به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array

نکاتی برای سلامتی و زیبایی پوست و مو ( انواع ماسک و ماساژ و ...)

سلام

مطالب زیادی تو ذهنم هست که برای این تاپیک مناسبند، شما هم مطمئنا مطالب زیادی در این مورد سراغ دارید، خیلی خوبه که با همدیگه یه مجموعه نسبتا کامل گردآوری کنیم.

اینجوری به کاهش درگیری های خانوادگی هم کمک می شه. چگونه؟ اینگونه که وقتی یه خانوم عصبانی میاد اینجا، این تاپیک رو می بینه و ممکنه یادش بیفته که اخیرا چقدر نسبت به پوستش بی توجه و بی رحم بوده. و ممکنه که دلش بخواد یه 20 دقیقه ای رو خرج پوستش کنه. بعد که اثرش رو می بینه، احساس آرامش و زیبایی می کنه. و خوشحال می شه. آقای همسر میاد و انتظار داره یه زن عصبانی ببینه، اما هم زیبایی خانومش رو میبینه، هم خوشحال بودنش رو (حتی اگه شده یه ذره خوشحال تر!). این خودش می تونه معجزه کنه!

البته در مورد برعکسش شک دارم. مثلا اگه یه خانوم و آقا دعوا کرده باشن، بعد خانومه ببینه شوهرش داره ماسک میذاره و تو آینه به خودش لبخند می زنه، یعنی چی می شه؟:confused:

بگذریم، به هرحال قصد ما که خیره. بقیش دیگه توکل به خدا.

================================================== ===

با آخرین ماسک محبوبم شروع می کنم.

ماسک موز: منبع غنی ویتامین بی، موثر برای چین و چروک پوست

من اینجوری استفادش می کنم: یه تیکه موز رو توی یکی دو قاشق غذاخوری شیر له می کنم تا بصورت کرم در بیاد. بعد از 20 دقیقه که روی صورت موند، طبق معمول با آب ولرم و بعد هم با آب سرد می شورم.

من که خیلی دوستش دارم. شما هم اگه تا حالا استفاده نمی کردید، یه تست بکنید.

================================================== ======

اینم تو اینترنت جستم:

موز : ترکیب ماست و موز ماسکی است که برای نرمی بخشیدن به پوست مورد استفاده قرار می گیرد و لکه های پوست صورت را هم محو می کند .

با مالیدن موز به پوست دستتان لکه های روی آن محو می شود . اگر کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل یا عسل را با آن ترکیب کنید و بر روی پوست صورت یا دست بگذارید پوست را براق و لطیف و صاف می کند .

یه دفعه همشو بذارم:

خواص میوه ها و مواد غذایی بر پوست صورت

زردآلو : زردآلو ویتامین (آ) بسیار زیادی دارد . برای جوان سازی پوست میوه ای مفید است . لکه های روی پوست را محو می کند و به پوست نرمی و لطافت می بخشد .

موز : ترکیب ماست و موز ماسکی است که برای نرمی بخشیدن به پوست مورد استفاده قرار می گیرد و لکه های پوست صورت را هم محو می کند .

با مالیدن موز به پوست دستتان لکه های روی آن محو می شود . اگر کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل یا عسل را با آن ترکیب کنید و بر روی پوست صورت یا دست بگذارید پوست را براق و لطیف و صاف می کند .

هویج : هویج سرشار از ویتامین (آ) است . برای ساختن ماسک و کرم می توان از هویج استفاده کرد . شیر یا کرم را در با آب هویج ترکیب کنید و روی تمام بدن بمالید . بعد از یک ساعت ونیم استحمام کنید . پوستتان بهتر خواهد شد . با آب هویج و شیر پف اطراف چشم هم کاهش می یابد .

تخم مرغ : سفیده ی تخم مرغ پوست را شفاف و صاف خواهد کرد . باعث بسته شدن منافذ باز پوست
    می شود و چین و چروک پوست را کاهش می دهد . مناسب برای پوست های روغنی است . خاصیت سفید کنندگی دارد و پوست را زیبا می کند . یک پنبه گلوله ای را به سفیده تخم مرغ آغشته کنید و به پوست صورت بمالید .

شیر : شیر و کرم بهترین درمان برای خشکی پوست است . شیر برای همه پوستی مناسب است . هنگامی که پوست صورتتان خشک است کرم و شیر را به پوست بمالید ، صورت نرم و لطیف و سفید خواهد شد .

عسل : عسل را به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بر روی پوست صورت بگذارید ، پوست نرم و سفید خواهد شد.

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

بروزترین ها | خواص میوه ها و مواد غذایی بر پوست صورت

حمیدرضا شمس
    کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی

زیبایی: ویتامین B6 در تولید و ساخت پروتئین‌ها مؤثر است. كمبود این ویتامین باعث اختلال در تولید پروتئین‌های پوستی مي‌شود و خشكی و ترك‌خوردگی را به همراه دارد، بنابراين توصیه مي‌شود در صورت بروز این عارضه از منابع غنی این ویتامین مانند موز، توت فرنگی، طالبی، انواع گوشت‌ها و جگر بیشتر مصرف كنید. ویتامین B1 یا تیامین نیز در سوخت‌و‌ساز كربوهیدرات‌ها و تولید اسید پیروییك دخالت دارد. از آن جا كه این تركیب جزو عوامل مرطوب كننده طبیعی پوست است، كمبود آن موجب خشكی و پوسته ریزی مي‌شود. به همین دلیل باید در صورت بروز این عارضه، از مواد غذایی مانند انواع گوشت‌ها، جوانه گندم، سبوس برنج و نخود فرنگی استفاده شود.

تاثیر ویتامین B در زیبایی پوست

غیر از این ماسک های توت فرنگی و هندونه و گوجه فرنگی هم فوق العاده بودن برای من. تو پست های بعدی طرز استفادشون رو به همراه خواصشون میذارم. البته در صورتیکه شما نگذاشته باشید.:)

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

2. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

shabe niloofari (جمعه 30 فروردین 92)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)