به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

RE: چگونگیه رفتار من و خانواده همسرم با عروس دیگرشون

چشمک جان سلام بازم

این خانوم توقعات بیجایی دارن !

<strike>عجیبه برام از کسی که انقدر مطمئنه که رشد عقلی کرده و ازدواج کرده این رفتار نادرست و بچه گانه</strike>

ویرایش : فرشته مهربان

چشمک جان به هر خواسته ای نباید تن داد
    مثلا بچه ای رو در نظر بگیر که عادت کرده هر بار جیغ میزنه مادرش اسباب بازی مورد نظرشو میده بهش

این مادر باید بفهمهکه بچه اش رو باید اگاه کنه.چه جوری؟چند بار که گریه کرد و جیغ زد محل نذاره تا این عادت بد از سرش بیفته

شاید یکی دوبار اول برای اون بچه سخت باشه..گریه کنه ..موهاشو بکشه...به خودش آسیب بزنه اما کم کم میفهمه که اگر من رفتارم رو عوض کنم مادرم هم برخوردش بهتر میشه

شما هم بذارید این عادت و توقع نا به جا از سر اون خانوم بیفته

رهاش کنید به حال خودش

انسان یه موجود اجتماعیه.کم کم اگر ببینه داره طرد میشه خودش قدم میذاره
    ضمنا با پر و بال دادن به این عادت غلط این موضوع رو براش جا ننندازین
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

2. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (دوشنبه 18 اردیبهشت 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

مریم جان واقعا متاسف شدم از نگاه و برداشتتان در این مورد بخصوص!

خواهش می کنم قدری راجع به پرسنالیتی افراد مطالعه کنید، ویژگی افراد درون گرا و برون گرا را بیشتر مورد بررسی قرار دهید.
    هرگز ما نخواهیم توانست از فردی درون گرا، یک برون گرا بسازیم و برعکس. صرفا با تحت فشار قرار دادن فردی با این منظور، هویت و عزت نفس او را ازش خواهید گرفت. اگر جمعی با خصوصیات رفتاری مشابه به دور هم جمع شده اند، فقط باید شاکر خدا باشند که در چنین جمعی هستند. و بدانند فرد غیر مشابه آنها به اندازه کافی خودش در عذاب است و چقدر دوست داشت افراد پیرامونش مثل خودش بودند.

دیروز تاپیک خانم مطلقه ای را می خواندم که به جهت نوع پرسنالیته اش که برون گرا و شاد و با شور و هیجان بود و بخاطر سرکوب این خصیصه اش در محیط بیرون بخاطر عدم سوء استفاده ، چقدر در عذاب بود و حتی به فکر ازدواج اجباری برای رهایی از این حالت بود. حالا اگر این خانم ذاتا درون گرا و ساکت بود، هرگز به چنین مشکلی نمی رسید.

اگر به دنبال مقصری باشیم، شاید همسر و مادر شوهر و خواهر شوهران او هستند که با شناخت از خصوصیات افراد خانواده و اقوام، فردی متفاوت را وارد جمعشان کرده اند.

یادمان باشد که؛
    اولا هرکس متفاوت از ما باشد، بد نیست و ما الزاما خوب نیستیم.
    ثانیا غیر از خودمان هیچ کس را نمی توانیم تغییر دهیم.

4. 5 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 18 اردیبهشت 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 بهمن 92 [ 18:58]
    سطح
    43
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 107
    دستاوردها:
    Social1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

ممنون بلو اسکای عزیز
    من هم مخالف این هستم که این خانوم جمع پسند نیست و قبول دارم که ایشان تا زمانی که خودش برای خودش قوانینی را در خانواده همسرش ایجاد کند زمان می برد ..
    من احساس می کنم که این خانم الان بیشتر تماشگر است تا یک کارگردان !
    و به دنبال ایجاد یکسری قوانین برای خودش ....
    درسته که ایشان به جمع ما امده و ما او را پذیرفتیم ولی دلیلی نمی بینم چون او با ما همگام نیست اورا غیر اجتماعی بدانیم و بگوییم که اداب معاشرت بلد نیست و به این مسئله هم واقفم که با اینکه یکسری حساسیتهای بی مورد دارد وولی این را گذاشته ایم به حساب اینکه تازه عروسه و نمی دونه با فرهنگ خانواده جدیدش چجوری باید رفتار کنه ...
    مثلا وقتی می خواهیم بریم خونشون یعنی خانواده تصمیم می گیره که بره خونه این عروس خانوم ایشون اعلام می کنه که همه با هم نیان من نمی تونم مثل شما پذیرایی کنم که خانواده قبول کردند تا براش زحمتی به وجود نیاد چون این خانواده سعی می کنند تمام مهمانی ها را به خانه فرزندان همه باهم بروند ولی از وقتی عروس خانوم گفته نمی تونه پذیرایی کنه خوب اینا پذیرفتند و هر کسی به تنهایی با خانواده خودش به منزل ایشان می رود ..
    پس اگر نمی تونست ارتباط برقرار کنه حتما می گفت هیشکی خونمون نیاد نه اینکه بیایید ولی جا جدا بیایید تا بهتر پذیرایی کنم ...
    ما اصلا کاری به نظرات او نداریم ...
    فقط ناراحتی هایی که دارد و اینکه کار نمی کند و از بقیه هم این انتظار را دارد بقیه را اذیت می کند ..
    به نظر شما بهتر نیست که در این مورد با همان زبان منطقی گفتگویی داشته باشند تا بداند که نباید ناراحت شود تا بتواند راحتتر برخورد کند و ایجاد حساسیت بیش اندازه نشود ..؟؟ اینکه او هم می تواند هر جور که دوست دارد و با هر سلیقه ای که راحت است کار کند و کسی نیست که از کارهای او ایراد بگیرد و بهتره که او هم هر جور که راحته رفتار کنه چون اینجا بقیه راحتند از اینکه کار کنند و بعدش باهم بازی کنند و گفتگو کنند .....
    بلو اسکای عزیز به نظر شما چی ؟
    دوستان دیگر هم نظر بدهند.......

6. 2 کاربر از پست مفید چشمک تشکرکرده اند .

چشمک (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

چشمک عزیز

شاید شما هم خیلی به این بنده خدا گیر میدید و بیشتر باعث معذب شدنش میشید؟
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

8. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

maryam123 (دوشنبه 18 اردیبهشت 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

نه مریم جون گیر دادنه اینها زیاد نیست بلکه خودش می گه اینجوری دوست داره و دوست نداره وقتی هست همه مشغول به کار شوند و باز هم میگم ما اصلا کاری نداریم که اون چی دوست داره و چی دوست نداره مهم اینه که حداقل از دست بقیه ناراحت نباشه و حداقل همانطور که اجازه می دیم اون راحت باشه پس نیاز هست ما هم راحت باشیم .
    حرف شما هم متینه که کسی که می خواد ازدواج کنه بهتره که راهای نفوذ به دل خانواده همسرش رو یاد بگیره ولی خوب اینها هم به او زمان دادند ..
    ولی بارها از انها شنیدم که نکنه این زمان دادنها کار رو خرابتر کنه و بهتر باشه اعتراض کنند اونم به زبون منطق!
    ایا درسته که بهش بگند یا نه؟

ولی خوب اگر شخصیت او را در نظر بگیریم ایشان بیشتر برون گرا بوده تا درونگرا!
    وولی یکمی هم کمبود اعتماد بنفس را در او مشاهده می کنیم چون (شاید باز هم ذهن خوانی کنیم) احساس می کنیم در جمع نمی تواند کار کند و شاید احساس می کند بقیه بهتر از اوکار می کنند ..

از لحاظ دردسرزایی هم باید بگویم که حتما دردسر های خودش رو داشته چون بقیه افراد را مورد حسایت قرار داه و با برو نگرایی انها را دچار تردید و تعارض قرار داده ....
    خانواده همسر ایشان بسیار درونگرا هستند .......ولی به دنبال راهی هستند تا او یاد بگیرد بهتر است در خانواده انها ایشان خودش را وفق دهد و کمتر ابراز ناراحتی کند ....
    من خودم معتقدم کسی که ازدواج کرده باید فرهنگ خانواده همسرش را هم مد نظر قرار دهد ولی این اعتقاد من هست شاید او به این قضیه معتقد نباشد!!!

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 25 مهر 92 [ 09:18]
    سطح
    69
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 194
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    4,891

تشکرشده 4,928 در 1,071 پست

Array

فقط ناراحتی هایی که دارد و اینکه کار نمی کند و از بقیه هم این انتظار را دارد بقیه را اذیت می کند ..
    به نظر شما بهتر نیست که در این مورد با همان زبان منطقی گفتگویی داشته باشند تا بداند که نباید ناراحت شود تا بتواند راحتتر برخورد کند و ایجاد حساسیت بیش اندازه نشود ..؟؟ اینکه او هم می تواند هر جور که دوست دارد و با هر سلیقه ای که راحت است کار کند و کسی نیست که از کارهای او ایراد بگیرد و بهتره که او هم هر جور که راحته رفتار کنه چون اینجا بقیه راحتند از اینکه کار کنند و بعدش باهم بازی کنند و گفتگو کنند .....
    بلو اسکای عزیز به نظر شما چی ؟
    بنظر من اگر این خانم محترمانه رفتار می کند و فقط متفاوت است، همانطور که خودتان گفتید:
    او هم می تواند هر جور که دوست دارد و با هر سلیقه ای که راحت است کار کند و کسی نیست که از کارهای او ایراد بگیرد
    و در مورد رفتار سایرین در قبال خودشان، اصلا لازم نیست به ناراحتی اش اهمیت دهید و متوجه آن شوید، کار خودتان را انجام دهید. اما احترامش را نگه دارید.
    اگر احیانا خودش یا همسرش اظهار ناراحتی کرد، در آنصورت می توانید بگویید که او هم نمی تواند جمع را تغییر دهد. و شما همگی به خواسته های فردی او احترام گذاشتید و در پی تغییرش نبودید. در واقع همان چیزی که خودتان گفتید.

11. 3 کاربر از پست مفید هستی تشکرکرده اند .

هستی (دوشنبه 18 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 مرداد 91 [ 11:05]
    سطح
    15
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    107

تشکرشده 108 در 56 پست

Array

چشمک جان
    به نظر من توجه بیش از حد به خوشحال کردن دیگران باعث لوس شدن آنها می شود. در رابطه با کار کردن در مهمانی ها شما هم یک روز کامل به منزل آنها بروید و ببینید آن روز هم نظر ایشان بر نشستن همه دور هم و کار نکردن است؟!!!! که قطعا این طور نیست بعد از آن رفتارشان در این زمینه تغییر می کند.
    به نظر من وقتی ایشان با شوهرشان صحبت می کنند شما دور هم خوش بگذرانید اگر ایشان هم وارد جمع شما شد با ایشان هم همصحبت شوید بالاخره شرایطی هم پیش می آید که همسر ایشان بیرون کار داشته باشند و نتوانند پیش ایشان بنشینند. اگر اصرار زیادی به صمیمیت زیاد با ایشان دارید گاهی فقط ایشان را به منزل دعوت کنید به مرور حرفهای مشترک پیدا می کنید. چون برقراری ارتباط با یک نفر زیاد سخت نیست ولی صمیمیت با تعداد زیادی افراد که از قبل حرفهای مشترک زیاد دارند کار سختی است.همیشه لازم نیست همه خانواده حاضر باشند...
    یکی از جاری های من همیشه گرفته و بد خلق بود چند بار خودمان تنها پیش آمد به خانه آنها رفتیم خیلی برخورد خوبی داشت به مرور زمان متوجه شدم با مادر شوهرم مشکل دارد و در حضور ایشان حوصله صمیمی شدن با هیچ کس را ندارد.

13. کاربر روبرو از پست مفید Negin A تشکرکرده است .

Negin A (سه شنبه 19 اردیبهشت 91)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,824

تشکرشده 3,762 در 695 پست

Array

نگین جان ممنون از پیشنهادت ...
    اگر هم مشکلی باشه ( مثل جاریه شما) از جانب خودشه چون هیشکی با او مشکل نداره وبرعکس همه هم دوستش دارند مخصوصا اینکه تازه عروسه همه بهش ذوق هم می کنند ولی با اخلاقش می زنه توذوق همه ...
    ولی به قول بلو اسکای عزیز بگذریم از ذهن خوانی که اون مشکل داره یا نه ..ولی سعی می کنیم که به ناراحتی هایش اهمیت ندیم البته نه به طوری که حساسیتها بالا بگیره و بعد حتما نتیجه را اعلام می کنم...

15. کاربر روبرو از پست مفید چشمک تشکرکرده است .

چشمک (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

Banned
    آخرین بازدید
    شنبه 19 دی 94 [ 18:27]
    سطح
    51
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 22
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,084

تشکرشده 1,278 در 497 پست

Array

چشمک جون ،منم برای اولین بار که به خونه خاله همسرم دعوت شده بودم ،وقتی توی حال نشسته بودم ،بقیه خانم ها رفتن آشپزخونه ،منم مونده بودم برم پیششون یا نه. بعد خواهر شوهرم صدام زد که تمنا بیا پیش ما .خیلی خوشحال شدم و زود رفتم .(البته خونه مادرشوهرم این حرفا رو نداشتم زود خودم اولین نفر میرم و کمک میکنم)
    برای همین میگم خودتون یک بار دیگه که این موقعیت پیش اومد بهش پیشنهاد بده که بیاد پیش شما .دیگه تصمیم با خودش که بیاد یا نیاد .اگه نیومد از دفعه بعد هم کاری به کارش نداشته باشید.

17. 4 کاربر از پست مفید tamanaye man تشکرکرده اند .

tamanaye man (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 مرداد 91 [ 12:53]
    سطح
    16
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    463

تشکرشده 465 در 113 پست

Array

سلام چشمک عزیز
    من هم نظرم بر این است که هروقت مشغول کار کردن هستید او را صدا کنید که پیش شما بیاید تا تنها نباشد البته نه اینکه به او با زبان دستوری بگویید فقط می توانید بگویید اگه دوست داری بیا پیشمون با هم باشیم یعنی تصمیم رو بزارید خودش بگیره .
    و اینکه با ناراحتیهایش ایجاد یکسری دردسر کرده به نظرم بهتره که اگه باهاش یکی از اعضا صمیمت خاصی داره بهش بگه که از ناراحتیش ناراحت میشیم یعنی نه اینکه به او بگووید چرا کار نمی کنی و به جمع ما نمی ایی و فقط می تونید بهش بگید که عزیزم ما شما را دوست داریم و برای ما مانند دختر خودمان حساب می شوی و از اینکه توی خانواده راحت باشی و براحتی نظرات خودت رو هم بگی ما راحتتر برخورد می کنیم و حتما ملاکهاتون رو که جمع پسند باشه در نظر می گیریم .
    اینجوری کم کم نظرات خوودش را بلند اعلام می کنه و با نظرات بقیه هم قابل مقایسه میشه و کم کم جلب اعتماد می کنه و حتی اعتماد بنفس خودش هم زیاد میشه و کم کم اگر نظرات با جمع قابل قبول بود خودش وارد کار میشه و از همه مهتر اینکه در این خانواده راحتتر عمل می کنه ..
    البته من هم تایید می کنم که با گذشت زمان همه چی درست می شود و نباید حساسیت نسبت به این مساله زیاد شود یعنی دیگر اعضا در کنار احترام به ایشان کارهای خودشان را هم انجام بدهند .
    شما سعی کنید که فعلا با او مثل مهمان رفتار کنید تا کم کم به قول خودتان از تماشگر بودن خارج شود.....یعنی همان گذشت زمان

19. 2 کاربر از پست مفید یسنا تشکرکرده اند .

یسنا (پنجشنبه 21 اردیبهشت 91)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)