به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 13 آبان 90 [ 18:30]
    سطح
    18
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

چه جور احساسمو بهش بگم

سلام دوستان. از تالار خوبتون ممنون.

من دختری 26 ساله هستم که مدت 1سال و نیم با یکی تو محیط کار آشنا شدم. خیلی پسر مودب و باملاحظه ایه ، خصوصیات خوبی داره که من خیلی میپسندم. از همون دیدارهای اول بهش علاقه مند شدم، بعضی وقتا سوتی میدادم و توجه منو میدید و با رفتارش منو امیدوار میکرد اما چون خیلی آدم با ملاحظه ایه میدونم رفتارش فقط از رو ادب بوده، مثلا با دوستاش سینما میرفت یا گردش اگه منم اونجا بودم حتما دعوتم میکرد و من میرفتم.
    بعد 5-6 ماه دیدم تمام مدت دارم بهش فکر میکنم تصمیم گرفتم کارمو طوری تنظیم کنم که نبینمش و خودمو رها کنم. 6-7 ماه گذشت و شاید ماهی 1بار چند ثانیه میدیدمش، و البته چندبار گله کرد و اس ام اس داد که چرا اینقد کم همدیگه رو میبینیم و دوستیمون کمرنگ شده. تو این مدت چند خاستگار برام اومد و رو هرکدوم ی ایراد گذاشتم. بعد از این مدت فک کردم از فکرش خلاص شدم تا اینکه ی خاستگار دیگه اومد هیچ ایرادی نتونستم روش بزارم آدم ایده آلی بود اما بعد از گذشت یک ماه و نیم بهش جواب رد دادم چون بدلم نمینشست اون موقع بود فهمیدم هنوز دلم پیش همکارمه و همه رو دارم با او مقایسه میکنم.
    بعد از چند ماه که دوباره بهش فکر میکنم میبینم که واقعا دوسش دارم حالا تصمیم گرفتم که برا بدست آوردنش بجنگم چون ارزششو داره حتی امروز مادرم هم که دیدش عاشقش شد و سریع منو سرزنش کرد که چرا نتونستی دلشو بدست بیاری. و الکی وقتتو با خاستگارا دیگه تلف کردی.
    نمیدونم چه جور این کارو کنم و براش بجنگم؟چه جور باید احساسمو بهش نشون بدم، راستش من دختری از ی خانواده تحصیلکرده، خودمم مدرک خوبی دارم و تا حدودی زیبا و حقوق نسبتا بالایی دارم(اصلا قصد تعریف ندارم فقط میخام باشرایط آشنا شید)، سر همین قضایا همیشه مورد توجه بودم و نیازی به تلاش برا بدست آوردن پسری نداشتم اما حالا خودم یکی رو انتخاب کردم و میخام برا زندگیم تلاش کنم. تو سایت دیدم که نهی میکنید دختر به پسر پیشنهاد بده اما اگه بخام اینکارو کنم چه جوری پیشنهاد میدید بهش بگم؟؟؟ باید ی جور زودتر احساسمو بهش نشون بدم یا جواب رد میشنوم یا مثبت حداقل تکلیف دلم معلوم میشه(دختر قوی هستم و تحمل شنیدن جواب رد رو دارم). ببخشید اینهمه پرحرفی کردم:)
    راستی از اینم نگرانم که ی دختره خیلی دورو برش میپلکه، دختره هم واقعا دختر خوبیه میترسم زودتر بجنته و دلشو ببره

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 بهمن 00 [ 10:13]
    سطح
    97
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 986
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience Points
    تشکرها
    1,578

تشکرشده 1,607 در 499 پست

Array

RE: چه جور احساسمو بهش بگم

سلام دوست عزیز خیلی ممنونیم از شما که تالار گفتگوری همدردی را مکان امنی برای بیان مسئله پیش امده خود قرار دادین ..<<<>> باید متذکر بشوم که خوشبختانه یا متاسفانه مشکل شما فقط منحصر به فرد شما نیست و شاید خیلی های دیگه هم از این مشکل رنج میبرن که ایا یک دختر میتواند به یک پسر بگوید دوستش دارد و یا از او خواستگاری کند ... درادامه برای تکمیل حرف هایم پست ها و مقالاتی که روانشناسان و یا افرادی دیگر در مورد موضوع مشابه زدند را برای شما قرار میدهم که خواندن انها برای شما خالی از لطف نیست. .............
    .................................................. .................................................. ...................................

مثلا در تاپیکی که توسطpsy133مشاور خانواده عزیز در مورد چگونگی ابراز محبت دختر به پسر بیان شده شما میتوانید مقاله ای بخوانید.;که با موضوع شما رابطه نسبتا کاملی دارد.

و دو تاپیک دیگر که شاید به طور مستقیم ربطی به مسئله شما ندارد ولی میتواند برای هدفمند کردن دیدگاه شما سودمند باشد ...یعنی تاپیک تفاوت دیدگاه های دختران و پسران در روابط دوستی امروزیکه توسط کارشناس افتخاری تالار باران 68 عزیز تهیه شده و چطور می توان یک رابطه دوستی را به ازدواج منتهی کرد؟که توسط یکی از اعضا ایجاد شده ولی در ادامه تاپیک شما میتوانید نظرات جناب نقاب را مورد توجه قرار دهید ایشان یکی از روانشناسان خوب تالار همدردی هستند.

3. 5 کاربر از پست مفید کنجکاو تشکرکرده اند .

کنجکاو (چهارشنبه 02 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 آذر 90 [ 01:50]
    سطح
    30
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    تشکرها
    346

تشکرشده 358 در 196 پست

Array

سلام عزیزم شما که قصدتون ازدواجه در وحله اول باید تا الان به عقایدشون آشنا شده باشید
    سعی کنید از نظر ظاهری کاملا مناسب باشید(البته فکر کنم چون دوسش دارید همیشه جلوش مرتبید)
    دوست یا آشنای مشترکی که کاملا قابل اعتماد باشه اگه دارید ازش بخواهید شما رو به ایشون پیشنهاد بدن جوری که یعنی شما نمیدونید
    یا اگه مراسمی در منزل دارید مثل هیئت یا نذر مادرشون رو دعوت کنید

5. کاربر روبرو از پست مفید hamdam 96 تشکرکرده است .

hamdam 96 (جمعه 04 شهریور 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array

شايد تنها كاري كه بتوني بكني اينه كه سعي كني بازم بيشتر در معرض ديدش باشي{ البته شما به اندازه كافي در معرض ديد ايشون بودي،اگه تصميمي به ازدواج با شما داشت حتما تا الان اقدامي ميكرد...}
    فقط يادت باشه ابراز علاقه و فرستادن اشعار و sms هاي عاشقانه و استفاده از واسطه ،هيچ سودي برايت نخواهد داشت!!

7. کاربر روبرو از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده است .

mehrdad_m (جمعه 04 شهریور 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 بهمن 91 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 12
    دستاوردها:
    تشکرها
    224

تشکرشده 228 در 80 پست

Array

من اگر بخوام نظر شخصیم رو بگم و خودم رو جای ایشون بذارم بهتون می گم اگر تا الان به اندازه ی کافی چراغ سبز نشون دادید و غیر مستقیم نشون دادید که بهشون توجه دارید بهتره دیگه کاری نکنید. خیلی از پسرها اگر به کسی علاقمند باشند خودشون با گرفتن چراغ سبز اولیه برای نزدیک شدن و برداشتن گام های جدی تلاش می کنند. برای من مثلاً شخصاً این مهمه که خودم به کسی علاقمند بشم و اگر حسی به کسی نباشه ابراز علاقه ی ایشون تاثیر چندانی در تغییر نظر من نداره. شاید خیلی از آقایون هم اینجوری باشند. پس فکر می کنم اگر تا الان تمایلتون رو نشون دادید دیگه اقدامی نکنید و بعد یه مدت ایشون رو فراموش کنید. من به عنوان یک پسر دوست ندارم دختر از من خواستگاری کنه دلم می خواد خودم انتخاب کننده باشم. بقیه ی آقایون رو نمی دونم. منتها یادتون باشه اگر یک وقت ایشون پا پیش گذاشت ناز الکی نکنید و جواب شفاف بدید بهشون. ممکنه بعضی از آقایون از کسی هم تا حدی خوششون بیاد اما به دلیل نداشتن تمام شرایط ازدواج به علاقشون اهمیت ندن و به اون علاقه بال و پر ندن. احتمال داره که ایشون به شما بی علاقه نباشه اما قصد و یا شرایط ازدواج رو هم نداشته و به همین خاطر اقدامی نکرده.

9. کاربر روبرو از پست مفید شب شکن تشکرکرده است .

شب شکن (جمعه 04 شهریور 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

دوستان من همون shabnam هستم که تو این چند روز خیلی تلاش کردم و نتونستم با نام کاربری قبلی وارد شم و مجبور به درست کردن نام کاربری جدید شدم.
    کنجکاو عزیز ممنون از تاپیکها، hamdam و mehrdad ممنون از راهنماییهاتون، راستش شرایط کمی عوض شده و نمیتونم زیاد در دیدش باشم. این دو روز به بهانه ها جورواجور باهم حرف زدیم و گفت که داره محیط کارشو عوض میکنه و تا هفته دیگه میره، انگار دنیا رو سرم فرو ریخت و خیلی غصه خوردم. ناراحتم که چرا 6-7 ماه خودمو ازش دور نگه داشتم و اون فرصتو از دست دادم
    شب شکن جان ممنون از راهنماییهات. جمله آخرت احساس میکنم درسته
    "ممکنه بعضی از آقایون از کسی هم تا حدی خوششون بیاد اما به دلیل نداشتن تمام شرایط ازدواج به علاقشون اهمیت ندن و به اون علاقه بال و پر ندن. احتمال داره که ایشون به شما بی علاقه نباشه اما قصد و یا شرایط ازدواج رو هم نداشته و به همین خاطر اقدامی نکرده"
    تو تاپیک تفاوت دختر و پسرها خوندم "عموما پسرها کاری به حرف های دخترا ندارند و فقط تائید می کنند بیشتر به صورت و اندام دختر توجه می کنند اگر اون دختر از این نظر آنها را جذب کنه کمی هم به چشمان دختر نگاه میکنند و حرفهای دختر رو ادامه میدهند یا نظرشونو ابراز میکنند خلاصه هر کاری می کنند که اون جلسه ملاقات کمی به طول بیانجامد اما اگر از ظاهرو اندام و کلا از دختر خوششون نیاد مدام به این طرف و آن طرف نگاه می کنند دستشون یا پاشونو تکون می دهند ساعتشونو نگاه می کنند تند تند حرف های اون خانم رو با تکان دادن سر تائید می کنند ودنبال این هستند که هرچه زودتر این جلسه تمام بشه یا کاری می کنند که خوده دختر خانم دیگه تماس نگیره
    "

راستش همیشه تو مکالمه ها و دیدارهامون ی جور اونو طولانی تر میکرد مثلا دعوت به یک راهپیمایی یا رسوندن من تا مقصد و تنها نزاشتنم... همینا باعث شده فکر کنم به من بیعلاقه هم نیست. من میدونم او شرایط ازدواج نداره، چون از لحاظ مالی کمی مشکل داره و مشکل بزرگترش اینه که برا ادامه تحصیل میخاد بره خارج (البته منم همینطور امسال میخام برا ادامه تحصیل برم) اما من فکر میکنم میتونیم برا همدیگه همسفرا خیلی خوبی باشیم... دلم میخاد ی جور اینو بهش بفهمونم و چون از لحاظ مالی مستقلم میتونم براش کمک خوبی باشم .

دوستان چه کنم به نظرم بهتره از علاقم بهش بگم او که دیگه قراره بره و من دیگه نبینمش بهتر نیست بهش بگم و مرگ یک بار و شیون یک بار؟؟؟؟ دیگه یک عمر حسرت اینو نمیخورم که او از دلم خبر نداشت

11. کاربر روبرو از پست مفید shabnam2 تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 بهمن 00 [ 10:13]
    سطح
    97
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 986
    دستاوردها:
    Veteran25000 Experience Points
    تشکرها
    1,578

تشکرشده 1,607 در 499 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam))
    دوستان من همون shabnam هستم که تو این چند روز خیلی تلاش کردم و نتونستم با نام کاربری قبلی وارد شم و مجبور به درست کردن نام کاربری جدید شدم.

دوست عزیز شما اگر به اقای کیوان یا جناب اقای سنگتراشان بگید خودشون مشکل رو براتون حل میکنن..در قسمت ارتباط با ما مشکلتون رو برطرف کنید البته اگر دوست داشتین.

13. 5 کاربر از پست مفید کنجکاو تشکرکرده اند .

کنجکاو (جمعه 04 شهریور 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 07 فروردین 91 [ 21:35]
    سطح
    19
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    تشکرها
    92

تشکرشده 92 در 25 پست

Array

من به عنوان یک پسر ،با خواستگاری کردن دختر ازم مششکلی ندارم.به نظر من این علاثه رو نشون میده و علاقه چیز بدی نیست.اما به نظر احتمال رد شدن طرف تو این مدل خواستگاری بیشتره به نظر ...
    مواردی که تو مقالات سایت دیدم در مورد خواستگاری دختر از پسر حداقل در من وجود نداره...
    در کل اگر فکر میکنید بیشتر وقت ندارید،به نظر من خیلی خیلی محترمانه و با وقار بهش بگید.اگر پسر منطقی و باهوشی باشه مطمئنا نباید بد برخورد کنه.

15. 2 کاربر از پست مفید cent_os تشکرکرده اند .

cent_os (جمعه 04 شهریور 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    18
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

ممنون کنجکاو عزیز ، قبلا یک email دادم احتمالا باتوجه به حجم کارها طول میکشه بررسی کنن، ولی چشم حتما دوباره این کار رو میکنم.

cent-os ممنون از جوابتون. میدونید از جواب رد شنیدن اینقد نمیترسم که از اینکه روزی بفهمم به من حسی داشته (هرچند حسش قوی نبوده)و رفته. میدونم آدم منطقیه و راستش شخصیتش طوری نیست که بخاد بد برخورد کنه، آره منم میخام محترمانه بگم که بد نشه.
    نمیدونم چه جور مساله رو مطرح کنم آخه من نمیخام الان خاستگاری رسمی کنم، میخام بیشتر آشنا شیم و اگه همه چیز درست بود بعد خودش یا خودم مساله ازدواج رو مطرح میکنیم. راستی اس ام اس بدم بهتر نیست؟ اگه رودررو باشه نمیدونم به چه بهانه باید دعوتش کنم بیرون، همچنین میترسم قدرت حرف زدن نداشته باشم..و به نظرتون کدوم موثرتر و بهتره؟
    تو این چند ماه هم که سعی کردم ازش دوری کنم و ازش بیخبر بودم، میترسم با کسی دوست شده باشه،چه جور میشه به این قضیه پی برد؟

الان تو یک تاپیک این مطلب رو دیدم:
    "تا اینکه به بازگشت کسی امید داشته باشی نمیتونی فراموشش کنی"
    حقیقت اینه من به بودن باهاش امید دارم، میخام این امید یا به واقعیت بپیونده یا کامل از بین بره، تا فراموشش کنم و با خیال راحت و تمرکز بیشتر به درس و ادامه زندگیم برسم
    دوستان راه حل بهم پیشنهاد بدید

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 04 شهریور 90 [ 18:32]
    سطح
    18
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

ببین عزیزم بهتره کلا احساستو الکی هدر نکنی....

چون یه وقت ممکنه بهت جواب رد بده اونونقت حسابی کنف میشی...از ما گفتن بود..

18. کاربر روبرو از پست مفید نازنین567 تشکرکرده است .

نازنین567 (جمعه 04 شهریور 90)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)