هیون من به حس شما نسبت به جاری ات کاری ندارم. من می خواهم راجع به خود شما بگویم. اول از همه اینکه شما برای انتخاب روش زندگی باید خیلی دقت کنی. هیون عزیزم من هم خیلی چیزها دلم می خواهد. بله من هم هم طرازهای خودم را که می بینم دلم می خواهد مثل آنها باشم و مثل آنها زندگی و هزینه کنم. اما یک قانونی این وسط هست :

اگر یک روش زندگی را انتخاب می کنی باید مزایا و معایب ، خوبی و بدی ، عاقبت خوب و عاقبت بد را با هم قبول کنی. حتی اگر شما هم قبول نکنی اینها کنار هم هستند و جدا نمی شوند. پس وقتی به زندگی کسی نگاه می کنی و دلت آن زندگی را می خواهد باید همه خوبی و بدی را با هم بخواهی. نمی توانی یک جزء را به تنهایی انتخاب کنی. این یک سیستم است.

- - - Updated - - -

حالا شما هم باید بدانی که اگرچه جاری ات هر چه دلش می خواهد می خرد ، اما این کار او عواقبی دارد. همه ما می دانیم که در زندگی باید مواظب باشیم دخل و خرج هماهنگ باشد. جاری شما آدم آینده نگری نیست. من خانواده ام کارهای اقتصادی زیاد کرده اند و از این جریانات مطلعم. اگر می خواهی در زندگی ات پیشرفت کنی روش جاری ات جواب نمی دهد. عزیزم آدم موفق بیشتر از اینکه پول هایش را خرج کند یا به عبارت بهتر بخورد آنها را پس انداز و سرمایه گذاری می کند.

- - - Updated - - -

شما به فکر تحصیل و پیشرفت بوده ای و جاری شما فقط به فکر خرج و ریخت و پاش. خداوند هم در قرآن گفته است ریخت و پاش یا تبذیر نکنید. اصلا حضرت علی فرموده : هرگز فقیر و تنگدست نمی شود کسی که در زندگی میانه روی پیشه کند.

پس اگر جاری شما این روش غلط را در پیش گرفته و چشم و هم چشمی را هم اضافه کرده است عاقبت خوبی در انتظارش نیست. می دانی من چه آدم هایی را دیده ام که ثروت شان را به خاطر اینکه ( همه پول هایشان را خوردند ) از دست دادند؟

پس از همین الان به جای اینکه حرف جاری ات را با شوهرت بزنی سعی کن مدیریت مالی داشته باشی. شما باید یک کارت بانکی داشته باشی و همسرت هر ماه مقدار معینی پول به حساب شما ( به عنوان خرجی یا نفقه ) واریز کند. این مقدار باید با توافق طرفین باشد. شما از این مقدار ده درصد را در یک حساب سود ده ( می توانی به بانک بروی و اطلاعات راجع به حساب های سود ده کسب کنی ) واریز می کنی و بقیه اش را هر طور خواستی خرج می کنی و طوری برنامه ریزی می کنی که این پول کفاف یک ماهت را بدهد.
بعد از مدتی شما برای خودت پس انداز خواهی داشت و می توانی با آن سود به دست آوری .

- - - Updated - - -

نکته دیگر اینکه هر چه زودتر درس خودت را به پایان ببر . بعد شاغل بشو. یادت باشد برای اشتغال باید علاوه بر تحصیلات مهارت های جانبی مثل تسلط کامل به برنامه های کامپیوتری روتین ، مهارت لازم در زبان انگلیسی و از این قبیل را داشته باشی. تمام تمرکزت را روی پایان نامه ، یادگیری مهارت های جانبی و پیدا کردن شغل بگذار. راجع به اشتغال ایده آل گرا نباش و انتظار نداشته باش از همان اول همه چیز باشد. حتی اگر سابقه کار به دست آوری ارزش دارد. کلا باید راجع به اشتغال و مهارت های شغلی بسیار مطالعه کنی. کارآفرینی هم می توانی بکنی مثل تدریس خصوصی ، انجام کارهای آماری پیان نامه و تایپ ، و ..

- - - Updated - - -

پس هم پس انداز و هم اشتغال را دنبال کن تا در زندگی پیشرفت کنی. می دانی چرا همسرت نمی گذارد در مسایل مالی اظهار نظر کنی؟ چون فکر می کند سردرنمی آوری. اما وقتی برای خودت پس انداز و درآمد فراهم کردی اعتماد همسرت هم بیشتر می شود.

شما دیگر به جاری ات و کارهای او فکر نکن و کارهایی که گفتم انجام بده اگر می خواهی در زندگی به جایی برسی که حرفی برای گفتن داشته باشی.