به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 اسفند 90 [ 11:18]
    سطح
    14
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 9
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered500 Experience Points
    تشکرها
    66

تشکرشده 63 در 25 پست

Array

RE: شوهرم و رابطش با دوست دختر دوران مجردیش....خیانت؟؟!

گلچهره عزیزتوجه داشته باشید که همسر شما پیش از این روابطی با آن خانم داشته که با خانم های دیگر فامیل نداشته است. پس کاملا طبیعی است که در محافل مختلف بیش تر از دیگران رفتارهای ایشان را زیر نظر داشته باشند. این اصلا به معنای علاقه و نگاه مثبت همسر شما به ایشان نیست. تصور میکنم حس حسادت و نگرانیهای طبیعی شما منجر به نادیده گرفتن خصوصیات همسرتان و بزرگ نمایی و معکوس نمایی معانی برخی رفتارها شده است. شما معیارهای زیاد دیگری برای سنجش صداقت همسرتان دارید آنها را فراموش نکنید.
    متهم ساختن همسرتان بر اساس تصورات ذهنی و تلاش برای دور نگاه داشتن ایشان از روابط خانوادگی برای پرهیز از خطر احتمالی ، تنها منجر به واکنش منفی ایشان و تخریب روابط سالم زناشویی خواهد شد.
    ایشان شما را انتخاب کرده اند. به حسن انتخابشان احترام گذاشته و بدون دلیل صداقت ایشان را زیر سوال نبرید.
    خوشبخت باشید

2. 7 کاربر از پست مفید titapeli تشکرکرده اند .

titapeli (پنجشنبه 11 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اردیبهشت 91 [ 15:52]
    سطح
    15
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

سلام خانوم محترم :
    معلوم میشه خانوم فهمیده ای هستید به همین دلیل میخواهید مشکلتونو از راه منطقی حل کنید واین خیلی خوبه.همانطور که دوستان فرمودند بهترین کار اینه که بیشتر ازقبل خواسته های همسرتون رو برآورده کنید واینکه سعی کنید تا حد امکان به روش نیارین واینکه شما سعی کنید خواسته هاتون بصورت تحمیل نباشه واینم بدونید اگه شوهرتون دنبال اون باشه بهتره بدنبال ثابت کردنش نباشید چون بدترین حالت برای شما موقعی هست که شما ثابت کنید که با هم رابطه دارند - دراینصورت اگه قبلا ارتباط مخفی بوده حالا اشکارا خواهد بود واین برای شما سختتر خواهد بود.اگه دوست داشتید همین اتفاق که برای یکی از آشنایان افتاد رابراتون بگم .والسلام خوشبخت باشید

4. کاربر روبرو از پست مفید hasan408 تشکرکرده است .

hasan408 (چهارشنبه 10 اسفند 90)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,670

تشکرشده 36,010 در 7,405 پست

Array

گلچهره عزیز

بهتره از اصل تجاهل استفاده کنید . یعنی خودتون را به اون راه بزنید که اصلاً متوجه چیزی نشدید . به شوهرتون نشان دهید که مورد اعتماد شماست . جاذبه های خودتون و فضای خونه را زیاد کنید . در موقعیتهای بسیار عشقولانه و خوبی که دارید ، خط قرمزهای زندگیتون را یادآوری کنید . سعی کنید به گونه ای یادآوری بشه که از زبان همسرتون بیرون بیاد و کی از این خط قرمزها حدود روابطتتون با دیگران باشد و اینکه هیچ چیز و هیچ کس نتونه عشق و علاقه شما به هم را کم کنه یعنی به آنچه بخواهد چنین اثری داشته باشد میدان ورود به ذهن و زندگیتون را نمی دهید .

و از زوایه ای دیگه ای هم موضوع رفتار همسرتون را ببینید >>> اینکه همسرتون بخواهد به آن خانم فخر بفروشد که من تو را نخواستم و با تو ازدواج نکردم و ..... همسر دارم و .... اما تو همچنان دلت پیش منه . در واقع به نوعی همسر شما ممکنه خواسته باشه توجه او را جلب کند که ببین من زن دارم ، تو ازدواج نکردی ، من هیچ حسی به تو ندارم اما تو مرا دوست داری .... و به نوعی احساس غرور خودشو تقویت می کنه .... البته این حالت هم اگر باشد درست نیست ، اما نگرانی شما را می تواند از موضوع خیانت کم کند . در موقعیتهای مناسب همانطور که گفتم عشقولانه می توانی با ظرافت و به صورت بحثتی کلی خطا بودن این نوع رفتارها و اینکه نوعی دل سوزوندن هست و می تونه باعث آسیب توی زندگی ها بشه را بگویی که اگر این باشد با این گوشزد چه بسا تغییر صورت بگیرد .

خلاصه :

ادامه روابط عاشقانه و عاطفی گرم با همسرتان در کمال جرأتمندی نه ضعف .

در موقعیت عشوقلانه تعیین خطوط قرمز روابطتون با دیگران و تأکید بر پای بندی بر آن

استفاده از اصل تجاهل و حساسیت زدایی در خصوص این خانم و همسرتون .

موفق باشی

.

6. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (پنجشنبه 11 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 22:17]
    سطح
    23
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

دوستان عزیز سلام:
    آقای hasan408: از راهنماییتون ممنونم . و بله اگه میشه اتفاقی که برای دوستتون افتاده بود رو بگید تا از تجارب دیگران استفاده کنم... البته امیدوارم از این تجربه ها برای هیچ کس پیش نیاد
    خانم فرشته مهربان : از راهنمایی شما هم ممنونم. حتما به راهنماییهاتون عمل میکنم.
    منتظر نظرات بقیه هم هستم. خواهش میکنم بگید شما این موضوعو چطور میبینید و اگه جای من بودید چیکار میکردید

8. کاربر روبرو از پست مفید گلچهره تشکرکرده است .

گلچهره (چهارشنبه 10 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط گلچهره
    دوستان عزیز سلام:
    آقای hasan408: از راهنماییتون ممنونم . و بله اگه میشه اتفاقی که برای دوستتون افتاده بود رو بگید تا از تجارب دیگران استفاده کنم... البته امیدوارم از این تجربه ها برای هیچ کس پیش نیاد
    خانم فرشته مهربان : از راهنمایی شما هم ممنونم. حتما به راهنماییهاتون عمل میکنم.
    منتظر نظرات بقیه هم هستم. خواهش میکنم بگید شما این موضوعو چطور میبینید و اگه جای من بودید چیکار میکردید
    باسلام خانوم گلچهره:
    من نمیدونم شما چقدر به شوهرتون علاقه دارید ولی به نظر من اگه زندگیتونو دوست دارین سعی کنید زیاد به همسرتون به قول معرف گیر ندید (البته طبیعتا کار سختی برای شما خواهد بود ولی ارزشش روداره) طوری رفتار کنید فکر نکنه به اون شک دارید هرچند شک زن ها به شوهر اشون یک چیز عادیه من خودم بعد از حدود بیست سال با اینکه همسرم هیچ چیز ازمن ندیده ولی شک او همیشه برام واضح بوده بگذریم واما اتفاقی که برای همسایه قدیمی مون افتاد چهارسال پیش (سال86) زن همسایه زن بداخلاقی بود واز فحش و ناسزا هم نصبت به شوهرش کوتاهی نمیکرد البته سن انها کم نبود (حدود 50بود) شاید بیشتر همانطور که شما فرمودید آقا قبل ازدواج یکی رو دوست داشته ولی به دلایلی قسمت نشده وباشخص دیگری ازدواج کردند وبه خاطر اینکه خانم دائم به او شک داشته آقا باخودش میگه (این چیزیه که از زبان خود مرده که با تا حدودی با من خصوصی بود شنیدم)حالا زنم که به من شک داره وهرچی میگم فرقی نمیکنه پس چرا چوب جرم نکرده را بخورم ودر این ضمن زنی که قبلا دوست داشت شوهرش فوت میکنه وخلاصه مجدد باهم آشنا میشن و مخفیانه ازدواج میکنند مدت 25سال این ازدواج مخفی بود وآقا سرخانه وزندگیش درهرصورت بودواگر ماهی یکبار یا دو بار یواشی ازخانم دوم خبر میگرفت تا اینکه خانم بقول خودش به آقاثابت کرد که زن دیگه ای داره واین وقتی بود بلا براش نازل شد
    آقا گفت حالا که فهمیدی ؟هر کاری دوست داری بکن ازاین پس درهفته سه شب پیش تو بقیه پیش عشقم میرم دوسه ماه که گذشت ازبس زنه فحش نفرین کرد اقا گذاشت ورفت والان بیش ازدوسال است که پیش زن نیامده اتفاقا حدود بیست روز پیش خانمش رو دیدم درد دل میکرد خیلی ناراحت بود میگفت کاش اینقدر به خودم زحمت نمیدادم ثابت کنم زن دیگه ای داره اقلا یه سایه ای روی سرم بود اما حالا چی؟ وخیلی پشیمان بود ولی فایده ای نداشت میبخشید سرتان را درد آوردم امیدوارم این اتفاقات برای هیچ کس پیش نیاد واینم بگم که از قدیم گفتن اگه مرد یا زنی بخاد کاری انجام بده اگه توی شیشه شم بکنی کارخودشو میکنه البته من تجربه های زیادی دارم اگه لازم باشه ارائه خواهم داد والسلام

باسلام خانوم گلچهره:
    من نمیدونم شما چقدر به شوهرتون علاقه دارید ولی به نظر من اگه زندگیتونو دوست دارین سعی کنید زیاد به همسرتون به قول معرف گیر ندید (البته طبیعتا کار سختی برای شما خواهد بود ولی ارزشش روداره) طوری رفتار کنید فکر نکنه به اون شک دارید هرچند شک زن ها به شوهر اشون یک چیز عادیه من خودم بعد از حدود بیست سال با اینکه همسرم هیچ چیز ازمن ندیده ولی شک او همیشه برام واضح بوده بگذریم واما اتفاقی که برای همسایه قدیمی مون افتاد چهارسال پیش (سال86) زن همسایه زن بداخلاقی بود واز فحش و ناسزا هم نصبت به شوهرش کوتاهی نمیکرد البته سن انها کم نبود (حدود 50بود) شاید بیشتر همانطور که شما فرمودید آقا قبل ازدواج یکی رو دوست داشته ولی به دلایلی قسمت نشده وباشخص دیگری ازدواج کردند وبه خاطر اینکه خانم دائم به او شک داشته آقا باخودش میگه (این چیزیه که از زبان خود مرده که با تا حدودی با من خصوصی بود شنیدم)حالا زنم که به من شک داره وهرچی میگم فرقی نمیکنه پس چرا چوب جرم نکرده را بخورم ودر این ضمن زنی که قبلا دوست داشت شوهرش فوت میکنه وخلاصه مجدد باهم آشنا میشن و مخفیانه ازدواج میکنند مدت 25سال این ازدواج مخفی بود وآقا سرخانه وزندگیش درهرصورت بودواگر ماهی یکبار یا دو بار یواشی ازخانم دوم خبر میگرفت تا اینکه خانم بقول خودش به آقاثابت کرد که زن دیگه ای داره واین وقتی بود بلا براش نازل شد
    آقا گفت حالا که فهمیدی ؟هر کاری دوست داری بکن ازاین پس درهفته سه شب پیش تو بقیه پیش عشقم میرم دوسه ماه که گذشت ازبس زنه فحش نفرین کرد اقا گذاشت ورفت والان بیش ازدوسال است که پیش زن نیامده اتفاقا حدود بیست روز پیش خانمش رو دیدم درد دل میکرد خیلی ناراحت بود میگفت کاش اینقدر به خودم زحمت نمیدادم ثابت کنم زن دیگه ای داره اقلا یه سایه ای روی سرم بود اما حالا چی؟ وخیلی پشیمان بود ولی فایده ای نداشت میبخشید سرتان را درد آوردم امیدوارم این اتفاقات برای هیچ کس پیش نیاد واینم بگم که از قدیم گفتن اگه مرد یا زنی بخاد کاری انجام بده اگه توی شیشه شم بکنی کارخودشو میکنه البته من تجربه های زیادی دارم اگه لازم باشه ارائه خواهم داد والسلام

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 دی 91 [ 22:17]
    سطح
    23
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    40

تشکرشده 39 در 25 پست

Array

آقای حسن 408:
    ازتون ممنونم. میشه با توجه به تجربیاتی که دارید بفرمایید برای چی آقایونی که متاهل هستن دنبال زنای دیگه میرن؟ آیا فقط به علت بی محبتی و بی توجهی همسراشون اینکارا رو میکنن؟؟
    درسته باهاتون موافقم که از قدیم گفتن اگه مرد یا زنی بخاد کاری انجام بده اگه توی شیشه شم بکنی کارخودشو میکنه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

باسلام خدمت خانوم گلچهره:
    همانطور که فرمودید کمبود محبت میتونه یکی از دلایلش باشه ولی دلایل دیگه ای هم میتونه داشته باشه. بعضی مردا مریض تشریف دارند وبااینکه از همه نظر تامین هستند ولی باز هم دنبال شهوترانی هستند این افراد ممکن است تو مجلس عروسی خودش هم چشمش دنبال دیگران باشه البته این افراد احتمالا قبل از ازدواج هم این عادت را دارند. ولی عموما اینطورنیست وممکن است بعدا دنبال این کار برود که باید بررسی شود . برای چند کارمیتونید بکنید (البته این نظر منه وشاید هم کارشناسانه نباشه).
    1-اینکه در موقع مناسب نظرشوهرتون رو درموردخودتون بپرسید ؟به نظرتو من چه جور زنی هستم؟آیا منودوست داری ؟من میخام طوری باشم که تو دوست داری .میشه کمکم کنی؟ آیا تا حالا تونستم وظیفموانجام بدم و خواسته هاتو برآورده کنم ؟ گلچهره خانوم باور کنید اگه بتونید این جملات رو البته با اون لحن دلبری زنانه وموقع مناسب بگید معجزه میکنه .خیلی ازمردا دوست دارن این حرفا اززنشون بشنو ن ولی ...
    2-سعی کنید به صورت درد دل با افرادی که مورداعتماد همسرتون هستند صحبت کنید مثلا با مادریا خواهر شوهر یا هرکس که احتمال داره همسرتون درد دل کنه بگید (به نظرشما چیکارکنم بااینکه من خیلی ایشون رودوست دارم وهرکاری حاضرم براش انجام بدم ولی نمیدونم باید چیکارکنم بیشتر بهم توجه کنه.(بدون اینکه اشاره ای به اشتباه او بکنید) مطمئنا اگه درد دلی با آنها شده باشه به شما خواهند گفت فقط این موضوع هم بایددرموقع مناسب وبالحن مودبانه باید باشد.فعلا بسه سرتونو درد آوردم والسلام وخدا نگهدار

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)