به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 03 شهریور 91 [ 00:02]
    سطح
    8
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

در نظر گرفتن دختری که قبلا رابطه داشته جهت ازدواج

سلام پسر 30 ساله ای هستم که با خانم 22 ساله ای دوست شدم. ما عضو یک گروه هنری بودیم و اون خانوم دوست پسر داشت و حدود 2 سال با هم بودن ومنم میشناختم دوست پسرش را. دوست پسرش ازدواج کرد و اون خانوم مدتی تنها بود تا اینکه به مرور رابطه ما زیادتر شد و دوستیمون تبدیل به رابطه دوست دختر-دوست پسر شد. من چون قبلا رابطه مشابهی نداشتم و این خانوم برام جذاب بود هر روز بهش بیشتر علاقه مند شدم و با وجود اینکه ادم منطقی هستم احساساتم بهم غلبه کرده و فکر ازدواج با این خانوم منو رها نمیکنه. از طرفی تو این مدت که با هم هستیم فهمیدم که ادم راحتیه و طوری برخورد میکنه که مطمئنم قبلا چندین بار ... تماس جنسی داشته با دوست پسرش یا دوست پسرهاش. این موضوع خیلی اذیتم میکنه. از طرف دیگه نمیدونم و نمیتونم فراموشش کنم چون خصوصیات مثبت متعددی مثل اخلاق خوب، جذاب بودن، با محبت بودن، نزدیکی طرز فکرمون در مورد مسائل مختلف و... واقعا نمیدونم چکار بکنم. گاهی وقتا دروغ های کوچیک میگه و زیاد سعی میکنه جلب توجه منو بکنه. بخصوص با گفتن اینکه حالش بده، و .... کلا کارهایی میکنه که جذب محبت بکنه. حاضره با هم رابطه داشته باشیم و میگه اگه کسی را دوست داشته باشه باهاش راحته همه جوره. میدونم که دختر هستش ولی از طرفی مطمئن هم هستم رابطه داشته. عقلم میگه رهاش کن. دلم میگه حالا که این همه دختر دیدی و تا 30 سالگی از هیچکی غیر از این خوشت نیومد چرا این فرصتو از دست میدی. چشمتو رو بدیاش ببند و قبولش کن. میدونم اهل خیانت نیست و اگه باهم باشیم میتونم بهش اعتماد کنم. ولی اصلا نمیتونم با این که قبلا با چند نفر بوده و معذرت میخوام تو آغوش چند نفر خوابیده کنار بیام. من و خونوادم ادمای مقید هستیم و نسبتا مذهبی. من ادم واقع بینی هستم و الان شرایطم طوری هستش که میدونم اگه جایی برم خواستگاری به خاطر تحصیلات، کار و خونوادم احتمال اینکه جواب منفی بگیرم کمه. با این وجود مشکل پسندم و حالا نمیتونم به این خانوم (بخاطر جذابیتش) در حالی که یک انتخاب دست دوم یا سوم برام محسوب میشه فکر نکنم. خواهشن داداش کوچیکتونو راهنمایی کنین. دو راهی بین ازدواج باهاش یا فراموشیش که الان خیلی برام سخته و وقعا دوسش دارم.

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

RE: در نظر گرفتن دختری که قبلا رابطه داشته جهت ازدواج

وابستگی باعث شده یعضی چیزا ور نادیده بگیری.رابطه تو رو قطع کن.بعد که احساساتت فروکش کرد ببین بازم این دخترو می خوای.

دختری که رابطه جنسی با نامحرم داشته احتمال خیانتش خیلی زیاده.

3. 10 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

hamdan (جمعه 31 مرداد 93), فرهنگ 27 (سه شنبه 24 مرداد 91)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    یکشنبه 20 دی 94 [ 22:37]
    سطح
    64
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 140
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,872

تشکرشده 3,054 در 793 پست

Array

ماشالله خودتون که نتیجه درست رو گرفتین ، دیگه چی می خواین ؟
    کات

5. 8 کاربر از پست مفید omid65 تشکرکرده اند .

omid65 (سه شنبه 24 مرداد 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

gorilangori عزیز سلام

به تالار همدردی خوش آمدی

به نظر منم شما درگیر احساسات شدید و همین احساسات مانع تصمیم گیری درست برای شما میشود

احساسی که با عقل هدایت نشه موجب اشتباهات بزرگ میشود

به خودت فرصت بده و کمی هم به عقلت فرصت عرض اندام بده تا آزادانه فکر کنی و تصمیم صحیح را بگیری

مثل دوستان با قطع رابطه موافقم

موفق باشی

7. 9 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

parsa1400 (جمعه 31 مرداد 93), ویدا@ (سه شنبه 24 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 04 بهمن 93 [ 12:39]
    سطح
    31
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    968

تشکرشده 980 در 243 پست

Array

سلام دوست عزیز

خیلی حرفهاتون کلی بود، چرا از دوسته قبلیش جدا شد؟ عاشق معشوق نبودن؟ رابطه جنسیشون در چه حد بوده؟
    از لحاظ مذهبی ، اعتقادی، انسانی، قیود در چه لولی هستند، منظورم خودش و خانوادشون هست،
    خودشون از رابطه های گذشته چیزی گفتند یا اینجوری استنباط میکنین؟ ایشون فقط 22 سال دارند و فرصت برای چندین رابطه داشتند؟
    یه زمانی دختر خانمها یه حرفهایی میزنن شاید منظورشون چیز دیگهای باشه ولی آقایون جور دیگه برداشت میکنن،
    اینکه راحت به شما گفته اگه کسی را دوست داشته باشه همه جوره راحته، شاید درست منظورش را نرسونده یا در حد یه فرنچ کیس باشه .
    مگه با شما ارتباط جنسی برقرار کرده؟ از خودش بپرسین رابطش با دیگران چگونه بوده، شاید دوستانه متعدد داشته و الی این تعدد به معنای ارتباط عاشقی یا... نبوده، یه دوست اجتماعی بودن و ماجرا تموم شده
    در عین حال، اگر جواب این سوالها رو کامل و بدون شبهه پیدا کردین کارتون راحت تر میشه، یا ارتباط جنسی نداشته یا داشته.
    اگر داشته، و شما همچنان تمایل دارین به ازدواج، ببینین دیدشون نسبت به این مسئله چگونست، آیا خیلی واضح و اشکار راجع به این موضوع صحبت میکنن یا با حیا و ...ببینین ارتباط با نامحرم جزئ عقایدشون هست یا تحت تاثیر شرایط احساسی و جنسی مجبور به این کار شدن؟
    البته از یه مشاوره خوب هم میتونین کمک بگیرین، نسبت به گذشته خیلی آدمها میشه گذشت داشت و فرصت زندگی را ایجاد کرد، چون این افراد تحت محیط پیرامون دست به کارهایی زدند اما در زندگیه تاهل زندگیه پاکی در پیش میگیرن
    این دیگه به شناخت شما و بررسی کامل شما از ایشون بر میگرده، فقط یادتون باشه اگه به این تنیجه رسیدین که قصد ازدواج دارین با ایشون، گذشتشون را کامل فراموش کنین، اگر نمیتونین، قدم جلو نزارین چون هم خودتون آسیب میبینین و هم فرصت اون خانم را برای داشتن یه زندگیه خوب میگیرین، چون اگه فراموش نکنین احتمال داره یه زندگیه پر از شک و تجربه کنین که این خیلی بده.
    من به شخصه خیلی ها رو دیدم که قبل از زندگیه زناشویی خوب رابطه داشتند اما بعد از اون واقعا خالصانه مخلصانه زندگی کردن ، چه دختر چه پسر
    کسی را هم میشناسم که قبله ازدواج امام اولیا بوده اما بعد ازدواج تازه فهمیده چی از زندگی میخواد و فیلش یاد هندستون کرده....................
    به نظرم راجع به ادمها نمیشه کلی نظر داد و عملکرد هر فرد در شرایطی که در ان قرار میگیره باید بررسی شه و نمره مثبت یا منفی داد
    مثل دزدی که از گشنگی دزدی میکنه، زنی که از گشنگی تن فروشی میکنه، اینها عملهای زشتی هستند که کسی تایید نمیکنه اما با توجه به شرایطشون باید قضاوت کرد،

9. 10 کاربر از پست مفید elahe.a تشکرکرده اند .

elahe.a (سه شنبه 24 مرداد 91), hamdan (جمعه 31 مرداد 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 23:23]
    سطح
    18
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 7
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    372

تشکرشده 373 در 113 پست

Array

سلام gorilangori گرامي (اسمي كه انتخاب كردي خيلييييييي با مزه اس)

به حرفه عقلت گوش كن... الان درگير احساساتتي... اين خانم دلبري كردن رو خوب بلده و الان دلت رو با خودش برده... چند وقت ديگه كه برين زيره يه سقف تازه اون موقع اس كه عقلت قد علم ميكنه و افكاري رو تو ذهنت مياره كه هم باعث ناراحتيه خودت ميشه و هم اون خانم... اون موقع هست كه فكرهاي بد هجوم ميارن به سمتت... شايد زمينه اي هم بشه واسه اينكه وقت و بي وقت با كنايه به خانومت بگي كه تو قبلا فلان بودي و بهمان...

اين خانم شايد براي مردي كه قبل از ازدواجش اين روابط آزاد رو تجربه كرده مناسب باشه اما براي شمايي كه دست از پا خطا نكردي نه....

چرا روزه شك دار ميگيري دوست من... دلت رو با عقلت همسو كن

11. 8 کاربر از پست مفید rama25 تشکرکرده اند .

hamdan (جمعه 31 مرداد 93), rama25 (سه شنبه 24 مرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 شهریور 92 [ 22:10]
    سطح
    23
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    590

تشکرشده 585 در 180 پست

Array

انتخاب دست دوم يا سوم يعني چي؟ واقعا اين حرفتون زشت هست، حتي اگر اين كارو هم كردن شما حق نداري همچين برچسبي بچسبوني به كسي...

اگر واقعا مطمئن هستيد كه ايشون رابطه فيزيكي با كسي داشته و شما هم كه نمي تونيد اين مسئله رو بپذيريد،‌ پس تصميم موندن شما كنار ايشون يه تصميم كاملا احساسيه و وقتي اين هيجانات و شور و شوق ها فروكش كرد، اين مسئله مشكل زا خواهد بود.

فقط يه نصيحت خواهرانه مي كنم و اون اينكه، اگر خواستين اين مسئله رو ناديده بگيريد، بايد 100% باشه. يعني 100% ايشون رو ببخشي و اين مسئله رو از ذهنت بيرون كني. چون اين خانم با صداقت با شما جلو اومده و شما با داشتن اگاهي ايشون رو انتخاب كردي. و ايشون حقشه با كسي باشه كه اين مسئله براش جا افتاده و بي اهميته.
    اگه نمي تونيد بگذريد هم ايشون رو رها كنيد تا با كسي باشه كه اين مسئله اهميتي نداره براش و مشكلي سر اين قضيه نداره. چون عدم پذيرش اين مسئله مشكلات بزرگي رو در آينده به وجود مياره حتما

13. 11 کاربر از پست مفید mr6262 تشکرکرده اند .

mr6262 (سه شنبه 24 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 دی 91 [ 20:53]
    سطح
    11
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 34
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 37 در 16 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط gorilangori
    در حالی که یک انتخاب دست دوم یا سوم برام محسوب میشه فکر نکنم.
    موافقم با mr6262.بهم برخورد که در مورد یک دختر اینجوری صحبت کردید.مگه دختر لباس یا ماشینه که دست دوم یا سوم بشه؟ از آقایونی هم که نظرات اول رو گذاشتن تعجب میکنم که اعتراضی به این جمله نکردن.
    به نظر میرسه حتی شما در مورد روابط این خانم مطمئن هم نیستید و این حرفایی که گفتید بیشتر زاده فکرهاتون هست.پس اول مطمئن بشید بعد ببینید در مورد این موضوع مشکلی دارید یا نه.

15. 4 کاربر از پست مفید bahar_N تشکرکرده اند .

bahar_N (چهارشنبه 25 مرداد 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 03 شهریور 91 [ 00:02]
    سطح
    8
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    2
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

با سلام به همه ی دوستان گلم و تشکر از همفکری و اختصاص وقتتون. اگه طوری صحبت شد که به شما برخورد معذرت میخوام
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ 27
    دختری که رابطه جنسی با نامحرم داشته احتمال خیانتش خیلی زیاده.
    با شناختی که تو این مدت کوتاه ازش دارم این بعید به نظر میرسه و منم اولش بهش شک داشتم ولی تونست اعتمادمو جلب کنه و اگه کسی باهاش تماس میگرفت، غریبه، میگفت و...
    البته وقتی صحبت زندگی بشه، اینقدر پیچیده هستش و اینقدر آدمها پیچیده هستن که شایدم حق با شما باشه نمی دونم اگه در شرایطی قرار بگیره احتمالش هست یا نه، ولی با این حال فعلا اینو بعید میدونم.
    چرا از دوسته قبلیش جدا شد؟ عاشق معشوق نبودن؟ رابطه جنسیشون در چه حد بوده؟
    دوست قبلیش رفت با یه خانم محجبه ازدواج کرد. اون مذهبی بود نسبتا و به نظر من چون این خانوم ازاد فکر میکرد، دید نمیتونن با هم زندگی کنن، ازش سو استفاده کرد(از نظر من) یادوست خوبی بود که یه دفعه رفت(طبق گفته و نظر خانوم) و رفت دنبال زندگیش.
    رایطه در حدی بوده که به دختر بودنش صدمه نزده. از کجا مطمئنم که رابطه جنسی بوده؟ چون هم اون آقا را میشناسم که چه میکرد تو زندگیش، و هم این خانوم در دو هفته اول رابطه خودمون خیلی راحت از مسائلی که یه دختر نباید با پسر در موردش حرف بزنه، مسائلی که یه پسر میتونه بفهمه که طرف داره بهش چراغ سبز نشون میده، شروع کرد با من حرف زدن، من که اصلا دنبال رابطه جنسی نبودم به مرحله ای رسیدم که بین دو راهی اعتقاداتم و احساساتم قرار داد، خیلی به خاطر این اذیت شدم...
    در مورد روابطش با اشخاصی غیر از اون اقا حدس هایی میزنم که بوده ولی در چه حد نمیدونم. چیزی که اذیتم میکنه اینه که من که پسر سالمی بودم خودش منو ترغیب میکرد، حالا شما در نظر بگیرین با کسی برخورد داشته بوده که دنبال این مسائل بوده و برین تا اخر خط. سعی کردم راجع به این قضیه بپرسم که قاعدتا نباید انتظار داشت جواب بده. هم به خاطر حیا و هم دلیلی نداره اشتباهاتشو آدم به یکی دیگه بگه. خودش قبول داره که در گذشته اشتباهاتی داشته ولی نمیدونم در حد حرفه یا واقعا اعتقاد داره که اشتباه کرده. نمیدونم. ولی این که رابطه جنسی داشته صد درصد مطمئنم که داشته و شکی هم ندارم.
    اگه به این تنیجه رسیدین که قصد ازدواج دارین با ایشون، گذشتشون را کامل فراموش کنین، اگر نمیتونین، قدم جلو نزارین چون هم خودتون آسیب میبینین و هم فرصت اون خانم را برای داشتن یه زندگیه خوب میگیرین، چون اگه فراموش نکنین احتمال داره یه زندگیه پر از شک و تجربه کنین که این خیلی بده.
    چیزی که من ازش میترسم همینه و الان نمیتونم بگم که ایا اینو میتونم فراموش کنم یا نه. هر وقت که پیششم به این نتیجه میرسم که به کس دیگه ای احتیاج ندارم و باهاش خوشبخت میشم. وقتی دورم ازش این افکار میاد سراغم و به این نتیجه میرسم که رهاش کنم. زنگ میزنه اسمس میده و من معلقم بین افکارم. شاید به پیشنهاد دوستان عمل کنم و یه مدت دور باشم ازش تا بتونم تصمیم بگیرم
    انتخاب دست دوم يا سوم يعني چي؟ واقعا اين حرفتون زشت هست، حتي اگر اين كارو هم كردن شما حق نداري همچين برچسبي بچسبوني به كسی..
    منظورم من انسان درجه دو و سه نیست. شما فرض کن یه خانوم خواستگاری داره که هم خونوادش خوبن، مذهبی نیستن (مثل خود خانوم) و هم تحصیلات و اخلاق خوبی داره. حالا مورد دومی را فرض کنید که خونوادش خوبن ولی مذهبی هستن شدید ولی تحصیلاتش و اخلاقش خوبه مثل اولی. مورد اول انتخاب درجه اول خانوم میتونه باشه و مورد دوم انتخاب درجه دومش در حالی که مورد دوم و خونوادش ادمهای بدی نیستن فقط قرابتی وجود نداره در این زمینه.
    منم منظورم اینه که بین اعتقادات من که یه دختر باید سنگین و پاک باشه و حتی به هر پسری رو نده که باهاش شوخی کنه با دختری که تقریبا راحت تره فرق داره. نمیتونم بگم دومی بده. جور دیگه ای فکر میکنه. ادم راحتیه. پس انتخابی که به من نزدیکتر باشه برام بهتره. به هر حال قصدم توهین به خانوم ها نبود.

یادم رفت بگه که قبلا یه بار سعی کردم ازش جدا بشم ولی سه روز بیشتر دوام نیاوردمو برگشتم. برام سخته، خیلی سخت، واقعا دوستش دارم با همه نکاتی که به نظرم منفی میان، اگه میگین جدا بشو کمکم کنیین چطوری جدا بشم که دیگه بتونم فراموش کنم، اگه جدا بشم و دوباره برگردم غیر از اذیت کردن دوتامون هیچ سودی نداشته.

17. 2 کاربر از پست مفید gorilangori تشکرکرده اند .

gorilangori (چهارشنبه 25 مرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 شهریور 91 [ 15:58]
    سطح
    11
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 17 در 8 پست

Array

سلام ...
    مشکل من هم مشابه شماست با این تفاوت که طرفم بکارت هم نداره وبارها رابطه جنسی داشته اما منو درگیر خودش کرده بادلبری هایی که متعلق به این جنسه و از روی صداقت نیست متاسفانه! البته من کمی از شما راحتتربودم ویکبار به صورت محدود قبل از این اشنایی رابطه جنسی رو تجربه کرده بودم چند سال قبل.
    من تصور میکنم باید به مشاور مراجعه کنیم دوست من متاسفانه برنده اخساسه معمولا نه اعتقاد یا عقل وگرنه نیاز احساس نمیکردیم بیایم اینجا دنبال فرشته نجات بگردیم و نوشداروی این مشکل !ساعتها فکر کردن نهایتا به این نتیجه میرسه که باید کات بشه و حتی با چه روشی طرف رو روند اما وقتی بهش علاقه داری واونم حتی با شنیدن پیشنهاد جدایی باز باهات بازی احساسی میکنه ودلبری نیاز به یک مشاور حتما هست.

19. 4 کاربر از پست مفید 7SINA تشکرکرده اند .

7SINA (سه شنبه 24 مرداد 91)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)