به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58
    عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

RE: سخنی نه از ره کین ، با کلیدداران همدردی

البته این موضوع فقط مخصوص صورتی ها نیست.به قول مطلب بالا میشه یه کاری کنین چند تا ستاره بیشتر دورم قل بخوره یا خودم از خودم هی تشکر کنم؟
    ولی واقعا بد نیست گه گداری همون صورتی ها قدم رنجه کرده و تاپیکهایمان را با قدومشان منور کنند و با ارائه نظری تاپیکهامون رو به سرانجام برسونند.
    هر چند سبز و صورتی و ابی و... فرقی نداره.کاش واقعا تاپیکها به یه سرانجامی میرسیدن

2. 7 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

بهار.زندگی (یکشنبه 20 آذر 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

آخ که چقدر این تاپیک هایی که مربوط به مکالمات ذهنی ما با افراد تالار است را دوست دارم .

چقدر ما را به هم نزدیک می کنه و باعث میشه سوتفاهمات مرتفع بشه و یک حس خوبی به من میده . حس نزدیکی . دوست داشتن . دوست داشته شدن . توجه . اهمیت و احترام و ارزش و مسئولیت و ......................

خلاصه دوستتان دارم از خودم گرفته که صورتی قشنگ نیستم با بقیه افرادی که جزو گروه صورتی قشنگها قرار نمی گیرند تا صورتی قشنگها و آقا سبز قبا تا آنهایی که من را یاد شوکولات خوشمزه می اندازند

مرسی خارپشت که باعث خیر شدی و به من تلنگر شکرانه زدی . مرسی از همه ی شما به خاطر حضورتان

4. 13 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (یکشنبه 20 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 مهر 97 [ 09:20]
    سطح
    74
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 193
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Social1000 Experience PointsVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    8,610

تشکرشده 8,998 در 1,493 پست

Array

سلام

من هم با خارپشت تا حدودی موافقم...تا یک تاپیک باز می کنی که نه تنها مخالف قوانین تالار

نیست بلکه کاملا بر پایه نظریات علمی است و قرار هم نیست به کسی امید واهی داده شود

محترمانه مشایعت می شوی به انجمنی بی نام و نشان در حالیکه نوشته هایت نه منافاتی با علم

دارند و نه منافاتی با اخلاق و عرفان اسلامی...کاش کمی از زود قضاوت کردن دست بکشیم و

کمی به افرادی که می خواهند یک شمع کوچک در این همه سیاهی روشن کنند خرده نگیریم و

نا امیدشان نکنیم چرا که کم ندیدم تاپیک هایی را که پشتوانه علمی نداشته اند ولی از آنها این

پشتوانه خواسته نشد...گاهی برخی کم لطفی ها دلسردت می کنند اما با همه وجود از مدیران

زحمت کش به خصوص آقای مدیر همدردی که دائم لطف می کنند و نوشته های بنده را نقد

می کنند تشکر می کنم و همگیتان را خالصانه دوست دارم و به عنوان یک مدیر می دانم ایجاد

نظم آن هم در یک جامعه مجازی کاری بس دشوار است.

دوستتان دارم.

خدا قوت

ارادتمند شما ، بهار

6. 7 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (یکشنبه 20 آذر 90)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

بهار جان این تالار پر از مطالب قابل استفاده است و خود فرد واقعا باید بخواهد تا به نتیجه برسد . کمی همت لازم است و تلاش .

به تجربه دیدم که مثلا من - بی دل - ستاره . طاهره . فرشته - بالهای صداقت - بی بی - آقای سنگ تراشان و ...........در تاپیکی شرکت کرده ایم کلی هم انرژی گذاشته ایم اما طرف بعد از دو سال هنوز داره حرف خودش رو می زنه و در به همان پاشنه می چرخد که دو سه سال پیش می چرخید

اره قربونت برم ما که نمی تونیم معجزه کنیم اما حرفهای ما سر جاش هست . در همین تاپیکها که بعضا داره خاک می خوره و کسی سراغی هم ازشون نمی گیره .

اما تاپیکها قابل خواندن است کافی است که مراجع مخصوصا افرادی که یک مدتی در تالا ر حضور دارند به خودشان زحمت شخم زدن بدهند .

آره گلم

زندگی همچین هلو برو تو گلو نیست که خواهر من

بعد هم ماشالله به زادو ولد این تالار .

چرا شماها فکر می کنید تاپیکتان به یک جا ی غیر قابل دسترس منتقل شده ؟!
    عزیزم رفته انجمن آزاد شارژ آنجا را بدهید بروید آنجا با هم بحث کنید . کسی که مانع نیست . مگر منعی برای شارژ انجمن آزاد وجود دارد ؟!

بی بی - sci - فائزه - محسن نیازی همه برو بچ آنجا منتظر شما هستند .

بروید اگر تعدادتان زیاد شد من هم میام .چیزی که راه حل داره که دلخوری نداره ؟!

8. 11 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (دوشنبه 21 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    8,610

Array

ani عزیزم من هم می دانم که نظرات کارشناسی در همین تالار کم نیست و دوستان واقعا زحمت

می کشند و همین که تاپیک ها را می خوانند جای بسی تشکر رو داره چون واقعا راهنمایی ها

خالصانس و علمی...من بحثم سر این هست که به بقیه هم اجازه بدهیم اگر تجربیات یا مطالعاتی

تازه دارند هم بیان کنند :D به قول شما هر که بخواهد استفاده می کند و هرکه نخواهد آخر کار

خودش را می کند...من بحثم سر ایجاد کارگاه های جدید و مقالات علمی خوب است که واقعا

کار شده و به تو اجازه نشرش را اگر ستاره دار نباشی نمی دهند :) خوب همین می شه که

آدم میره هی حرص می خوره و شکلات می خوره و چاق می شه دیگه :)

ضمنا من فکر می کنم کم نیستند در این تالار آدمهایی که دنبال خود واقعیشان هستند و یا بی انگیزه اند

و اگر بخواهی کمکشان کنی باید در انجمن های عمومی کمکشان کنی چون همه که عضو

انجمن آزاد نمی شوند و خوبی و لطفش به این است که قابل دسترس همه باشد. بهر حال :

سر ارادت و ما و آستان همدردی .................. که هرچه بر سر ما می رود ارادت است به تالار همدری :)

10. 8 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (یکشنبه 20 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 19 تیر 94 [ 19:52]
    سطح
    83
    Level completed: 49%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 61.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    9,194

تشکرشده 9,663 در 1,930 پست

Array

اجازه هست منم انتقاد کنم؟
    چرا اینجا اینجوریه؟
    یه جورایی معلوم نیست برنامه اینجا چیه؟من که تازه عضو شدم اما از فلسفه تاپیکها سر در نمیارم .گونی گونی تاپیک به درد بخور خاک میخوره اما یه تاپیک 1000صفحه ای که همش حرفای خاله خامباجیه همیشه هستش.تاپیکهای خودم به کنار.تو این وانفسا کی حوصله داره خواهرم تپل شده یا من اعتماد میکنم یا نه.اما کلی تاپیک به درد بخور که معلوم نیست چی شدن.همش برام سواله بلاخره اون مراجع مشکلش حل شد؟نشد؟با اون نظرات من دراوردی که داشتیم (به خصوص خودم) بلاخره زندگیش به کجا کشید؟
    جناب مدیر همدردی چرا اصلا به تاپیکها سر نمیزنید؟بابا شاید ما با اون نظرات غیر کارشناسیمون داریم زندگی اون بیچاره رو کون فیکون میکنیم.یکی باید بیاد بگه جناب تو که راهنمایی بلد نیستی دست نگهدار.
    تالارتون هم خیلی غم انگیزه.تاپیکهای خوشگلتون فقط مال متاهلاس.مگه ما مجردا قتل کردیم که هی باید نگاه کنیم که متاهلا چه عشقولانه ای داشتن.تاپیکهای جالب و تفریحی هم که کلا بیلیطیه.اونم که طرفدار نداره مثه تاپیک جوک.
    اما کافیه من تاپیک بزنم 6سال عروسی کردم.خیلی شوهرمو دوست دارم بهم خیانت کرده .من به عنوان زن فداکار چیکار کنم یا مثلا میخوام نوک خواهر شوهرمو بچینم.راهش چیه؟همه میان واسه کمک.این خوبه ها اما هر چی به جاش.
    تازه ازوقتی اومدم اینجا خیلی عصا قورت داده شدم.نمیدونم چرا؟
    بازم غر دارم بزنم اما فعلا بسه.
    جناب خارپشت بابت این پست که مثل پیام بازرگانی اومد وسط تاپیکت ببخشید.

12. 14 کاربر از پست مفید بهار.زندگی تشکرکرده اند .

Pooh (شنبه 01 آذر 93), بهار.زندگی (یکشنبه 04 دی 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 91 [ 22:24]
    سطح
    47
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    932

تشکرشده 968 در 217 پست

Array

جون شما خیلی حال کردم با این نوشته هاتون
    خدا خیرتون بده خیلی هاش حرف دل منم بود ولی خوب دیگه ننوشتم تا تکراری نشه
    دم خارپشت جون گرم که با این نوشته حالی به این تالار داد
    راستش خواب دیدم که ورود اعضا به این انجمن ازاد شده اومدم تالار هرکاری کردم که بشه نشد که نشد . گفتم هاله جون بی خیالش همینطوریم بهت محل نمی دن و قابل نمی دوننت تو هم مثل خودشون باش و نمی خواد بری جایی به اسم انجمن ازاد که برای ورودش هفت خان رستمه. فکر کنم اونجام مثل همینجاست فقط اسمش ازاده و مطمئنا اونجام بعضی تاپیکهارو قفل یا حذفش می کنن. اگه از اینجا به اونجا منتقل می شه از اونجا به ناکجا اباد منتقل میشه.
    حالا شاید یه روزی یه جایی یه سالی منم اومدم اونجا ولی حالا اینجا هستم تا ببینم چی میشه

14. 5 کاربر از پست مفید هاله نو تشکرکرده اند .

هاله نو (یکشنبه 20 آذر 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام به خارپشت عزیز و همه دوستان،

به جز مواقعی که در تالار به خاطر مسائل انضباطی پست می زنم، در بقیه موارد دوست داشتم که می تونستم "لباس صورتی" رو از تنم در بیارم و با همون حامد65 آبی رنگ پست بزنم.

نمی خوام از طرف صورتی رنگها حرفی بزنم و اگر هم قرار است حرفی زده بشه، حق تقدم با مدیران با تجربه تر است.
    پس شما این پست من رو از زبان hamed65 آبی رنگ بشنوید!
    و الآن هم می خوام حرفهایی رو بگم که از زمان آبی بودم بهشون اعتقاد داشتم.

از هر چه چت روم و تالار اینترنتی بود، بدم میومد. جو همه جا خراب بود. می رفتی شعر می نوشتی، زیر پستت میومدند و حرف سیاسی می زدند و بی احترامی می کردند.
    اعضا همه یک عده بیکار و بی سواد بودند.
    در نوجوانی زیاد وقتم رو پای چت گذاشتم. ولی سالها بود که از این جور جمع ها دور شده بودم.
    تا اینکه اتفاقی اینجا رو پیدا کردم و به جرات میگم که جو اینجا با جاهای دیگر فرق می کند و خیلی سالم است.

فهمیدم که این تالار اعضایی دارد که اهل تفکر و مطالعه هستند، و مدیرش برای تالار قوانینی گذاشته که نظم اینجا رو حفظ کرده و تالاری مرتب و منظم دارد. اعضا برای سرگرمی پست نمی زنند، بلکه روی هر پستشون کلی وقت می گذارند و فکر می کنند.

مطمئنم اکثر شما هم به همین خاطر در این تالار ماندگار شدید.

اینجا یک جو دلنشینی دارد که ما رو وابسته می کنه. فقط شاید گاهی خسته می شیم از بس تاپیک های مشاوره فردی می خونیم، دوست داریم یک بحثی هم بکنیم! ولی یادمون میره که اینجا جاش نیست! یادمون میره که جو تالار خراب میشه.
    من در زمان آبی بودنم (این آبی بودن با استقلالی بودن اشتباه نشه، هر چند که این صورتی هم واسه ما پرسپولیس نمیشه :)) با شرکت در بحث هایی در انتقال چند تاپیک به انجمن آزاد مستقیم و غیر مستقیم سهیم بودم.
    یادم هست که یکبار یک پستی نوشتم که واقعاً 2 ساعت وقت برد! از ساعت 12 شب شروع کردم، وقتی تموم شد، دیدم ساعت 2 شده!
    صبح که بیدار شدم دیدم تاپیک نیست! رفته انجمن آزاد!
    حال آدم خیلی گرفته میشه.

یادم هست چند ماه پیش یکی از اعضا به من پیغام داد. گفت که چرا تا دختر میاد میگه با دوست پسرم مشکل دارم، فوری بهش گفته میشه قطع رابطه؟ چرا اجازه نمیدن بحث کنیم، شاید اون با دوست پسرش بمونه و بعداً ازدواج کنن؟
    گفتم به نظرم وقتی کسی اینجا میاد، به چشم تالار تخصصی میاد. می خواد نظر مدیر همدردی رو بدونه. اون نمی خواد بحث من و تو رو بخونه. و در مواردی که دیدی پست زده شده و تاپیک قفل شده، مطمئن باش نظر مدیر اون بوده. مثل وقتی که شما حضوراً میری مشاور، می خواهی که مشاور نظر خودش رو بگه. نه اینکه 10 نفر غیر متخصص بشینن با هم بحث کنن که چه کاری درسته!

یک مسئله ای خیلی مهم هست، و اون اینکه اینجا "سایت تخصصی مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده" است. از این عنوان 2 برداشت دارم:
    1- اینجا سایتی هست که متخصصین به جوابهای کاربران پاسخ کارشناسی می دهند
    2- اینجا سایتی است که فقط در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده فعالیت می کند.

در رابطه با نکته اول فکر می کنم درست است که در اینجا فقط مدیر همدردی در این رشته تحصیلات دارد، ولی کارشناس هایی هم دارد که مطالعاتشون در این زمینه کم نبوده، و در ضمن مورد تایید مدیر همدردی هستند. پست هایی که زده می شود، در چهارچوبی است که مدیر تعیین کرده.

در رابطه با نکته دوم من فکر می کنم مدیر همدردی نخواسته تالارش مثل بقیه تالارها به هم ریخته و بی نظم بشود. او می خواهد از تخصص خودش در زمینه مشاوره ازدواج و خانواده در این سایت برای کمک به هم نوعانش بهره بگیرد. هدف مدیر این نبوده که یک سایتی بزند که اعضای زیادی بیایند و پست های زیادی بزنند و برای مثال از راه تبلیغات پولی در بیاورد!
    دقت کنید که این به خصوص در سایت های ایرانی یک مورد کمیاب است! یک سایتی که نه به جایی وابسته است، و نه هدفش درآمدزایی است! هدف کار خیر است. هدف کمک کردن و یاری رسانی در زمینه ای است که مدیر در آن تخصص دارد.
    اگر هدف این باشد، لازمه اش این است که هر تاپیکی اینجا باز می شود، تاپیک مشاوره ی فردی باشد. دیگر جایی برای بحث های سیاسی و اجتماعی و اعتقادی نمی ماند.
    وگرنه اگر همه ما بخواهیم اینجا بحث راه بیاندازیم، دیگر هدف اصلی گم می شود! و به نتیجه ای هم نمی رسیم.

صدای پایش می اید
    وقتی سایه صورتی رنگش روی سرم میفتد
    چه لحظه لحظه های نفس گیری . . .
    ...
    بیا پایین تر ، کنار من بنشین
    هوای اینجا گرفته
    هوای اینجا سرد است
    ولی منظره جالبی دارد
    بیا و یک پرسپکتیو انسانی را تجربه کن
    ان بالا نه من را
    که هیچکس را نمی فهمی
    می خواهم کمی با رنگ صورتی آشناترت کنم، ولی باز هم از زبان hamed65.

صورتی یعنی مسئولیت.
    صورتی یعنی روزی 1-2 ساعت بشینی 20-30 تا تاپیک های جدید که هر کدوم کلی پست جدید دارند رو بخونی.
    صورتی یعنی خودت کلی کار داری، خسته ای می خوای بخوابی، ولی میگی نکنه کسی به کسی توهینی کرده باشه. برم یکبار دیگه ببینم پست جدید نیومده؟
    صورتی یعنی 10 بار یک پست مورد دار رو بخونی، و با کلی وسواس با خودت فکر کنی که این رو حذف کنم؟ ویرایش کنم؟ تذکر بدم؟ اخطار بدم؟ و حواست باشه که اگر اشتباهی بکنی، حقی رو ناحق کرده ای.
    صورتی یعنی احساس کنی بهت به چشم یک مبصر مزاحم و یک هیولا نگاه می کنن :)
    صورتی یعنی ببینی یک تاپیک به صفحه 15 رسیده، یک ساعت وقت بگذاری، بشینی همه حرفها رو بخونی، پست های خلاف قوانین رو حذف یا ویرایش کنی، بعد آخرش پست بگذاری که "تاپیک شما به صفحه 15 رسیده، ولی با توجه به روند اشتباه تاپیک به نتیجه ای نرسیدید. این تاپیک قفل می شود. در صورت نیاز یک تاپیک جدید باز کنید." و امید داشته باشی که کاربر روی پست های قبلی بیشتر فکر کند و تاپیک بعدی رو بهتر پیش ببرد تا به نتیجه برسد. بعد فردایش ببینی که بعضی از اعضا توی تاپیک های مختلف بحث می کنند که "فلان تاپیک قفل شده. کاش مدیران بیشتر مهربون باشن".
    صورتی یعنی دوست داری تو یک تاپیکی پست بزنی و نظر شخصیت رو بگی. ولی میگی نکنه من الآن پست بزنم، بعضی از اعضا (به خصوص جدیدترها) فکر کنن این نظر مدیریت تالاره و باعث سردرگمی بشم؟ پس مجبوری ساکت بشینی.

و البته در کنار اینها...
    صورتی یعنی بگی خدایا شکرت، عنوان فلان تاپیک رو درست کردم، حالا اعضا راحت تر می توانند به صاحبش کمک کنند.
    صورتی یعنی بگی خدایا شکرت، به موقع رسیدم، نگذاشتم فلان بحث انحرافی توی اون تاپیک ادامه پیدا کنه. بنده خدا صاحبش منتظر جوابه...
    صورتی یعنی خدایا شکرت که من هم می تونم به نوعی به هم نوعانم خدمت کنم.

خدا رو شکر می کنم که بودن در جمع عزیزان و مهربانانی مثل شما رو تجربه کردم.
    شاید همدردی مثل یک مدرسه باشه...
    درسته که میشه بیایی تاپیک بزنی، و یک جوابی هم بگیری. حالا شاید کارشناس وقت کنه جواب بده، شاید هم وقت نکنه.
    ولی اگه یک مدت در اینجا بمونی، چیزهای زیادی یاد خواهی گرفت.
    چیزی که فکر می کنم همه مون تجربه کردیم.

خارپشت عزیز،
    فکر می کنم این تاپیک به نزدیک تر شدن صورتی ها و آبی ها کمک می کنه. و همینطور باعث رشد هر دو میشه.
    (و همونطور که می دونی، اگه سرخابی قوی باشن، یک تیم ملی خوب هم خواهیم داشت :)
    یعنی همدردی قوی تر میشه.)
    باید بیشتر همدیگر رو درک کنیم.

ازت متشکرم.

16. 28 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (دوشنبه 27 آذر 91)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 [ 09:58]
    سطح
    92
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 980
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdrive1000 Experience Points10000 Experience Points
    تشکرها
    14,388

تشکرشده 15,106 در 3,401 پست

حالت من
    Shad
    Array

::104:

برای جناب حامد ابی
    O.o°•♥خـــٌـدایــا راز دل با تــو چـہ گویَـم ڪِہ تــو خــود راز دِلــــی ♥•°o.O

http://gifportal.ru/data/smiles/cveta-674.gif

18. 4 کاربر از پست مفید ویدا@ تشکرکرده اند .

ویدا@ (شنبه 19 آذر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    74
    دستاوردها:
    تشکرها
    8,610

Array

این کف مرتب برای آقای hamed65 عزیز به خاطر این متن غرا و عالی

یک لحظه یاد خودم افتادم که گاهی برخی از کارمندان به قوانین آموزشگاه اعتراض می کنند و

کاملا حق رو به ایشون میدم چون مسئول هستند و اگر قوانین نباشه همه چیز بهم می ریزه..

آقاحامد تسلیم!...من که پذیرفتم و تا حدود 99% قانع شدم اما 1% هم به حرف ها و نظرات و

پیشنهاد های تازه هم مدیران ارجمند توجه بیشتری نشان بدهند بهتر است...همین :)

من واقعا می دانم مسئولیت یعنی چه ،

ولی انتقاد یعنی ما همدردی و یارانش رو خیلی دوست داریم و می خواهیم این رابطه محکم تر

بشه و این مهم میسر نمیشه مگر با نظر سنجی از یاران همدردی و شنیدن انتقادات و

پیشنهاداتشان...بد نیست که جایی هم باشد برای اینگونه حرف ها!

بهرحال من خودم همیشه از شما به خصوص آقا حامد عزیز و فرشته مهربان و آقا کیوان و مدیر

عزیز همدردی
    صمیمانه سپاسگزارم و بابت زحماتشان یک خدا قوت می گویم! قبول باشه این

زحمات بی منتتان و خالصانه تان عزیزان مهربان!

این گلها هم تقدیم شما

ما هم همه تلاشمان را برای هرچه بهتر کردن محیط این جو عالی خواهیم کرد

20. 11 کاربر از پست مفید bahar.shadi تشکرکرده اند .

bahar.shadi (دوشنبه 20 آذر 91)

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)