشه نه قضاوت بقیه..شما روی کارتون تمرکز کنید که همون میشه که هر جلسه اماده برید و خونسردیتون رو حفظ کنید و از هر کلاس تجربه های لازم رو کسب کنید و در جلسات بعد اشتباهات کمرتی بکنید خود به خود دوست داشتنی میشید.

بله استرس فقط ماله همون لحظه ی اول و شروعتون هست. بعدش عادی میشه براتون.درست به اسونی خوردن یه لیوان اب گوارا.

براتون ارزوی موفقیت دارم.

5. کاربر روبرو از پست مفید فدایی یار تشکرکرده است .

فرشته اردیبهشت (پنجشنبه 30 مرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 08 اردیبهشت 03 [ 23:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,254

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام نوش افرین جان

قبلا هم گفتم این استرس طبیعیه
    و وقتی تموم میشه که بری سرکار اون روز خیلی اعتماد به نفس میگیری
    دیگه همه چی دستت میاد و استرست از بین میره

فقط یجوری صبر کن تا شنبه به خودت ارامش بده
    این هم یه تجربه ی جدیده و شما هم حتما لیاقتشو داشتی که تو این کار پذیرفته شده پس حتما میتونی رفتار خوبی داشته باشی

من یادمه روز اول کاریم خلاف تصورم بود خیلی جالب تر ازون که فکرشو میکردم
    اون روز خیلی شارژ بودم هرچند شبش استرس داشتم جوری که شبش تا دو صبح با یکی از دوستام حرف میزدم تا ارامش بگیرم.

نگران نباش میبینی که قشنگ از پس کارت برمیایی.
    فقط سعی کن یه لبخند متین و آرام به لب داشته باشی .
    قرار نیست همون اول کار با همه گرم باشی
    اولا تو یه محیط ناشناس باید کمی مراقب باشی صبور باشی گرم نگیری تا دستت بیاد چطور رفتار کنی .

در کل خیلی شوخی و خنده زیادی تو محل کار خوب نیست منم با این که شوخم ولی محل کار جدی ام و طبق اداب رفتار میکنم .
    حتما سر وقت حاضر شو .

موفق باشی
    صبا به لطف بگو آن غزال رعنا را که سر به کوه و بیابان تو داده ای ما را

7. کاربر روبرو از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده است .

فدایی یار (شنبه 01 شهریور 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام دختر گل.

بهت تبریک می گم بابت فرصتی که برای خودت ایجاد کردی. هنوز ابتدای راهی و باید کلی چیز یاد بگیری. همون استادای ماهر من و شما هم روزی همین جایی بودن که الان من و تو هستیم. پس نگران نباش و از این فرصت برای رشد بیشتر و بیشتر خودت استفاده کن.
    و اما توصیه های من:

1- با حوصله و آرام باش و کمی هم لبخند و شوخی چاشنی کارت باشه.

2- به سوال های بی ربط جواب نده یا با شوخی دایورت کن! می پرسن " چند سالتونه؟" باخنده بگو "از یک خانم که نباید سنش رو بپرسن!"

3- هر چه بیشتر بتونی توی جلسات کلاست از ابزار های کمک آموزشی استفاده کنی بهتره. مثلا با پاورپوینت بعضی قسمتا رو بگو. یا همونجا سر کلاس یه آزمایش عملی بکن با کمک یکی دو تا شون.

4- بهشون تمرین بده حل کنن و درگیر درس باشن. اتفاقات خوش مزه ای موقع حل تمرین می افتی و کلاس بهتر میشه.

5- صبح چند دقیقه زودتر برو و موقعیت کلاست رو شناسایی کن که نخوای دنبالش بگردی.

6- کلاس عملیت رو از قبل خودت یه بار انجام بده که گیرای کار دستت بیاد. موقع درس دادن هم اگه اتفاقی افتاد، اصلا مهم نیست. من بارها شده گفتم " خب حالا این دکمه رو می زنیم، می بینیم که هیچ اتفاقی نمی افته! دوباره می زنیم" D: یا یه چیزی از دستم چند بار رها شده، گفتم " عجب قطعه لجبازیه!" D:

7- اگر هم جواب سوالی رو بلد نبودی هیچ اشکالی نداره. بگو
    "راجع بهش فکر می کنم هفته دیگه دوباره ازم بپرس" و واقعا هم این کار رو انجام بده، حتا اگه اون یادش رفت.

8- با یکی دو تا کوییز وضعیت تحصیلیشون میاد دستت. اگه خیلی سنگین تر از توانشون تدریس کنی، باهات همراهی نمی کنن.

9-
    اینجا و اینجا را هم بخوان.

موفق باشی خانوم
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

9. کاربر روبرو از پست مفید آویژه تشکرکرده است .

فدایی یار (شنبه 01 شهریور 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 46 در 19 پست

Array
    سلام به همه دوستای عزیز.از دوستای عزیزم فرشته اردیبهشت،آقای فدایی یار و آویژه تشکر میکنم.
    بچه ها امروز اولین روز کاریم بود.با اینکه اتفاق بدی نیفتاد ولی کلا دوس ندارم فردام برم.احساس غریبی میکنم تو محیط کارم.اعتماد به نفسم خیلی کم شده.فعلا کلاسا شروع نشده ولی تا اون موقع باید تو اتاق خودمون دنبال سرچ مقاله و نگارش مقاله باشیم.با دو نفر هم اتاقی هستم که اونا خیلی با هم مچن همش با هم میگن میخندن ولی روحیشون اصلا به من نمیخوره و من با این جور آدما به هیچ وجه اخت نمیشم.از طرفی استرس شروع کلاسا رو دارم مخصوصا کلاسای عملی.بعضی از سوالای پیش پا افتادمو از این دو تا همکارم پرسیدم مثل نحوه و مدت مرخصی ها ولی بقیه رو روم نشد گفتم حالا میگن دختره هیچی نمیدونه.دانشگاه عجیبیه یه برنامه اورینتیشن برای پرسنل جدیدشون ندارن خودم باید بیفتم دنبالشون واسه تک تک سوالام.دوس ندارم از فردا دیگه برم فقط از استادام و دوست و آشنا خجالت میکشم.کاش اعتماد به نفس هم دارو داشت تا بخوری و اعتماد به سقف بشی.

11. 2 کاربر از پست مفید نوش آفرین تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (شنبه 01 شهریور 93), شایسته89 (یکشنبه 02 شهریور 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)