به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 12:14]
    سطح
    11
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 5 در 4 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    حرفه شما درسته ، من خودم همیشه از خودشناسی ببشتر استقبال کردم و میکنم و دوست دارم همیشه با اطمینان ومعقولانه جلو برم ، اما وقتی فرهنگش جا نیفتاده باشه مطرح کردنش ممکنه موجب سوء برداشت بشه ، نمیدونم ولی اونطور که من میبینم تو تهران جا نیفتاده (هرچند تهران پر از قومیتها و فرهنگهای مختلفه)، اینکه جایی هست که جا افتاده باشه رو نمیدونم.
    فرض کن مثلا بگی بریم مشاور اونم بره به خانوادش بگه فلانی گفته بریم پیش مشاور یا اصلا خانواده مطرح کنن که برن پیش مشاور اون وقت آدم میخواد براشون توضیح بده ! البته خیلی بستگی به سطح فرهنگ و منطق طرف مقابل و خانوادشون داره ، ولی صرفا خواستم بگم به همین راحتی ها هم نیست جا افتادنش و حتی گاهی اوقات مطرح کردنش!

خلاصه خوبه مجردها به یه سطحی از خودشناسی برسن که اگه مشاور هم میسر نشد بتونن ، درست انتخاب کنن ، از جمله همین مزاج

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 01 دی 93 [ 18:45]
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience PointsSocial3 months registered
    تشکرها
    806

تشکرشده 750 در 251 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    این مسئله رو چند جا گفتم به شما هم می گم.
    کافیه مثلا دی وی دی های دکتر انوشه رو تهیه کنید و تو خونه بگذارین ببینو گوش کنین و خانوادتون حرفاشون بشنون و ببینین واقعا دید یک مشاور چقدر نسبت به ازدواج بازه و چقدر می تونه درست راهنمایی کنه و مسیر بده.
    بعد از اون کاملا واسشون جا می افته.
    وقتی مادرتون ببینن که یه روانشناس چند نکته ی اساسی و درست راجع به زندگی خودشون گفتن اونوقت با خودشون می گن ای کاش زمان ما هم ازین مشاور ها بود.
    مشاوره رفتن رو تبلیغ کنین.بگذارین خانواده ها پی ببرن مشاوره بهترین راهه.
    همین راه رو خانم آیندتون هم پیش بگیرن.100% جواب میده.

من هم با مشاور خودم صحبتهایی تو چند جلسه راجحع به ازدواج داشتیم.
    یه مثال خیلی قشنگ ایشون واسه من زد.
    گفت شما میری تو فروشگاه هاکوپیان.بدن شما هیچ نقصی نداره.کت شلوار های اونجا هم هیچ نقصی نداره.
    اما با وجود اینکه جفتتون نقصی ندارین اما همه ی کت شلوار ها بهت نمیاد.
    منظورش این بود که دو نفر می تونن کاملا در نوع خودشون آدم های مورد تایید و اوکی باشن اما تو ازدواج با هم به مشکل بخورن.
    و پیش بینی این مشکل کار فردی ماهره که حداقل 1000 تا زوج دیده و می دونه ته رابطه ی شما با این وضعیت چی می خواد بشه.
    واقعا مشاوره قدرت بسیار بسیار زیادی داره.برای من که اینطور بوده و بزرگترین تاثیر ها و راهنمایی های زندگی خودمو از مشاورم گرفتم.(حیف که الان به ایشون دسترسی ندارم و سربازم)
    ویرایش توسط pasta : جمعه 16 خرداد 93 در ساعت 01:00

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 تیر 93 [ 12:14]
    سطح
    11
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    13

تشکرشده 5 در 4 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام
    سوالی که شما پرسیدید بسیار مهم و حیاتیه و بیشترین علت طلاق همین عدم ارضای طرفین در رابطه جنسی هستش
    معمولا دختر ها نمیتونن به این سوال جواب مثبت یا منفی بدهند همانطور که دختر های عضو تالار در این زمینه نظر دادند

حرفی که زدی و سوالی که پرسیدی هیچ ایرادی نداره هر چند بهتر بود اول کمی تحقیق میکردی که چطور بهتر میشه این قضیه رو متوجه شد ولی سعی کن حتما قبل از ازدواج به جواب سوالت برسی
    موفق باشی
    اتفاقا من درباره همه سوالات و حرفام هم فکر کردم و هم خیلی مطالعه و تحقیق کردم . اینکه چطور میشه فهمید غیر از مشاور تنها راهش پرسیدنه دیگه خب ،نحوه و زمان پرسیدنش رو هم ، هم در کتاب معتبر و معروفی خونده بودم و هم از تجربه ی دوستان متاهل استفاده کردم اما جواب دختر خانم باعث شد بیام و اینجا مطرحش کنم ، به نظرم اشکال اصلی برمیگرده به اون خانم که اصلا دراین باره اطلاعی نداشت و حتی نفهمید منظور از گرم و سرد چیه و در آخر هم جواب داد الان (آخر جلسه دوم) برای این سوال زوده حتی در جلسه بعدی(جلسه سوم) هم جواب نداد هر چند من دیگه نپرسیدم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 بهمن 93 [ 16:12]
    سطح
    29
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    536

تشکرشده 560 در 192 پست

Array
    اتفاقا باید سوال بشه. اما عرف جامعه ما که بهتر میدونی چجوریه؟ این خانم خودشم بخواد میترسه بگه چون خانما احساس میکنن با جواب به این سوال خواستگارشون فکر بدی در موردشون میکنه. شما هم سعی کن اعتمادشو بیشتر جلب کنی ضمنا سعی کن غیرمستقیم ازش بپرسی یا مثلا از افعال معکوس استفاده کنی تا اونم راحت بتونه نظرشو بگه.

5. 2 کاربر از پست مفید capitan تشکرکرده اند .

gisooo (جمعه 16 خرداد 93), pasta (جمعه 16 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 مهر 95 [ 23:41]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    128

تشکرشده 312 در 128 پست

Array
    هنوز تو ایران جو جامعه یه طوری هست که این مسایل به خصوص برای دخترا یه تابو هست و برای همین سعی میکنن در موردش صحبت نشه
    من تو یه فروم بودم دختره نوشته بوده که قبل ازدواجش خیلی نیاز جنسی رو داشته و خودارضایی داشته اما وقتی شوهرش ازش خواستگاری کرده و پرسیده که از نظرجنسی چجوری هست میگفت که خیلی تند باهاش صحبت کرده و ازش خواسته که این مسایل رو نپرسه تنها به این دلیل که نمیخواسته که در موردش اینطور فکر بشه که دختر بی حیایی هست!!!

حتی تو همین تالار هم من یه جا خوندم که مدیر نوشته بود که دختری که سالم و پاک باشه قبل از ازدواج این نیاز رو حس نمیکنه و نداره و بی میل هست در حالی که متوجه نیستن که یک دختر هم مثه یه پسر ممکنه به دلایلی تحریک شده باشه(نه الزاما توسط جنس مخالف و رابطه داشتن )!!!!!! خوب به خاطر همین نظرها هست که دخترا ترجیح میدن که این سوالا رو جواب درستی بهش ندن تا مردای جامعه در موردشون فکر بد نکنن متاسفانه....
    ویرایش توسط gisooo : جمعه 16 خرداد 93 در ساعت 01:40

7. 2 کاربر از پست مفید gisooo تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 16 خرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 17 خرداد 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    دوست عزیز،
    شما که کتابهای روانشناسی برای ازدواج خوندین، احتمالا یه جایی اشاره به لزوم مراجعه به مشاوره اشاره کردند.

من اگر بخوام یه لپتاپ بخرم، تنها شناختن خوم و دونستن نیازهای خودم کفایت نمی کنه (برای چه کاری لازمش دارم، چقدر می تونم هزینه کنم، ... )
    پس باید برای شناختن لپتاپها با یک متخصص مشورت کنم. خوبی کار این هست که لپتاپها نوع و مارکشون محدوده و کاتالوگ هم دارند و اطلاعات زیادی توی اینترنت درموردشون هست (که متخصصین نوشتن) و می شه بدون مشورت مستقیم با یک متخصص، این کار را با مطالعه انجام داد.

برای ازدواج هر چند شما خودتون را دقیق بشناسید، کافی نیست. شناخت طرف مقابل هم مهمه.
    آدمها برند و کاتالوگ ندارند که بری سرچ کنی، در موردشون اطلاعات بگیری.
    بهتره این کار را به متخصص بسپاری. خودت همه تلاشت را برای شناخت بکن، اما حتما از مشاور هم کمک بگیر.

اینجا هم می تونی مقالاتی در مورد شناخت شخصیت و این که چه شخصیت هایی مناسب هم هستند، پیدا کنی.
    ولی مراجعه به مشاور بهتر هست.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

9. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 16 خرداد 93), meinoush (جمعه 16 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    یه سوال معیارهای شما برای انتخاب ایشون چی بوده یمشه اینو توضیح بدی؟

آخه توی این تایپیک فقط در مورد سوال پرسیدن یا نپرسیدن مطرح شد.

شوربختانه در کشور ما بخاطر خط قرمزهای غلطی که درست کرده حالا چه قانون چه شرع و چه عرف جامعه در باره این مسائل اصلا حرفی زده نمیشه.شاید یکی از علت هایی که دختران از این ناحیه در دوران جوانی آسیب میبینن جواب به کنجکاویی هایی باشه که در این مورد دارن که واقعا این رابطه جنسی چه لذتی داره که در مورد حرف زده میشه.درسته باید این سوال پرسیدهب شه و کاملا عاقلانه هستش ولی باید جو جامعه جو خانواده و اینکه خصوصیات دختر خانوم طرف مقابل را هم در نظر گرفت.
    خوشبختانه و بسیار خوشبختانه دختران یاران زمین دارای حجب و حیای ایارنی و اسلامی هستند درسته یکم شیطونی میکنن و بعضی وقتا اشتباهاتی دارن ولی کلا من خودم بشخصه برای دخترای سرزمینم احترام بسیاری قائلم.شاهدشم توی تالار دخترانی که وارد رابطه های غلط و اشتباه شده بودند و توی همین تالار نشان دادن که توبه کردن و از اشتباهشون پشیمون هستند مثل پسرهای ایارنی.
    البته عده ای اندک بحثشون فرق داره.

سوالیه که باید پرسیده بشه ولی بهتره همه جوانب را در نظر بگیرید دوست عزیز دخترا اولا از این سوال حس خوب یندارن و نشانه بی ادبی طرف مقابل میدونن و اینکه داره محکشون میزنه و میزارن حیا در وجودشون را داره امتحان میکنه.

ببخشید کلی بود و زیاد شد

پ.ن: بعنوان یه فرد متاهل میگم لذت رابطه جنسی خیلی خوبه و به استحکام خانواده کمک میکنه ولی اینو یادتون نره بعد از مدتی مثلا طبق آخرین نظری که شنیدم 3سال یا نهایت 5 سال دوطرف برای همدیگه عادی میشن تیو اینجور رابطه ها و مثل یه کار روزمره میشه چیزی که باعث لذت واقعای در اینگونه روابط میشه:
    عشق و محبت دوطرف نسبت بهم.وفاداری و تعهدی که بهم دارن.ازخودگذشتگی که دوطرف از خودشان نشان میدن اینه که باارزش میکنه.وگرنه حتی زیباترین زن و مرد دنیا هم باشید یکروزی میرسه که دیگه واقعا خسته میشید و تکراری میشه اینگونه روابط با تمام لذتی که داره

- - - Updated - - -

و مهمترین مشکل در مورد روابط جنسی منجر به طلاق میشه نداشتن مهارت های لازم و مورد نیاز چه از طرف مرد و چه از طرف خانوم میباشد
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : جمعه 16 خرداد 93 در ساعت 11:54

11. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

meinoush (جمعه 16 خرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 17 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    به نظر من زور می گین. خوب دختر بیچاره از کجا بدونه گرمه یا سرده؟؟ برین مشاوره و پزشک زنان. سوال در مورد رابطه جنسی پرسیدن عیبی نداره ولی توقع نداشته باشین طرف مقابلتون همه جوابا رو بدونه.

من یادمه خیلی سال پیش با یه اقا تا یه حدی پیش رفتیم. اون انگاری یه خورده عجله داشت منم سنم کم بوده 21 بودم فکر کنم. یادمه ازم یه همچین سوالی رو پرسید که میل جنسیم کمه یا زیاد منم فکر کردم یه کم گفتم خوب کمه. بعدش گفت نه نمیشه کم باشه چون در ارتباط با این چیزا نبودی فکر می کنی کمه. خوب حالا چه فایده داشت این سوالش؟؟؟
    برین مشاور ازدواج. از نظر بررسی جسمی هم متخصص زنان. خودتونم باید از نظر جسمی بررسی شین که مشکلی نداشته باشین :)
    موفق باشید.

13. کاربر روبرو از پست مفید meinoush تشکرکرده است .

khaleghezey (جمعه 16 خرداد 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array
    اساسا این هنر شماست به عنوان ی مرد که با رفتار و نحوه عمل درست بتونه گرمی خفته را در وجود همسرش که شایدم واقعا خودش ازش خبر نداره را بیدار منه. من فکر نمیکنم کسی که اساسا سرد باشه بخواد تن به ازدواج بده. سوال شما بسته به هنر رمانتیک بودن شما میتونه پاسخش + یا - باشه
    *به جادوی چشم تو شیدا شدم*
    *ز خود گم شدم در تو پیدا شدم*
    *من آن قطره بودم که با موج عشق*
    *در آغوش مهر تو دریا شدم
    *

15. 3 کاربر از پست مفید کامران تشکرکرده اند .

meinoush (شنبه 17 خرداد 93), sanjab (شنبه 17 خرداد 93), فرهنگ 27 (شنبه 17 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sama90 نمایش پست ها
    اتفاقا من درباره همه سوالات و حرفام هم فکر کردم و هم خیلی مطالعه و تحقیق کردم . اینکه چطور میشه فهمید غیر از مشاور تنها راهش پرسیدنه دیگه خب ،نحوه و زمان پرسیدنش رو هم ، هم در کتاب معتبر و معروفی خونده بودم و هم از تجربه ی دوستان متاهل استفاده کردم اما جواب دختر خانم باعث شد بیام و اینجا مطرحش کنم ، به نظرم اشکال اصلی برمیگرده به اون خانم که اصلا دراین باره اطلاعی نداشت و حتی نفهمید منظور از گرم و سرد چیه و در آخر هم جواب داد الان (آخر جلسه دوم) برای این سوال زوده حتی در جلسه بعدی(جلسه سوم) هم جواب نداد هر چند من دیگه نپرسیدم
    سلام
    اتفاقا من فکر نمی کنم که بشه تعمیم داد جواب ایشونو به این موضوع که اطلاعاتشون کمه.من به عنوان یه دختر تا زمانی که به درجه ای از اطمینان نرسم نمیتونم درست و حسابی این دست سوالاتو جواب بدم.معمولا صحبت در مورد مسائل جنسی موکول میشه به زمانی که فرد از بقیه ی فیلتر هام بگذره و تا حدی قبولشون کرده باشم
    جلسه ی سوم خواستگاری که زوده.حق میدم به اون خانوم.پروسه ی آشنایی زمان خوبی برای پرسیدن این سوالاته

17. 2 کاربر از پست مفید hanie_66 تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 17 خرداد 93), meinoush (شنبه 17 خرداد 93)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)