به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 اردیبهشت 91 [ 16:59]
    سطح
    22
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

آيا همسرم به من خيانت كرده 2

با سلام مجدد
    حتما منو يادتون مياد صبا هستم چند وقت پيش يه موضوع گذاشته بودم تا حدودي راهنمايي شدم و خيالم يه جورايي راحت شد ولي 1 سوال من نيمه كاره موند
    بيشتر دوستان نظرشون اين بود كه من بايد بيشتر نگران رفتار خودم باشم .يه جورايي تغييرش بدم و به همسرم محبت زياد تري بكنم.
    راستش من زياد اهل زبون ريختن نيستم . شايد يكي از دلايل ايجاد اين مشكل همين بوده . ميخواستم بدونم اينكه واسه هر كاري كه ميخوام واسه شوهرم انجام بدم ( از جزئي تا كلي ) اگه از جملات محبت آميز بيشتر استفاده كنم ( مثلا 1 ليوان آب كه واسش ميارم كلي بفرمائيد و نوش جان و عزيزم جونم بگم يا اينكه وقتي كاري ازم ميخواد كلي چشم چشم بگم و قربون صدقش برم ) چقدر ميتونه تاثير داشته باشه؟ ( چون من تقريبا هيچ وقت از اين جملات استفاده نميكردم )

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

RE: آيا همسرم به من خيانت كرده 2

نقل قول نوشته اصلی توسط sabba

راستش من زياد اهل زبون ريختن نيستم . شايد يكي از دلايل ايجاد اين مشكل همين بوده . ميخواستم بدونم اينكه واسه هر كاري كه ميخوام واسه شوهرم انجام بدم ( از جزئي تا كلي ) اگه از جملات محبت آميز بيشتر استفاده كنم ( مثلا 1 ليوان آب كه واسش ميارم كلي بفرمائيد و نوش جان و عزيزم جونم بگم يا اينكه وقتي كاري ازم ميخواد كلي چشم چشم بگم و قربون صدقش برم ) چقدر ميتونه تاثير داشته باشه؟ ( چون من تقريبا هيچ وقت از اين جملات استفاده نميكردم )
    عزیزم من هر چی توی تالار می گردم جایی پیدا نکرم که گفته اگه می خوای به همسرت محبت کنی این جوری که شما گفتید باید رفتار کنیم.

استفاده از مهارت های ارتباطی ، احترام به همدیگر و اعتماد به یکدیگر و چاشنیش اونم بعضی وقت ها بعضی جاها (برای جلوگیری از یکنواختی) زبون ریزی باعث به وجود اومدن محبت می شه.

محبت کردن این نیست که همیشه چشم بگی و یا همیشه قربون صدقه طرف بری.

3. 2 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

بی نهایت (دوشنبه 15 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

پس ميشه لطفا بگيد محبت چيه؟؟؟؟ خواهش ميكنم من گيج شدم

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

مطالعه این لینک خالی از لطف نیست:
    http://www.hamdardi.net/thread-20973...html#pid192827

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

سلام بر صبا خانوم

نكته اول اينكه : اگر عنوان تايپيكتون رو تغيير ميداديد بهتر بود ، چون اين مطلبتون فقط به نوع محبت كردن ربط داره نه به خيانت ، اگر يه عنوان ديگه بگيد تا مديران عزيز اقدام به عوض كردن آن كنن خيلي بهتر ميشه ...

دوما اينكه : محبت كردن فقط به اينكه زبانا و لفظا من به همسرم بگم دوستت دارم و ..... نيست ، بلكه اين يكي از مصاديق كوچك آن است ...
    من در اينجا به چندتا خيلي كوتاه اشاره ميكنم كه اميد است مقبول افتد :

1 . اول اينكه قبل از اينكه بخواي محبت كني و در دل شوهرت مقبول افتي ، استعداد محبوب شدن را در خود بيافزائي ، اين نكته بسيار مهم است ، خيلي وقتا شده فردي چون استعداد محبوب شدن رو در خود ندارد ، لذا هر محبتي ميكند در دل شوهر جا پيدا نمي كند ، با خود بگو من از ديد شوهرم چگونه بايد باشم تا در دلش جا كنم ؟ آيا آنها را در خود دارم يا نه ؟

2 : كار ويژه و خاصي براي او كردن ، مثلا : شوهرت از غذائي خاص خوش مياد ، بعضي وقتا اونو درست كن و حسابي بهش برس و به او هم بگو به خاطر تو ...
    3 : سعي كن در رابطه با شغلش نكاتي رو بدوني ، به هر صورت بخش اعظم زندگي يك مرد ، حرفه و شغلش ميشه ، و براي زن امتياز بزرگي است كه به كاري كه اكثر ساعات بيداري همسرش را اشغال كرده ، علم و آشنائي داشته باشه ، و اين امر باعث صميميت بيشتر همراه با تفاهم ميشه ...
    4 : به مشكلات كاري شوهر توجه خاصي نشان بده ... اين خيلي مهم است ( چون وقتي كسي در شرائط ويژه هست ، توجه ويژه هم نياز داره )
    5 . كارهاي خانه را طوري تنظيم كنيد كه فرصت كمك نمودن و رسيدگي به شوهر را بيشتر داشته باشيد ...

6 : دو تا نكته ميگم كه واقعا معجزه مي كنه ( من همين نكته رو به خانمي كه در آستانه طلاق بود گفتم و عجيب تاثير گذاشت ) اول : به بدرقه شوهر رفتن و دوم به استقبال او رفتن ، البته لازمه اينكار اينه كه غرور و تكبر را كنار بگذارد و نگوئيد لوس مي شود ... ( البته بدرقه به شيوه اي كه در چهره نشان بدي از رفتن تو ناراحتم و استقبالي كه در چهره ات شادماني از ديدن او موج زند ) لذا هر كار مهمي هم كه داري در اين دو زمان كنار بگذار اگر مي خواهي لذت زنگي را بچشي .

چون اگر زندگي تو شيرين شود ، اول لذتش بر كام تو خواهد نشست و اگر تلخ گردد دودش اول در چشم خود انسان فرو خواهد رفت ...

7 . همسرتان را كاملا مطمئن كن ( نه با حرف بلكه با عمل ) كه كاملا وضع او را درك ميكني ، و او اطمينان پيدا كند كه مي تواند روي همياري شما حساب كند ،

همين طور كه بي نهايت عزيز اشاره كردند مطالعه در مهارتهاي ارتباطي ، ( حتي در كلاس آموزش مهارتهاي زندگي اگر بتوانيد شركت كنيد عاليست ) همچنين مطالعه تفاوتهاي روحي و جسمي و توقعات و احساسات و ... مردان با زنان و ... ميتواند ثمر بخش باشد ...
    و ... چند مورد ديگر كه به همين خلاصه اكتفا ميكنم ... البته اين نكته را هم بگم گاهي ما محبت ميكنيم اما با بعضي رفتارها آن را خراب ميكنيم ...
    بايد آسيب ها را هم شناسائي كنيد تا اين زحمت هاي شما هدر نرود ،

اگر سوالي ديگر بود در خدمتيم ...

موفق باشيد

7. 5 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (چهارشنبه 17 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

خيلي ممنونم
    همسرم خيلي ازم ايراد ميگيره و بهم ميگه تو در حد من نيستي يه كاري بكن كه من ببينمت ( خيلي دلمو ميشكنه)
    اما من واقعا دوست دارم يه كاري واسش بكنم كه ديده بشم
    البته تو اين هفته 2 تا برنامه انتخاب كردم كه انجامش بدم :

1- چند تا غذاي جديد از اينترنت گرفتم فقط مخصوص اون درست كنم خدا كنه خوشش بياد

2- يه آلبوم عكس با دوستاي دوران مجرديش داره كه خيلي دوستش داره رفتم اونارو ريختم روي سي دي و خودم به سليقه خودم ميكسش كردم به نظر شما جواب ميده؟؟؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

ببينيد خواهرم

ما در هر كاري ، قبل از انجامش نياز به شناخت داريم ، خدا رو هم اگه بدون شناخت عبادت كني ارزش نداره ،

شما قبل از هر كاري بايد سعي كنيد نسبت به روحيات همسرتون شناخت پيدا كنيد ، احساساتش رو بشناسيد ، گاهي يه كار بسيار كوچك ، چون از روي شناخت بوده تحولي عظيم رو در پي داره و گاهي دهها كار ممكنه اثر فوق العاده اي نداشته باشه ...

من فقط مثال ميزنم : ممكنه من خودم مثلا البوم دوران مجرديم رو بسيار دوست داشته باشم ، اما اگر خانومم به اون نگاه كنه چون دوستاي مجردم عكسشون تو اون هست موجب ناراحتي من بشه ، البته من فقط مثال زدما ، اين ممكنه روحيه من باشه ، اما ممكنه شوهر شما از اين كار شما لذت ببره كه كار ويژه و خاصي براش انجام دادي و حتي ممكنه اونم ناراحت بشه ، و لذا شما در انجام اين كار بايد شناخت داشته باشيد از روحيات اون ...

در مورد غذا هم همينطور .....

اما اون نكاتي كه اشاره كردم خيلي اثر داره ... استقبال و بدرقه ... وقت گذاشتن براي او ... وقتي از سر كار مياد كارهاتون رو تعطيل كنيد و چند دقيقه اي كنار او بنشينيد و باهاشون حرف بزنيد ( البته تو اون چند لحظه از خستگي و ... نگيد ) غذا رو تا ميتونيد و تا حد امكان بدون او نخوريد ... و ...

بذار با چند تا روايت نوراني و دسته اول بهتون كمكي كرده باشم ... كه اگه بخواي لذت ببري از اينكه كنار شوهرت هستي :

امام صادق (ع) مي فرمايد : زن در زندگي با شوهرش ( اگر بخواهد در دل او جا كند و مرد خود را همراه خود سازد ) بي نياز از سه چيز نيست :
    اول اينكه : نگهداشتن خود از هر گونه آلودگي و ناپاكي ( و اثبات آن در برابر شوهر ) تا بدين وسيله دل شوهر به او اطمينان پيدا كند و در حالات خوشايند و ناخوشايند و خوب و بد اطمينان شوهر محفوظ بماند ...
    دوم اينكه : نگهداري شايسته از شوهر و مراقبت از او ، تا عواطف او را نسبت به خودش جلب كند و هنگا لغزش زن ، آن عواطف او را كمك كند ( منظور مراقبت آبروي او در فاميل و اقوام ، وخصوصا در پشت سر او )
    و سوم اينكه : اظهار عشق و محبت به شوهر و خويش را آراستن و به هيبتي زيبا در آمدن تا در چشم شوهر زيبا جلوه كند و محبتش افزون گردد

( ميزان الحكمه ج 4 ص 284 )

روايت نوراني دوم : ((( در بحار الانوار ج 100 ص 239 آمده : مردي نزد رسول الله آمد و شروع كرد از اخلاق همسر خود ستايش كردن ، و گفت : من زني دارم كه هرگاه وارد خانه مي شوم ، از من استقبال مي كند و به پيشوازم مي آيد . هرگاه از خانه بيرون ميروم ، مرا بدرقه و مشايعت مي كند ، و هرگاه مرا اندوهناك مي بيند از علت و غم و اندهم مي پرسد ،

پيامبر اكرم (ص) به او فرمودند : اين زن را به بهشت الهي بشارت ده ، و به او بگو تويكي از كارگزاران ( وزيران ) خدا روي زمين هستي و به او بگو براي هر روز تو اجر و پاداش هفتاد شهيد در راه خدا است ))))

روايت عاشقانه و نوارني سوم : در مورد نوع معاشقه و محبت كردن بين زن و شوهر : پيامبر (ص) مي فرمايد : اگر مردي يك لقمه غذا در دهان همسر خود بگذارد خدا به او اجر ميدهد ))) مهجة البيضاء ج 3 ص 70
    و همچنين مي فرمايد : ((( هيچ زني نيست كه ليوان آبي دست شوهرش دهد مگر اينكه خداوند عبادت يكسال را به او ميدهد )))
    وسائل الشيعه ج 4 ص 123

و از اين دسته روايات كه خيلي كم بيان شده براي تشنگان حقيقت ، بسيار داريم كه در اين پست نمي گنجد ...

انشاالله با عمل به اين نكات زيبا ، زندگيتان نوراني و پر از عطر دوستي گردد ...

10. 3 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (سه شنبه 16 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

ممنون از راهنمائیتون

قبلا گفته بودم که شوهرم با یه نفر رابطه داشته البته در حد تلفن اونم خط اصلیش نبوده فقط ایرانسل مطمئنم که با خط دائم یا از سر کارش بهش زنگ نمیزد

الان رابطه شوهرم باهام خوبه ، یه مدت وقتی میرفت سر کار بهم زنگ نمیزد ولی الان هر روز زنگ میزنه و تو خونه هم خوبه اگر هم بحثی پیش بیاد نازمم میکشه و معذرت میخواد

ولی من هنوز دو دلم همش میترسم بازم اون کارو تکرار کنه

این چند روز دوباره سر همین موضوع باهاش دعوام شد ( بی دلیل فقط فکرم میره سمتش) شوهرم بهم زنگ زده بود و داشت باهام سلام و احوالپرسی میکرد اما من به جای اینکه تحویلش بگیرم با اکراه جوابش رو دادم و کلی تیکه بهش انداختم . چند بار که زنگ زد همین کارو کردم و هی بهانه جویی که چرا این کارو کردی چرا این کارو نکردی ، چرا اس ام اس ندادی ؟ و ...
    اونم هیچی نمیگفت و سعی میکرد توضیح بده و منو آروم کنه ، اما دیروز دیگه تحملش تموم شد و با هم دعوامون شد .
    من بعدش خیلی پشیمون شدم ، نمیدونم چکار کنم ؟

من یه خورده شکاکم یعنی یه اتفاق ساده که میفته به هزارتا چیز ربطش میدم و معمولا زود نگران میشم

از کجا بفهمم دیگه با اون کاری نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ میخوام این فکرو خیالا رو بریزم دور اما نمیدونم چطوری

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 تیر 92 [ 10:41]
    سطح
    27
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 43
    دستاوردها:
    تشکرها
    496

تشکرشده 501 در 152 پست

Array

صبا خانم
    با اين كارها دستي دستي شوهرت را به همون سمتي كه ازش مي‌ترسي سوق مي‌دي.
    دختر خوب اون كه اين قدر عوض شده بود و تغيير رويه داده بود پس چرا اين‌همه پاپي‌اش مي‌شي.

هر وقت اين فكرها به مغزت هجوم اورود چند لحظه تامل كن مثلاً تو ذهنت تا 10 بشمار بعد هم مثل يك خانم خوب با شوهرت صحبت كن. جواب احوالپرسي‌اش را به خوشرويي بده.... وظايف زندگيتو با چاشني محبت و احترام انجام بده.
    كم كم اين فكر از ذهنت بيرون مي‌ره
    در ضمن اينقدر به شوهرت زوم نكن، يه مقدار در جهت افزايش بار علمي و اطلاعاتي خودت كار كن. كاري كن شوهرت براي صحبت و نظرخواهي از تو پيشقدم بشه و تو را صاحب عقيده بدونه. (تا به اصطلاح خودش ديده بشي و در حدش بشي)
    در هر زمينه سعي كن يه اطلاعات مختصر و مفيدي داشته باشي و در يك زمينه كه مورد علاقه‌ات هم هست مطالعات وسيعتر داشته باش كه بتوني بگي توي اين مورد من مي‌تونم حرفي براي گفتن داشته باشم
    موفق باشي

13. کاربر روبرو از پست مفید omid- zendegi تشکرکرده است .

omid- zendegi (دوشنبه 15 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 6 در 6 پست

Array

ممنون از راهنمایتون

من نمیدونم شما خانم هستی یا آقا اما یه سوال داشتم ( ممنون میشم دوستای دیگه هم نظر بدن)

به نظر شما امکان داره یه مرد بازنش خوب باشه ، نگران غذا خوردن و سرما و گرمای همسرش باشه ، هر روز از سر کار بهش زنگ بزنه ، باهاش شوخی کنه ( البته این وسط بحث و دعوا هم هستا ) ولی با یه زن دیگه هم رابطه داشته باشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)