به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 08:19]
    سطح
    11
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تردید در جدایی

با سلام وتشکر
    من حدود یک سال ونیم با دختری به صورت سنتی و با شناختی نه چندان کافی ازدواج کردم و هنوز عقد هستیم . البته تمامی شرایط این خانم به نظر خیلی خوب می امد .ما هر دو تحصیلات لیسانس داریم . همسر من بسیار تحریک پزیر وحساس است .یعنی زمانی که با هم خوب هستیم این حس را دارم که بهترین زن دنیا را دارم .ولی زمانی که عصبانی میشود کاملا شرایط تغییر میکند و دیگر متوجه رفتارهایش نیست وهمه پلها رو پشت سرش خراب میکنه .مثلا یک بار که در خانه پرش تنها بودیم در باره موضوعی که خودش مقصر بود عصبانی شدم که البته رفتار خیلی بدی هم نشان ندادم فقط سرش داد زدم از کنترل خارج شد و اول با چاقو تهدید کرد که ماشینم را که در حیاط پارک بود خط خطی میکنه ولی بعد کفشهایم را با چاقو پاره کرد و در ان حالت من کاملا سورپرایز شدم و از خانه خارج شدم و بعد از چند دقیقه دنبال من به امد وشروع به عذر خواهی کرد . یک بار دیگه هم که دعواموش شد واتفاقا باز مقصر اون بود شدیدا عصبانی شد و شروع به کتک کاری نزدیک خونه دوستش کرد. رفتارهای مشابه این یکی دو بار دیگه اتفاق افتاد وباید بگم که در ان مواقع اصلا از ابروریزی هم اباعی ندارد .البته در ان قضایا شاید من هم مقصر بودم و باید ارامتر برخورد میکردم ولی رفتار او بسیار تند بود .یکی دو جلسه هم پیش مشاور رفتیم که گفت جدا بشید البته وقتی یک بار من تنها پیش همون مشاور رفتم ومشکل را جویا شدم مسئله خلقی را به دلیل اینکه همسرم فبلا هم پیش اون مشاور میرفت مطرح نکرد وگفت من نمیتونم مسائل اونو به شما بگم فقط گفت شما از نظر اخلاقی با هم سازگار نیستین .بعد از اون خودم پیش دو مشاور دیگه هم به تنهایی رفتم که هر دو گفتن ایشون احتمالا مشکل بی پلار داره و بهتره جدا بشید .باید اینم بگم که ما به هم خیلی علاقه داریم و الان هم من بهش گفتم میخوام تمومش کنم و دیگه با هم تماسی نداشته ایم .میخوام بدونم چه کاری بهتره محکم وایسم که جدا بشم و پا رو دلم بذارم یا راه دیگه ای هم هست .البته مسائل دیگه ای هم هست که باعث شده اعتمادمو ازش سلب بشه واین رو هم دوباره بگم که وقتهایی که با هم خوب هستیم واقعا از کنار هم بودن لذت میبریم .و چیز دیگه ای که میخواستم بدونم اینه که ایا رو چنین تشخیصی که ایشون بی پلار هست میشه حساب کرد .چون میدونم زندگی با این افراد خیلی راحت نیست .
    اگه میشه راهنماییم کنید .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 23 اسفند 92 [ 23:20]
    سطح
    43
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 167
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2,779

تشکرشده 2,844 در 585 پست

Array

RE: تردید در جدایی

نقل قول نوشته اصلی توسط re-no
    .بعد از اون خودم پیش دو مشاور دیگه هم به تنهایی رفتم که هر دو گفتن ایشون احتمالا مشکل بی پلار داره و بهتره جدا بشید
    با سلام.سندروم بي پلار يا اختلال دو قطبي به جز عصبانيت شديد فرد نشانه هاي ديگه اي هم داره از جمله:
    بالارفتن سرعت در صحبت کردن و فکر کردن
    افزایش ذخیره انرژی
    خوش بینی مبالغه آمیز و خوش مشربی بیش از حد
    افزایش حرکات فیزیکی و ذهنی
    زودرنجی بیش از حد، رفتارهای آزاردهنده، و بی صبری
    قضاوت های شتابزده و ناصحیح
    بروز رفتارهایی از روی بی پروایی، مانند: پول خرج کردن افراطی، اتخاذ تصمیمات پوچ و رانندگی بر خلاف قوانین
    عدم امکان تمرکز بر روی مطالب
    حس خود بزرگ بینی

آيا هيچ يك از نشانه هاي ديگه در زمان عصبانيت در همسرتون ديده ميشه؟

در ضمن نميشه به نظرات مشاوريني كه همسرتونو نديدن وفقط با صحبتهاي شما به اين نتيجه رسيدن چندان اتكا كرد.

به نظر من همراه با همسرتون به يك مشاور جديد(ونه حتي اوني كه قبلا با هم پيشش ميرفتيد) بريد واجازه بديد تا با جلسات دونفره وتكي براي هر كدومتون راهنماييتون كنه.
    من احساس ميكنم همسر شما بيشتر توان كنترل عصبانيتش رو نداره تا دوقطبي باشه وشما هم چندان با فنون همدلي آشنا نيستيد ونا خواسته ايشون رو عصباني تر ميكنيد.
    موفق باشيد

3. 9 کاربر از پست مفید یک زن امیدوار تشکرکرده اند .

یک زن امیدوار (شنبه 20 خرداد 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 شهریور 92 [ 22:10]
    سطح
    23
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 32
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    590

تشکرشده 585 در 180 پست

Array

شما و همسرتون چند سالتونه؟

آیا تو خانواده اونها هم کسی هست که اینجور رفتارها رو داشته باشه؟

برای اینجور تصمیم ها و برای نتیجه گیری، لازم هست که پیش مشاورهای زیادی برید تا یک مشاور خوب پیدا کنید. من که از مشاور (البته با عرض معذرت از کارشناس های این سایت) ضربه زیادی خوردم که البته به خاطر عدم دقت خودم هم در انتخاب مشاور بود ولی به حرف یک دو تا مشاور بسنده نکنید. من هم با نامزدم که رفته بودم مشاوره، به مشاور در دقیقه اول ورودم که گفتم نامزدم آدم منطقی و مهربونیه ولی موقع ناراحتی، توی خودش میره و خیلی کم عصبانی میشه، گفت ایشون احتمال زیاد بایپلار داره!!! فقط یک مثال بود که بدونید از روی هر حرفی نمیشه نتیجه گیری کرد. البته کار همسر شما به هیچ وجه منطقی نبوده ولی شاید ایشون مشکل عدم توانایی در کنترل خشم داره و راه مدیریت خشم رو بلد نیست. ل

به نظرم مشاوره گرفتن در این سایت، بسیار بهتره فعلا. با توضیح شرایطتتون به صورت کامل، به راهنما کننده ها اجازه بدید تا قضاوت درستی انجام بدن، و زود نتیجه گیری نکنید لطفا

5. 2 کاربر از پست مفید mr6262 تشکرکرده اند .

mr6262 (شنبه 30 اردیبهشت 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 07:57]
    سطح
    71
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 358
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,836

تشکرشده 2,440 در 754 پست

Array

دوست خوبم سلام. برای تصمیم به جدایی هنوز خیلی زوده وشاید بشه مشکل ایشون را حل کرد اما فعلا اصلا بچه دار نشید تا ببینید چه رخ خواهد داد! بدای رفع مشکل بیشتر تلاش کنید،اینطور موارد لاینحل نیستند ولی نیاز به جدیت داره

7. کاربر روبرو از پست مفید کامران تشکرکرده است .

کامران (شنبه 30 اردیبهشت 91)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خیلی خیلی ممنونم از اینکه برام وقت گذاشتید وکمکم میکنید .شاید شما جزو اولین کسانی باشید که تو این رابطه جدایی رو پیشنهاد نمیکنه . واقعیتش ان مواردی که در مورد افراد بی پلار گفته شد را فکر کنم تقریبا خانومم داره البته باید بگم همسر من خیلی خیلی حساسه و شاید من هم نتونستم خیلی جاها درکش کنم اما عکس العملهایی که در مقابل انجام میده خیلی منو ترسونده مثلا حتی یکی دو بار هم تا دم شرکت با تهدید ابروریزی اومد و مشکل دیگه ای هم که باش دارم اینه که خیلی پنهان کاره .و باید بگم که خودش خیلی دوست داره زندگیشو درست کنه وسعی هم کرد ولی من بهش اعتماد نکردم .در ضمن من 30 سالمه وایشون 29 سالشه .این رو هم بگم که همسر من شدیدا نیاز به توجه داره و با کمترین بی توجهی با اینکه خیلی بهش محبت میکنم احساس میکنه بهش علاقه ای ندارم .در مورد این سوال که ایا کس دیگه ای در خانوادش اینطوری هست یا نه ؟ باید بگم مادرش به نظر افسرده میاد .مثلا اکثر اوقات تو اتاقشه وپدرش هم از وقتی که خانومم 14 -15 ساله بوده برای کار به خارج از کشور میره وهر یک ماه یا دو ماه چند روز پیش اونها میومده والان همهمینطوره به همین خاطر رو کمک والدینش اصلا نمیشه حساب کرد و خودش هم همیشه ازاد بوده .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    11
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خواهشا بیشتر راهنماییم کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)