به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
    سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,012 در 7,405 پست

Array

RE: شوهرم نسبت به من بی اهمیت است!

دریای ناآرام عزیز

به همدردی خوش آمدی

خانمی لطفاً زندگیت را به هم نریز

زندگی شما مشکلی ندارد ، روند همسر شما بنا به خصوصیت بسیاری از آقایون ( بخصوص آقایونی که حس مردانه آنها قوی تر است ) کاملاً طبیعی هست .

شما گرفتار سوء ظن هستی و بهتره از همین ابتدا مهارش کنی والا زندگیت را به نابودی می کشاند . به هیچ وجه تجسس در وسایل شخصی و کاری همسرت نکن . به او اعتماد کامل داشته باش و با او گرم و از در اعتماد برخورد کن .

اگر همسر شما بنا به تصور غلط شما سرش جای دیگری گرم بود مطمئناً نسبت به شما وقتی در منزل هست سرد و بی تفاوت خواهد بود .

شما بیکاری زیاد داری ، وقت فراقتت را با برنامه های خوب پر کن .

دوران عقد شما مشخصه رمانتیک گذشته و همسرتون خیلی به شما ابراز عشق و علاقه میکرده و شما امروز تصور ی کنی کم شده و لابد ...... اگر اینطوره این افکار را دور بریز که اشتباه می کنی .

همچنین شما عاشق عاشق پروری هستی . یعنی عاشق عشق همسرت نسبت به خودت هستی نه عاشق خود همسرت و شخصیتش . که این باعث میشه مدام خواهان توجه باشی . عیب این حالت در افراد این است که زود دچار یکنواختی شده و شروع به بهانه گیری و ذهنیت منفی می کنند . مثلاً اگر همسر شما شروع کنه روزی یک بار زندگی بزنه به شما بعد از مدتی از اینکه چرا فقط یک بار خسته می شی و اگر بشه سه بار باز هم یکنواخت میشه برات و باز هم حساسیت و کنجکاوی .

عاشق عشق ورزی کسی بودن نه عاشق خود او بودن ، ریشه در نارسیسم دارد و نارسیسم نیز نشانه خلاء هست .

شما به همسرت کار نداشته باش و بنده کارشناسانه به شما می گویم این درخواست و حالات سوء ظنی و متمایل به تجسس در شما طبیعی نیست و بهتره خود را واکاوی کنی و در پی رفع آنها باشی و اگر آنچه گفتم ( عاشق عشق همسرت نسبت به خودت بودن نه عاشق شخص خودش بودن ) هست پس باید در پی کشف خلاء های درونی خودت و پر کردن آنها باشی تا زندگیت را به مخاطره نکشانی

موفق باشی

.

2. 9 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (یکشنبه 14 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 تیر 93 [ 14:46]
    سطح
    31
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    680

تشکرشده 721 در 128 پست

Array

عزیزم ناراحت نشیا ولی من به شوهرت حق میدم
    گل من چرا دنبال این نیستی که خودت اصلاح کنی من حس میکنم خیلی ببخشید ولی بد بینی توروخدا انقد به شوهرت گیر نده بعدش شوهرت حساس میشه واگه حتی فکرش به سمت هیچ نوع ارتباطی نباشه خودت بااین حرفا وکارا ذهنشو باز میکنی بعد خدای نکرده ....
    اول عزیزم بابد بینیت بجنگ ساده ترین راهش اینه واقعااز خدا اینو بخوای و نذر کنی وخودت هم هر وقت چنین حس اومد به سراغت برعکس کاری که همیشه میکردی انجام بده (من همین جوری حسادتمو ترک کرده خداروشکر) مثلا وقتی شوهرت با یک خانم باموبایل صحبت کاری میکنه بجای اینکه به خانموگیربدی از شوهرت از ته دل تشکر کن واسه اینکه برای شما وزندگگیتون انققققد زحمت میکشه اما باطعنه هرگز
    من خودم یه خانمم اون هم از دسته پرحرفش ولی اصلا پشت تلفن در مورد همه چی صحبت نمیکنم بهش خسته نباشید میگم ازش تشکر میکنم بهش ابراز دلتنگی میکنم و حالشو میپرسم ولی وقتی میاد خونه با ناز ودلبری همه حرفایی رو که از صب نگفتم تعریف میکنم هم خودم هم شوهرم کلی بهمون خوش میگذره
    بزرگ توی ذهنت بنویس بدبینی ممنوع و لعنت برشیطون
    موفق باشی وشاااااااااااااد

4. 2 کاربر از پست مفید single تشکرکرده اند .

single (دوشنبه 15 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اسفند 90 [ 15:35]
    سطح
    14
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنون از فرشته مهربون ، شما به من گفتین در وسایل شخصی و کاری همسرم تجسس نکنم، پس از کجا بفهمم که اگه واقعا داره به من خیانت میکنه بتونم جلوشو بگیرم و نزارم بیشتر پیش بره؟؟ من خیلی میترسم که اینکارو بکنه و من متوجه نشم و راحت بکار خودش ادامه بده!
    single جان میشه به من بگید چه جوری حسادتتو از بین بردی. من به تمام خانمهایی که با همسرم صحبت میکنن حسادت میکنم دوست دارم دستم به همشون برسه و بهشون بگم به شوهرمن زنگ نزنید. نمیدونم چرا؟ چیکار کنم این حسادت داره منو میکشه
    ازطرفی هرچی به شوهرم میگم من بیام پیش خودت کارکنم میگه حیفه کارتو از دست بدی اینجا برای تو مناسب نیست ولی احساسم اینه که بخاطر راحتی خودش اینو میگه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

سلام
    مشکلاتتون خیلی شبیه sanazi-o هستش

ببخشید ولی شما مبنا رو گذاشتی سر خیانت و داری هی دنبال دلایل اثباتش می گردی و مطمئن باش با این ذهنیتی که شما داری اگر همسرت پسر پیغمبر هم باشه، حتما به یه مدارکی می رسی!!!!!!!!!!!

لطفا حرفای فرشته مهربان رو چند بار بخون

ببخشید رک نوشتم
    [align=center]خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد
    بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد .[/align]

7. 4 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (یکشنبه 14 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 اسفند 90 [ 15:35]
    سطح
    14
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ممنونم از شما خانم اقلیما، منظور شما این هست که بخاطر ذهنیتم همچین اتفاقی خواهد افتاد. یعنی هرچیزی در ذهن باشه همون رو در واقعیت خواهیم دید ( مضمون کتاب چهاراثر اسکاول شین)؟؟ یا بخاطر اینکه تحقیق کنم بالاخره چیزی پیدا میکنم؟ یعنی هر زنی بیشتر درمورد شوهرش کنجکاوی کنه حتی اگر شوهر هم کار اشتباهی نکنه چیزی پیدا میکنه؟ تورو خدا بهم بگید من چه کاری باید بکنم که هروقت شوهرم نسبت به من کم اهمیت شد احساس بد بهم دست نده.

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 تیر 99 [ 21:50]
    سطح
    93
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 527
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran10000 Experience PointsTagger First ClassOverdrive
    تشکرها
    3,264

تشکرشده 3,442 در 1,036 پست

Array

ببین عزیزم چون ذهنیت تو منفیه و نیمه ی خالی لیوان رو می بینی هر چیزی رو از جستجوهات پیدا می کنی در آخر می ذاری پای خیانت همسرت!!!!
    ببین اگه ذهنیتت روی اعتماد و اطمینان به همسرت باشه هر چیزی که از جستجوهات پیدا کنی سعی می کنی مثبتاشو ببینی
    مثلا وقتی همسرت برای از دست ندادن کار خوبت نگرانه و یا وقتی دوست نداره همسر عزیزش تو محیط نامناسب باشه چرا به جای اینکه اینو ربط بدی به علاقه زیاد همسرت و تعصب زیباش به خودت ربطش می دی به خیانت!!!!!!

دیدی وقتی ذهنیت منفی باشه هر چیز مثبت و زیبایی رو هم منفی برداشت می کنی

ببین اینو با اطمینان بهت میگم اگه همسرت بخواد بهت خیانت کنه خیلی راحت می تونه
    همسرت قبل از اینکه همسر تو باشه یه انسان و باید بهش احترام بذاری چرا وقتی با خانومها صحبت میکنه حساسیت به خرج میدی مگه جرم کرده با شما ازدواج کرده!!!!!!!!!
    این توهینه به همسرته که زیر سوال می بریش همسرت می تونه مثل همه مردای دیگه در چهارچوب آداب اجتماعی با خانومهای دیگه صحبت کنه و این مسئله هیچ مشکلی نداره
    [align=center]خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد
    بلکه کسی است که با مشکلاتش مشکلی ندارد .[/align]

10. 4 کاربر از پست مفید eghlima تشکرکرده اند .

eghlima (یکشنبه 14 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اردیبهشت 91 [ 15:52]
    سطح
    15
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

سلام دریای ناآرام :
    ازقرار معلوم شما به همسرتون شک دارین واین خیلی بده . اینکه اون تماس نمیگیره که دلیل نمیشه که شما فکر منفی بکنید شاید واقعا فرصت نداره و شاید هم مشکل از طرف شما باشه؟فقط میخام اینو بگم شما این مورد رو برای خودتون بزرگ کردید اگه این افراط رو ادامه بدید شوهرتون رو از خودتون دور خواهید کرد موفق باشید

12. کاربر روبرو از پست مفید hasan408 تشکرکرده است .

hasan408 (دوشنبه 15 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 اردیبهشت 92 [ 17:11]
    سطح
    26
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 61
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    472

تشکرشده 475 در 135 پست

Array

همچنین شما عاشق عاشق پروری هستی . یعنی عاشق عشق همسرت نسبت به خودت هستی نه عاشق خود همسرت و شخصیتش . که این باعث میشه مدام خواهان توجه باشی . عیب این حالت در افراد این است که زود دچار یکنواختی شده و شروع به بهانه گیری و ذهنیت منفی می کنند

فرشته مهربان ممكنه لطف كنيد راهكار هاي درمان اين مسئله رو بفرماييد؟
    فكر كنم هم براي درياي نا ارام همه خيلي از ما مفيد باشه ..با معذرت از درياي نارام

14. کاربر روبرو از پست مفید yekta_b تشکرکرده است .

yekta_b (دوشنبه 15 اسفند 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 10 بهمن 93 [ 13:30]
    سطح
    57
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Created Blog entryTagger Second ClassVeteran5000 Experience PointsSocial
    نوشته های وبلاگ
    2
    تشکرها
    1,724

تشکرشده 1,825 در 279 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط دریای ناآرام
    ممنون از فرشته مهربون ، شما به من گفتین در وسایل شخصی و کاری همسرم تجسس نکنم، پس از کجا بفهمم که اگه واقعا داره به من خیانت میکنه بتونم جلوشو بگیرم و نزارم بیشتر پیش بره؟؟ من خیلی میترسم که اینکارو بکنه و من متوجه نشم و راحت بکار خودش ادامه بده!
    سلام به خواهرم درياي نا آرام

اولا به جواب فرشته مهربان عزيز خوب دقت كنيد ، اما اينكه گفتيد : پس از كجا بفهمم كه اگه واقعيت داره چطور جلويش را بگيرم ؟ خدمت شما عرض مي كنم : با اين روندي كه شما شروع كرديد ، شك نكنيد دچار همان كه ازش فرار مي كنيد خواهيد شد ((همون ضرب المثل قديمي كه مي گويد : مار از پودنه بدش مي آمد ، در خانه اش سبز شد ))
    چرا ؟ چون اين وسواس نابود كننده اگر به جان همسري افتاد ، ديگر از وظائف زنانه خودش باز ميماند ، و چون مرد به خانه كه مي آيد ، نيازمند ظرافت هاي زنانه مي باشد ، و بايد آن ظرافت ها و ... او را ارضا كند ، لذا با اين وسواس فكري هرگز نخواهيد توانست او را راضي نگه داريد ، وقتي اين محبت و ظرافت و ... را در محل خانه جستجو كند و نيابد ، خواه ناخواه در بيرون از محيط خانه آن را جستجو خواهد كرد ...

و من حتي به شما مي گويم : اگر احتمال اين را مي دهيد كه با كسي رابطه دارد ، (( بالاتر از سياهي رنگي نيست )) فرض را بذاريد بر اين كه آري او رابطه اي دارد !! مي خواهيد چكار كنيد ؟؟ آهنگ جدائي ميزنيد ؟؟‌(( كه اگر زني با دانستن اينكه شوهرش رابطه اي دارد ، آهنگ جدائي بزند ، او براي ساختن نيامده )) و اگر براي ساختن آمده باشد ، نه تنها آهنگ جدائي نمي زند ، بلكه دنبال راه حلي خواهد رفت تا جلوي فاجعه را بگيرد ، و اگر ما بنا را بر اين بگذاريم كه آري شوهر شما رابطه اي دارد ، راه حل اين است كه : شما تنها با به اجرا گذاشتن تمام وظيفه زن بودن خودتان را در محيط خانه ، بحران زذائي كنيد ، و اين مهمترين و بهترين راه است ...

مرد تشنه محبت زن خود است ، و و امان از آن موقعي كه زن بخواهد زن باشد ، خداوند قدرتي در وجود زن گذاشته كه اگر بخواهد مي تواند با عشوه گري و ناز و دلبري خود ، مرد خود را ديوانه خود كند ،

اما نكته پاياني : عشق و زندگي هم ، مانند سال ، فصولي دارد ، بهار و تابستان و پائيز و زمستان ...

بهار عشق و زندگي : آنموقعي است كه زن و مرد به خواستگاري يكديگر مي روند و دوران عقد و اوائل زندگي ، اون موقعي كه دل مي دهند و قلوه مي گيرند ، و ........ گل مي گويند و گل مي شنوند ، قربان صدقه هم مي روند و لحظه اي از هم دور نمي شوند و مانند ليلي و مجنون به دنبال ديدن هم و لذت بردن از وجود يكديگر ...

اما همين كه دوره اي از زندگي گذشت ، فكر كار و شغل و پول در آوردن براي زندگي و خرج و مخارج و ... بچه و .... در زندگي راه پيدا كرد ، آنوقت است كه آن دو پا در تابستان عشق گذاشته اند ، كه معمولا در تابستان ، بوي گل ها كم تر ، سرسبزي كم تر ، و ....

لذا من مي گويم : كسي كه در تابستان ، انتظار بهار بودن را دارد ، كسي كه در تابستان ، انتظار رنگ و بوي گلهاي بهاري را دارد ، كسي كه در تابستان عشق ، انتظار دل دادن و قلوه گرفتن بهار عشق را داشته باشد و ...................... او هنوز درك نكرده فصول عشق و زندگي را ...

اما نكته مهم آنكه : افرادي كه درك كرده اند اين فصول را ، با تبهر و مديريت خاص خودشان ، ( چون شناخته اند فصول زندگي را و ... ) به قدرتي دست پيدا كرده اند كه از تابستان عشق خود نيز بهاري مي سازند و از پائيز و زمستان نيز بهاري ديگر و اينان هستند كه هميشه بهاري زندگي مي كنند و اينان هستند كه عطر و بوي آنها نه تنها فقط خودشان را در بهاري لذت بخش قرار داده اند ، بلكه ديگران نيز از عطر و بوي زيباي آنان لذت خواهند برد ...

اما كساني كه هنوز نشناخته اند فصول زندگي خود را ، و خود را و راز زندگي كردن را ، بهارشان نيز ، زردي پائيز و خزان زمستان گرفته و آنقدر بي روح مي شود زندگي ايشان ، كه افرادي كه از كنار زندگي ايشان عبور مي كنند ، سردي اين زندگي بر آنها هم بي تاثير نخواهد بود ...

خلاصه ، خواهرم خوبم ، تو خودت دلت براي زندگي خودت بسوزد ، با اين وسواسي ها و شك و ترديد ها ، بهار زندگي خود را به خزاني تبديل نكن ، اين آتش نابود كننده شك را از زندگيت بيرون بيانداز و بساز آينده اي زيبا را تا در كنار همسرت و فرزندانت لذت زندگي را بچشي و به ديگران بچشاني ...

امان از زماني كه انساني بخواهد كاري انجام دهد ، اگر تمام كائنات هستي بخواهند جلوي او را بگيرند ، نخواهند توانست ، و اين را من نمي گويم ، بلكه خالق اين انسان ، بارها و بارها در كتاب نورانيش گفته ،
    و امان از آن موقعي كه زني بخواهد براي شوهرش دلبري و عشوه گري كند ، اگر او هزاران معشوقه داشته باشد ، همه را با يك دلبري حقيقي همسر خود ، به آني فراموش خواهد كرد ،

و اين را باور كن، باور كن ، باور كن

16. 6 کاربر از پست مفید مهاجر بي نشان تشکرکرده اند .

مهاجر بي نشان (سه شنبه 16 اسفند 90)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)