به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 آذر 97 [ 10:47]
    سطح
    44
    Level completed: 13%, Points required for next Level: 174
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 13 در 9 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط user12 نمایش پست ها
    خانم شما از لحاظ اعتقادی مشکل دارید؛ واقعا برای شما متأسفم.
    من درباره ازدواج موقت خیلی تحقیقات کردم از هم لحاظ عقلی، هم از کتب مذهب حقه شیعه و هم مذهب سنی
    صیغه رو کاملا عقل قبول داره و در اسلام وارد شده.

چطوره که با گفتن 4 تا کلمه عربی پدر شما به مادر شما برای دائم محرم شدند و شما تولد شدید، ولی همین 4 تا کلمه عربی نمیتونه برای مدت موقت آدم رو محرم کنه؟ بدون شک که میتونه!
    این 4 تا کلمه شاید اندک به نظر بیاد و ساده باشه ولی حقیقتش اینه که شما نمیدونید، دارو کوچیکه ولی تاثیر زیادی میزاره
    مگه نمیدونید وقتی زن و مرد با هم ازدواج میکنند، بینشان محبت ایجاد میشه؟

فرق این خانم با سایر خانم هایی که صیغه نمیکنن و رابطه دارند اینه که:
    اونا تقوا و ایمان ندارن و برخلاف دساتیر الهی کار میکنن، با انجام حرام مخالفت با خدا میکنن، دل امام زمان عج رو به درد میارن و هیچ ارزشی ندارند! ولی این خانم کارش درسته! برای رفع نیازات جنسی به حرام رو نمیاره چرا که در اسلام براش راه حل وجود دارد و بخاطر ایمان و تقوایی که داره از راه شرعی وارد میشه.
    دوست عزیز، بله صیغه محرمیت میاره اما برای بعضی مواقع خاصه، مثلا ازدواج یک مرد با دو زن کاملا شرعی و قانونیه ولی این دلیل نمیشه که همه مردا برن سر زنهاشون هوو بیارن! الان کار این خانوم هم به قول دوستمون مردای متاهل رو وسوسه می کنه. من نمیگم از نظر شرعی مشکل داره، نه به هیچ وجه. اما اینم در نظر بگیرید خانمی که هر دفعه با یکی باشه به این مدل زندگی عادت میکنه. خواه ناخواه از نظر روانشناسی اگه یه مدت فقط با یه نفر باشه چون قبلا با افراد زیادی بوده احساس میکنه زندگیش یکنواخت شده! دوست عزیز من خودم سه تا برادرم طلبه هستن. این چیزا رو خوب می دونم که صیغه با ازدواج دائم از نظر محرمیت فرقی نداره. بازم میگم: خانمی که این راه رو انتخاب کرده که هر دفعه صیغه یه نفر باشه بهتره تا آخر عمرش همین راه رو انتخاب کنه چون در صورتیکه ازدواج دائم بکنه احتمال اینکه خیلی زود از یکنواخت بودن زندگیش خسته بشه هست.
    شما اگه دقت کنی هیچ کدوم از معصومین هم صرفا بخاطر لذت بردن و رفع نیاز با زنی ازدواج موقت نکردن. البته من کلا نشنیدم که ازدواج موقت داشته باشن اما اگرم داشتن بخاطر نیاز جنسی نبوده. بازم تاکید میکنم: قبول دارم ازدواج موقت با هر نیتی که باشه در اسلام کاملا صحیح و شرعیه اما شما این چیزایی هم که گفتم رو در نظر بگیر.
    اینم اضافه کنم که حتی احتمال داره این خانوم بعد از ازدواج با شما همش به این فک کنه که فلان شخص که صیغه ش بودم بهتر نبود؟ یا اینکه شاید اگه با اون یکی ازدواج میکردم خوشبخت تر میشدم..
    دقت کنید زنی که متعلقه باشه چون قبلا با شخص مورد نظر زندگی کرده دیگه کمتر به این چیزا فک میکنه اما این خانوم چون با اونا فقط درحد یه رابطه جنسی یا شایدم کمی بیشتر بوده و طعم زندگی باهاشون رو نچشیده ممکنه همش این تو ذهنش باشه که شاید اگه با فلانی ازدواج میکردم خوشبخت تر می شدم.
    ویرایش توسط Bluesoft20 : پنجشنبه 11 مهر 92 در ساعت 10:40

2. کاربر روبرو از پست مفید Bluesoft20 تشکرکرده است .

unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 آبان 92 [ 19:24]
    سطح
    2
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 16 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط user12 نمایش پست ها
    خانم شما از لحاظ اعتقادی مشکل دارید؛ واقعا برای شما متأسفم.
    من درباره ازدواج موقت خیلی تحقیقات کردم از هم لحاظ عقلی، هم از کتب مذهب حقه شیعه و هم مذهب سنی
    صیغه رو کاملا عقل قبول داره و در اسلام وارد شده.

چطوره که با گفتن 4 تا کلمه عربی پدر شما به مادر شما برای دائم محرم شدند و شما تولد شدید، ولی همین 4 تا کلمه عربی نمیتونه برای مدت موقت آدم رو محرم کنه؟ بدون شک که میتونه!
    این 4 تا کلمه شاید اندک به نظر بیاد و ساده باشه ولی حقیقتش اینه که شما نمیدونید، دارو کوچیکه ولی تاثیر زیادی میزاره
    مگه نمیدونید وقتی زن و مرد با هم ازدواج میکنند، بینشان محبت ایجاد میشه؟

فرق این خانم با سایر خانم هایی که صیغه نمیکنن و رابطه دارند اینه که:
    اونا تقوا و ایمان ندارن و برخلاف دساتیر الهی کار میکنن، با انجام حرام مخالفت با خدا میکنن، دل امام زمان عج رو به درد میارن و هیچ ارزشی ندارند! ولی این خانم کارش درسته! برای رفع نیازات جنسی به حرام رو نمیاره چرا که در اسلام براش راه حل وجود دارد و بخاطر ایمان و تقوایی که داره از راه شرعی وارد میشه.
    سلام
    من تموم داستانتونو خوندم اما به نظرمن شما الان درسنی هستی که کاملا احساسی تصمیم میگیری دو روز دیگه با اون یاصیغه شدی برای شناخت و یا اینکه ازدواج کردی به طور99%قطعا پشیمون میشی ببین تمام دوستانی که برات 1نوع همدردی نشون دادن باوجودی که تورو نمیشناختن و میتونستن بگن آره برو ازدواج کن کیس خوبیه اینطوری نگفتن پس واقع بینانه حرف زدن و امیدوارهستن که شماهم واقع بینانه تصمیم بگیری شما اگرمیخواستی تصمیم خودتو اجراکنی مشاوره نمیکردی پس حالا که مشاوره کردی به حرفها خوب فکرکن و اگرشده حتی چندبار حرف دوتان رو بخون تا کامل باعقل تصمیم بگیری درضمن میدونی که مادر و پدرت با این مورد مخالفن وگرنه با اونها هم حرفتو میزدی واگرمذهبی هستن قطعا مخالفن چون خوشبختی تورو میخوان نه ناراحتیتو اماشماجوونها نمیدونم چرا قدرنمیدونید درصورتی که خودتونم 1روز پدرومادرمیشید و برای فرزندتون چیزبدی نمیخواید
    دوست عزیزم منم بانظربقیه موافقم و این ازدواج قطعا کار درستی نیست مگر اینکه ببخشید بخوای شماهم ازنظرجنسی خوش باشی اما درحیطه خانواده
    امیدوارم مارو از تصمیم قطعیت باخبرکنی
    با آرزوی شادی موفقیت و خوشبختی شما
    امیدوارم تونسته باشم کمک مفیدی کرده باشم

4. کاربر روبرو از پست مفید درسا شیرازی تشکرکرده است .

unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 21 تیر 96 [ 18:06]
    سطح
    38
    Level completed: 71%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    63

تشکرشده 42 در 18 پست

Array
    اگه خانم خوبی بود صیغه مرد متاهل نمیشد یعنی اونقدر تو فشار بود چقدر مسخره زنایی که الان طلاق گرفتن یا شوهرشون مرد همه برن صیغه بشن تا به گناه نیوفتن؟؟؟؟؟به جای اینکارا به اون خانم یاد بده که چجوری خودشو کنترل کنه زندگی مردمو خراب نکنه نمیدونم چجوریه اونایی که میگن با ایمانیم به این مسائل بیشتر فکر میکنن من ندیدم تو این سن کسی فکر این مسائل باشه چه برسه به صیغه اصلا نمیدونن چیه بنده های خدا.......اگه اینقدر حس میکنی بزرگ شدی به جای اینکارا درس بخون اگه بخای ثواب کنی با درس خوندن و به یه جایی رسیدن بیشترین ثوابو به مردم میکنی سعی کن با دوستای بزرگتر از خودت نگردی

6. 2 کاربر از پست مفید vareshi تشکرکرده اند .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92), unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 00 [ 03:02]
    سطح
    55
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 21
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 89 در 30 پست

Array
    جالبه پشت حرفای روشن فکری و دلایل دینی و گناه نیافتادن و این حرفا خودتو مخفی میکنی ولی کاملا واضحه چرا به این فکر افتادی
    1.ثروت دختره و استقلال مالیش
    2.فشار و احساسات جنسی
    3.بیوه بودن اون که باعث میشه دردسر ازدواج با دختر باکره و مسءولیت ازدواج با دختر باکره رو نداره
    در واقع تو دنبال یه لقمه ی حاظر و آماده با کمترین دردسر هستی که این با یکی از اهداف ازدواج که مسولیت پذیری هست منافات داره و این ازدواج نتنها کمکی بهت نمیکنه بلکه جلوی پیشرفت حقیقیتو میگیره و خیلی مشکلات دیگه که دوستان بهش اشاره کردن
    سنت هم که پایینه و کاملا نشون میده با خیال پردازی خودتو توجیه میکنی بلکه توی سن 24 به بالا آدم تازه میفهمه دنبال چی هست
    ببین اگه واقعا بخاطر دلایل معنوی و چیزایی که گفتی هست مطالب بالا که گفتم رو در نظر بگیر و ببین بدون اینها بازم حاظر بودی ؟

8. کاربر روبرو از پست مفید mercury تشکرکرده است .

del (شنبه 13 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 آذر 92 [ 18:47]
    سطح
    5
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    85

تشکرشده 55 در 24 پست

Array
    سلام. من واقعا نمیدونم شما تو این ازدواج دنبال چی هستی؟ داری به این خانم ترحم میکنی؟ من به عنوان یه دختر وقتی سن این خانم بودم اصلا فکر ازدواج هم نمیکردم چه برسه به صیغه شدن!!! شما هم به عنوان یه پسر هنوز خیلی خام هستی که بتونی زندگی مشترک تشکیل بدی گرچه از نظر مالی بقیه حمایتت میکنند ولی همین که چنین تصمیمی گرفتی نشون میده شما به سن بلوغ عاطفی و عقلانی نرسیدی. این خانم که اینقدر ویژگی مثبت دارن چرا با کسی ازدواج نمیکنن؟ این خانم که مذهبی هستن میدونن بعد از مرگ شوهرشون باید عده نگه دارن و تا یه زمانی فکر میکنم 4 ماه با هیچ مردی رابطه جنسی نداشته باشن؟ شما هم الان فقط برای رفع نیاز جنسیت این تصمیم رو گرفتی وگرنه خودت هم میدونی بعد از سه ماه با این خانم ازدواج دائم نمیکنی چون اون موقع نظر خانواده ات هم مهمه که حتما اجازه نمیدن مخصوصا فردی مثل شما که از نظر مالی به خاناوده اش وابسته است. بذار این کار خیر رو بقیه در حق این خانم انجام بدن . شما بهتره فعلا درستو بخونی و به جای تمرکز بر مسائل جنسی به بقیه جنبه های زندگیت برسی.

10. کاربر روبرو از پست مفید paradise92 تشکرکرده است .

محیا 67 (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    با سلام
    دوستان به نکات بسیار مهمی اشاره کردند؛ ضمن اینکه نکات آنها را کاملا تایید می کنم و مخالف این ازدواج هستم؛ یک نکته مهم دیگر را هم خاطر نشان می کنم:

اگر الان در این سن کم رابطه جنسی را تجربه کنید(چه از طریق صیغه و...)؛ کنترل میل جنسیتان در آینده بسیار مشکل تر خواهد شد.و همیشه هم شریک جنسی مناسب برایتان پیدا نمی شود.و تحمل میل جنسیتان در زمانهایی که شریک جنسی پیدا نمی کنید بسیار سخت تر از موقعیت کنونی شما است (به عبارتی از چاله تو چاه میفتین) و بعدا هم وقتی خواستید ازدواج کنید؛هر دختری حاضر نیست که با کسی ازدواج کند که قبلا تجربه جنسی داشته.

بذارید اولین تجربه جنسی خود را با شریک واقعی زندگیتان تجربه کنید. این لذت را هم از خودتون و هم از همسر آیندتون نگیرید.

ان شاالله همسری پیدا خواهید کرد که شما را به خاطر خودتان دوست داشته باشد و نه اینکه فقط برای مرتفع کردن نیاز جنسیش به ازدواج با شما پناه آورد.یا دنبال صیغه باشد.

شما که دوست دارید معنویتتان را زیاد کنید؛خب از همین کنترل میل جنسی شروع کنید و تقوا و مقابله با نفستان را افزایش دهید.
    یعنی به این مساله به دید یک فرصت برای تقویت نفس بنگرید.

- - - Updated - - -

این تاپیک را هم لطفا بخوانید: سن مناسب ازدواج براي آقا پسرها

12. 3 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92), unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92), user12 (جمعه 12 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 29 اسفند 93 [ 18:29]
    سطح
    26
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    106

تشکرشده 219 در 87 پست

Array
    من اصلا اعتقادی به صیغه ندارم و به نظرم میاد یه جور کلاه شرعی هست واسه هوس بازی !

یه پولی به عنوان مهریه داده میشه که توافقی هست ! فرق این پول با پولی که به شکل دیگه داده میشه چیه ؟ یعنی پول میدیم به خانمی که مثلا یک هفته خودشو در اختیار بزاره واقعا این فرقش با تن فروشی چیه ؟

اگه خانم باردار بشه تکلیفه اون بچه چیه ؟!!

خودت که اصلا افکارت کاملا خام و بچه گانه هست !

مطمئن باش مرد های طلاق گرفته و مرد هایی که همسرشون فوت کرده هستن که بیان با این خانم ازدواج کنن ! شما لازم نیست احساس مسئولیت کنی !

بیچاره همسر این آقای مثلا مطمئن! ، خبر داره شوهرش میره زن صیغه میکنه ! میدونی اگه بفهمه چه حسی پیدا میکنه ؟
    ویرایش توسط sobhan13 : پنجشنبه 11 مهر 92 در ساعت 22:21

14. 2 کاربر از پست مفید sobhan13 تشکرکرده اند .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92), unknown girl (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 26 خرداد 93 [ 18:10]
    سطح
    16
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    216

تشکرشده 138 در 59 پست

Array
    واقعا برای منم سواله تکلیف بچه ای که به وجود میاد چی می تونه باشه؟ واقعا اگه کسی اشنایی با این مدل ازدواج ها داره به خدا طعنه نمی زنم ولی واقعا دلم می خواد بدونم چی کار می کنن در این مواقع

16. کاربر روبرو از پست مفید unknown girl تشکرکرده است .

paradise92 (پنجشنبه 11 مهر 92)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آبان 92 [ 10:16]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    از نظرات و مشوره دوستان ممنونم
    نیاز به فکر دارم.....

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 آبان 92 [ 10:16]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    2
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    من اصلا اعتقادی به صیغه ندارم و به نظرم میاد یه جور کلاه شرعی هست واسه هوس بازی !
    برای اینکه بدونید اینو بخونید
    اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري -فرق بين زنا و ازدواج موقت، چيست؟ آيا فقط به اينكه يك جمله را ذكر كنيد زن و مرد به يكديگر حلال مي شوند؟
    فرق زنا با صیغه موقت چیست؟ با یک لفظ چه چیز عوض می شود؟ | شهر سوال
    فرق زنا با صیغه موقت چیست؟ با یک لفظ چه چیز عوض می شود؟ | شهر سوال

بهتره ندانسته اظهار نظر نکنید؛ بعدش هم نظر شخصی شما اصلا مهم نیست! در اسلام ما نظر و سلیقه شخصی نداریم هرچی خدا بگه. کسی هم نیستیم حرف خدا رو نقد کنیم چون خدا ما رو آفریده اون از ما بهتر میدونه.

اگه خانم باردار بشه تکلیفه اون بچه چیه ؟!!

خودت که اصلا افکارت کاملا خام و بچه گانه هست !
    اولا جلوگیری میشه بچه دار نشه دوما بچه دار شد یا خودم جمع میکنم یا خودش جمع میکنه یا اینکه میدیم به دولت به پرورشگاه بره

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)