به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اردیبهشت 94 [ 14:05]
    سطح
    23
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 36 در 20 پست

Array

New2 مشکل اورژانس در خواستگاری(وقت کم)

سلام دوستان خوبم
    من یه مشکلی داشتم که باید تا فردا حلش کنم و اومدم ازتون راهنمایی بخوام.

دیشب منزل ما ی خواستگاری اومد که از مشهد بودن (ما تهرانیم و با معرف آشنا شدیم البته شماره منو داره.من 23 و ایشون 28 ساله هستند.) دیروز اولین جلسه ای بود که کلا دو تا خانواده همو دیدن و خانواده شون خیلی مذهبی بنظر میرسید و سطح اجتماعی شونم بد نبود. کلا مجلس دست داداشش بود که از نظر سیاسی فعالندو سرزبون داشت ما رفتیم ی حدود 45 دقیقه حرف زدیم و اومدیم.فقط دو تا مساله وجود داره

یکی اینکه دیشب داداشش گفت جمعه پدر مادرم میرن مشهد اگر اجازه بدین جمعه صبح بیاید فلان باغ ما خارج شهر که خیلی خوش آب و هواست ناهار تا این دو تا جوون با هم بیشتر آشنا شن. مامان منم (چون بابام زیاد حرف نمیزنه) گفت نه شما بیاید اینجا.حالا این بد شد؟ آخه من دیدم خانواده های دوستام میرن بعد خاستگاری. و ناهار و ورزش و .. میکنند به هدف آشنایی .البته با خانواده هاشون میرن.. ما مذهبی هستیم و اونها هم همینطور .
    یعنی ما تهرانی عقب افتاده حساب میشیم الان ؟یا تو خانواده های شما هم اینجوریه و با یک جلسه آشنایی این دعوتو قبول نمیکنید؟؟

و یکی هم اینکه بعد مراسم شبش به من اسمس داده دوست دارم جمعه بدرخشی.انگار از تیپ من (مانتو با شلوار لی و شال) خوششون نیومده! گفت مامانم گفت باید بیشتر آرایش میکرد (من ارایش کم داشتم) و شالتو پیچیده بودی به خودت. گفت خواستگاری قبلی من دختره با دامن کوتاه اومده و جوراب شلواری ضخیم. گفتم بپرسم معمولا مراسم های شما با چه پوششی برگزار میشه؟
    اخه دخترا هرچقدم بیرون باز باشن تو خواستگاری پوشیده تر میان. دوستای خودمم جدیدا با جوراب شلواری میرن جلوی خواستگار. ولی من مادر پدرم نمیذارن.(مامان من چادریه خودم معمولی مانتو شلوار لی مامان و خواهر اونم مانتویی پوشیده.)
    احساس میکنم یه جورایی بهم توهین شده که یعنی شما متحجر هستید و عقب افتاده. این برداشت من درسته؟ از طرفی هم میترسم جمعه با لباس دلخواه اون برم همیشه حرف حرف اونها بشه در اینده.

میشه راهنماییم کنید؟
    ویرایش توسط yasi_20 : پنجشنبه 08 خرداد 93 در ساعت 09:50

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    این چه مذهبیی بوده که هنوز هیچی نشده،ازت خواسته با جوراب شلواری

دامن کوتاه ظاهر بشی یا مادرش گفته آرایش کم داشته؟

3. 8 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 08 خرداد 93), hanie_66 (پنجشنبه 08 خرداد 93), khaleghezey (پنجشنبه 08 خرداد 93), m.reza91 (پنجشنبه 08 خرداد 93), sanjab (پنجشنبه 08 خرداد 93), فدایی یار (پنجشنبه 08 خرداد 93), بابک 1369 (پنجشنبه 08 خرداد 93), شایسته89 (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 خرداد 93 [ 00:06]
    سطح
    4
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    100 Experience PointsTagger First Class31 days registered
    تشکرها
    3

تشکرشده 32 در 12 پست

Array
    سلام من خودم پسرم و خواستگاری زیاد رفتم و تهرانی هم نیستم این نظر شخصی من بعد از چند بار خواستگاری رفتنه و نظر کارشناسانه باشه با اساتید و مدیران. ولی به نظر من این آقا خیلی تند رفته و حرفش خیلی غیر معقول بنظر میرسد. ببخشیدا ولی شما قراره بشی شریک زندگیش ن دوست دختر یکی دو روزش .بعدشم اول باید از لحاظ فکری و معنوی وفرهنگ به هم بخورید در آخر این مسائل. بازم می گم این ی نظر شخصی بود. بیشتر تامل کنید لطفا

5. 8 کاربر از پست مفید majid 110 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 08 خرداد 93), khaleghezey (پنجشنبه 08 خرداد 93), m.reza91 (پنجشنبه 08 خرداد 93), sara 65 (پنجشنبه 08 خرداد 93), فدایی یار (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93), بابک 1369 (پنجشنبه 08 خرداد 93), شیدا. (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام دوست عزیز.
    در مورد رسم رسومات خاصتون که دعوت میکنن بیرون و چجوریه که نظری ندارم چون اشنا نیستم
    ولی مادرتون به نظرم فقط تعارف کردن همین حرف خاصی نبود که شما میگین ممکنه بد برداشت کنن
    چون اونا از شهر دیگه اومدن وبه نوعی میهمان بودن مادرتون تعارف کردن نه ما میزبانیم شما بیاین اینجا احتمالا این رو خواسته برسونه.
    در مورد اونکه خواستگارتون این حرف زده در مورد پوششتون به نظرم خیلی محکم میگفتین پوشش من همینه عرف خانوادگی ما در همین حده . پوشش کمتر رو نمیپسنده!
    یا اینکه خودم با این پوشش راحترم و مناسبتره تا دستشون بیاد شما رو همینجوری که هستین قبول کنه. جوراب شلواری بپوشی واسه بیرون؟واقعا نمیدونم غیرت بعضی مردا کجا رفته؟
    عجب مادر شوهری! گفته ارایش نکرده؟ ارایش کنی میگن دختره با ارایش خوشکل شده بود معلوم نبود قیافه واقعیش چجوری.ارایش نکنی یا کم کنی هم اینجوری میگن عجباااا!
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

ویرایش توسط abi.bikaran : پنجشنبه 08 خرداد 93 در ساعت 10:32

7. 5 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 08 خرداد 93), m.reza91 (پنجشنبه 08 خرداد 93), sara 65 (پنجشنبه 08 خرداد 93), فدایی یار (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    و..............

خدا وکیلی آدم وقتی میاد توی سایت همدردی چهارچنگولی ممیونه یه چیزایی میشنوه شاخ در میاره.

این چه جور مذهبی هستش که میگه با جوراب شلواری بیا؟!!! یا با دامن!!! ننش میگه آرایش بیشتری کنه!!!!

بقول فردوسی پور اجازه بدید با سر برم توی دیوار تا الان فکر میکردم خانواده و فک و فامیل ما مذهبی هستیم ولی از بعد خواندن این مطلب فهمیدم کاملا امل و عقب مانده متحجر و عصر حجری و تازه از توی غار فرار کرده ایم

والا ما یکی دخترخالمون الان با شوهرش رفتند اسکاتلند پسرداییمه شوهرش حتی توی مالزی چادر یبود که هیچ تیو اسکاتلند هم حجابش همینه!!!

بقول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم بزنم .

در مورد این جمله شما:

اخه دخترا هرچقدم بیرون باز باشن تو خواستگاری پوشیده تر میان.

بنظرم این طرز فکر درست نیست قرار نیست کسی را گول بزنیم هرجور که واقعا هستید همان باشید که بعدا مشکلی ایجاد نشه.
    در مورد دوستاتون که چجوری میان قرار نیست هرکسی هرکاری انجام داد شما هم همان کار را انجام بدید!!!

در مورد رفتن به مهمانی یه سوال برام پیش آمده شما مگه باهم نسبتی دارید که میخواید برین باغشان یا با هم فامیلید یا دوست اشنا؟مادر شما بهترنی کار را انجام دادند رفتن شما و قبول دعوتشان این شبهه را بوجود میاره که جواب شما مثبته فکر کنم دارن زرنگ بازی در میارن شما و خانوادتان راب زارن لای منگنه رودربایستی.

بهتره بزارید روال عادی طی بشه.

معیارهای شما برای ازدواج چیه؟
    یکم از خصوصیات مثبت و منفی خودت و خواستگارت بگو بهتر بشناسیمش.

یه مثلی هست که میگه:

از آدمایی که خوب حرف میزنن فاصله بگیرید منظورمو فکر کنم متوجه شده باشی
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط khaleghezey : پنجشنبه 08 خرداد 93 در ساعت 10:32

9. 8 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

abi.bikaran (پنجشنبه 08 خرداد 93), hanie_66 (پنجشنبه 08 خرداد 93), m.reza91 (پنجشنبه 08 خرداد 93), noamooz (شنبه 10 خرداد 93), roseflower (پنجشنبه 08 خرداد 93), sara 65 (جمعه 09 خرداد 93), فدایی یار (جمعه 09 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 10:13]
    سطح
    30
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    91

تشکرشده 234 در 76 پست

Array
    عزیزم.. نوع ارایش جلسه اول مهمه... زیاد ارایش کنی میگن یا میخواسته خودشو تو دل ما جا کنه یا میخواد عیب صورتشو بپوشونه کم ارایش کنی هم که این دردسرا... ولی در حد ملیح و متعادل خوبه بستگی به سبگ ارایشت داره و باید مات باشه چه کمش و چه زیاد...
    لباس خواستگاری من خودم به شخصه مانتو و شلوارلی نمیپوشم چون لی واقعا غیر رسمیه و انگار میخوای بری بیرون پیاده روی.. دوستام ظاهری هم شده یه چادر روشن با شال روشن میذارن ولی من سارافون با پارچه های خوب و دوخت خوب که مخصوص مهمونی باشه رو ترجیح میدم با شلواری که با رنگش ست بشه.که بسته به مدل سارافون میتونه گشاد یا یه مقدار جذب باشه، بعضی هم یه بلوز مجلسی پوشیده و دامن میپوشن که اینا هم مدل دوختشون مهمه....ولی در کل لی هرگز و در هیچ جلسه ای حتی اگه چند جلسه گذشته باشه مگه اینکه بخوایم برای بار دوم یا سوم بیرون همو ببینیم و بسته به مقصد باید تیپ اسپرت داشته باشیم یا بخوایم تیپ معمول خودمونو نشون بدیم که مشکل نداشته باشه البته بعد ازدواج خواهی نخواهی پوشش تغییراتی میکنه... در کل نظر شخصی منه که رسمیت پوشش باید باشه تو این مجالس....
    جوراب شلواری برای جلسه اول هرچی هرچی هم ضخیم باشه اصلا... کاملا شکل پای انسان مشخصه و کاملا تحریک کننده و از نظر خیلی ها ناپسند... مگه دامن تا ساق پا باشه که برامدگی پشت پارو بپوشونه.... این از نظر من که مذهبی نیستم واضحه نمیدونم اونا که مذهبی نشون میدن چه توقعی داشتن
    شاید فکر کردن که شما میخوای عیب و ایرادی رو بپوشونی که اینقد خودتو پیچیدی... مادرشم عجیبه... معمولا مشهدی ها از ارایش زیاد و لباس تنگ و کوتاه اصلا خوششون نمیاد...
    برای دعوتم نمیدونم هرجا یه چیز رسمه... مثلا واسه برادرم خانواده عروس گفتن رسم نداریم تا قبل عقد دختر وارد خانه یا ملکی از خانواده داماد بشه تمام مراسمات خونه اونا بود ولی ما ذره ای فکر نکردیم عقب افتاده باشن، چون بقیه موارد خوب بود ولی واسه خالم که اتفاقا با مشهدی عروسی کرد قبل عقد همه رفتن مشهد و چند روز هتل موندن و ناهارو شام دعوت میشدن... بابلاخره کسی که میاد خواستگاری یعنی خواستاره و باید برای خواستش یه کم تو زحمت و خرجم بیفته دیگههههههههه ( این بین خودمون) میتونید اگه فکر کردید بد گفتید یه رسمو رسومی از خودتون بسازیدو به اون ربط بدیدیا رک بگید برای اشنایی بیشتر محیط خونه برای اولین دیدارها بهتره بعد که جلسه دوم اوکی شد یه فرصت دیگه ما خدمت میرسیم... نمیدونم ازین حرفا دیگههههههههه......
    ببین مذهبی بودن یعنی چی؟؟؟؟ شما طبیعی برخورد کردین... متحجر بودن معنی نداره... زیاد به حول و ولا و تغییر نیفتید... مرتب باشید و تمیز و اراسته با لباسی وش دوخت با رنگ مناسب بهتره لی نپوشید تو مراسم هم میتونید از کفش هایی با پاشنه ای که زیاد بلند نباشه استفاده کنید با لباسی کاملا رسمی که الان تو بازار خیلی خیلی زیاده...تیپ اسپرت و بذارید واسه بیرون و جای مناسبش...ارایشتئنم میتونه زیاد ولی ملیح باشه... من تو عروسی هم خودم ارایش میکنم ولی تمام وسایلم کرم و قهوهایه ملایمه و هیچ رنگی تو ذوق ننمیزنه و کاملا و کاملا ملیحه اینو همه بهم میگن.... شما هم زیاد ارایش کنی مهم نیست ولی رنگ لوازمت مهمه مثلا زیاد سفید یا برنز نباشه... رنگ پوستت با تن ملایم و سایه ملایم مثل صورتی یا قهوهای یا هر رنگی که به صورتتون بیاد... لوازم ارایشی برید راهنمایی میکنن که چه رنگی ملایمه و به پوستتون میخوره... سعی کنید هیچ رنگی زیادی خودشو نشون نده....
    احتمالا میخوان ببینن که شما در بهترین وضعیت چطورید... ازشئن حتما بپرسید که تو مهمونیاشون طرز پوشش و برخورد خانومای اطراف چطوره و توقع این اقا از شما چیه...ببین میتونی قبول کنی یا نه...
    راستی مطمئن باش که پسندیدنت با همین چهره و ارایشو برخورد وگرنه به دعوت و جلسه دوم نمیکشید و همونجا تموم میشد...
    پس اروم باش و طوری خودتو نشون نده که واست خیلی سخته و از خودت خیلی خیلی دوره.....
    رفتار مامان باباهم بیخیال اونا میدونن چی بگن شما اصلا ناراحت نباش و بهشون اعتماد کن و اصا ز حرفاشون حس بد پیدا نکنو تمرکزت و بذار رو شناخت طرف مقابلت...
    خوشبخت شی عزیزم

11. 4 کاربر از پست مفید setare sorbi تشکرکرده اند .

khaleghezey (پنجشنبه 08 خرداد 93), sara 65 (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93), شیدا. (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    خانم یاسی من کار به رسم و رسوم خاص هر جا و شهری ندارم شاید برای هر کس قابل احترام باشه !!!

من میگم عرف و رسم شما و خونواده ی شما هر چی میگه به اون عمل کنید شما که نمی خواید هر دفعه یه خواستگار میاد خدایی ناکرده عروسک اونا باشید هر چی اونا گفتند عمل کنید !!!

واقعا ناراحت شدم از دیدگاه مادر اون خانم که این طور ظاهر گونه به شما نگاه میکنند یه زن خیلی معیار های دیگه میتونه برای رد شدن یا پذیرفته شدن داشته باشه نه این چیزا(ولی اولش هم گفتم برای هر کسی یه چیزی مهم هست دیگه مهم هست نظر شما چی باشه )

واقعا جالبه شما اگه قرار باشه هر خواستگاری اول میاد خوب خودتونو بهش نشون بدید که ایا خوشش بیاد یا نیاد بعدش براتون حرف در بیارند یا نیارند این میشه نشانه ی فرهنگ و پیشتاز بودن !! نه این طور نیست من که اینو عقب افتادگی میدونم نه اون کار شما رو...

توی مراسم های ما بله وقتی مادر تنها میره (منطورم این هست مجلس کلا زنونه هستش )دختر خانم خیلی راحت میاد... اما وقتی خود پسر هم هست نه همون طوری که اون خانم جلوی بقیه نامحرم ها هستش باید پوشش داشته باشه حالا وقتی رفتند توی اتاق با اقا پسر صحبت کنند کمی راحت تر بود اشکال نداره یبه هر حال اقا پسر هم باید یه حقی قایل شد...شما مگه نمی گید براردر ایشون هم بودند !! اصلا شرع هم گفته اگه واقعا کار بخواد به ازدواج ختم بشه پسر میتونه خانم رو با پوشش نازک ببینه ولی ایا این دلیلی میشه شما جلوی بقیه هم بخواید راحت باشید دیگه اقا پسر میخواد شما رو انتخاب کنه نه برادر ایشون وسایر نامحرم ها

به هر حال به نظرم شما با این افکار خودتون رو الکی پریشان کردید...

و جمعه هم خودتون باشید اونی که همیشه بودید.شما فکرشو بکنید مثل این که اونا میخوان هم تیپ بزنید بعدش اگه اونا بازم نپسندیدند شما رو اون وقت اونجاست که بهتون توهین شده

خودتون باشید.شما همینی هستید که بودید اونا باید ببنید همین طوری شما رو میخوان یا نه.

بازم میگم هر کی برای خودش اصولی داره و اینا صرفا نظر بنده بود.

ولی واقعا کسی که به خودش اجازه میده از همین اولش این طوری از ظاهر و پوشش شما ایراد بگیره خدا بخیر کنه و دیگه یکم صمیمی بشید و کار به اختلاف کشیده بشه اون وقت چی میگن !!
    واقعا اگه دوباره راجب ظاهر و پوشش شما حرفی زدند همین اول کاری قاطع جلشون بایستید و گرنه یه عمر باید با این حس که مورد دلخواه ایشون و خانواده ی ایشون نبودید زندگی کنید.
    ویرایش توسط فدایی یار : پنجشنبه 08 خرداد 93 در ساعت 11:53

13. 4 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 09 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93), بی نهایت (پنجشنبه 08 خرداد 93), شیدا. (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    دوست عزیز،

برای خواستگاری قراره اونها شما را با همه ی رسم و رسومات و خانواده و آرایش و ... ای که دارید ببینند و با چیزی که مورد نظرشون هست بسنجند و نظرشون را بگن.

شما هم قراره اونها را بسنجید و نظر نهاییتون را بگید.

آیا شما دیشب گفتین ادکلن زیاد زده بود؟ چرا ما را دعوت کردن باغ؟ رنگ کراواتش با جورابش ست نبود؟
    شاید اونا هم الان از همین اضطرابها که شما دارید داشته باشند. مثلا فکر کنند حرف زشتی زدند که شما را برای جلسه دوم دعوت کردند و ...

زیاد درگیر این موضوعات نشو و آروم باش.

شاید هم حرفی که در مورد آرایش و جوراب شلواری زدن، برای سنجیدن شما باشه.
    چقدر مستقلی؟ چقد دهن بینی؟ چقدر با حرفهای دیگران نظرت و رفتارت و لباست عوض می شه؟ لباسی که اون شب پوشیدی، پوشش واقعیت بوده؟ آرایش همیشگیت بوده یا برای اونا ظاهر سازی کردی و ....

سعی کن برای فردا یک لباس رسمی تر بپوشی.
    مانتو شلوار خیلی جالب نیست. لباس بیرون است، نه لباس توی خونه.

انشاله که هر چی خیره پیش بیاد
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

15. 8 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

hanie_66 (پنجشنبه 08 خرداد 93), khaleghezey (جمعه 09 خرداد 93), sanjab (پنجشنبه 08 خرداد 93), sara 65 (پنجشنبه 08 خرداد 93), فدایی یار (پنجشنبه 08 خرداد 93), فرهنگ 27 (پنجشنبه 08 خرداد 93), بی نهایت (پنجشنبه 08 خرداد 93), بابک 1369 (پنجشنبه 08 خرداد 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اردیبهشت 94 [ 14:05]
    سطح
    23
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    76

تشکرشده 36 در 20 پست

Array
    سلام دوستان عزیزم.
    خیلی خیلی ممنون به تاپیک من اومدین و اینقدر زود بهم جواب دادید. خیلی خوشحالم کردین. همه کسایی که همیشه جوابهاشونو میخوندم و برام بیشتر یه id بودن رو امروز مثل یه دوست واقعی کنار خودم حسشون کردم. به خصوص شیدا جان و آقای خاله قزی و همه دوستان.مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27 نمایش پست ها
    این چه مذهبیی بوده که هنوز هیچی نشده،ازت خواسته با جوراب شلواری

دامن کوتاه ظاهر بشی یا مادرش گفته آرایش کم داشته؟
    آره والا خودمم نمیدونم.تازه من نبودم اومدن نشستن تعریف کردن که پسر ما اهل نماز شب هم هست، خداییشم پسر صاف و ساده ای بود . یا داداشش میگفت ما بچه هامونو فلان مدرسه ها میذاریم ( که مذهبی و قدیمین مثل علوی و رفاه و ..) . از یه طرفم فکر میکنم از سادگی شه که اومده این چیزا رو بمن گفته تا من دفعه بعد تیپ بزنم! و اون جلوی مامان باباش سرافراز بشه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط majid 110 نمایش پست ها
    سلام من خودم پسرم و خواستگاری زیاد رفتم و تهرانی هم نیستم این نظر شخصی من بعد از چند بار خواستگاری رفتنه و نظر کارشناسانه باشه با اساتید و مدیران. ولی به نظر من این آقا خیلی تند رفته و حرفش خیلی غیر معقول بنظر میرسد. ببخشیدا ولی شما قراره بشی شریک زندگیش ن دوست دختر یکی دو روزش .بعدشم اول باید از لحاظ فکری و معنوی وفرهنگ به هم بخورید در آخر این مسائل. بازم می گم این ی نظر شخصی بود. بیشتر تامل کنید لطفا
    مرسی اقا مجید از پاسختون. پس به نظر شما هم غیر معقوله.. امیدوار شدم :)

نقل قول نوشته اصلی توسط abi.bikaran نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    در مورد رسم رسومات خاصتون که دعوت میکنن بیرون و چجوریه که نظری ندارم چون اشنا نیستم
    ولی مادرتون به نظرم فقط تعارف کردن همین حرف خاصی نبود که شما میگین ممکنه بد برداشت کنن
    چون اونا از شهر دیگه اومدن وبه نوعی میهمان بودن مادرتون تعارف کردن نه ما میزبانیم شما بیاین اینجا احتمالا این رو خواسته برسونه.
    در مورد اونکه خواستگارتون این حرف زده در مورد پوششتون به نظرم خیلی محکم میگفتین پوشش من همینه عرف خانوادگی ما در همین حده . پوشش کمتر رو نمیپسنده!
    یا اینکه خودم با این پوشش راحترم و مناسبتره تا دستشون بیاد شما رو همینجوری که هستین قبول کنه. جوراب شلواری بپوشی واسه بیرون؟واقعا نمیدونم غیرت بعضی مردا کجا رفته؟
    عجب مادر شوهری! گفته ارایش نکرده؟ ارایش کنی میگن دختره با ارایش خوشکل شده بود معلوم نبود قیافه واقعیش چجوری.ارایش نکنی یا کم کنی هم اینجوری میگن عجباااا!
    مرسی دوست من، ما رسم نداریم بیرون دختر یا خواستگار رو دعوت کنن اما پارسال توی اتوبوس با یه خانومی حرف میزدم میگفتن که باغ فامیلشون رفته بودن اون دختری که ازش واسه پسر اون فامیل خواستگاری کردنم با خانواده اش بوده اند. من اینو یادم اومد و گفتم حتما مردم رسم و رسومشون فرق کرده و ما بی اطلاعیم. و گفتم بپرسم در برخورد با این موارد باید چه جوابی بدیم که نه فکر کنن ما دیگه خیلی اوکی ایم نه اینکه آداب معاشرتو بلد نیستیم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    و..............

خدا وکیلی آدم وقتی میاد توی سایت همدردی چهارچنگولی ممیونه یه چیزایی میشنوه شاخ در میاره.

این چه جور مذهبی هستش که میگه با جوراب شلواری بیا؟!!! یا با دامن!!! ننش میگه آرایش بیشتری کنه!!!!

بقول فردوسی پور اجازه بدید با سر برم توی دیوار تا الان فکر میکردم خانواده و فک و فامیل ما مذهبی هستیم ولی از بعد خواندن این مطلب فهمیدم کاملا امل و عقب مانده متحجر و عصر حجری و تازه از توی غار فرار کرده ایم

والا ما یکی دخترخالمون الان با شوهرش رفتند اسکاتلند پسرداییمه شوهرش حتی توی مالزی چادر یبود که هیچ تیو اسکاتلند هم حجابش همینه!!!

بقول فامیل دور من دیگه حرفی ندارم بزنم .

در مورد این جمله شما:

اخه دخترا هرچقدم بیرون باز باشن تو خواستگاری پوشیده تر میان.

بنظرم این طرز فکر درست نیست قرار نیست کسی را گول بزنیم هرجور که واقعا هستید همان باشید که بعدا مشکلی ایجاد نشه.
    در مورد دوستاتون که چجوری میان قرار نیست هرکسی هرکاری انجام داد شما هم همان کار را انجام بدید!!!

در مورد رفتن به مهمانی یه سوال برام پیش آمده شما مگه باهم نسبتی دارید که میخواید برین باغشان یا با هم فامیلید یا دوست اشنا؟مادر شما بهترنی کار را انجام دادند رفتن شما و قبول دعوتشان این شبهه را بوجود میاره که جواب شما مثبته فکر کنم دارن زرنگ بازی در میارن شما و خانوادتان راب زارن لای منگنه رودربایستی.

بهتره بزارید روال عادی طی بشه.

معیارهای شما برای ازدواج چیه؟
    یکم از خصوصیات مثبت و منفی خودت و خواستگارت بگو بهتر بشناسیمش.

یه مثلی هست که میگه:

از آدمایی که خوب حرف میزنن فاصله بگیرید منظورمو فکر کنم متوجه شده باشی

آقای خاله قزی خیلی ممنون که به تاپیک من هم سر زدین .من همیشه خواننده خاموش شما بودم. مرسی
    آره منم از برنامه گلبرگ یادم بود که تیپ بیرونتون هرجور هست همونطوری بیاید جلو خواستگار که بعدا نگن فریبمون داد. چادری هستی با چادر مانتویی با مانتو. واسه همین منم اینجوری اومدم. بخصوص که ما "هیچ" شناختی از اونها نداشتیم. من تابحالم مشکلی نداشتم. همیشه دفعه اول با مانتو شلوار و دفعه دوم یه لباس خونگی تر مثل سارافون جلوی خواستگار میومدم. اخه بدبختی اینه به مامانم هم نمیتونم بگم، چون اگر این وصلت جور بشه دوست ندارم از اول با حرف بردن آوردن شروع شه و فکر کردم با دوستای اینجا مشورت کنم بهتره . چون هم جوونن و سلیقه جوانها را میدونن هم از فرهنگ های همه جای ایران حضور دارند و ..

قبول دارم قرار نیست مثل دوستام یا ... باشم. ولی دوست داشتم با تیپ خوب و مثل دخترهای شیک پوش امروزی (در قالب هنجارهای خانواده خودم) ظاهر شم. چون وقتی کسی از آدم شناختی نداره اول به ظاهر توجه میکنه تا بعد با حرف زدن و آشنایی به سیرتت پی ببره و از اون خوشش بیاد. واسه همین گفتم بپرسم شاید هنجار های جامعه عوض شده ؟

بعدم به نکته ظریفی اشاره کردین. نه ما فامیل و .. ای نیستیم. دقیقا تا برادرش گفت و منتظر جواب ما بود، مادر من گفتن حالا بذارید فکرهامونو بکنیم .گفتم اینها الان حس کردند ما کلا موافقیم؟ یه اشاره کوچیکی هم کردن که باید چند ماه آشنایی تو محیط های مختلف صورت بگیره واین دو نفر برن و بیان تا ریز اخلاق همو بفهمن و ببینن میتونن کنار هم زندگی کنن یا نه؟

راجع به خودمم که انشالا از ترم بعد اینترن (انترن) میشم و اون اقا هم فوق عمران بودند و از لحاظ خانواده فرهنگشون بد نبود. خودم شوهر دکتر هم دوست دارم اما "زندگی و رضایت قلبی خودم" برام مهمتره تا حرف مردم . معیارها هم که همه ی چیزهای خوب!! اخلاق match با من ،مذهبی در حد خودم، شخصیت و خانواده متین ، احترام، سازش، محبت، گذشت و ..

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط setare sorbi نمایش پست ها
    برای دعوتم نمیدونم هرجا یه چیز رسمه... مثلا واسه برادرم خانواده عروس گفتن رسم نداریم تا قبل عقد دختر وارد خانه یا ملکی از خانواده داماد بشه تمام مراسمات خونه اونا بود ولی ما ذره ای فکر نکردیم عقب افتاده باشن، چون بقیه موارد خوب بود ولی واسه خالم که اتفاقا با مشهدی عروسی کرد قبل عقد همه رفتن مشهد و چند روز هتل موندن و ناهارو شام دعوت میشدن... بابلاخره کسی که میاد خواستگاری یعنی خواستاره و باید برای خواستش یه کم تو زحمت و خرجم بیفته دیگههههههههه ( این بین خودمون) میتونید اگه فکر کردید بد گفتید یه رسمو رسومی از خودتون بسازیدو به اون ربط بدیدیا رک بگید برای اشنایی بیشتر محیط خونه برای اولین دیدارها بهتره بعد که جلسه دوم اوکی شد یه فرصت دیگه ما خدمت میرسیم... نمیدونم ازین حرفا دیگههههههههه......
    ببین مذهبی بودن یعنی چی؟؟؟؟ شما طبیعی برخورد کردین... متحجر بودن معنی نداره... زیاد به حول و ولا و تغییر نیفتید... مرتب باشید و تمیز و اراسته با لباسی وش دوخت با رنگ مناسب بهتره لی نپوشید تو مراسم هم میتونید از کفش هایی با پاشنه ای که زیاد بلند نباشه استفاده کنید با لباسی کاملا رسمی که الان تو بازار خیلی خیلی زیاده...تیپ اسپرت و بذارید واسه بیرون و جای مناسبش...ارایشتئنم میتونه زیاد ولی ملیح باشه...

احتمالا میخوان ببینن که شما در بهترین وضعیت چطورید... ازشئن حتما بپرسید که تو مهمونیاشون طرز پوشش و برخورد خانومای اطراف چطوره و توقع این اقا از شما چیه...ببین میتونی قبول کنی یا نه...
    راستی مطمئن باش که پسندیدنت با همین چهره و ارایشو برخورد وگرنه به دعوت و جلسه دوم نمیکشید و همونجا تموم میشد...
    پس اروم باش و طوری خودتو نشون نده که واست خیلی سخته و از خودت خیلی خیلی دوره.....
    رفتار مامان باباهم بیخیال اونا میدونن چی بگن شما اصلا ناراحت نباش و بهشون اعتماد کن و اصا ز حرفاشون حس بد پیدا نکنو تمرکزت و بذار رو شناخت طرف مقابلت...
    خوشبخت شی عزیزم
    سلام ستاره عزیزم
    دقیقا چه نکته خوبی گفتی ا هم بگیم این رسمو داریم خوب میشه؟
    و اونها هم دقیقا گفتن شما چند روزی بیاید مشهد ما اونجا وسایل پذیرایی و اقامت در اختیار شما میذاریم تا شما تحقیقات کنین. گویا این مساله اونجا رسمه!
    طرز برخوردم گفتن مثل سایر نامحرمها توی مهمونیا هستن و ما هم همینطوریم. البته ی نکته ای هم که هست اسم نوه های مادر پدرش هم اسمهای مذهبی نبود. اسمهای جدیدی بود. مثل ایرسا و .. این نکته نشون میده که اونها فرهنگشون بالاست؟ یا اینکه در باطن اونقدرام مذهبی نیستن؟ یا چی؟

اصلا ی چالش جدید برام ایجاد شده. اگر کسی مذهبی باشه ما میتونیم قسم بخوریم که اون آدم اهل زندگیه؟ ( فکر میکنم جوابش منفیه ولی جامعه بنظرم مذهبی بودنو بیشتر قبول دارن واسه زندگی. حتما ی چیزی هست دیگه. نه؟!)

نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی یار نمایش پست ها
    خانم یاسی
    من میگم عرف و رسم شما و خونواده ی شما هر چی میگه به اون عمل کنید شما که نمی خواید هر دفعه یه خواستگار میاد خدایی ناکرده عروسک اونا باشید هر چی اونا گفتند عمل کنید !!!

واقعا ناراحت شدم از دیدگاه مادر اون خانم که این طور ظاهر گونه به شما نگاه میکنند یه زن خیلی معیار های دیگه میتونه برای رد شدن یا پذیرفته شدن داشته باشه نه این چیزا(ولی اولش هم گفتم برای هر کسی یه چیزی مهم هست دیگه مهم هست نظر شما چی باشه ) و جمعه هم خودتون باشید اونی که همیشه بودید.شما فکرشو بکنید مثل این که اونا میخوان هم تیپ بزنید بعدش اگه اونا بازم نپسندیدند شما رو اون وقت اونجاست که بهتون توهین شده
    خودتون باشید.شما همینی هستید که بودید اونا باید ببنید همین طوری شما رو میخوان یا نه.
    مرسی از جوابتون. بله خیلی درسته. واقعا قبول دارم اونها اگر منو میخوان باید همینطوری بخوان. من نباید عروسک دست کسی باشم. ولی بعد فکر میکنم شاید با جواب قاطع نه، با خودشون بگن دختر اهل سازش تو زندگی نیست و فرار رو به جای آداپته شدن با مشکلات و حل مساله انتخاب میکنه.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط setare sorbi نمایش پست ها
    ببین مذهبی بودن یعنی چی؟؟؟؟ شما طبیعی برخورد کردین... متحجر بودن معنی نداره... زیاد به حول و ولا و تغییر نیفتید... مرتب باشید و تمیز و اراسته با لباسی وش دوخت با رنگ مناسب بهتره لی نپوشید تو مراسم هم میتونید از کفش هایی با پاشنه ای که زیاد بلند نباشه استفاده کنید با لباسی کاملا رسمی که الان تو بازار خیلی خیلی زیاده...تیپ اسپرت و بذارید واسه بیرون و جای مناسبش...ارایشتئنم میتونه زیاد ولی ملیح باشه...

خوشبخت شی عزیزم
    سلام ستاره عزیزم
    دقیقا چه نکته خوبی گفتی ا هم بگیم این رسمو داریم خوب میشه؟
    و اونها هم دقیقا گفتن شما چند روزی بیاید مشهد ما اونجا وسایل پذیرایی و اقامت در اختیار شما میذاریم تا شما تحقیقات کنین. گویا این مساله اونجا رسمه!
    طرز برخوردم گفتن مثل سایر نامحرمها توی مهمونیا هستن و ما هم همینطوریم. البته ی نکته ای هم که هست اسم نوه های مادر پدرش هم اسمهای مذهبی نبود. اسمهای جدیدی بود. مثل ایرسا و .. این نکته نشون میده که اونها فرهنگشون بالاست؟ یا اینکه در باطن اونقدرام مذهبی نیستن؟ یا چی؟

اصلا ی چالش جدید برام ایجاد شده. اگر کسی مذهبی باشه ما میتونیم قسم بخوریم که اون آدم اهل زندگیه؟ ( فکر میکنم جوابش منفیه ولی جامعه بنظرم مذهبی بودنو بیشتر قبول دارن واسه زندگی. حتما ی چیزی هست دیگه. نه؟!)

نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی یار نمایش پست ها
    خانم یاسی

واقعا ناراحت شدم از دیدگاه مادر اون خانم که این طور ظاهر گونه به شما نگاه میکنند یه زن خیلی معیار های دیگه میتونه برای رد شدن یا پذیرفته شدن داشته باشه نه این چیزا(ولی اولش هم گفتم برای هر کسی یه چیزی مهم هست دیگه مهم هست نظر شما چی باشه ) و جمعه هم خودتون باشید اونی که همیشه بودید.شما فکرشو بکنید مثل این که اونا میخوان هم تیپ بزنید بعدش اگه اونا بازم نپسندیدند شما رو اون وقت اونجاست که بهتون توهین شده
    مرسی از جوابتون. بله خیلی درسته. واقعا قبول دارم اونها اگر منو میخوان باید همینطوری بخوان. من نباید عروسک دست کسی باشم. ولی بعد فکر میکنم شاید با جواب قاطع نه، با خودشون بگن دختر اهل سازش تو زندگی نیست و فرار رو به جای آداپته شدن با مشکلات و حل مساله انتخاب میکنه.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    دوست عزیز،

برای خواستگاری قراره اونها شما را با همه ی رسم و رسومات و خانواده و آرایش و ... ای که دارید ببینند و با چیزی که مورد نظرشون هست بسنجند و نظرشون را بگن.

شما هم قراره اونها را بسنجید و نظر نهاییتون را بگید.

آیا شما دیشب گفتین ادکلن زیاد زده بود؟ چرا ما را دعوت کردن باغ؟ رنگ کراواتش با جورابش ست نبود؟
    شاید اونا هم الان از همین اضطرابها که شما دارید داشته باشند. مثلا فکر کنند حرف زشتی زدند که شما را برای جلسه دوم دعوت کردند و ...

زیاد درگیر این موضوعات نشو و آروم باش.

شاید هم حرفی که در مورد آرایش و جوراب شلواری زدن، برای سنجیدن شما باشه.
    چقدر مستقلی؟ چقد دهن بینی؟ چقدر با حرفهای دیگران نظرت و رفتارت و لباست عوض می شه؟ لباسی که اون شب پوشیدی، پوشش واقعیت بوده؟ آرایش همیشگیت بوده یا برای اونا ظاهر سازی کردی و ....

سعی کن برای فردا یک لباس رسمی تر بپوشی.
    مانتو شلوار خیلی جالب نیست. لباس بیرون است، نه لباس توی خونه.

انشاله که هر چی خیره پیش بیاد

سلام شیدا جون. خیلی خوشحال شدم برام پاسخی گذاشتی. خیلی تیزبینی تو دوست دارم.
    راست میگی باید دقت کنم به این چیزا. بیشتر واسه این جلسه نیست. واسه جلسات بعدیه که چطوری بهتره
    نه من تیپ عادی همیشگیم بود گرچه تو دانشگاه یه کم بازترم.
    من اصولا آدم مستقلیم ام ولی مثل اکثر خانوم ها تحت تلقین یا تعریف و تمجید یا انتقاد دوستان و آشنایان قرار می گیرم. :دی

17. 5 کاربر از پست مفید yasi_20 تشکرکرده اند .

hanie_66 (پنجشنبه 08 خرداد 93), khaleghezey (جمعه 09 خرداد 93), setare sorbi (جمعه 09 خرداد 93), فدایی یار (جمعه 09 خرداد 93), شیدا. (جمعه 09 خرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    دوست عزیز تاپیک جالبی داشتی خصوصا نظر اون آقا با وجود تعبیر مذهبی بودن!
    معمولا جلسات خواستگاری برای شناخت بهتر طرفین هست هم خود شخص و هم خانواده شخص پس بهتره همون طوری ظاهر بشید که خود واقعیتون هستید اگر با رسمی از سمت اونها مشکلی دارید خیلی راحت عنوان بفرمایید و هیچ نگرانی بابت طرز تفکر اونها نداشته باشید مسلما از دو شهر متفاوت هستید
    جالبه همیشه فکر می کردم پایتختی ها از لحاظ روابط و رسم و رسوم بازتر باشن ولی برام جالبه که با توجه به زندگی در شهر نسبتا مدرن هنوز پایبند رسم و رسوم هستید خصوصا خانوادتون
    سعی کنید تا جایی که می تونید خود واقعی تون رو نمایان کنید بزارید مثال ملموس تر بزنم
    مثلا در مورد مساله حجاب یا پوشش اگر بخوایم درجه بندی کنیم ممکنه اونا در درجه سوم و شما در درجه اول باشی (یعنی شما مذهبی تر) توی مراسم خواستگاری و مراحل آشنایی سعی می کنید باهاشون کنار بیای و وقتی مادرش یا خودش پیشنهاد جوراب شلواری میده سعی میکن در همون حدود بپوشی در این وضعیت شما خودت رو از درجه اول به دوم رسوندی ولی خواستگار نمی دونه شما درجه اول بودی و چون شما رو در درجه دوم دیده انتظار داره که در آینده به درجه سوم برسی در حالی که شما انتظار داری این بار کنار بیای ولی در آینده به همون جایگاه اول برسی ببین چقدر تناقض!!
    بنابراین بدون تعارف عقایدت رو مطرح کن ولی توی ذوق طرف نزن خیلی مودبانه بگو من پوشش جوراب شلواری رو برای مراسم خواستگاری مناسب نمی دونم و خانواده من با این پوشش مشکل دارن نه تنها توهینی صورت نگرفته بلکه به شناخت بهتر کمک می کنه
    در مورد آرایش هم سعی کن متعادل و در حد معمول و ملایم باشه به قول دوستان ممکنه واقعا بخوان شما رو بسنجن ولی شما با رودروایسی شرایط رو برای خودت خراب می کنی
    اما پوشش مانتو شلوار لی برای خواستگاری مناسب نیست سعی کن رسمی تر و خانمانه تر بپوشی
    بذار نوع پوشش اصلی خودت دیده بشه خانواده من با چادر موافق هستن و من خودم اینطوری راحت ترم چون با پوشیدن چادر می تونم لباس مناسب تری انتخاب کنم و سعی میکنم لباس اندامی تر بپوشم که نوع اندام مشخص بشه شاید طرف مقابل اندام من رو نپسنده پس اینطوری با طرز لباس پوشیدن من هم بیشتر آشنا میشه مثلا من رنگای شاد و تند رو خیلی دوست دارم و البته به رنگ پوستم خیلی همخونی داره پس سعی می کنم از رنگای شاد استفاده کنم هم زیباتر و جذاب تر به نظر می رسم و هم جناب خواستگار با روحیات من آشنا میشه (من رنگین کمونی از مانتوها توی کمدم دارم شاید اگر ساده تر بپوشم در صورت اوکی شدن خواستگار بعدها بهش بربخوره)
    در مورد آرایش هم هر طور که همیشه هستی ولی سعی کن یه آرایش ملایم داشته باشی که رنگ و لعابی به صورتت بده ولی جلف و زننده نباشه مثلا رژ لب ملایم استفاده کن

19. 2 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 09 خرداد 93), فرهنگ 27 (جمعه 09 خرداد 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)