به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 10 آذر 96 [ 14:14]
    سطح
    51
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    36

تشکرشده 86 در 41 پست

Array

دلخوری از شوهرم دیدم رو نسبت به زندگی کور می کند

سلام نمی دونم چه جوری و از کجا یه کمی در مورد مشکلاتم حرف بزنم تا شما دوستای عزیزم بتونید کمکم کنید . تقریبا یکساله که عقد کردم دو ماه دیگه قراره بریم به خونه خودمون . شوهرم آدم خوبیه مشکلات مالی زیادی داشت که به لطف خدا کم کم داره جفت و جورشون می کنه هر جند چند سال طور می کشه تا به یه وضع عادی برسیم . اوایل فکر می کردم تمام مشکلات زندگیمون مالیه اما اینروزها مسائلی پیش می آد که باعث تنش و قهر و دعوامون می شه . دو تامون کله شق و یه دنده ایم من دوست دارم شوهرم باب میل من رفتار کنه تا من در مقابلش همین کارو بکنم تا وقتی به حرفم گوش می ده منم به حرفش گوش می دم و احترام می زارم اما وقتی لجبازی کنه من از اون بد تر می شم . توقعات من زیاد نیست . بی خود و بی دلیل گاهی آنقدر دعوامون کش پیدا می کنه که به قهر چند روزه بدل می شه آخر سر هم با پیش قدم شدن های او بدون اینکه مغذرت خواهی بینمون رد و بدل بشه و یا از دل هم در بیاریم سعی می کنیم فراموش کنیم اما کوچکترین چیزی باعث فوران دوباره می شه . شوهرم روزی دو یا سه نخ سیگار می کشید البته دور از چشم من و این مساله رو کتمان نمی کرد خیلی تلاش کردم با قهر و دعوا و .... بالاخره به قول خودش با خریدن آدامس های ترک سیگار دیگه نمی کشه . یه مسئله دیگه علاقه اش به مشروب بود که من به هیچ وجه نمی تونم تحمل کنم . همیشه نسبت به خوردن مشروب ابراز علاقه می کنه که با واکنش شدید من مواجه می شد چند روز پیش تو عروسی یکی از دوستامون فهمیدم مشروب خورده الان دو روزه که باهاش حرف نمی زنم حتی دیشب کلی هم دعوا کردیم . دلم از دستش خیلی شکسته هر کاری می کنم نمی تونم ببخشمش .ازش انتظار داشتم با وجود اینکه این همه در این مورد با هم صحبت کرده بودیم حداقل به خاطر من این کار و نکنه نه اینکه خیلی علنی جلوی همه دوستامون این کارو بکنه .دلم خیلی از دستش چرکین شده دیگه بهش اعتماد ندارم . از نظر اون یه مسئله ای بود که تموم شد و رفت یعنی کاری که دوست داشت رو انجام داد و گذشت و من الان باید فراموش کنم اما من نمی تونم هر چقدر که بهش فکر می کنم بیشتر عذاب می کشم .اصلا تحمل دیدنش رو ندارم نمی دونم چی کار کنم ؟ من همیشه به نظراتش احترام می گذاشتم کاری رو که دوست نداشت در غیابش هم انجام نمی دادم اما اون ...
    دو روزه هیچی نمی خورم دستم به هیچ کاری نمی ره لطفا کسانی که تجربه دارن کمکم کنن .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 86 در 41 پست

Array

RE: دلخوری از شوهرم دیدم رو نسبت به زندگی کور می کند

چرا هیجکی هیج جوابی نمی ده ؟؟؟ وقتی از دستش دلخورمی شم دنیام سیاه می شه دیگه هیچی برام مهم نیست گاهی هر چی که ساختیم رو با دست خودم خراب می کنم . اما اون بیخیاله خیلی زود فراموش می کنه و انگار که هیچ اتفاقی نیافتاده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

سلام دوست عزیز

مگر شما تازه متوجه سیگار کسیدن و مشروب خوردن ایشان شدید که الان مشکل پیدا کردید ؟
    آیا قبل از اینکه با او عقد کنید متوجه این رفتار های او نشدید ؟

با قهر کردن های شما کاری درست نمی شود بلکه بدتر هم می شود و ایشان را بیشتر به سمت این کارها پیش می برد ..
    باید با او جدی صحبت کنید و از او بخواهید که ترک کامل بکند وگرنه در زندگیتان بعد ازدواج شاید بدتر هم بشود .
    فعلا ازدواجت را به تاخیر بیانداز تا ایشان ترک کند و از ترکشان مطمئن بشوید .

4. کاربر روبرو از پست مفید چشمک تشکرکرده است .

چشمک (چهارشنبه 31 خرداد 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

دوست عزیزسلام.به همدردی خوش اومدی

دو تامون کله شق و یه دنده ایم من دوست دارم شوهرم باب میل من رفتار کنه تا من در مقابلش همین کارو بکنم تا وقتی به حرفم گوش می ده منم به حرفش گوش می دم و احترام می زارم اما وقتی لجبازی کنه من از اون بد تر می شم .
    اولا قرار نیست زن و شوهر مطابق میل همدیگه رفتار کنن..اصلا همچین چیزی شدنی نیس..شما و شوهرتون هر کدوم حداقل بیست و خورده ای سال با روشهای تربیتی متفاوت بزرگ شدید..هر کدوم به عنوان یه انسان عاقل و بالغ نظرات منحصر به فرد خودتونو دارید،استقلال رای و عقیده دارید..ازدواج باعث نمیشه زن و مرد نظرات شخصی خودشونو بذارن کنار.

تو زندگی یه سری مسائل شخصی هستن که هرکدومتون به تنهایی باید تصمیم بگیرید و طرف مقابل میتونه نظرشو بعنوان پیشنهاد بگه،یه سری مسائل به هردوتون مربوط میشه اینجا باید مشورت کرد و نظر درست تر رو انتخاب کرد در عین حال باید تقسیم حوزه فعالیت بشه،مثلا تو مسائل مربوط به داخل خونه داری و ..نظر شما ارجحتره و درباره مسائل بیرون خونه بعد ازمشورت غالبا مرد تصمیم گیرنده است.

لج و لجبازی فقط باعث خراب شدن زندگی میشه..هر لجبازی که شما انجام بدید ضررش اول به خودتون برمیگرده چون زندگی مشترکتون مال شما هم هست.

و درسته که سیگار و مشروب خیلی بدن ولی این روش قهر و دعوا اصلا جواب نمیده..نمیشه هر مشکلی پیش اومد به جای ریشه یابی و حلش فورا قهر کنید.

حداقل به خاطر من این کار و نکنه
    میدونی دوست عزیز حتی اگه شوهرت این دفعه بخاطر شما نمیخورد هم بعدا سراغ اینکار میرفت چون هنوز نمیدونه یا باور نداره چرا مشروب بده؟
    بهتره به جای اینکه مقابلش قرار بگیری و اماده دعوا بشی کنارش باشی،یعنی سعی کنی پا به پاش جلو بری.غیر مستقیم متوجهش کنی چرا مشروب بده.اونم نه جوری که خیال کنه قصد داری مثه یه معلم و شاگرد ادبش کنی.میتونی از متخصصین سلامت جسم و روان (پزشک و روانپزشک) هم کمک بگیری..

موفق باشی

6. 3 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (شنبه 03 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 تیر 92 [ 11:29]
    سطح
    29
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    370

تشکرشده 371 در 137 پست

Array

سلام رها
    پست بهار رو خوب بخون به نظرم همه حرفهای لازم رو گفت

عزیزم هر کسی یه حریم شخصی واسه خودش داره که باید طرفین بهش احترام بزارن شما کارت خیلی بی منطق هست که بخاطر مشروب خوردن همسرت تو یه مهمونی داری خودتو میخوری و اینو به عذاب علیم تیدیل کردی که دیگه نمیتونی همسرتو ببخشی یا باهاش حرف بزنی

اگه اینجوری ادامه بدی و سر هر مسئله ای این همه تنش و قهر بوجود بیاد مطمئن باش دفعه بعد همسرت اینکارو به دور از چشم شما میکنه و چقدر بده اگه عادت به همچین کاری کنه

به قول بهار عزیزی شما باید کنارش باشی و باهاش جلو بری تا اینکه با گذشت زمان اهمیت این مسئله پیشش کم رنگ شه و به خواسته شما بیشتر توجه کنه

و هیچ مردی هم تو دنیا نبوده که هرچه همسرش گفت چشم بسته بپذیره و نمیتونی هم پیدا کنی بهتره بخاطر این مسائل جزئی اوقاتتو تلخ نکنی

اصلا از مسائل شرعی که بگذیرم مشروب یه نوشیدنی هست که توی خیلی از کشورها داره استفاده میشه و همینجا هم بیشتر مردم استفاده میکنند من اینو میدونم که هر چقدرم این نوشینی مضر باشه ولی ضررش از مواد مخدر خیلی خیلی کمتره

8. کاربر روبرو از پست مفید taranee تشکرکرده است .

taranee (چهارشنبه 31 خرداد 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 مرداد 91 [ 13:50]
    سطح
    14
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 44 در 25 پست

Array

سلام عزيزم
    من روشي دارم كه خيلي جواب ميده
    شوهر من يه روز به من گفت كه ميخوام مشروب بخورم گفتم بخور من مانع تو نميشم ولي به مضراتش هم واقف هستي گفت آره اكسير جواني و سموم بدن دفع ميكنه و از اين حرفها .من هم گفتم باشه بخور من حرفي ندارم تو آزادي و اگر كاري كه ميكني فكر ميكني درسته انجامش بده خلاصه چند بار خورد و حتي به من هم گفت بيا بخور و منم چون ترجيح ميدادم با من مشروب بخوره تا با ادمهاي ديگه كه معلوم نيست كي هستند باهاش همراه شدم اصلا نه نق زدم كه واي واييي مشروووووووب فقط آزادش گذاشتم تا خودش بفهمه داره چي ميخوره.يك روز ديدم تو فكر گفت دلم گرفته حالم خوب نيست احساس ميكنم ديگه خدا صدام نميشنوه گفتم برو الان قران بيار تا بهت بگم چرا خدا صدات نميشنوه آورد و نشونش دادم كه خدا مشروب رو حرام كرده و گفتم مطمئن باش خدا با اون عظمتش حرفي الكي نميزنه لابد ضرر داره.يه مدتي فكر كرد باورت نميشه با دست خودش رفت هر چي مشروب داشت ريخت تو چاه توالت با دست خودش يعني من اصلا مجبورش نكردم خيلي هم پول براش داده بود ولي خودش به نتيجه رسيده بود كه بدهست پس با اجبار راهي به جايي نميبري با صبر و سياست دقيقا عين روشي كه تو مملكت ما واسه حجاب انجام ميشه همونطور كه ميبيني بدحجابي نه تنها كم نشده بلكه بيشتر هم شده چرا؟چون اجبار و جلوگيري كردن طرف را راغبتر ميكنه و آدمهاي لجبازي رو پرورش ميده كه اصلا نميفهمن چرا اين كار و ميكنن پس سعي كن سياست داشته باشي الان شوهر من هر روز داره قران ميخونه و از مشروب هم متنفر شده
    حتي بعضي مواقع بهم ميگه ميخوام برم زن بگيرم ميگم برو اصلا برو 10 تا بگير ولي هيچ وقت اينكارو نميكنه و ديگه هم نگفت چرا؟چون من از خودم نقطه ضعف نشون ندادم. الان هم ديونه من هست يعني طوري با سياست باهاش رفتار كردم البته منم عاشقشم ولي رفتارام با فكر و منطقي هست و آشنايي كامل با روحيات مردان دارم مطالعه زياد داشتم و دارم.
    تو هم روشت عوض كن و اجازه نده شوهرت فكر كنه زنداني تو هست بزار آزاد باشه و با محبتت با عشقت اون به طرف خودت بكشون كه از ترس از دست دادنت خودش بزاره كنار نه با اجبار تو

10. کاربر روبرو از پست مفید بهار58 تشکرکرده است .

بهار58 (پنجشنبه 01 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 18 بهمن 91 [ 19:08]
    سطح
    10
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 19 در 8 پست

Array

منم مثل شما هستم یعنی وقتی با شوهرم که 3 ساله عقدیم قهر میکنم با هیشکی حرف نمیزنم ولی اون میره با دوستاش خوش میگذرونه.البته مشکل من خیلی حاده.من دارم به جدایی فکر میکنم.میدونم که بعدش کارم به تیمارستان میکشه ولی الانم دست کمی از دیوونه ها ندارم.
    تو این 3سال اونقدر سختی کشیدم که دیگه مشکلی مثل مشکل شما واسم عادیه.فقط ازتون خوااااهش میکنم زیاد بهش گیر ندین که روتون به هم باز نشه.

12. کاربر روبرو از پست مفید meloudy تشکرکرده است .

meloudy (دوشنبه 05 تیر 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    51
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 86 در 41 پست

Array

ممنون از پاسخهای خوبتون اما من هنوز قانع نشدم .به اعتقاد من دو نفر با وجود تمام مشکلاتی که دارن می خوان باهم زندگی کنن باید تمام تمرکز و فکرشون روی زندگی شون باشه . این وسط اگر یکی روی کاری غیر اصولی و غیر اخلاقی خیلی بخواهد اصرار و پافشاری کنه واقعا نامردیه ... به نظرم شوهرم با این کارش آتیش رو وارد زندگی کرد که هنوز شروع نشده . هر کاری می کنم نمی تونم خودم را قانع کنم ببخشمش . الان یک هفته است که با هم خیلی سرسنگینیم .شبا پیشش نمی خوابم و هیچ توجهی بهش نمی کنم اونم متقابلا همین رفتارو داره . از کارش هم هیچ احساس ندامت و پشیمانی نمی کنه احساس می کنم روز به روز بیشتر ازش متنفر می شم . شاید اگر معذرت خواهی می کرد و از دلم در می آورد حالم بهتر می شد اما دو تامون داریم این لجبازی رو ادامه می دیم نمی دونم تا کجا می خواد پیش بره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)